Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Frane logan fara ABS - Blocare prematura

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#1
elzorab2003

elzorab2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.10.2006
Salutare . Sunt si eu posesorul unui Logan 1.4 MPI Preferance si am o singura problema : Cand franez la 30-40 km/h , ca e uscat ca e umed , mi se blocheaza rotile  foarte repede si ma duc ca sania . Care poate fi cauza ? Ati mai patit si voi ? Mentionez ca masina are 3 saptamani si 2 randuri de cauciucuri : Kormoranele cu care a venit echipata masina si Pirelli Winter .Cu amandoua aceiasi treaba . Multumesc

#2
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
ai o singura problema, momentan... :D
mai da-ne date despre tine...de cand conduci...de exemplu.

Edited by uko, 08 January 2007 - 12:57.


#3
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
o fi fara abs, dar are servo ;) gindeste-te doar ca vrei sa frinezi.... apasa usoooor, usor

Edited by dacuburebista, 08 January 2007 - 12:59.


#4
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
condoleante! masina de 3 luni zici?  :cursing:
probabil pompa de frana e varza se duce repede in jos. si ramane acolo.

in locul tau i-as face o inspectie pe bune la un itp. daca iese prost as pune-o in brate dealerului si cu hartie de la avocat pentru daune.

intamplator am intrat in ue si e alta protectia consumatorului.  :coolspeak:

#5
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
3 SAPTAMANI, nu 3 luni...la 3 luni e deja in metastaza... :coolspeak:

daca franezi corect fara sa bagi piciorul in pedala ca nebunu', atunci ai o problema cu franele...poate te lamureste maximus, basarab - care zice ca e cea mai tare masina etc.. -

Edited by uko, 08 January 2007 - 13:15.


#6
elzorab2003

elzorab2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.10.2006

View Postelzorab2003, on Jan 8 2007, 14:39, said:

Salutare . Sunt si eu posesorul unui Logan 1.4 MPI Preferance si am o singura problema : Cand franez la 30-40 km/h , ca e uscat ca e umed , mi se blocheaza rotile  foarte repede si ma duc ca sania . Care poate fi cauza ? Ati mai patit si voi ? Mentionez ca masina are 3 saptamani si 2 randuri de cauciucuri : Kormoranele cu care a venit echipata masina si Pirelli Winter .Cu amandoua aceiasi treaba . Multumesc
Conduc de 10 ani ...dar logan doar de 3 saptamani......si ...da am destui km parcursi ..chiar prea multi... dar probleme de franare de genul nu am mai avut

#7
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
atunci da fuguta in service, la garantie cu ea...nu e joaca cu franele...naspa...la doar 3 saptamani?? banuiesc ca face de la inceput asa...incearca si pe www.daciaclub.ro sa vezi daca mai exista probleme ca a ta...
din ce am vazut eu, mai sunt...exact asta ziceam intr-un topic: ca sa fie mai ieftina masina, fac, de exemplu, o pompa de frana cu 100 ron care rezista 2 ani - bine, nu in toate cazurile...iata ca avem una care rezista doar 3 saptamani - in loc sa faca una cu 150 ron dar care sa reziste 10 ani. asta e bataie de joc fata de nervii clientilor...
in fine, mai pot avea probleme pistonasele...insa da fuga repede la service...

basarab, maximus...prietenii stiu de ce

#8
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postelzorab2003, on Jan 9 2007, 00:26, said:

Conduc de 10 ani ...dar Logan doar de 3 saptamani......si ...da am destui km parcursi ..chiar prea multi... dar probleme de franare de genul nu am mai avut
din nou condoleante!
fuga la servis si la itp!

Doamne fereste iti sare in fata un copil si tu ce faci?
e raspunderea ta cum se intretine masina! chiar daca e in garantie! in caz de accident grav masina e dusa la itp!

#9
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
daca bagi piciorul adanc in frana eu zic ca normal ca se blocheaza . daca nu poate e ceva defect , du-te in service si ti se va face mai mult ca sigur pe garantie

#10
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
auzi, cica: "daca" e defect... pai da, omu' conduce de 10 ani si ajungi sa ii spui ca poate e el de vina, ca na, conduce un Logan, care e masina perfecta si care nu are defecte, si nu se strica niciodata...
propun un topic cu probleme logan...cred ca dispare maximus de pe forum... :coolspeak:
elzorab, vezi in service sa nu te ia cu "ASA FACE TOATE"... :coolspeak:

Edited by uko, 08 January 2007 - 13:47.


#11
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postuko, on Jan 9 2007, 00:46, said:

elzorab, vezi in service sa nu te ia cu "ASA FACE TOATE"... :coolspeak:
nu , o sa il ia ca maximus:

1. nu baga piciorul adanc in frana!
2. e "ceva " defect. dar nu stim sigur pana nu va infigeti cu loganul in pom.

penibil...

#12
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
penibil un drac. sa mearga in service sa vada ce are.

#13
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postromaximusro, on Jan 9 2007, 00:59, said:

penibil un drac. sa mearga in service sa vada ce are.
din nou iti aperi brandul? incredibil. astept raspuns la accident Logan fara frane toti pasagerii morti. probabil : ce cauta cretinul ala la volan daca stia ca nu are frane?  :deadtongue:

putea din punctul meu de vedere sa fie si Maybach si accent. fix acelasi raspuns ii dadeam.

#14
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
stai, ca inca nu a vazut basarab post-ul...

#15
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu cred ca vorbeam de mine in acest post. pana una alta nu a murit nimeni cum sugerezi trabante si nici nu zice ca omu a ramas fara frane.

#16
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postuko, on Jan 9 2007, 01:25, said:

stai, ca inca nu a vazut basarab post-ul...
mda, probabil raspunsul lui va fi:

dacia Logan cea mai tare masina . acum si varianta europeana cu frane optionale.

off: maximuse, astia de la centrul de proiectare a alambicului colibasi , pusera abs-ul standard pe sedan si mcv?

ca pe site vad ca vand intr-o frenezie masini fara abs. probabil pana la epuizare stocurilor sau pana se prinde ue.

#17
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
trabante stop bitching. ca din ce ai scris tu mai sus (ce nu are nimic in comun cu doleanta initiatorului topicului) cam asta doresti tu

#18
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Pai eu cand am spus ca se blocheaza rotile foarte usor, de ce nu m-ati crezut? Ce, credeti ca fac cascadorii pe drum? O fi frana din asta cu senzori speciali, te gandesti ca franezi si ea dactioneaza doar cand o pisti un pic. Deci macar nu sunt singurul care sesizeaza ca loganul se duce ca sania cand se franeaza chiar si f usor. Vorba lui UKO, decat o faran mai scumpica si care sa tin 10 ani, mai bine una ieftina, ca iesi mai bine la cumpararea masinii. Fuga in service sau ia-ti o goarna (portavoce) si cand e de franat strigi : "PARTIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!"

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate