Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Semnal de alarma !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
69 replies to this topic

#19
dondo

dondo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 24.04.2003
Eu as spune altceva  
La emisiunea ("Nasul" din 15.12.2003) ce i-a avut invitati pe domnii Cioroianu si Ponta, donshorul Porta s-a dat in stamba..
Iesirile caracteristice varstei (exces de energie si lipsa de experienta=necopt la minte) sunt de inteles, dar exclus a fi scuzabile, el fiind totusi o persoana publica
Aroganta sa, care adeseori s-a transformat in mitocanie in cadrul talk-show-ului nu arata decat ca desi poate are ceva potential, inca palaria e cam mare pentru capul lui.
Flacaul  e furat de val, e nitzel imbatat de putere si se crede Ghoerghe Dracu' in targ.. se mai intampla..
Tot ce putem spera e ca nu sunt majoritatea ca el... asta ramane de vazut.
Intrebarea este:
Ce preferam.. ?
- unii care si-au mai facut safteaua dar au lacune la interfata? (ca sus numitul)
sau
- unii care sunt flamanzi inca da' ne torc frumos la ureche ?
Ashtept feedback :drac:

#20
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
ma tu esti invidios ca nu ai facut la fel...ia zi..daca ai fi fost in situatia lor, ai fost facut cu totul altfel, ai fi fost un exemplu de cinste si onoare, este ? :)

#21
dondo

dondo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 24.04.2003
@ menetz (PS..nice avatar)
si asta e o forma de feedback
personal sunt destul de multumit de starea mea materiala
...e drept..mi-as dori poate uneori (ca urmare a unor  mici accese de lacomie sau datorita pretentiilor doameni)  anumite chestii...
dar asta nu inseamna ca sunt invidios pe ei...
...nu m-a incantat pretul  de platit aferent implicarii in politica...
dar nici iesiri publice nepotrivite (mai ales in mass-media) nu sunt admisibile, daca faci politica e f.important coating-ul la pilulele amare servite
..cat despre chestia cu un exemplu de cinste si onoare astea sunt pentru fotoreporteri sau in filmele de la Holywood...
...asta nu inseamna ca nu poti corect in viata...


pt.conformitate:
Un :) Prost :) suparator cu sporadice sclipiri de inteligenta

#22
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
scuze..ai pus postul un pic inaintea mea..era adresat in special lui MadMax
dar merge si la tine :)

cat despre iesirile publice nepotrivite...sunt doar intamplari. Nu cred ca poti generaliza. Deja politicienii s-au mai cizelat, au consilieri de imagine, samd. Nu se mai arunca ca pe vremuri in dispute la intamplare, doar pt a aparea la TV. So, despre Ponta numai de bine: e si el un mic PSDist in devenire, ii poti intelege micile scapari. In fond nu are experienta unui Nastase. Dar, nici o problema, cu binele te inveti repede si o sa ajunga si el un "bampir" numai bun de pus in panoplia de realizati ai partidului unic :)

#23
MadMax

MadMax

    Pike hunter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,361
  • Înscris: 14.05.2003
@menetz: daca eram in situatia lor (aceeasi mentalitate, nesimtire si mi-se-rupism) sunt SIGUR ca as fi facut la fel! Si nu as mai sta pe forum la discutii cu voi!  :D

Curvele politicianiste isi cunosc interesele! Aaaaaah, si cat ii URASC cand ii vad la TV agresand verbal vreun ziarist pe simplul motiv ca ziaristul a avut tupeul sa-l intrebe pe domnul parlamentar daca are habar ce s-a votat/discutat in sedinta la care (cica) a participat...RUSINEEEEEEEE!!!!!  :mad:

#24
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Te rog, pina la ziaristi.
Isi permit tot felul de tupeisme si sint vai de mama lor.
Plini de cacofonii, pleonasme, sa nu vorbim de bilbe...
Chiar ieri, la un canal TV scria mare pe ecran "GEOGE BUSH"
Nu zic ca a scris un ziarist, dar putea sa vada cineva...

#25
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
@Burvi

Nu fi iar copil. Nu amesteca lucrurile. MadMax are dreptate.

E foarte adevarat ca scot numa' gunoaie pe hartie, dar cand merg sa ii intrebe pe parlamentari una alta, lucruri perfect normale si firesti, singura reactie a parlamentarilor ii sa ii jigneasca sa vina cu aere de superioritate. Uitativa atent cum se uita la ei (cu coada ochiului), cu mainile in buzunar si cu burta inainte, foarte iritati de TUPEUL ziaristilor ca ii intreaba daca au HABAR ce fac in functia lor...ca totusi...ei ne conduc.

:cya:

#26
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Nu amestec deloc.
Dar cei care ne conduc au fost ALESI mai ales de tine, lucru pe care ti-l reprosez.
Eu sint victima majoritatii, trebuie sa sufar din cauza lor.

#27
dondo

dondo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 24.04.2003
stiti ceva..?
e vorba aia..."Nimeni nu-i perfect  !"
In consecinta nu mi-e rusine nici cu unii (politicieni) nici cu altii (ziaristi)
Totusi  parca e mai rau cu politicienii pen'ca..cica e Alesii Poporului
Ailaltii (ziaristii) aia au singurul pacat caasa incearca sa-si castige si ei painea..la unii din ei mai e posibil sa le si placa ceea ce fac

Parca ii dau dreptate lui burvi

#28
mf

mf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 11.08.2003

Quote

Originally posted by johnny bravo
Din pacate nici alternativa nu este. Se profileaza acum o incercare a PD+PNL dar din pacate, nici ei nu au demonstrat ca sunt in stare sa faca mare lucru. S-a vazut acest lucru in perioada 96-2000. Astfel de aliante nu sunt eficiente. Intotdeauna vor exista tensiuni intre membrii aliantei (cum s-a vazut cu CDR) care vor cauta sa prinda cat mai mult, punand pe locul doi (in cazuri fericite) interesele tarii.


Pare-mi-se ca singura diferenta dintre perioadele 96-00 si 00-04 este rezultatul: cei din 96-00 s-au batut pentru biscuiti, pe cand cei din 00-04 s-au unit si au strans banutzii (= acelasi ban public) pentru un tort pe care acum il degusta.

Transparenta administrativa, respect fata de contribuabil etc?
N-a fost, nu este si nici nu va fi!

Si atunci noi cu cine votam? Sar direct la aceasta, pentru ca prima intrebare fireasca (ce dorim votam?) nu-si are locul in .ro.
Avem de ales intre unii care inainte n-au reusit sa vada imaginea de ansamblu, prin urmare si-au dat la oase pentru maruntisuri, si cei de acum care sunt mai bine organizati si din acelasi rahat sunt pe cale sa faca un bici. Bici pe care tot in folosul lor il vor manui. Drept dovada iesirile la rampa a unora ca Ponta.

Revin la intrebare: voi cu cine votati?

#29
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Io nu mai votez. Am renuntat sa o mai fac din 2000.

Stiti, e o vorba: dintre doua rele sa o alegem pe aia mai mica.
Mie mi se par egale.   :thinking:

#30
MadMax

MadMax

    Pike hunter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,361
  • Înscris: 14.05.2003
Eu as vota cu liberalii...din Suedia...de ex.  :D

Serios vorbind, pentru mine nici nu e greu sa aleg cu cine votez: cu NIMENI!

#31
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Sincer sa fiu, nici asta nu e o solutie. Daca nu votezi nici nu ai de ce sa comentezi pt. ca inseamna ca nu te-a interesat.
Problema este ca nu prea sunt oameni seriosi pe care sa-i votezi. Sau daca sunt, nu sunt bagati pe liste.

#32
MadMax

MadMax

    Pike hunter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,361
  • Înscris: 14.05.2003
M-a interesat...cum sa nu! Pana dupa '96...
Am votat anti-rosii, adica CDR. Dar cu ce m-am ales? Cu o dezamagire crunta...Si aia tot de interese erau ghidati!

Si cum iti poti da seama daca un candidat este om serios? Dupa interviuri? Dupa articolele din ziare?

#33
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Exact Mad Max, ai pus problema foarte bine.
Acum trebuie pusa in miscare presa, sa aduca pe ecran sau in ziare toate promisiunile pe care le-au facut inainte sa fie alesi.

De exemplu Basescu, acest bufon al multimii sarace.
Spunea ca o sa termine cu ciinii vagabonzi si ca o sa asfalteze strazile din fata blocurilor mai intii.

Ce a facut in schimb, dupa ce a fost ales?

A darimat tarabele, pentru ca avea el o spaga la firme de rulote...
A adus haosul pe strazi, si vine la tv si ride ca timpitul.
Pe unii ca astia i-as baga la puscarie.

Noi ca alegatori, trebuie sa invatam sa cerem ceva in schimbul votului, nu doar promisiuni.
Eu m-am ales cu o bere pentru a vota, tot e mai buna decit promisiuni desarte.

Opozitia de acum isi asteapta cuminte osul, altfel nu inteleg de ce nu profita de situatia asta si cu asfaltarea si cu multe altele si sa iasa in fata sa arate ce buni ar fi ei la guvernare.

Numai cu ajutorul presei se poate rezolva situatia asta, dar si presa e a cuiva... are interese.

#34
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Burvi, te credeam mai cu picioarele pe pamant. Basescu este unul dintre putinii oameni din tara asta care vrea binele tarii. Grow Up!
Trebuie sa fi naiv rau ca sa gusti target-ul aparitiilor la tv in felul in care il gusti tu...
Uff, ce ne facem daca vin la vot oameni ca Burvi?! Ce sansa va avea unica noastra sansa de mai bine in tara asta?
Care este aceasta unica sansa? Traian Basescu.

#35
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Fii linstit, eu sint unic, asa ca n-o sa voteze nimeni ca mine.

Dar Basescu a facut numai timpenii, nu-l lua in brate ca gresesti.

A promis si nu s-a tinut de cuvint, ce vrea el acum nu mai conteaza.

#36
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Am o intrebare:

Eu cu cine votez?

enjoy,
Mtz

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate