Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Orele de informatica

- - - - -
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#37
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
In cazul lu' sor-ta ar trebui sa mearga parintii la scoala, sa o ia putin la suturi pe profa aia. :D

#38
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005

View Postzuppy, on Dec 8 2006, 16:38, said:

in tot liceul o singura materie a fost cu adevarat utila, cea de algoritmi. in rest ...

true, true

#39
MamaVoastra

MamaVoastra

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,035
  • Înscris: 10.07.2006

View PostAndreas1, on Dec 9 2006, 10:05, said:

In cazul lu' sor-ta ar trebui sa mearga parintii la scoala, sa o ia putin la suturi pe profa aia. :D

Parinti? Exclus. Ar trebui sora sa discute problema cu profesoara. Desi, eu in viata mea nu am vazut un profesor sa dea 3 pe nemeritat, pe frunze verzi etc. Daca ai un proiect de facut pana la un termen, il faci. Daca nu, trebuie macar sa fii capabil sa suporti consecintele sau sa negociezi prelungirea termenului. Dar n-au parintii nicio legatura cu asta.

#40
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

View PostMamaVoastra, on Dec 9 2006, 19:10, said:

Parinti? Exclus. Ar trebui sora sa discute problema cu profesoara. Desi, eu in viata mea nu am vazut un profesor sa dea 3 pe nemeritat, pe frunze verzi etc. Daca ai un proiect de facut pana la un termen, il faci. Daca nu, trebuie macar sa fii capabil sa suporti consecintele sau sa negociezi prelungirea termenului. Dar n-au parintii nicio legatura cu asta.
se pare ca n-ai inteles nimic.[ http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/78.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
le-a dat de facut scrisoare. pana aici e clar. a facut-o. saptamana viitoare, la ora, computerul nu ii mai accepta userul cu parola. i-a spus la profa si profa a spus bine bine, vedem. si dupa aceea i-a luat pe rand: tu ce ai facut? bun, 10. tu? si tot asa, pana a ajuns la sora mea si inca cativa colegi, la care nu le mergeau pcurile ce le aveau in fata lor, alea de la scoala. deci nu puteau sa-i arete ce au lucrat cu o saptamana inainte. si tampita aia le-a pus intrebari tampite, si le-a dat 3 pe diferite motive. ca nu stii ce ai scris in scrisoare sau cum pui buletele. si nu crezi ca a incercat sa discute? nu parintii, ea. da ce poti discuta cu o femeie care face criza ca in pauza nu iese lumea afara.

eu n-am scis ca sa-mi dati solutii[ http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/78.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ci doar ca sa confirm intr-un fel sau altul gluma aia de la radio din aceeasi zi

Edited by florina, 09 December 2006 - 19:58.


#41
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostMamaVoastra, on Dec 9 2006, 19:10, said:

Parinti? Exclus. Ar trebui sora sa discute problema cu profesoara. Desi, eu in viata mea nu am vazut un profesor sa dea 3 pe nemeritat, pe frunze verzi etc.

asta imi aduce aminte de liceu si de limba romana. io stateam undeva in spate si timp de 3 ani am ignorat complet materia aia asa ca mi-am creat o reputatie negativa (ca in need for speed most wanted) si nu eram singurul. intr-a 12-a am zis "no hai sa-i zic vacii tembele ce vrea sa auda" si am inceput sa invat timpeniile alea. tin minte cind ma asculta cum ii cresteau ochii si nu-i venea sa creada ca "am invatat". evident ca mai mult de 8 nu luam, dupa ce ma freca juma de ora, pentru ca eram cu reputatie. colegele parasute retardate tocilare din primele rinduri cind erau prinse fara sa stie si bolboroseau numai timpenii, luau 9 in 3 minute.  :lol:

#42
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
-clasa a 12-a, ce parere aveti de opera "criticilor mei" de mihai eminescu?
-DECI eminescu este ca si mine. le spune altora ca este foarte bun, le spune ca ei nu stiu nimic, si le mai spune sa nu-l mai critice.
-da, asa este. eminescu este un geniu. nu contesti asta, nu?
-nu
-10!

Edited by florina, 09 December 2006 - 20:09.


#43
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
Am spus pe de rost si nu sunt 3 minute.
  E un minut si 5 secunde.

Edited by Purice`, 09 December 2006 - 20:55.


#44
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View PostMosotti, on Dec 9 2006, 20:02, said:

asta imi aduce aminte de liceu si de limba romana. io stateam undeva in spate si timp de 3 ani am ignorat complet materia aia asa ca mi-am creat o reputatie negativa (ca in need for speed most wanted) si nu eram singurul. intr-a 12-a am zis "no hai sa-i zic vacii tembele ce vrea sa auda" si am inceput sa invat timpeniile alea. tin minte cind ma asculta cum ii cresteau ochii si nu-i venea sa creada ca "am invatat". evident ca mai mult de 8 nu luam, dupa ce ma freca juma de ora, pentru ca eram cu reputatie. colegele parasute retardate tocilare din primele rinduri cind erau prinse fara sa stie si bolboroseau numai timpenii, luau 9 in 3 minute.  :lol:

Oare cum de aveam aceeasi "soarta"??
Si eu mi-am facut o reputatie negativa. Radeam de ea ca nu stie sa se faca cu lac pe unghii, sau ii criticam vestimentatia, radeam toata ora....ba chair , intr-o ora ma leganam cu scaunul si era sa cad pe ea. :lol:
Iar cand invat nu ma asculta. Imi pune cateva intrebari si daca vede ca stiu zice "Poti sta jos".
Colegele mele care nu stiu nimic au vesnic note peste opt.
Pai a intrebat-o pe o colega cine a scris "Hanul Ancutei" si ea a zis ca e scrisa de Sadoveanu. :death: Pai eu sa fiu profesor ii dadeam 3 fara nici un comentariu. Se petrec multe faze din-astea pe la noi pe la ore.  <_<

#45
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,059
  • Înscris: 10.04.2006
Heeeeeeeey , ce legatura este intre eminescu si informatica? :huh: Stay ontopic

#46
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Exista o oarecare legatura intre ele pentru ca toate sunt predate de profesori imbecili. Stiti voi, intotdeauna proful e de vina. :rolleyes: :rolleyes:

#47
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
well, am sarit la profesori de cacat, ca doar nu ora de informatica, in esenta ei, este de vina :wacko:

Edited by Mosotti, 10 December 2006 - 01:55.


#48
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View PostMamaVoastra, on Dec 9 2006, 19:10, said:

Parinti? Exclus. Ar trebui sora sa discute problema cu profesoara. Desi, eu in viata mea nu am vazut un profesor sa dea 3 pe nemeritat, pe frunze verzi etc.
profesoara mea de psihologie din liceu a fost trimisa la un curs de specializare, ca sa o faca sa para mai umana. acolo a invatat ca ora poate sa fie facuta pe placul elevilor prin jocuri. buuun.

ce a facut ea ? la ora de psihologie dadeam toate bancile la parete si ne strangeam in cerc in mijlocul clasei.  :blink: aveam o minge de tenis pe care o aruncam de la unul la altul, pana cineva o scapa. ala de o scapa lua 2 (!!). dupa ce se termina procesiunea, ne intorceam la programul obisnuit de toceala.

imi aduc aminte si acum ...  :lol:  ... gandirea este procesul cognitiv care extrage si prelucreaza informatii cu privire la ...

#49
Quenall Quabin

Quenall Quabin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.11.2006
Colegii i-au luat de la tovarasa profesoara cartea(fara i-a nu poate preda, e paine cea de toate zilele) de pe catula (cand eram plod asa am denumit catedra) :lol:

Cand a revenit de la pauza de tigra&cafea ....cu ochii bulbucati s-a uitat la catula care era fara obiectul munci....s-a asezat tacticos pe scaun ...a deschis catalogul...Dudescule care e individul care a luat manualul de pe catedra ? Absent...striga o voce din fundul sali ....In primul rand fetito nu striga la mine si in al doilea rand ora trecuta era prezent ? Nu urlu in primul rand si in al doilea rand a fost ? Si el a luat cartea ?..enervata la culme ca nu-si gaseste manulul...De unde sa stim noi ...aceas fata cu o voce pitigaiata. Auzi fetito de cand esti purtatoarea de cuvant al clasei ? deja tremura blonda ...din cate spun gurile rele ...a intrat in liceu cu pile ...ceva rubedenii cu directorul.
Sunt din clasa a IX-a...!! Vrei sa te las corigenta ?? observ ca esti si nesimtita nu ai cei sapte ani de acasa ??
Enervat un coleg la culme ....BINE FA CA TU AI SAPTE ANI DE ACASA ....nu am mai zis nimica s-a ridicat nervoasa de la catula si iesind val vartej afara , usa veche de lemn o tranteste  cat pe aci sa sara din balamele .HOO TU VACA CA NU ESTI LA TINE IN GRAJDI...acelas coleg care din nenumarate motive putea fi trimis de unde a venit ,dar familia lui are diverse afaceri ...lanturi de magazine....agentii imobiliare si nu prea are nimenii curajul sa-l ameninte , in clasa a IX-a profesorul de educatie i-a aplicat o palma zdravana....si acuma imi amintesc ...MA BOULE TU MA CREZI CA MAINE NU MAI ESTI IN SCOALA ? si a doua zi a plecat,nici in ziua de astazi nu se stie motivul de ce a plecat si unde s-a dus .


Nu a mai venit...a depus o plangere la director...in conditii de stres maxim si lipsa de obiectivitate ea nu isi poate desfasura ora ca cadru didactic dirigintele tot timpul ne-a scos din belele si ne-a povestit cu lux de amanunt cum noi ne batem joc de munca iei ....si dirigintele nu i-a masuri.... :lol:
Peste o saptamana ne trezim cu Dudescu si mama lui la scoala pe motive ca profesoara a avut de suferit de pe urma acestui elev si cere preaviz si doua puncte scazute la purtare.Nu a scazut la nimenii nota la purtare si din prisma faptului ca primit nenumarate plangerii de la parinti&elevi&cadre didactice a fost demisa....
au ajuns si la urechile celor de la inspectorat ....din partea scoli ramanea in continuare.

Edited by Quenall Quabin, 10 December 2006 - 01:42.


#50
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View PostQuenall Quabin, on Dec 10 2006, 01:40, said:

.BINE FA CA TU AI SAPTE ANI DE ACASA ....nu am mai zis nimica s-a ridicat nervoasa de la catula si iesind val vartej afara , usa veche de lemn o tranteste  cat pe aci sa sara din balamele .HOO TU VACA CA NU ESTI LA TINE IN GRAJDI..
ia este verbul a lua, nu se scrie niciodata cu cratima, iar despre povestea de mai sus ... daca sunteti badarani, macar nu mai spuneti la altii.

#51
catalaur

catalaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 24.09.2005
Ce parere aveti de folosirea limbajului de programare borland pascal in licee? Mie mi se pare o pierdere de timp....un limbaj pe care sigur nu il vei folosi in viitor. Macar de ar fi Python, pana si el se foloseste mai mult ca pascalul.

#52
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
e o timpenie, s-a mai discutat mai sus. mitul "pascalul e bun pentru invatat programarea" nu e nimic altceva decit mitul "daca vrei sa inveti sa conduci, fa scoala pe o dacie" :wacko:

#53
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006

View Postcatalaur, on Dec 10 2006, 03:37, said:

Ce parere aveti de folosirea limbajului de programare borland pascal in licee? Mie mi se pare o pierdere de timp....un limbaj pe care sigur nu il vei folosi in viitor. Macar de ar fi Python, pana si el se foloseste mai mult ca pascalul.
mai exista si programatori delphi  :lol:

#54
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,059
  • Înscris: 10.04.2006

View PostMosotti, on Dec 10 2006, 03:42, said:

e o timpenie, s-a mai discutat mai sus. mitul "pascalul e bun pentru invatat programarea" nu e nimic altceva decit mitul "daca vrei sa inveti sa conduci, fa scoala pe o dacie" :wacko:

Pai daca ai face pe o masina care are cutie automata de viteze , si la o urgenta, trebuie sa conduci o dacie , tu ce faci ? Ca habar n-ai ce`i ala ambreiaj

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate