Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Coltul antisemitilor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1523 replies to this topic

#37
nettoyeur

nettoyeur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 05.06.2006

View Postlandscape10, on Nov 30 2006, 04:34, said:

Ciudat este ca celebrul personaj de comedie, Borat, face un misto cumplit de evrei desi el este evreu. In rolurile sale este misogin si antisemit. Cele mai bune bancuri despre evrei le-am auzit de la un prieten evreu. :)


eu nu am inteles de ce sunt considerati antisemiti cei ce spun bancuri despre evrei.
bine, nu bancuri d'alea najpa cu trimitere la ce s'a intamplat in ww2.

#38
UnixMarius

UnixMarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.03.2006

View Postnettoyeur, on Dec 12 2006, 23:07, said:

eu nu am inteles de ce sunt considerati antisemiti cei ce spun bancuri despre evrei.
bine, nu bancuri d'alea najpa cu trimitere la ce s'a intamplat in ww2.


Da cine a zis ca e antisemitism daca spui bancuri despre evrei? . Parerea mea este ca cele mai minunate bancuri despre evrei le-am auzit de la ei . so? . Daca glumele au haz , de ce sa nu ne amuzam .

#39
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

View PostLoveDemon, on Nov 30 2006, 12:37, said:

Recensamanul din 2002 ne arunca-n fata alarmantul... 5870 de evrei din 21698181 de locuitori.
Oricum, o verisoara de-a mea, cam unicul sange tanar de pe meleagurile ei (in Romania) s-a casatorit cu un crestin si si-a botezat copilul in biserica. Astfel, dupa cum zicea si Marius, foarte curand, din pricina mortalitatii, asimilarii si emigrarii va disparea Comunitatea Evreiasca din Romania. Urati, mai.

Ce e alarmant la 5870 de evrei, iti dai tu oare seama? Pe tine te alarmeaza (poate) numarul scazut. Pe mine ma alarmeaza faptul ca, daca respectiva cifra e reala, e permis atata zgomot. Sunt curios, in Israel, daca ar fi doar 5870 de arabeti care sa jigneasca eroii lor nationali, ar mai exista a doua zi? Daca ar fi 5870 de arabeti care sa vina sa-si ceara tara inapoi, ar supravietui 2 ore? Li s-ar permite sa caute criminali de razboi evrei la 80 de ani bucata, daca ar fi 5870?

Uite ca arabii sunt mai multi, nu stiu cat, dar mult peste cateva mii si tot si-o iau pe cocoasa pe toate drumurile.

Ca sa vezi cum "alarmant" variaza de la om la om. Nu ti se pare alarmant ca sunt sute de mii de tigani, in schimb, dar nu fac nici pe departe atata zgomot si nu creeaza atata agitatie cat evreii? Pe mine ma alarmeaza asta :)

View PostRamunc, on Nov 30 2006, 19:26, said:

Prefer sa fiu jefuit de tâlhari de etnie româna decât sa am minoritati civilizate în tara.

Însa treaba cu icvilizatia e o gogorita. Antisemitismul nu s-a nascut doar din cauza prezentei masive a evreilor în orasele europene. Comportamentul evreiesc, aroganta, exploatarea nemiloasa au fost cele care au stârnit indignarea.

În România afaceristii evrei sunt responsabili de distrugerea padurilor pe suprafete mari în perioada interbelica, mai alesîn Vrancea (zona care nu mai este recuperabila ecologic datorita eroziunii aparute în urma despaduririi). De asemeni sunt responsabili de schimbarea modului de trai al românului, care înainte de invazia evreiasca era în general foarte sfânt, iar o data cu asezarea evreilor si aparitia cârciumilor a devenit un mod de viata al unor oameni abrutizati, datorita caderii în alcolism.
Alte aspecte ale jafului efectuat de afaceristii evrei în România perioadei antebelice si contemporane (banci, petrol, aur, agricultura etc) la
http://www.homepagez...uiri/index.html

Romanul nu este si nu a fost sfant. Nu poti da vina pe evrei pentru ca au ajuns unii "abrutizati" si au cazut "in alcolism" (nu asa se scrie, daca te intereseaza aspectul). Daca au ajuns alcoolici, au ajuns din proprie vointa (sau lipsa de vointa), nu i-a obligat nimeni sa bea. Nu poti da vina pe spanioli si emigranti pentru ca amerindienii si-au vandut pamanturile pe ceva bautura, asa cum nu poti da vina pe americani ca au luat Alaska de la rusi pe-o betie aranjata. E vina Ucrainei sau a Romaniei ca Insula Serpilor nu "ne" mai apartine? (ghilimele pentru ca nu mi-a apartinut mie nicicand...)

Nu neg ca evreii au facut mult rau in Romania. Doar ca prefer sa dau vina pe romanii care le-au permis asta pentru ceva bani in plus, in loc sa dau vina pe ei.

LoveDemon, in locul tau nu mi-as face probleme de antisemitismul romanilor. Romania e o tara mica si fara vreo putere reala, iar la noi, mandria nationala se vinde pe 2 kg de carne de miel, cu ocazia sarbatorilor de Paste (sau porc, de Craciun). Daca vrei sa-ti faci probleme din cauza antisemitismului, iti sugerez sa te uiti in alte tari...unele ceva mai mari, mai dezvoltate, mai puternice.

Una din prejudecatile curente legate de evrei este ca toti evreii au bani. Nu stiu daca e asa sau nu, nu cunosc toti evreii (nu am intalnit inca unul sarac, totusi). Dar la romani, ideea de evreu nu e asociata cu ideea de bogat. Ci cu ideea de exploatator. Exista o diferenta. Ai idee de ce?

Multa lume l-ar impusca pe Moses Rosen pentru declaratiile lui legate de Antonescu. Eu nu. Daca trebuie sa se ajunga la impuscaturi, eu as prefera sa-l impusc pe Iliescu, guvernul de atunci si pe romanii care i-au ales, ca n-au fost in stare sa aleaga niste oameni cu coloana. Cam asta-i singura diferenta intre mine si un antisemit.

Si pe urma, zau asa, ce-i aia antisemit? Sunt zeci de mii de romani care sustin ca urasc evreii, ca i-ar impusca, treburi, smecherii, vrajeli ieftine. Daca ei sunt cateva zeci de mii, evreii sunt cateva mii, cum se face ca n-au fost impuscati? Povesti de adormit copiii.

Antisemitismul a murit in Romania in ziua in care a fost asasinat Codreanu. Stafiile astea scoase de la naftalina nu mai iau ochii nimanui. Singurul exemplar ramas, recomandat de crescatorii de elita, e Vadim. Si pe-asta il tinem ca si pe Becali, sa ne distreze. Nu il ia nimeni in serios. Vadim Antisemitul cu seful de campanie Nati Meir (nume tipic romanesc, chiar cu accente legionare, nu-i asa? :>)

Mda, credibil rau. La dracu' cu povestile astea lesinate. Singurii care mai discuta de antisemitism sunt evreii. Threadul asta nu face exceptie, deschis de o evreica. Poate intr-o zi, poporul ala o sa se maturizeze si o sa inceteze sa mai pozeze in popor-martir, popor-ales, popor-dracu'-stie-cum, cu povesti de-acum 60 de ani, in care nu mai crede nimeni. In ziua in care se va intampla asa ceva, nimeni n-o sa mai aiba nimic contra lor. Dar, slava Domnului, ziua respectiva nu va veni niciodata.

#40
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

Quote

Nu neg ca evreii au facut mult rau in Romania. Doar ca prefer sa dau vina pe romanii care le-au permis asta pentru ceva bani in plus, in loc sa dau vina pe ei.

Ai dreptate. Mea culpa.

#41
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Si zgomotu', unde-i zgomotu'? Nu aud zgomotu'. Oi fi prea departe.

#42
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Si PS: Jidovul Nati e acolo ca sa faca circul complet, nu vaz problema. Asta nu-l face pe Vadim mai putin antisemit, si nici pe Nati mai putin prostituat. Nu ie nici un paradox.

#43
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Si PPS, si cu asta inchei: daca antisemitii sau cum naiba s-or autointitula n-ar avea ce sa caute pe aria asta, ar fi zis ca e cenzura. Daca li s-a creat un loc de joaca special, de ce e facut de o evreica... Daca aduc un musulman sa deschida un thread nou, e bine?
Si arabetii aia nu sunt atat de oropsiti pe cat crede Manowar, dar n-are rost sa o dam iar in diverse. Macar atata stiu si ei sa faca: lobby.

#44
Rákóczi II

Rákóczi II

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,616
  • Înscris: 11.06.2006

View PostManowar, on Dec 13 2006, 02:50, said:

Si pe urma, zau asa, ce-i aia antisemit? Sunt zeci de mii de romani care sustin ca urasc evreii, ca i-ar impusca, treburi, smecherii, vrajeli ieftine. Daca ei sunt cateva zeci de mii, evreii sunt cateva mii, cum se face ca n-au fost impuscati? Povesti de adormit copiii.

Antisemitismul a murit in Romania in ziua in care a fost asasinat Codreanu. Stafiile astea scoase de la naftalina nu mai iau ochii nimanui. Singurul exemplar ramas, recomandat de crescatorii de elita, e Vadim. Si pe-asta il tinem ca si pe Becali, sa ne distreze. Nu il ia nimeni in serios. Vadim Antisemitul cu seful de campanie Nati Meir (nume tipic romanesc, chiar cu accente legionare, nu-i asa? :>)

Mda, credibil rau. La dracu' cu povestile astea lesinate. Singurii care mai discuta de antisemitism sunt evreii. Threadul asta nu face exceptie, deschis de o evreica. Poate intr-o zi, poporul ala o sa se maturizeze si o sa inceteze sa mai pozeze in popor-martir, popor-ales, popor-dracu'-stie-cum, cu povesti de-acum 60 de ani, in care nu mai crede nimeni.

In ziua in care se va intampla asa ceva, nimeni n-o sa mai aiba nimic contra lor. Dar, slava Domnului, ziua respectiva nu va veni niciodata.

Ilustrativ mesaj.... tocmai prin anti-semitism! :nonobad:
A propos de faptul ca antisemitismul ar fi "murit in Romania"....
Un studiu recent zice ca nu e chiar asa:

@Holocausul, vazut ca pedeapsa de la Dumnezeu

O treime dintre romani se declara de acord cu afirmatia ca "suferinta poporului evreu este o pedeapsa de la Dumnezeu", iar pentru 27%, "crucificarea lui Isus este un pacat pentru care evreii nu pot fi iertati".

Comparativ cu acum trei ani, a crescut numarul romanilor care cred ca politica si finantele internationale sint controlate de evrei - in 2003, doar 23% dintre intervievati se declarau de acord cu acest lucru, in 2006 - 31,5%. O crestere semnificativa inregistreaza si procentul celor care sint de acord cu afirmatia ca interesele evreilor din Romania difera, cel mai adesea, de cele ale celorlalti cetateni romani - de la 24% in 2003 la 31,6% in 2006. Totodata, a crescut procentul celor care sint de acord cu afirmatia ca evreii exagereaza persecutiile la care au fost supusi pentru a obtine avantaje - de la 27% in 2003 la 31,5% in 2006.
Holocaustul, participarea si responsabilitatea autoritatilor romane in exterminarea evreilor au constituit un subiect intens mediatizat in ultima perioada, motiv pentru care nu este surprinzator faptul ca a crescut considerabil ponderea populatiei care isi exprima o opinie in legatura cu aceasta problema.
Au scazut semnificativ procentele celor care raspundeau "nu stiu/nu raspund" la intrebarile legate de evrei.
Studiul de cercetare sociologica intitulat "Climatul interetnic in Romania in pragul integrarii europene" a fost realizat la cererea Departamentului pentru Relatii Interetnice de catre "Max Weber", in colaborare cu Centrul de Cercetare a Relatiilor Interetnice. Scopul studiului a fost obtinerea unor imagini de ansamblu asupra atitudinii societatii romanesti fata de relatiile interetnice, gradul de toleranta/intoleranta fata de persoanele apartinind minoritatilor nationale din Romania, indeosebi maghiari, rromi si evrei, in pragul aderarii Romaniei la Uniunea Europeana.
Cercetarea sociologica a fost realizata in perioada 17 octombrie - 5 noiembrie 2006, pe un esantion reprezentativ de 1.170 de subiecti cu varste peste 18 ani din toate regiunile Romaniei, pe baza de interviuri la domiciliu.
Autor: DIVERS - www.divers.ro


http://www.divers.ro....py?id=285#4778

Edited by Rákóczi II, 14 December 2006 - 13:44.


#45
UnixMarius

UnixMarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.03.2006

View PostRákóczi II, on Dec 14 2006, 13:42, said:

Scopul studiului a fost obtinerea unor imagini de ansamblu asupra atitudinii societatii romanesti fata de relatiile interetnice, gradul de toleranta/intoleranta fata de persoanele apartinind minoritatilor nationale din Romania, indeosebi maghiari, rromi si evrei, in pragul aderarii Romaniei la Uniunea Europeana.

Is curios ce au zis de rromi si maghiari care au o pondere mai mare in societate acuma ... sau i-au trecut pe toti la evrei !?  :w00t:

#46
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006
Sunt bucuros ca s-a facut conferinta aceea despre Holocaust în Iran ca sa se afle o data câti evrei au murit în lagare.

#47
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View PostRamunc, on Dec 16 2006, 03:12, said:

Sunt bucuros ca s-a facut conferinta aceea despre Holocaust în Iran ca sa se afle o data câti evrei au murit în lagare.
du-te si intreaba-l pe hitleristul ala cu barba in loc de mustata. poate iti da si niste poloniu.

#48
nettoyeur

nettoyeur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 05.06.2006
ma intreb daca intr'adevar se merita sa porti un dialog cu anti-semitii.
sau macar daca se poate reusi asa ceva.
de obicei sunt persoane obtuze ce se hranesc cu orice informatie oricat de neverosimila ar fi ea.
vezi modelul aiurel.
un alt fenomen pe care l'am remarcat si in viata reala: sunt anti-semiti ce nu au intalnit un evreu in viata lor.
e ca un efect de turma.

#49
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
de parca gasesti evrei pe toate gardurile ca sa poti sa-i urasti. si daca-i vezi nici nu-ti dai seama ca-s evrei, ca nu vorbesc intre ei in pasareste ca alti conlocuitori ("ciocolom, mori neni" "ionopotchivanoc, te ishtvan") :wacko:

cu siguranta daca nemtii au omorit citeva milioane de evrei, ceva nu e in regula. ginditi-va numai cum arata un mertzan acuma si cum arata pe vremea cind sabotau evreii tot

#50
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
oare o persoana satula de bullshitul care inseamna interzicerea libertatii de expresie (din cate stiu eu negarea holocaustului e infractiune) e antisemita sau nu? Pentru ca nu vad unde e problema daca niste boi discuta asa ceva, chit ca nu e adevarat. daca ei sunt suficienti de boi incat sa creada asa ceva, cine sunt eu ca sa ii oblig sa gandeasca intr-un anume fel? tine de alegere personala, care trece peste orice popor fie ca e sfant fie ca nu, fie ca a fost decimat fie ca nu ..

#51
apologet

apologet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.10.2006

View PostUnixMarius, on Nov 30 2006, 11:49, said:

30000? . Io stiam de ceva peste 12000 in 1990 si acuma vre-o 6000, nu pot sa spun cu exactitate . Chestia este ca media de varsta e de 75 de ani .  :lol:

In ritmul acesta in 10 ani = 0 Evrei . Poate pe unii o sa-i bucure chestia asta ... pe cei care nu au mai mult de un neuron si nici o circumvolutiune .  :rolleyes:


:) Oficial numarul lor scade, neoficial este in crestere. Ca doar in carele retrocedate proprietarilor nu vin arabii, ci fostii proprietari izgoniti sau fortati sa plece din tara in Israel.

View Postmagic-gabi, on Dec 9 2006, 14:32, said:

Antisemitii nu merita nici un coltisor in care sa se desfasoare si in nici un caz in sectiunea Cultul Mozaic . Ura nejustificata nu trebuie permisa .

N-ai inteles talcul. Cei mai antisemiti sunt evreii. Pentru ca "evreii" de astazi nu mai sunt semiti. :)

#52
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

View PostLoveDemon, on Dec 13 2006, 21:57, said:

Si zgomotu', unde-i zgomotu'? Nu aud zgomotu'. Oi fi prea departe.

nu auzi zgomotul pentru ca-l faci chiar tu, domnisoara.
a venit cineva sa deschida un topic "sunt antisemit1!1"? nu. ai venit tu, sa faci un topic numit coltul antisemitilor. coincidenta? cunosti 3 romani in mod sigur. a venit vreunul din el sa-ti spuna ca-i antisemit, ca se bucura de "holocaust"? nu cred. si totusi, conform unui alt user (mai jos) o treime din romani blablablabla. poate de-asta nu auzi zgomotul.

de la rakoczy nu ma mira. nu pot spune ca tu ma surprinzi teribil, dar parca-parca puteam avea alte pretentii...sociolog, eh? shame on you.

terminati cu auto-victimizarea asta...e penibila. purtati-va ca niste oameni normali, lasati istoria in istorie si, daca se poate, trimiteti un ambasador nou, sa-si ceara scuze pentru ce-a debitat moses rosen. nu stiu de restul romanilor, dar cand se va intampla asta, eu va voi privi ca pe cetateni romani. pana atunci, ramaneti ... stii tu, cuvantul ala cu j.

View PostLoveDemon, on Dec 13 2006, 22:00, said:

Si PS: Jidovul Nati e acolo ca sa faca circul complet, nu vaz problema. Asta nu-l face pe Vadim mai putin antisemit, si nici pe Nati mai putin prostituat. Nu ie nici un paradox.

da, ce ciudat. daca iese vadim din cusca si incepe sa elucubreze, wow, romanii sunt antisemiti. cand se descopera ca de fapt e pus de un evreu, vorba aia, a, nu, ala e acolo doar sa faca, vezi-doamne, "circul complet" si blabla...judecand de la natiune la natiune, al nostru e criminal, antisemit, blabla, al vostru doar face circ. de ce nu invers? de ce nu-l consideri pe Nati Meir ala criminal si pe Vadim papusa de circ?

View PostRákóczi II, on Dec 14 2006, 13:42, said:

Ilustrativ mesaj.... tocmai prin anti-semitism! :nonobad:
A propos de faptul ca antisemitismul ar fi "murit in Romania"....
Un studiu recent zice ca nu e chiar asa:

@Holocausul, vazut ca pedeapsa de la Dumnezeu

O treime dintre romani se declara de acord cu afirmatia ca "suferinta poporului evreu este o pedeapsa de la Dumnezeu", iar pentru 27%, "crucificarea lui Isus este un pacat pentru care evreii nu pot fi iertati".

Comparativ cu acum trei ani, a crescut numarul romanilor care cred ca politica si finantele internationale sint controlate de evrei - in 2003, doar 23% dintre intervievati se declarau de acord cu acest lucru, in 2006 - 31,5%. O crestere semnificativa inregistreaza si procentul celor care sint de acord cu afirmatia ca interesele evreilor din Romania difera, cel mai adesea, de cele ale celorlalti cetateni romani - de la 24% in 2003 la 31,6% in 2006. Totodata, a crescut procentul celor care sint de acord cu afirmatia ca evreii exagereaza persecutiile la care au fost supusi pentru a obtine avantaje - de la 27% in 2003 la 31,5% in 2006.
Holocaustul, participarea si responsabilitatea autoritatilor romane in exterminarea evreilor au constituit un subiect intens mediatizat in ultima perioada, motiv pentru care nu este surprinzator faptul ca a crescut considerabil ponderea populatiei care isi exprima o opinie in legatura cu aceasta problema.
Au scazut semnificativ procentele celor care raspundeau "nu stiu/nu raspund" la intrebarile legate de evrei.
Studiul de cercetare sociologica intitulat "Climatul interetnic in Romania in pragul integrarii europene" a fost realizat la cererea Departamentului pentru Relatii Interetnice de catre "Max Weber", in colaborare cu Centrul de Cercetare a Relatiilor Interetnice. Scopul studiului a fost obtinerea unor imagini de ansamblu asupra atitudinii societatii romanesti fata de relatiile interetnice, gradul de toleranta/intoleranta fata de persoanele apartinind minoritatilor nationale din Romania, indeosebi maghiari, rromi si evrei, in pragul aderarii Romaniei la Uniunea Europeana.
Cercetarea sociologica a fost realizata in perioada 17 octombrie - 5 noiembrie 2006, pe un esantion reprezentativ de 1.170 de subiecti cu varste peste 18 ani din toate regiunile Romaniei, pe baza de interviuri la domiciliu.
Autor: DIVERS - www.divers.ro
http://www.divers.ro....py?id=285#4778

doresc sa postezi pe forum numele si adresa celor 7-8 milioane de romani care considera ca blablabla, conform unui studiu comandat de nu stiu ce institut puternic romanesc (Max Weber este un nume cu o puternica rezonanta dacica). ah, a fost pe 1170 de persoane? cat au primit fiecare? 10 dolari, pardon, sekely sau cum se numesc?

sincer, am o nemultumire. cum se face ca niciodata nu-s intrebat nimic la sondajele astea? ma plimb pe strazi, merg in cafenele, intru in baruri, merg la film, in restaurante...si totusi nimeni nu ma intreaba nimic niciodata. Cum naiba, ma, de cand m-am nascut si pana acum, n-am avut si eu ocazia sa particip macar la un sondaj. Cred ca de-asta nu cred in ele.

brigada de agitatori, iar? :)mai rasfirat, baieti, mai rasfirat.

eu personal te consider un agitator. de cand te stiu, sub diverse nume/clone, inciti la ura interetnica. si mai ai si-n semnatura traiasca prietenia si blablabla...si centrul antidiscriminare si blablabla...sper ca macar esti bine platit pentru asta.

numai subiectul sondajului implica manipulare. "considerati ca suferinta poporului evreu...yada yada yada"? lol, adica, din start, trebuie sa fii de acord ca au suferit. evreii habar n-au ce-i aia suferinta. sa invete de la romani. sa vada ce-i aia sa ai tara impartita-n 3, in 4, jupuita la fiecare razboi care nu i-a privit, unificata, dezbinata iar, iarasi unita, iarasi dezbinata, iar razboi, jefuita cu fiecare ocazie de alte popoare si tot asa, fara sa intervina nimeni cu nimic. si-n tot acest timp, unica piedica in calea razboaielor penibile dintre musulmani si crestini. aveau turcii nevoie de ceva, pe-aici treceau intai. rasplata de la alte popoare? mai mult de-o gramada.

nu 2 semnaturi, scrisoarea balfour si gata, uite tara, furata de la altii de straini, data cadou, mai punem de-un razboi de 7 zile si cateva invazii sa-i dublam teritoriul, ura, avioanele americane sunt aici sa nu miste nimeni in front...lol...romanii au murit cu capatanile lungite, uitandu-se dupa avioanele americane salvatoare.

suferinta...habar n-aveti ce inseamna.

Edited by Manowar, 21 December 2006 - 20:09.


#53
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003

View PostManowar, on Dec 21 2006, 19:51, said:

nu auzi zgomotul pentru ca-l faci chiar tu, domnisoara.
cunosti 3 romani in mod sigur. a venit vreunul din el sa-ti spuna ca-i antisemit, ca se bucura de "holocaust"?
Da, draga. Au venit. Primul a fost fratele celei mai bune prietene ale mele, care mi-a zis cand aveam vreo 8 ani ca Hitler nu si-a terminat treaba. Nu m-am prins eu prea bine atunci, dar stiu ca l-a tras ma-sa de urechi cand i-a povestit sora-sa despre intamplare.
A doua a fost profa de istorie din generala, care mi-a zis ca "Arbeit macht frei", cand ma punea sa dau tezele de cate doua ori.
Iar a treia a fost profa de chimie din liceu, care mi-a zis ca eu stau si fac scoala gratis pe munca ei, si dupa aia ma car in tara aia a mea si ma apuc sa vand cunostintele deosebit de inalte de chimie organica cu care m-a inzestrat.
Celor doua profesoare le pot da si numele, dar cred ca n-are nici un rost.
Dupa cum n-are nici un rost sa intru in polemici sterile cu tine, asa ca tu poti sa-i dai inainte, ca doar e coltul tau.
Ma simt flatata ca ai idei despre cum ar trebui sau nu sa evoluez eu, si nici macar nu sunt curioasa sa cercetez de unde ma cunosti tu asa de bine. La fel de flatant e faptul ca-ti amintesti ca am un MA in sociologie, si cu jena tre' sa-ti recunosc ca nu sunt sociolog practicant. Nu c-ar avea vreo importanta.

Paldies par uzmanību.

#54
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
ANTISEMITÍSM s.n. Concepție, atitudine de ură împotriva evreilor și de îngrădire a drepturilor lor.
(sursa: dexonline.ro)

Din regulament:
- Sa NU posteze informatii false, vulgare, defaimatoare, rasiste, cu orientare sexuala sau orice alte date considerate ilegale pe teritoriul Romaniei!
Indatoririle moderatorilor:
- sa aiba o atitudine toleranta fata de useri si sa-i AJUTE sa-si rezolve problemele;


Eu cred ca ar trebui inchis si sters acest topic! Nu cred ca ne-ar conveni sa se deschida un topic antiromanesc sau "antisoftpedia"!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate