Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Semnal de alarma !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
69 replies to this topic

#37
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
Ideea este sa nu mai sprijinim PSD... (eu nu am sprijinit niciodata - oricum, nici varsta nu mi-ar fi permis)

#38
Elevati0n

Elevati0n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 22.05.2002
Eu nu stiu ce tot va faceti griji atata?:)) Traim intr-o tara civilizata, unde la coltz de strada poti fi "iubit" f usor cu o bata/cutit etc, unde ti-este frica sa iesi in orash /etc cu sotia/prietena/amanta fara s-o patesti sau mai rau ea. Ce mai? Am vrut sa fim o noua America. Avem din belsug. Cel putin aici inca nu poti "inchiria" un vagabond caruia sa-i dai 50 $ ca sa omoare pe unu la intersectie. Dar nu mai e mult :) Asa ca ...ce sa mai vb de politicieni. Sincer mi-este sila. Nici nu ma mai uit la TV..la ce? sa-i vad cum s-au ingrasat si ce tupeu au "Ce sa fac? Sa semnez condica? N-am mai votat-o din ..." sau "Avem nevoie de un hotel nou, masina noua, calc,....steag pe Casa Masii"....Stiti de ce la se trag toate astea? De la noi, de la faptul ca stam cu mainile in sin... Am ajuns un neam de "sedentari " .Exista lehamitea asta...si vb "las ca poate vin altii si fac, las ca la anu o sa fie mai bine". Pe dracu! Nimeni nu ne va da nimik. Se rasuceste in mormant Stefan cel Mare, Mihai Viteazu, Cuza, Vladimirescu...cand vede ce-am ajuns.Parafrazand pe Vali Sterian "Vino Doamne sa vezi ce-a mai ramas din oameni".Asta suntem. Incep sa cred ca singura solutia ca amarata noastra de tara si de popor mult incercat sa "evadeze" din ghearele caracatitei ce  ne-a cuprins este asta: APOCALIPSA! Sa se sorteze pleava de oamenii buni. Alta cale cred ca nu exista! Am intrecut orice masura. Si va mai mirati de ce exista atatea paradoxuri la noi. Ce mai..am ajuns sa ma urasc ca m-am nascut aici...si mai mult de atat ca nu pot face nimik...deocamdata. Poate doar daca as avea o putere...insa nu exista Superman, Wonderwoman....Oare mai exista Dumnezeu? Sau poate ca vom fi salvati de aliensi? Sincer ma urasc pe mine, pe voi , pe Romania, am ajuns sa urasc tot. Si totusi unde e mai bine decat acasaaaaaaaaaaa? Alta paradox vedeti?

Vom trai si vom vedea.

PS: cat despre domnu "fost consilier" Ponta...numa de bine..s-o tina tot asa ca are sanse sa-l ajunga si sa-l si intreaca pe tatuca Bombonel. I-as impusca pe toti. Zau.

Bafta la voi
------------------------------
Tot ce nu este etern este zadarnic!

#39
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
Elevation: iti simt frustrarea... da'mi insa voie sa te intreb o chestie.. spui asa

"...Stiti de ce la se trag toate astea? De la noi, de la faptul ca stam cu mainile in sin... Am ajuns un neam de "sedentari " .Exista lehamitea asta...si vb "las ca poate vin altii si fac, las ca la anu o sa fie mai bine". Pe dracu! Nimeni nu ne va da nimik. .. "

iar apoi inkei cu

"I-as impusca pe toti. Zau."

acu intreb....

ZAU?

#40
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
act my friend... ACT..... DO SOMETHING in pana mea!!!!!!

#41
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
cine sare cu banu de munitie ca de gasit se gasesc oameni gata sa se sacrifice pentru romani
solutia e simpla cand il mai vad pe vreun psd-ist il asasinez cu rosii stricate si vreo 2 oua (4100/buc) neaparat de la Cornu si neaparat numarat de poponel

#42
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003
Acum serios vorbind ... eu cred ca PSD se duce la garla sa zic asa. Sunt sigur ca alianta PD si PNL ii va intrece in alegerile din 2004 atat la parlament cat si la presedintie. Insa in turul doi , duoa ce va iesi PRM -ul din cursa , pentru ca tribunul ii va ataca numai pe cei din psd, astfel electoratul prm-ului va vota in al doilea scrutin cu PD-PNL. Ma rog , parerea mea ... insa sa nu credeti ca daca va ieisi PD-PNL va fi o schimbare in bine !!! ei vor veni "flamanzi la putere" si vor cauta sa ia cat mai multi bani din chestii ilegale , deci concluzia : Cu oricine ati vota in 2004 va fi acelasi lucru , nu se va shimba nimik in bine in tara asta !!!

#43
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
flexie,
N-ai facut nici o descoperire, s-a stabilit din 1992.
La guvernare vor participa o data unii, o data ceilalti.
Cei care urmeaza vor avea grija sa musamalizeze tot ce au gresit ce dinaintea lor, asa si pe viitor.
Ma mir ca mai sint unii care spera...

#44
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
votati atunci URR ca aia nu au fost la guveranare sincer as vrea sa cred ca s-ar putea sa piarda psd dar ma tem ca nu se poate asa ceva ,ai ales dupa referendumul cu constitutia si dupa cum au invatat din alegerile din Rusia Georgia Armenia ma pregetesc de pe acum sa se produca fraude majore la alegeri
chiar asa stiati ca in Rusia cea semi totalitara exista alegeri uninominale

#45
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Eu ii votez pe aia care folosesc banii proprii pentru campanie (daca gasesc pe cineva).
Cum era Ratiu, dadea insigne, baloane, toate din banii lui.
Astia folosesc banii statului sau bani negri in campanie, cum a folosit PSD-ul de la Tofan Grup, Elvila si care au mai fost.

Apoi ni se mareau noua impozitele, pentru a-i recupera...
Ati observat ca seria de mariri a fost inainte de campanii, vezi cazul Remes, Vacaroiu, etc...

#46
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
:-))

COPILARII ....

#47
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
copilarii sunt faptul ca sposorii artidelor vor avea de castigat licitatii din bani publici dupa care fac un kkt sau ca partidele folsesc bani murdari si apoi ii apara pe saracii corupti gen mischie oprisan trita fanita sechelariu iacubov

#48
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003

Quote

Originally posted by madman2711
copilarii sunt faptul ca sposorii artidelor vor avea de castigat licitatii din bani publici dupa care fac un kkt sau ca partidele folsesc bani murdari si apoi ii apara pe saracii corupti gen mischie oprisan trita fanita sechelariu iacubov



Pai si voi vreti sa vina altii in loc? Altii cu foame-n gat? Astia macar si-au unflat burtile, si-au facut case, nu mai au nevoi asa mari. Daca vin altii noi credeti ca or sa se tina de treaba? Nu or sa-si bage si aia in buzunar pana se satura?

#49
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

Quote

Originally posted by arty
act my friend... ACT..... DO SOMETHING in pana mea!!!!!!


Mda...luati exemplu de la autorul acestor randuri si actionati ! :drac:

#50
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
eu zic sa ne apucam de campanie electorala daca tot e asa
eu ma propun singur ca deputat sau senator de constanta
hai care sare cu votu' ca sigur nu mi-e foame

#51
mf

mf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 11.08.2003

Quote

Originally posted by madman2711
hai care sare cu votu' ca sigur nu mi-e foame


Mda, probabil ca vor mai apare multi altii care sa afirme acest lucru si poate o vor si dovedi. Important este ca noi, societatea civila, sa putem impune cateva mecanisme de evaluare a pretendentilor la o functie publica si/sau politica. Un inceput ar fi votul uninominal dat fiind ca nu vom mai fi siliti sa votam partide politice = palarie sub care se ascund toti cei cu foamea in gat. Sper ca prima generatie de independenti sa contribuie la ceea ce s-ar numi dare de seama asupra activitatii depuse. Ar fi tot un fel de carte alba/neagra a guvernarii practicata de partide, dar de data aceasta vom avea libertatea de a-l mai vota sau nu pe individul in cauza. Adica in cazul in care unul ne-ar servi brasoave vom avea optiunea de a ne indrepta votul catre altul care poate dovedi ca a facut mai multe.

#52
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
eu tot sunt de parere ca deputatii sa fie alesi mai des adica la 2-3 ani ca sa se primeneasca parlamentul

#53
Eti

Eti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 20.02.2004
Deja intrati in politica .. si va bateti joc de voi intr-un cuvant ..
IDIOTILOR - voi va stoarceti creierii cu cei ce conduc .. si ei isi plimba pola prin delta, la munte sau mare .. fara sa-i intereseze de niciunul dintre voi .. Ma lasati rece .. adika sunteti niste scursuri carora din pacate le-a mai ramas dreptul la vot...

#54
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
si care e solutia sa emigram dupa ce ii casapim pe toti politicienii?
sau sa nu ne implicam in nimic sa stam mereu sa criticam steril ca ala face si ala drege ?
spune-ti care este solutia?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate