Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte
 Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?
 

Tzeapa la AAA Auto

- - - - -
  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#1
B06DAN

B06DAN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.07.2005
[/center][font=Book Antiqua]Salut. am descoperi de curand...ca asa se intampla un site si desigur parcul de masini AAA auto din bucuresti. ma intereseaza daca stie cineva ceva despre el( ajuta ambele tipuri de pareri: bune sau rele). ma intereseaza...sunt seriosi? de unde aduc masinile sau sunt cumparate de la noi infrumusetate si revandute. sunt aduse din afara astfel incat sa nu mai renteze sa te mai duci pana in germania sa-ti mai iei masina SH? si nu in ultimul rand a cumparat cineva de la ei? preturile masinilor sun cu sau fara TVA si daca se pot cumpara numai in leasing sau si "cu banii jos"!
merci, si daca mai am n[center]elamuriri pe parcurs nu voi ezita sa va "deranjez"!

#2
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Am fost pe la ei in vara,tot ceea ce stiu este ca atunci masinile le aduceau numai din Olanda,in parc predominau Peugeot-urile (206,307),Ford-urile si VW-urile!!Insa am ramas dezamagit de starea unora din ele!!! :peacefingers:

#3
adipa

adipa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 01.04.2004
Am un prieten care a fost de mai multe ori pe la ei, cica:
-pretul este cel final
-se pot cumpara masini si "cu banii jos"
-iti poti lua masina de la ei si "la schimb"
Prietenul asta al meu a vorbit cu ei sa le dea un golf 3 drept acont  (il evaluasera ei la 4000 euru), in schimbul unui golf4 in leasing.
Si mai stiu pe cineva care si-a cumparat de la ei un Citroen C5 tot in leasing, il are de 3-4 luni timp in care  a alergat f mult cu el pe drumuri romanesti si pana acum nu a avut nici o problema cu masina.
Cam atat pot eu sa spun despre AAA Auto in afara de faptul ca mi-am cautat si eu masina pe la ei pe site dar... mai astept :(

#4
B06DAN

B06DAN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.07.2005
merci mult amandurora! Cred ca cea mai buna metoda pana la urma, daca vreau sa-mi iau masina de la ei este sa ma duc pana acolo si sa arunc o privire curioasa! Vroiam doar sa stiu daaca cumva sunt seriosi si daca a avut cineva de-a face cu ei pana acum.
1ox inca o data!
salut

#5
Catalix

Catalix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 13.12.2005
Salut !
Poate mai ai nevoie de cate informatii.
Masinile sunt aduse si din ro si de afara.  Nu pre se intervine la ele pt cosmetizare. O parte din masini sunt achizitionate de la persoane juridice, mai ales cele aduse din import, cu avantajele si dezavantajele aferente. Atentie la provenienta masinii(pers fizica/p juridica) in ceea ce priveste TVA -ul.
E chiar recomandat sa mergi acolo, mai ales ca personalul este super ok (din ce stiu eu), un alt mare avantaj este ca poti cumpara in rate, fara bataie de cap (analiza dosar se face chiar acolo, raspunsul bancii vine imediat), in foarte scurt timp pleci cu masina. Cred ca e cel mai rapid proces pt cumpare de auto sh in rate. In plus se poate cumpara in rate pe o per f mare pt sh (7 ani). Dobanda si comisionul sunt incluse in reta, deci o sa ai nevoie doar de banii de avans.
Pretule sunt cam cele din vitan, poate ceva mai mari, dar ai garantia provenientei masinii (in fisa ei vezi tot istoricul masinii).

Si inca o chestie importanta: site -ul nu reflecta tot parcul. Cele mai bune afaceri se fac la fata locului. Merita drumul

Edited by Catalix, 14 December 2005 - 21:30.


#6
star_alecu

star_alecu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.09.2005
Nu va recomand, am cumparat un golkf 4 de acolo iar dupa verificare la service am constatat ca nu erau kilometri reali si am mai bagat inca 1500 Ron in el, schimb filtre, placute, discuri frana, ulei, ma gandesc sa schimb si distributia in curand. Cei de la AAA auto nu spun sau nu verifica tot ce ar trebui.
Un prieten si-a luat Mercedes, si dupa 2 sapt si adat seama ca masina fusese lovita in partea spate, si o usa din spate se inchide mai greu ... suduri pe dedesupt etc, Cei de la AAAauto au spus la cumparare " Masina nu a fost lovita garantam , si usa din spate se inchide mai greu pt ca noi am verificat vospeaua la cheder si nu sa fixat bile , da se rezolva .... e originala " fmm

NU SUNT SERIOSI, VERIFICATI BINE INAITNE SA CUMPARATI CEVA !!!

#7
alexmohora

alexmohora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 992
  • Înscris: 25.05.2005
Am fost și eu pe la ei. Vroiam să-mi iau o mașină până-n 5000 euroi - mă orientasem către Cielo.

Nu am găsit nimic satisfăcător. Mașinile erau mult mai scumpe decât meritau. Am văzut și un Ford mondeo din 1998 pe care cereau 6550 euro dar care avea interiorul ca o cocină.

Daciile solența și Logan arătau destul de bine (de... nici nu aveau decât 2-3 anișori) dar scumpe rău. Probabil că avantajul e că dau în rate și la schimb.

Într-adevăr personalul e de treabă dar nu de foarte mare ajutor - nu prea știu să-ți spună despre mașină. O mare problemă: o poți verifica dar numai la ei, poți să vii cu mecanicul tău. Eu le-am zis că vreau să duc Cielo la un service Daewoo să o întoarcă ăia pe toate părțile -răspuns: nu se poate, o puteți verifica la noi, vă dăm garanție 3 luni și garantăm proveniența (dacă se dovedește furată sau sunt pb. vă dăm banii înapoi).

#8
ManiakuSantaFe

ManiakuSantaFe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 22.12.2005
Eu am vandut Loganul la ei si mi-au dat un pret bunicel!!! Pot sa va spun sigur ca nu cosmetizeaza masinile doarece a mea suferise un accident minor pe partea stanga spate si vopseaua iesise alta nuanta, asa ca am intrebat daca or sa-l revopseasca si mi-au spus ca ei vand masina asa cum vine fara sa mai lucreze la ea!!! In alta ordine de idei pot sa va spun ca daca nu stii sa te targuiesti cu ei poti sa iei o mare teapa! Mie mi-au oferit prima oara 5000 de eur pe masina, iar la sfarsit pretul a fost 6700!! Un alt baiat care era acolo in acelasi timp cu mine le-a vandut un Fiat Stilo 3 usi JTD, un an vechime impecabila cu 8700 pt. ca nu a stiut sa se targuiasca si a acceptat prima oferta facuta de ei! Masina costase peste 14500 eur si nu fusese lovita niciodata+carte service+14000km reali+ jante si caucucuri de peste 30 mil asa casa fript rau de tot!!

#9
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Pai n-ar trebui sa fie firma serioasa care sa faca o oferta ferma?
Ce-i asta, nici la piata nu ajungem de la 5000 la 6700

#10
ManiakuSantaFe

ManiakuSantaFe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 22.12.2005
Pe cuvant de onoare ca asa sa intamplat!!!
Prima oferta este foarte mica pt. ca sunt destui care musca momeala!!!
Un exemplu este chiar taica-miu care daca se ducea el sa o vanda si ii ofereau aia 5000 el cu atata o dadea!!

#11
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
poti sa ne spui cum ai facut sa cresti pretul.. adica ce argumente ai folosit ? :peacefingers:

Edited by romaximusro, 12 January 2006 - 19:47.


#12
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
ManiakuSantaFe -eu te cred ca asa s-a intamplat, insa ii acuz pe cei de la AAA ca procedeaza in felul asta. Imi lasa impresia ca sunt f neseriosi. Adica mi se pare ok sa-mi faca o prima oferta cu 5-10% mai mica decat se gandeste ca merita masina, dar sa-ti propuna un pret cu 25% mai mic decat cel real mi se pare bataie de joc.
E adevarat ca si cel care vinde trebuie sa se intereseze de valoarea masinii lui pe piata la ora respectiva, dar asta trebuie sa se intample mai ales cand dai anunt in ziar ca-ti vinzi masina.
Eu unul daca as sti ca masina mea valoreaza 6500 - 7000 si ala imi da 5000 prima oferta, ma bag in masina si plec fara sa mai schimb vreo vorba cu el.

#13
RTL

RTL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.06.2004
AAA firam lu' peste! de ce? masini cocosate aduse pentru fraierici di RO pe care ai poti face din vorbe si cu un papagal bun.
Masinile sunt aduse din toata Europa de EST, km multi, kilometraje date inapoi, facaturi etc.
Acum o sa sara cineva "de unde stii domne?"
Am 2 prieteni buni angazati la R.A.R. ingineri care mi-au spus cum sta treaba cu masinile de la AAA, oameni de la AAA aduceau anul trecut cam 4-5 masini pe zi acolo, aduse de afara normal, cu km multi etc..  iar apoi le duc la ei la parc si le face felul si mai au si preturi mari la ele.
So.. un sfat prietenesc si nu din rautate: - Mare atentie la AAA

Edited by RTL, 28 January 2006 - 16:43.


#14
alexmohora

alexmohora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 992
  • Înscris: 25.05.2005
pentru cei care vor să-şi ia SH:

Un singur sfat: după ce v-aţi hotărât la o marcă de maşină faceţi pe dreaq-un 4 şi găsiţi una nouă (dacă se mai fabrică) sau una super întreţiunută pe la prieteni acelaşi model. Mergeţi cu maşina aia, băgaţi-vă nasul peste tot pe la ea şi ţineţi minte. Este esenţial atunci când îţi cauţi să ai un termen de comparaţie corect.

Eu de aia mi-am luat Cielo - şansa să mă abureacă că are 20.000km în loc de 200.000 şi că merge brici era cea mai mică pt. că aveam cu ce să compar - sunt foarte multe pe stradă, am mers cu unele ale prietenilor, de la firmă etc. Ştiam cum arată unul nou, unul cu 100.000 bine întreţinut, cum sună motorul, cum trage, cum troncăne pe piatră cubică, cum miros gazele de eşapament, etc

Edited by alexmohora, 31 January 2006 - 13:57.


#15
terty

terty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 30.07.2005
Sunt nesimtiti cu garantia. In cazul in care se strica ceva in perioada de garantie de 3 luni,
incep cu figuri ....ca sa vedem actele, ca nu avem piesa, ca de ce trebuie sa o schimbam noi ca nu stiam ca este stricata ...si tot asa
Si mai este o chestie ....85% din masinile din site nu au pretul cu TVA afisat.
Deci mare atentie daca pe masina nu este un afis cu import, pretul trebuie inmultit cu 1,19
Si in felul acesta o banala solenta de la 190 milioane ajunge la 226 mil; iar pe piata ea se vinde cu 160-180mil.

Edited by terty, 01 February 2006 - 08:21.


#16
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,062
  • Înscris: 02.03.2003
Am trecut miercuri pe la ei si m-am speriat.
Numai rable obosite si la pret marisor.
O gramada de fiare frantuzesti, obosite serios dar cu putini km.
Mai bine pierd 2-3 saptamani in Germania dar stiu ca vin cu masina buna.

Dar romanii sunt prosti gramada, se bucura ca niste copii cand vad multe masini la un loc si un pret cat de cat.
M-am uitat in special la Passat si concluzia a fost ca cele mai multe erau sarite de 250.000km.
Doar orb sa fii sa nu iti dai seama.

#17
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu cumva lor le faceau reclama la "roata de rezerva" pe antena1 azi dimineata? Ca nu am prins de la inceput dar se vorbea de un dealer de sh-uri. Si cate chestii de genul "ia-o ca e stralucitoare"n am auzit la tipul de la firma aia.. :nonobad:

#18
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003
nu au fost ei la roata de rezerva, am vazut si eu emisiunea.

am fost ieri la ei si am fost dezamagit total. masini mult mai proaste ca in vitan, se vede pe ele ca au fost alergate rau. si preturile sunt mai mari decat pe piata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate