Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Frane logan fara ABS - Blocare prematura

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#19
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
voi sunteti normali? probabil nu ati auzit ca abs-ul chiar cu asta se ocupa : evitarea blocarii rotilor in caz de franare brusca. Si surpriza! masina nu are abs.

#20
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Mestere, cand ziceam de senzori, eu glumeam- senzori la cap poate. Ai incredere in mine ca stiu ce e ala ABS si cum e fara el. Si stiu si sa citesc. Deci unele frane (sisteme de franare) la Logan sunt de toata jena. PUNCT.

#21
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
punct pe dracu :P citeste aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/ABS

#22
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postromaximusro, on Jan 9 2007, 02:14, said:

voi sunteti normali? probabil nu ati auzit ca abs-ul chiar cu asta se ocupa : evitarea blocarii rotilor in caz de franare brusca. Si surpriza! masina nu are abs.
noi nu suntem normali pentru ca nu avem Logan intr-o tara de loganuri  :notangel: .

o masina fara abs nu are voie sa i se blocheze rotile decat la franari violente.

in cazul descris de elzorab , care are vechime la volan, la viteze mici si condtii normale de asfalt si cauciucuri el se duce ca Mos Craciun. ceea ce nu e normal la orice masina fara abs dupa numai 3 saptamani vechime.

in cazul lui, macar isi va putea alege bradul. sau bradul pe el.

#23
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
depinde ce a condus inainte. :) si o zic fara o urma de malitiozitate, poate a condus o berlina unde trebuia sa o calci frana ca sa obtii rezultate. Eu zic sa incerce un test si sa o franeze usurel fara sa se infinga in ea sa vada daca face la fel.

Edited by romaximusro, 08 January 2007 - 15:27.


#24
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
maximus, fara suparare, da' nu pricepi aluzia? Eu am facut bascalie pe seama abs-ulu', ca am vazut ca OMUL NU ARE ABS LA MASINA. Eu am spus de senzori IPOTETICI, ca in filmele SF, cand se gandeste omul ce sa faca si masina actioneaza. Tare mai esti greu de cap. Si pt incultura ta generala, masina mea  ARE ABS si stiu perfect cum lucreaza (testat de multe ori). Tu ai testat pe masina ta (ma rog, a parintilor) sistemul ABS ? Sau macat pe ala ipotetic? Sau ai preferat vopsea metalizata decat ABS (ca stiu ca preferance NU are ABS decat daca il scrii tu cu vopsea sau merker). PUNCT.

#25
elzorab2003

elzorab2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.10.2006

View Postromaximusro, on Jan 8 2007, 17:26, said:

depinde ce a condus inainte. :) si o zic fara o urma de malitiozitate, poate a condus o berlina unde trebuia sa o calci frana ca sa obtii rezultate. Eu zic sa incerce un test si sa o franeze usurel fara sa se infinga in ea sa vada daca face la fel.
am condus destule masini cu sau fara abs ....dar sa o calci asa un pic si sa blocheze rotile ...si chiar si asa ...dar totusi la 40km /h sa franez la aparitia unui obstacol si masina sa continue sa ruleze la aceiasi viteza cu rotile blocate.....putin cam anormal . Daca apesi f ff usor nu incetineste , daca o calci putin mai tare ..gata ..sanie

#26
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai atunci directia service :P nu prea poate nimeni sa dea verdicte prin forum fara sa vada masina.

#27
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
mai nene, da ti-a luat ceva timp sa accepti ca loganul are probleme...si nu e un eveniment singular...dar, ceva imi spune ca inca nu esti de acord...poate totusi e altceva, nu? ca na, loganul nu are voie sa faca asa ceva... :death:
zici ca esti pe mare, in plina furtuna, ti s-a spart colacul de salvare si inainte sa te duci la fund mai te zbati putin si mai bagi un topic de rade toata lumea...
vezi, asta inseamna sa fii HIPNOTIZAT...SA NU VREI SA VEZI REALITATEA CA E O MASINA CU MUUULLLTE PROBLEME, mai ales la piesele facute de romanasi...

#28
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
uko scute-ma de bullshituri. daca omu are probleme sa mearga in service, probabil e un caz singular. de aici insa pana a generaliza e cale lunga din partea unor fanatici :lol: poti sa imi dai cel putin inca 30 de exemple diferite de loganuri care fac la fel?

#29
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
Cand am luat Loganul aveam 15 ani de vechime pe berlina din 85 fara servo. Si la primele drumuri bagam pasagerul cu capul in parbriz. Asta in cazul fericit ca nu mi se oprea si motorul. Deci 80% cred ca e problema de sofer si 20% de masina. O verificare a franelor in service sigur ca nu strica.

#30
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Cuuuuuum, Loganu' are probleme????!!!! Nu e masina perfecta? Vaaaai, si eu care voiam sa-mi cumpar.....:D

#31
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postromaximusro, on Jan 9 2007, 02:40, said:

daca omu are probleme sa mearga in service, probabil e un caz singular. de aici insa pana a generaliza e cale lunga din partea unor fanatici :lol: poti sa imi dai cel putin inca 30 de exemple diferite de loganuri care fac la fel?
buna dimineata!

pt un tabelas frumos cu defecte in excel apeleaza cu incredere la daciaclub  :P

off: rugina aia de sub bord o mai ai la loganul tau minune? ca acusica iesi din garantie cu ea.  :P

#32
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
o fi avand :) nu am negat asta. insa nu noi putem decide asta .. eu doar dadeam o sugestie. banuiesc ca unii au citit in globul de cristal si au stabilit verdictul imediat : e defecta piesa x trebuieste inlocuita :P

#33
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
stai asa...intru acum pe Dacia club si bag aici linkurile...30 ai zis??
ok lucian si cu elzorab = 2, mai trebuie sa gasesc 28...dai o bere? :cheers:
ma gandesc ca ia-i lua cu succes locul lui romica tociu, sau celalalt...nu mai stiu cum il cheama...esti super tare...maximuse, trezeste-te...

Edited by uko, 08 January 2007 - 15:47.


#34
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postuko, on Jan 9 2007, 02:45, said:

stai asa...intru acum pe Dacia club si bag aici linkurile...30 ai zis??
ok lucian si cu elzorab = 2, mai trebuie sa gasesc 28...dai o bere? :cheers:
dau eu un feruginol si un smirghel lui maximus daca ti le contracareaza pe toate  :coolspeak:

#35
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
trabante..noi vorbim aici de probleme cu frana atunci cand o apesi usurel.. ca lista aia stiu ca exista.. la fel cum exista si pentru accent de altfel :P cu linkuri mult mai relevante :) da asta e alta discutie.. uko.. astept alea 28 de linkuri cu exact aceeasi problema :P

#36
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
stai putin ca mor de ras...nu am apucat sa ma uit ca am dat de titlul asta: Probleme pedala frana, de toate: fasaie, cade cauciucul etc.
auzi intrebare la unul: Spuneti-mi va rog si mie daca la voi pedala de frana are joc stanga-dreapata ca pe mine ma dispera chestia asta.Astept si mersi in avans.

Edited by uko, 08 January 2007 - 15:50.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate