Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Usturimi la urinare

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
nimeni de pe forum.

ai fost la mai multi medici. bun. diagnosticul a fost acelasi? (si anume ce diagnostic?). tratamentele au fost complet diferite? ai respectat intocmai indicatiile? te-ai reintors macar la unul dintre ei sa-i spui ca tratamentul n-a dat rezultate? sotul/prietenul a facut si el tratamentul? ... ce-i aici, ginecologia on line? (oricum, laboratoru-i in renovare acum, deci secretia vaginala tot nu ti-o putem face).

#56
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

View Postmianna, on Jan 20 2007, 01:42, said:

nimeni de pe forum.

ai fost la mai multi medici. bun. diagnosticul a fost acelasi? (si anume ce diagnostic?). tratamentele au fost complet diferite? ai respectat intocmai indicatiile? te-ai reintors macar la unul dintre ei sa-i spui ca tratamentul n-a dat rezultate? sotul/prietenul a facut si el tratamentul? ... ce-i aici, ginecologia on line? (oricum, laboratoru-i in renovare acum, deci secretia vaginala tot nu ti-o putem face).
nu dar eu pot ghici in stele iar tu in zatul de cafea. libelulas, medicii nu ti-au spus sa renunti la contactele sexuale in timpul tratamentului? vad ca spui ca durerile sunt insuportabile.

#57
libelulas

libelulas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.01.2007
ok...primul medic mi-a prescris o reteta cu mecon ovule intravaginale si sa-mi iau un irigator cu care sa ma spal cu apa oxigenata si cand ma spalam cu apa oxigenata ma ustura ingrozitor si facea si o spuma cuidata. cel de-al doilea medic mi-a prescis cuminol, metronidazol si lemesil.dar cuminolul pentru mine a avut efecte negative deoarece imi apareau afte pe limba defapt o singura afta care-mi acoperea jumatate din suprafata limbii.asa ca m-am oprit din tratamen pe la jumatate ca sa-mi mai treaca acea afta si cand am reinceput tratamentul cu cuminol aftele nu au intarziat deloc.este adevarat ca scurgerile nu mai erau asa de abundente dar usturimile persistau.sincer nu mai m-am intors la aceiasi medici...nu am vazut rostul....

#58
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
imi scapa diagnosticul, si ma intreb daca tu ai mai vazut pana acum apa oxigenata cu spuma ei "ciudata" cu tot.

mai departe: abstinenta pe perioada tratamentului, tratament la partener...

hai ca poate se cronicizeaza pana terminam noi "consultatia"  :death:

Edited by mianna, 21 January 2007 - 00:44.


#59
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
totusi, ovulele erau mecLon
si totusi apa oxigenata n-o vad curativa pentru usturimi si iritatii si mai degraba Septovag sau Tantum Rosa.
iar daca ne uitam pe prospectul metronidazolului, si izolam putin aria, ne ramane vreo candida, trichomonas, chlamydia, as presupune eu tinand cont de gravitatea si persistenta simptomelor.
the good news :death: este ca nimic bun nu se intampla daca ramai asa in suspensie, du-te la ALT medic si explica-i efectele SECUNDARE pe cae le-ai avut la celelalalte tratamente din cauza ACELOR medicamente.

el iti prescrie pentru AFECTIUNEA ta, ALTE medicamente, tinand cont de efectele si problemele pe care I LE SPUI!

daca stai acasa si te inchini la monitor nu se intampla nimic.

Edited by spare-me, 21 January 2007 - 09:04.


#60
cimputudor

cimputudor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.11.2011

View Postaditzu_ro, on 30th July 2006, 16:38, said:

de ieri a inceput sa ma usture (arda) cand urinez, azi s-a schimbat si culoarea urinei in maro inchis...
Poate cineva sa-mi spuna de la ce ar putea fii ? stiu ca cel mai  logic e sa merg la doctor da.... as dori si un raspuns din partea voastra daca se poate;

Va multumesc aniticipat!
probleme la rinichi...ai racit probabil

#61
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,061
  • Înscris: 19.07.2005
Am si eu probleme cu o infectie urinara de care nu pot scapa. Simptomele sunt usturime/arsura pe uretra, usturime la prima urinare dimineata si urina tulbure/mirositoare.

Am luat astfel: 7 zile nolcini 400mg una la 12 ore, acesta doar ameliorand putin simptomele, dupa 3 zile de pauza am facut o urocultura care a iesit negativa, sumar urina , ecografie - au fost citite de un medic internist si erau ok.
Pana au venit rezultatele si dupa am mai luat timp de 7 zile nolicin.  - simptomele s-au ameliorat putin.
Apoi am fost la urolog si mi-a dat sa iau 7 zile de Ofloxacina 200mg, 1 la 12 ore. -simptomele s-au ameliorat putin.
Am fost iar la Urolog si mi-a dat Tagremin, una la 12 ore timp de 10 zile, azi dimineata am luat-o pe ultima. - simptomele aproape au disparut dupa a4 -a zi, insa apoi au re-aparut si pare ca tagreminu nu mai are niciun efect.
Maine probabil o sa merg iar la Urolog.

Voi ce-mi recomandati, mai e ceva ce nu am incercat? :( :D

Edited by vj_Heaven, 06 May 2012 - 13:31.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate