Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Caraibe

- - - - -
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#73
Daniel332007

Daniel332007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 03.10.2007

View PostImperator, on 31st January 2010, 18:14, said:

Haine groase iti trebuie inclusiv la Madrid unde poate fi foarte frig. Iar vaccin hepatita A si B sunt necesare si pentru Romania, nu numai in Rep. Dominicana :). Ai gasit avion spre Madrid ?

Cel mai ieftin avion am gasit (culmea) Taromul 394 Eu ptr. 2 adulti dus - intors... Si ai incluse si 2 bagaje de cala... Si papa pe avion :)

#74
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostDaniel332007, on 31st January 2010, 19:06, said:

Cel mai ieftin avion am gasit (culmea) Taromul 394 Eu ptr. 2 adulti dus - intors... Si ai incluse si 2 bagaje de cala... Si papa pe avion :)
Taromul are de la o vreme niste super preturi... nu prea inteleg ce vor sa faca...

#75
Daniel332007

Daniel332007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 03.10.2007

View PostImperator, on 31st January 2010, 19:44, said:

Taromul are de la o vreme niste super preturi... nu prea inteleg ce vor sa faca...

Iti multumesc oricum ptr. sfat (eu te-am sunat cand erai in strainatate zilele trecute) sa te-ntreb de zbor... La Blue Air am gasit ceva asemanator ca pret dar plecarea era cu 2 zile mai devreme adica in data de 7 fata de 8 cum zbor cu Taromu' si astfel dormim numai o noapte-n Madrid si nu 2... Si am zis hai sa incerc si Taromul... Esti in tara acum "Imperator" ?

Edited by Daniel332007, 31 January 2010 - 20:09.


#76
janis

janis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 04.08.2006

View PostDaniel332007, on 31st January 2010, 18:10, said:

Pentru "janis"... dar si ptr. altii interesati... Am gasit in sfarsit o super oferta ptr. Punta Cana 7nopti (9zile) la hotel de 4 stele + , Carabela Bavaro Resort, cu all inclusive la numai (atentie) 599eu/pers, cu plecarea din Madrid si taxele de aeroport incluse... Plecarea e in data de 9.02.2010 asa ca Ziua Indragostitilor ne va prinde acolo... Daca am fi plecat din 2.02.2010 acelasi pachet ar fi fost numai 499Eu/pers... Va pun un link cu hotelul, care este bine cotat:

http://www.holidaych...t-hid_8402.html

Ce ziceti de oferta? Nu-i asa ca-i mishto? La pretul asta gasesti in Turcia ... Eu am tot cautat oferte ptr. 14 nopti dar nu am gasit la pret mai mic de 1100eu + taxe de aeroport 185Eu./pers... Asa ca ne multumim si cu 7 nopti, mai ales la pretul asta...
Nu am fost niciodata intr-o excursie exotica... Ce va intreb eu, e cum sa mergem imbracati. Mergem de aici cu "cojocul" pe noi si tot dam din haine pana ajungem in Punta Cana?  :D
Trebuie pusa ceva solutie de tantari la noi? Trebuie facut ceva vaccin hepatita A, B sau tetanos? O sa gasim priza model european la 220V?
Ce excursii facultative ne recomandati?
Astept, cu nerabdare, parerile voastre, ale fericitilor ce ati fost deja acolo... :)

merci ca ai facut publica oferta pe care ai gasit-o
cum ai procedat cu biletele? exista varianta de a avea o confirmare prin e-mail si la iei biletele de pe aeroport? am vazut undeva pe site ca nu trimit in afara Spaniei ...
Vacanta placuta!

#77
FanisA

FanisA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 12.01.2007
Pentru luna mai care este cea mai buna destinatie? Nu vrem ploaie si sa fie cald.

#78
Daniel332007

Daniel332007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 03.10.2007

View Postjanis, on 2nd February 2010, 23:46, said:

merci ca ai facut publica oferta pe care ai gasit-o
cum ai procedat cu biletele? exista varianta de a avea o confirmare prin e-mail si la iei biletele de pe aeroport? am vazut undeva pe site ca nu trimit in afara Spaniei ...
Vacanta placuta!

Biletele iti vin in format electronic in email. Le listezi la imprimanta si le ei la tine... Nu mai e ca pe vremuri cu biletele... De fapt pe bilete e un cod si dupa codul ala te gasesc in baza lor de date... Scrie-mi pe PM si iti dau adresa firmai de la care am cumparat biletele...

View PostFanisA, on 3rd February 2010, 17:36, said:

Pentru luna mai care este cea mai buna destinatie? Nu vrem ploaie si sa fie cald.

Luna mai la inceput poti merge si in Caraibe ca mai apoi incepe sezonul ploios.. Poti merge in Bali ca incepe sezonul bun uscat... Sau poti merge foarte bine si mai ieftin in Egip.... Chiar si in Turcia in Antalya poti merge acolo mai pe sfarsitul lunii linistit, ca e cald de numa' ...

#79
FanisA

FanisA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 12.01.2007

View PostDaniel332007, on 4th February 2010, 17:11, said:

Biletele iti vin in format electronic in email. Le listezi la imprimanta si le ei la tine... Nu mai e ca pe vremuri cu biletele... De fapt pe bilete e un cod si dupa codul ala te gasesc in baza lor de date... Scrie-mi pe PM si iti dau adresa firmai de la care am cumparat biletele...



Luna mai la inceput poti merge si in Caraibe ca mai apoi incepe sezonul ploios.. Poti merge in Bali ca incepe sezonul bun uscat... Sau poti merge foarte bine si mai ieftin in Egip.... Chiar si in Turcia in Antalya poti merge acolo mai pe sfarsitul lunii linistit, ca e cald de numa' ...

In ultimele destinatii descrise de tine am fost chiar de mai multe ori, de aceea doresc sa merg in alte zone, descrise ca zone exotice, concediul pot sa-l iau numai in mai.

#80
Daniel332007

Daniel332007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 03.10.2007
Am revenit din Republica Dominicana si asa cum v-am promis (desi cu o oarecare intarziere...) am scris un review amanuntit cu poze tot pe "Softpedia" dar la sectiunea "Republica Dominicana". Daca doriti sa cititi si aveti intrebari suplimentare o puteti face urmand linkul de mai jos:

http://forum.softped...p;#entry7906757

Astept pareri...

#81
Timpau

Timpau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 02.06.2009
Ce tour operatori sunt pentru croaziere in Caraibe? Va rog sa-mi spuneti ce agentii imi recomandati. As vrea o croaziera de 8 zile.

Edited by Timpau, 06 May 2010 - 19:59.


#82
sorel_789

sorel_789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 28.01.2006
cum e la sfarsitul lunii octombrie - inceputul lunii noiembrie ? Unde credeti ca ar fi cel mai bine de mers in aceasta perioada ?

Multumesc !

#83
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postsorel_789, on 27th July 2010, 10:53, said:

cum e la sfarsitul lunii octombrie - inceputul lunii noiembrie ? Unde credeti ca ar fi cel mai bine de mers in aceasta perioada ?

Multumesc !
octombrie este una dintre cele mai ploioase luni din zona, in noiembrie mai coboara, sezonul secetos incepe practic spre sfarsitul lui noiembrie, inceputul lui decembrie. In mod oficial, sezonul de uragane se termina la 30 noiembrie. Uraganul Wilma care a ras Cancun-ul in 2005 a lovit coasta Maya in jurul datei de 20 octombrie.

#84
danusz

danusz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 05.11.2007

View Postsorel_789, on 27th July 2010, 10:53, said:

cum e la sfarsitul lunii octombrie - inceputul lunii noiembrie ? Unde credeti ca ar fi cel mai bine de mers in aceasta perioada ?

Multumesc !


Incearca in Aruba.Eu am fost in luna septembrie in 2007 si am stat 14 zile.Aruba este situata in afara hurricane belt-ului.
Tocmai in perioada in care am fost eu in Caraibe era un mare uragan insa in Aruba nu s-a simtit decat printr-o ploaie de o zi pe cand in restul insulelor a facut prapad.
In rest numai vreme super.

#85
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

View Postsorel_789, on 27th July 2010, 10:53, said:

cum e la sfarsitul lunii octombrie - inceputul lunii noiembrie ? Unde credeti ca ar fi cel mai bine de mers in aceasta perioada ?

Multumesc !
Poti sa mergi mai prin sud, prin Antilele Olandeze, Isla Margarita, Trinidad/Tobago. Si insulele astea sunt in afara zonei unde lovesc uraganele.

#86
danusz

danusz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 05.11.2007
salutari...
ma intereseaza un sejur in barbados si antigua in martie 2011...
a fost cineva ?
ceva sfaturi,pareri?

#87
danusz

danusz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 05.11.2007
salutari.....
urmeaza sa plec in martie in barbados si antigua....
a fost cineva pe acolo?
ceva sfaturi,pareri.....
multumesc....

#88
matza_001

matza_001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.09.2007

View Poststefan_fane, on 14th December 2006, 10:31, said:

A fost cineva in Caraibe mai recent? Imi poate spune niste preturi,ceva? daca merita sa te duci dat fiind drumul destul de lung(si cred costisitor) cu avionul.. poate niste poze...dar de munca se gaseste pe acolo?
astept raspunsul vostru cu nerabdare.

Buna!
Iti recomand Aruba si sa te cazezi la Hayatt. Toate informatiile despre pret, le poti gasi pe internet.

#89
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostImperator, on 28th July 2010, 12:36, said:

octombrie este una dintre cele mai ploioase luni din zona, in noiembrie mai coboara, sezonul secetos incepe practic spre sfarsitul lui noiembrie, inceputul lui decembrie. In mod oficial, sezonul de uragane se termina la 30 noiembrie. Uraganul Wilma care a ras Cancun-ul in 2005 a lovit coasta Maya in jurul datei de 20 octombrie.

brici informatia asta.....ajung in caraibe pe 25 noiembrie :thumbup:

#90
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,306
  • Înscris: 17.04.2006
Pentru cine a fost in amandoua: care ar fi diferenta intre Aruba si Antilele olandeze ??
Plusuri si minusuri in comparatie ??
Se poate ajunge usor / ieftin din una in alta ??
Si care ar fi periaoda optima pentru vizitat, nici full sezon dar nici vreme nasoala ??

L.E.
vad ca exista la aprox. 300$ dus-intors tti, cursa de la  http://flydae.com/, cu escala la Curacao Hato.
A utilizat cineva ?

Edited by metalactual, 06 June 2011 - 13:10.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate