Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 

Coltul antisemitilor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1523 replies to this topic

#19
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

View PostUnixMarius, on Nov 30 2006, 20:37, said:

haha ... seamana cu tine .  :band:

:band: nu prea cred  :lol:


edit: nici macar fizic :lol:

Edited by Graveland, 30 November 2006 - 19:43.


#20
UnixMarius

UnixMarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.03.2006

View PostRamunc, on Nov 30 2006, 19:26, said:

Prefer sa fiu jefuit de tâlhari de etnie româna decât sa am minoritati civilizate în tara.
Sa dea Domnul.  :w00t:

Însa treaba cu icvilizatia e o gogorita. Antisemitismul nu s-a nascut doar din cauza prezentei masive a evreilor în orasele europene. Comportamentul evreiesc, aroganta, exploatarea nemiloasa au fost cele care au stârnit indignarea.
Ia dute tu la o carciuma sau pe strada in romania de azi , sau alege orice oras din romania , si vei vedea aceste lucruri . Oare in Romania traiesc doar evrei?  :wacko:

În România afaceristii evrei sunt responsabili de distrugerea padurilor pe suprafete mari în perioada interbelica
Yep , ei si martzienii. Padurile din perioada interbelica au fost devalizate de romani , asa ca si tine sau altii . Ia cauta sa vezi ce se intampla in zilele de azi.
De asemeni sunt responsabili de schimbarea modului de trai al românului, care înainte de invazia evreiasca era în general foarte sfânt, iar o data cu asezarea evreilor si aparitia cârciumilor a devenit un mod de viata al unor oameni abrutizati, datorita caderii în alcolism.
Dap , aicea ai dreptate . Palinca si Vinul a fost inventate de "Evrei" . Mai ales viile de la Mulfatlar , Cotnari & all . Inainte de "invazia evreilor" noi beam numai suc , si ala natural , nu mancam carne , niet colesterol etc ... Si de cand au venit asupritori astia uite ce am ajuns , vorba accea draga tie , "Vom fi iarasi ce am fost , chiar mai mult ... "  :w00t:


Alte aspecte ale jafului efectuat de afaceristii evrei în România perioadei antebelice si contemporane (banci, petrol, aur, agricultura etc)
la
http://www.homepagez...uiri/index.html
Hahaha ... Daca mai dai un link de genu , io o sa aduc dovezi din Pravda ca rusii au facut un imens bine Romaniei prin faptul ca au anexat Basarabia ...   :rolleyes:  :photo:

Edited by UnixMarius, 30 November 2006 - 19:48.


#21
bonobo

bonobo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,465
  • Înscris: 23.09.2004

Quote

Sa dea Domnul.
Sa-i dea lui Ramunc. :D

#22
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004

View PostRamunc, on Nov 30 2006, 19:26, said:

De asemeni sunt responsabili de schimbarea modului de trai al românului, care înainte de invazia evreiasca era în general foarte sfânt, iar o data cu asezarea evreilor si aparitia cârciumilor a devenit un mod de viata al unor oameni abrutizati, datorita caderii în alcolism.

http://www.homepagez...uiri/index.html


ma gandesc cati evrei sunt in Republica Moldova ca acolo si masinile merg cu alcool...:P

#23
afterdeath

afterdeath

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 702
  • Înscris: 27.10.2006
Ca să mă dau şi eu cu poporul lui Dumnezeu, cei 12 erau bulgari?

#24
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003

View PostRákóczi II, on Nov 30 2006, 18:04, said:

Chiar trebuie un asa topic "antisemit"????!!! :nonobad:
Eu cred ca da. Deocamdata sunt multumita de el :). Antisemitismul exista de aproape atat de mult timp de cand exista evrei. Cand e bine fundamentat, si nu gen Gica de pe LAN care a auzit prin cartier ca evreii e naspa si-si exprima si el opinia agramata, e chiar interesant de urmarit un discurs coerent, inchegat si argumentat (fara imprecatii si dejectii, cum s-a mai poluat pe aici). Si e absolut iminent sa apara Gici-contra, mai mult sau mai putin informati si/sau indoctrinati, care sa faca atmosfera antisemita pe un subforum ce se vrea unul dedicat religiei si culturii mozaice. Mi s-a parut mai potrivit sa strangem toate opiniile contra intr-un singur loc, pentru o mai buna sistematizare a subforumului. Oricum, ca sa nu mai existe argumentatii de genul celei a lui Aurica, care zicea ca evreii au scrierile lor sfinte si secrete, pe care nu le arata la nimeni, si sunt un grup ermetic, elitist si dubios, mi se pare normal sa creem un spatiu dedicat celor care au de comentat/reprosat/injurat (da' finut, ca altfel se sterge) ceva la adresa evreilor, chiar aici, in coltul evreiesc. Mi se pare mai transparent si mai corect asa. Cand e cazul, pot fi combatuti, contrazisi, lamuriti, informati de catre persoane care au oarecare tangenta cu poporul si spiritualitatea evreieasca (chiar si doar cultura iudaica).
M-am gandit ca toate iesirile antisemite de pe restul subforumului (sau chiar al intreg forumului) sa fie mutate aici.

#25
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
M-am hotarat sa nu sterg (prea mult) de pe aici, dar va rog, nu va mai urati intre voi sa va jefuiasca minoritatile, ca nu-i frumos. Urmatoarea urare de genul asta se sterge.

#26
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Si apreciez enorm tonul civilizat de pana acum. Multam frumos.

#27
Rákóczi II

Rákóczi II

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,616
  • Înscris: 11.06.2006
Ma bucur ca nu se agita nimeni prea mult la acest "colt antisemit" :)
De unde deducem ca nu sunt anti-semiti, asa e?
Ori ca se tem de ..... BAN pentru mesaje extremiste? :naughty:
(Teama pazeste democratia! Adica.... nu poti face, totusi, tot ce vrei.... :naughty: ).
----
Propun inchiderea "coltului anti-semit" :)

#28
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View PostRákóczi II, on Dec 8 2006, 08:17, said:

Ori ca se tem de ..... BAN pentru mesaje extremiste? :naughty:
(Teama pazeste democratia! Adica.... nu poti face, totusi, tot ce vrei.... :naughty: ).


Trebuie sa fi cretin, imbecil, idiot si alte apelative de genul acesta sa fi impotriva unei natii intregi !!
Nu cred ca din cauza banului nu apar mesaje imbecile (desi te-ar bucura, dupa cate mi-am data seama) ci din cauza ratiunii.
Fiecare natie isi are proprii luseri dar asta nu face un om intreg la capatana sa generalizeze caracteristica la nivelul intregii natii.
Daca tu esti troll si flamer pe forum, asta nu inseamna ca toti cei de nationalitate maghiara sunt asa. Cam asa si cu "antisemitismul asta"  :proud:

#29
UnixMarius

UnixMarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.03.2006

View PostZamolxel, on Dec 8 2006, 11:50, said:

Trebuie sa fi cretin, imbecil, idiot si alte apelative de genul acesta sa fi impotriva unei natii intregi !!
Nu cred ca din cauza banului nu apar mesaje imbecile (desi te-ar bucura, dupa cate mi-am data seama) ci din cauza ratiunii.
Fiecare natie isi are proprii luseri dar asta nu face un om intreg la capatana sa generalizeze caracteristica la nivelul intregii natii.
Daca tu esti troll si flamer pe forum, asta nu inseamna ca toti cei de nationalitate maghiara sunt asa. Cam asa si cu "antisemitismul asta"  :proud:

Hehehe , bravo Zamolxel , ai sintetizat exact ceea ce trebuie . Propun schimbarea numelui topicului in "coltul looserilor din Romania" .  :lol:

Edited by UnixMarius, 08 December 2006 - 14:38.


#30
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

View PostUnixMarius, on Dec 8 2006, 14:37, said:

Hehehe , bravo Zamolxel , ai sintetizat exact ceea ce trebuie . Propun schimbarea numelui topicului in "coltul looserilor din Romania" .  :lol:


Cred ca luzar poate fi numit si cel care primeste 30 euro pe luna sa sustina Gabriel Resources sau teoria Holocaustului pe forumurile de internet.

#31
UnixMarius

UnixMarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.03.2006

View PostRamunc, on Dec 8 2006, 16:32, said:

Cred ca luzar poate fi numit si cel care primeste 30 euro pe luna sa sustina Gabriel Resources sau teoria Holocaustului pe forumurile de internet.


stai cuminte , pe tine nu te include nimeni in categoria asta. cand o sa mai cresti ne decidem unde ti-e locul .  :console:  :lol:

Edited by UnixMarius, 08 December 2006 - 16:46.


#32
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006
Antisemitii nu merita nici un coltisor in care sa se desfasoare si in nici un caz in sectiunea Cultul Mozaic . Ura nejustificata nu trebuie permisa .

Edited by magic-gabi, 09 December 2006 - 14:32.


#33
UnixMarius

UnixMarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.03.2006

View Postmagic-gabi, on Dec 9 2006, 14:32, said:

Antisemitii nu merita nici un coltisor in care sa se desfasoare si in nici un caz in sectiunea Cultul Mozaic . Ura nejustificata nu trebuie permisa .


Man , pentru un antisemit , ura are logica . E foarte simplu sa dai vina pentru toate relele care ti se intampla pe Evrei . Daca nu ar fi fost evreii , ar fi gasit pe altii .

Majoritatea antisemitiilor au probleme in viata . Deoarece nu sunt in stare sa recunoasca ca toata vina o poarta ei , dau vina pe altii .  :rolleyes:  Ata Ete .

#34
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

View PostUnixMarius, on Dec 10 2006, 15:38, said:

Man , pentru un antisemit , ura are logica . E foarte simplu sa dai vina pentru toate relele care ti se intampla pe Evrei . Daca nu ar fi fost evreii , ar fi gasit pe altii .

Majoritatea antisemitiilor au probleme in viata . Deoarece nu sunt in stare sa recunoasca ca toata vina o poarta ei , dau vina pe altii .  :rolleyes:  Ata Ete .


Dar ce aveti cu antisemitii? Trebuie oare facut si un colt al anti-antisemitilor?

Adevarul e ca acest popor, evreii, nutresc deseori sentimente rauvoitoare fata de crestini. Ideea aberanta ca ar fi poporul ales (de la care pleaca toate relele) îi face sa vada în ceilalti o masa exploatabila, nu niste oameni. Atât timp cât nu vor renunta la religia mozaica nu vor putea sa vada în ceilalti oameni ca si ei.

#35
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003

View PostRamunc, on Dec 10 2006, 16:59, said:

Adevarul e ca acest popor, evreii, nutresc deseori sentimente rauvoitoare fata de crestini.
Sursa, ceva?

#36
UnixMarius

UnixMarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.03.2006

View PostLoveDemon, on Dec 10 2006, 22:13, said:

Sursa, ceva?


Mein Kampf e bun? . Fara surse . Afirmatiile antisemitiilor sunt SURSE . Sau poate vrei vre-un site nazist ceva .  :lol:

Antisemitismul are logica , dar numai logica lui .  :death:



View PostRamunc, on Dec 10 2006, 16:59, said:

Dar ce aveti cu antisemitii? Trebuie oare facut si un colt al anti-antisemitilor?

Adevarul e ca acest popor, evreii, nutresc deseori sentimente rauvoitoare fata de crestini. Ideea aberanta ca ar fi poporul ales (de la care pleaca toate relele) îi face sa vada în ceilalti o masa exploatabila, nu niste oameni. Atât timp cât nu vor renunta la religia mozaica nu vor putea sa vada în ceilalti oameni ca si ei.


Asta este exact cum ai zice ca romanii sunt tigani si singurul lor scop este sa fure de la italieni , spanioli .. west europeni , etc ...  :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate