Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?
 Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 

Bacalaureat 2007

- - - - -
  • Please log in to reply
1252 replies to this topic

#73
seerkan

seerkan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 26.10.2004
Abia acum am gasit si eu topicul si m-am gandit sa scriu si eu aici la ce dau bacul :

Romana (oral & scris)
Mate
Engleza ( oral )
Biologie
Sport

De invatat nu pot spune ca m-am apucat ..am citit putin pe la romana si am lucrat foarte putin la mate,voi cum stati ?

#74
xmin

xmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 27.12.2006
Subiectele ptr Bac2007 Romana: http://rapidshare.co...its.ro.rar.html Mate M1: http://rapidshare.co...its.ro.rar.html

Daca avetzi cumva arhiva cu Subiecte Bac2007 MatematicaM2 pls Postatzi aici sau datzi add la id mess XMIN5

Edited by xmin, 22 January 2007 - 08:20.


#75
Deliusca

Deliusca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.01.2007
Eu cred ca acest bacalaureat va fi la fel ca in toti anii ... :deadtongue:

#76
Iulisk

Iulisk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.01.2007

 Syncron, on Dec 7 2006, 22:03, said:

Toti suntem la mate info vad  :D . La filologie nu e nimeni de a 12-a?
salutare! :D uite, eu sunt la profil uman si dau :
romana scris si oral;
engleza scris
franceza oral
istorie scris
filozofie

#77
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006

 Iulisk, on Jan 30 2007, 22:29, said:

filozofie
stii mitul pesterii? sau stii sa-mi ataci teoria big bang-ului din perspectiva exclusivitatii contingentei universului?
eu zic sa te gandesti de 2 ori pana sa dai bacu la asa ceva

Edited by yapy, 02 February 2007 - 01:03.


#78
ForeverAfter

ForeverAfter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.02.2007
pfoaa, ce de oameni silitori aici  :huh:

eu dau la romana (scris & oral) , engleza oral, matematica, biologie vegetala si animala si geografia Romaniei.

cine mai da bio 9-10? cine a invatat? in cat timp se invata? e urata, nu-mi place, dar e prea tarziu sa ma razgandesc  :mellow:

#79
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Hehe...am uitat ca e un topic despre bacu din 2007 aici...stiam ca fost si anu trecut...
Eu dau la:
Romana scris
Romana oral
Engleza scris
Istorie
Psihologie
Educatie fizica

daca se intreaba cineva de ce am ales istorie si psiho e din cauza ca sunt la stiinte sociale...

@yapy...stiu eu mitul pesterii...ai iesit afara din pestera? eu sunt cel care face umbra pe pereti, dar nu sunt cel care se uita la propria lui umbra :P...adica m-am dezlegat dar inca n-am iesit :P :lol:

#80
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,694
  • Înscris: 24.09.2006

 bebeshm, on Dec 14 2006, 15:04, said:

romana ,mate , cred ca romana si oral .. chiar nu stiu :) . engleza oral, sport si contabilitate

Liceu economic? sigur dai si romana oral...s-ar putea sa fim in aceeasi oala :)

#81
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
http://subiecte2007....reat/index.html

:huh:

#82
dddddd

dddddd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 14.12.2006
succes fratilor.sper ca ati observat ca anul trecut,cand am dat si eu,s-a dat un subiect ceva mai finut la romana. adica trebuia sa te gandesti un pic inainte sa te apuci sa reproduci comentariile romanelor pe care nu le-ai citit /sa scrii din amintirea romanelor pe care le-ai citit. la mine a fost a doua varianta si am luat 9.6 .daca vreti un sfat pt romana,cred ca ar trebui sa cititi fiecare roman/nuvela etc macar o data,poeziile de cateva ori si e simplu. eu citisem aproape tot(in afara de ION,recunosc) si am mai invatat comentarii doar cu o saptamana inainte de examen,ca sa imi aduc aminte personajele,subiectul sau discursul liric.
iar la mate,fizica si alte stiinte "exacte",Dumnezeu cu mila!

#83
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007

 t1t3l313, on Feb 13 2007, 20:54, said:

bai kre aveti subiectele pt bac 2007 la mate M2   ???

dak le aveti datimi-le ji mie plzzzzzzzzz
k imi trebuiesc neaparat
vezi pe www.bacalaureat.net - sunt si subiectele date in 2005, 2006.

Edited by designweb, 24 February 2007 - 01:15.


#84
m.technik

m.technik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 15.02.2006
Eu sunt unul din aia care sunt de parere ca subiectele de anul acesta sunt cam dificile. Atat la romana cat si la matematica. Si culmea, parerea profesorilor de la clasa este aceeasi, ca este ceva mai dificil decat in anii trecuti.
    Eu unul cand ma uit la subiectul 4 de la matematica (M1-1) raman  :cursing:

#85
punisher

punisher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 22.01.2006

 yapy, on Feb 2 2007, 01:03, said:

stii mitul pesterii? sau stii sa-mi ataci teoria big bang-ului din perspectiva exclusivitatii contingentei universului?
eu zic sa te gandesti de 2 ori pana sa dai bacu la asa ceva

Eu stiu mitul pesterii :) L-am invatat anul trecut cand ma gandeam sa dau la admitere la facultate filosofie. L-am invatat si inteles in apros juma de ora pe WC :P

Acum m-am razgandit si dau la economie si imi vine sa imi bag toate picioarele in ea de materie tampita.

#86
karamele

karamele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 09.01.2007
stie cineva de unde as putea face rost de rezolvarile la biologie pt clasele a 9-a si a 10-a?

#87
karamele

karamele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 09.01.2007
Rezolvarile subiectelor de la disciplinele reale: matematica, chimie, fizica, biologie, etc. vor fi transmise, alaturi de restul subiectelor, de inspectoratele scolare judetene tuturor scolilor si liceelor, pe hartie, pana pe 28 februarie.

"Orice elev care se va duce la biblioteca isi va lua rezolvarile corecte, pentru ca invatamantul sa ramana in zona gratuitatii, a egalitatii de sanse pentru toti elevii", a spus Mihail Hardau, ministrul Educatiei.


si doar cu spusu' a ramas :(
pe la voi s-a auzit ceva? eu ma gandesc ca, la liceul meu, ne ascund rezolvarile, pt. ca se tot chinuie sa ne bage pe gat culegeri cu teste rezolvate, care au un pret enorm.
:nonobad:

#88
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,101
  • Înscris: 10.04.2006
Ca sa va luminez un pic aveti rezolvari la mate si la romana pe siteurile prodidactica respectiv editura badea .

#89
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007

 Nenea Zap, on Mar 15 2007, 09:15, said:

Ca sa va luminez un pic aveti rezolvari la mate si la romana pe siteurile prodidactica respectiv editura badea .
sunt centralizate pe bacalaureat.net:
Rezolvari Limba Romana
Rezolvari Matematica
mai sunt parca si la info

#90
Urdub@n

Urdub@n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 05.03.2005
salutare la toata lumea!!

inca nu m-am hotarat la bilogie....

ce ma sfatuiti sa aleg clasele 9-10 sau 11-11 avand in vedere ca materia clasei a 12-a am parcur-o anul acesta??


va multumesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate