Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

asociatia pesoanelor care au luat teapa de la sagem

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
audibc

audibc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 11.03.2006
http://www.ziaruldeb...p?articol=18388

cititi acest articol si va rog eu...EVITATI DEFINITIV MARCA  SAGEM!

#2
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006
CE PROSTIE.
Ba tu esti DUS RAU CU PLUTA!Tu sti ca schimbarea "placii de baza"e extrem de costisitoare!In loc sa zica MERCI,poftim.
Auzi "ZIArul de BAcau"....Buahahahahaha.......

#3
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
am in casa, un sagem myx2-2m. e singurul telefon, din cele 5 care le avem, care nu a avut nici o problema. merge perfect, ca in prima zi. oricum, in articol e vorba despre service-ul care a incercat sa traga o teapa.
nu trebuie generalizat.

#4
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006
Schimbarea placii de baza e NORMALA!
In cazul in care se considera ca e "irecuperabil".

#5
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006
le:vad parca,ca se insinueaza,ca i-a schimbat telu! CE PROSTIE.CA era mare scofala sa-i schimbe si carcasa...
"asociatia cretineilor"

Edited by vasilas_1, 12 February 2007 - 19:09.


#6
antidote

antidote

    V

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 29.07.2005
Get out-a here dude... Sagemurile sunt super telefoane. Pret imbatabil, calitate f buna. O fi vreun afacerist ce are un magazin de produse non sagem si in loc sa i le cumpere pe ale lui cumpara lumea sagemuri ca sunt bune si ieftine...

#7
Laur1975

Laur1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 22.07.2006
audibc - a mai postat si pe threadul cu Sagem myx6-2. Pune un post si dupa aceea nu mai zice nimic. O tot da cu ziarul de bacau. E rau cand n-ai ce face...

#8
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006
audibc=Diana M.

#9
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
In postura functiei mele , lucrez cu multe telefoane mobile , ma refer la marci si modele .

Problema cu microfonul de la Sagem myZ-5 am constatat-o si eu si colegii mei , unu dintre ei fiind posesorul unui asemenea mobil , dar asta nu e ceva asa de grav .

Problema e cu firma CIRMA , cu care compania nostra lucreaza , asigurand service la o parte din mobilele existente in oferta , sunt destul de neseriosi si nici nu isi fac treaba in termenele stabilite , uneori dau retur la un mobil din motive simple , ceea ce este costisitor pentru noi .


Eu nu am avut probleme cu telefoanele SAGEM , chiar facand o recomandare cu aceste produse , cunosc cazuri in care telefoanele respective au intrat in service cu probleme mult mai complexe , dar s-au rezolvat , ele functionand pana in prezent .

Eu pana acuma am detinut 5 asemenea mobile , fara probleme majore , doar un myX-7 decodat facand figuri la soft , restul au mers ca "unse" .
Urmatorul mobil se anunta a fi Sagem , motivul este simplitatea si personalitatea lor , fiind ceva mai deosebit .

#10
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006
MAjoritatea service-urilor sunt mai mult sau mai putin neserioase...Din pacate.

#11
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
am avut myx5 acum vreo 3 ani, pot sa spun ca a fost unul dintre cele mai bune telefoane pe care le-am avut.
nu stia el prea multe in afara de sunat si sms, dar pe astea le stia bine.

#12
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
Iar eu am avut vreo 3 modele acum multi ani si pot spune ca nici unul nu a crapat de batranete, ci de tot felul de bube. Cele mai proaste telefoane pe care le-am intalnit. Cu ele am invatat ce inseamna un "bug" de telefon, cum e sa ti se taie apelul la fiecare 40 de sec, cum sa te tina bateria (tel nou) 12 ore, etc. Nu raspundeau la comenzi atunci cand apasam tastele, ce mai, vai de mama lor.
De atunci nu i-am mai cumparat Sagem si ma bufneste rasul de fiecare data cand aud de Sagem. Ramaneti la "telefoane" adevarate, nu la incercari nereusite.

#13
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005

 701, on Feb 14 2007, 00:31, said:

Iar eu am avut vreo 3 modele acum multi ani si pot spune ca nici unul nu a crapat de batranete, ci de tot felul de bube. Cele mai proaste telefoane pe care le-am intalnit. Cu ele am invatat ce inseamna un "bug" de telefon, cum e sa ti se taie apelul la fiecare 40 de sec, cum sa te tina bateria (tel nou) 12 ore, etc. Nu raspundeau la comenzi atunci cand apasam tastele, ce mai, vai de mama lor.
De atunci nu i-am mai cumparat Sagem si ma bufneste rasul de fiecare data cand aud de Sagem. Ramaneti la "telefoane" adevarate, nu la incercari nereusite.


Nu iti este rusine mai 701? L-ai adus pe dracu in casa ! cum poti sa spui asa cand SAGEM este cea mai cea dintre cele .
Nimic din lumea asta nu se compara cu SAGEM.
Vrei un telefon bun , cel mai bun , superbun - iei SAGEM. restul sunt nefiabile , prea scumpe si nici tehnologie nu prea au in plus.

De ce sa iei alt terminal daca SAGEM te coafeaza ?



#14
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006
Chiar ma miram cand vei apare?Bine...tu ai vrut-o.

#15
Parapluies

Parapluies

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 03.11.2006
Daca nu faci si o petitie on-line, n-ai ambitie :D

#16
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006

 701, on Feb 14 2007, 00:31, said:

Ramaneti la "telefoane" adevarate, nu la incercari nereusite.
Da.CA NOkkia 6280?Bine ai pus ghilimelele!GEnial.

#17
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003
Primul meu telefon a fost un Sagem Myx -5m. Sa oferi asa ceva atunci la un pret de 64 de $ cand majoritatea telefoanelor cu ecran color incepeau cu 1xx $ e ceva special.  S-au vorbit multe de Sagem , cele mai multe ale unora care mint fara rusine ca au avut unul desi nu au avut, inclusiv ca copiaza (scuzati cacofonia) pe Nokia bla bla bla si ca nu sunt fiabile etc. Eu nu am avut nici o problema cu el probabil din cauza ca a fost ingrijit si nu tinut de niste idioti care dupa ce il scapa de jos se mira ca nu mai merge si acuza firma.

Pot sa spun ca Sagem isi merita fara contestare banii pe orice telefon in momentul de fata fata de Nokia care sunt niste nesimtiti la preturi ( vreo 10-15 euro sau chiar mai mult din pretul unui telefon e doar numele firmei). Cei care doresc sa ofere posibilitatea de comunicare si celor care nu au bani multi merita tot respectul. Sa mai oferi si calitate la pretul ala e de "jos palaria".

Probleme gasesti si la Nokia  , Motorola (am un v3 momentan si mi-a ruginit tastatura desi e aluminiu anodizat) , SonyEricson  dar pana la a generaliza ... e cale lunga.

Edited by djclocky, 14 February 2007 - 09:45.


#18
bogdan870

bogdan870

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 04.02.2007
Aberaztii !1! Ba baiatule io am avut de0a lungul vremii 2 sagemuri(m2 , my700x) , un alcatel(ot nu stu de care), 3 nokia (3310, 3650,6230i) plus alte telefoane pe care le au pritenii mei si intamplator au trecut si pe la mine.Vreau sa spun asa nokia e doar un brand cu nume pt ca dieferentza dintre ce stie sa faca celu si pret e enorma, pe cand sagemul face intardevar telefoanele cele mai ieftine si cele mai bune in raport calitate -tehnologie -pret.Nu ma pot plange caci n-am avut porbl cu nici unul din telefoane.Sagem 2 e ala micut cu ecran mono e la mamaea acu si il folosesc de nu stiu cati ani si ink si acu bateria tine o saptamana.Nokiaruile toate am avut mici probl cu difuzorul .Alcatel e functionabil si acu .Raman la parerea ca sagemurile sunt telefoane bune.
Insa ca anumiti dealeri sau serviceuri isi bat joc de lume si nu fac ceea ce ar trebui sa faca asta e altceva.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate