Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Telemobil S.A.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1159 răspunsuri în acest subiect

#1099
ludiconiric

ludiconiric

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 361
  • Înscris: 19.07.2006
m_petre Dupa ce am citit tot ce ai scris/atasat pe blog, mi-am reconfirmat faptul ca sunt o adunatura de dementi. Mi-am dat seama in ce situatie te-au pus, am patit si eu ceva similar cu orange (mi-au trecut cartela de prepay pe abonament fara sa semnez vreun contract). Iti doresc sa fii tare si sa ai nervi puternici sa te poti lupta cu ei. Pare foarte clar ca ai dreptate, deci mergi inainte, contesta eventual in justitie dreptul lor la daune. Practic, ei au reziliat unilateral.

#1100
florinlupu

florinlupu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 56
  • Înscris: 01.05.2008
Azi am cerut si eu reziliarea contractului meu pe care il aveam din 2007 la ZAPP la cele 3 telefoane plus inca  2 numere tel+net alea iubitei , va spun ca e cu parere de rau ,dar chestia e ca in ultima perioada de cand cu toate relocarile astea nu prea mai reuseam sa sun , ba nu prea mai am semnal.

Si dupa atata timp de toate , chiar imi pare rau de Zapp.

#1101
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 5.910
  • Înscris: 24.06.2002
Oare ce telefoane mai sunt pe stoc la Zapp prin agentii? In afara de Z910 sunt sanse sa mai gasim un Z810 sau Z320?

#1102
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.571
  • Înscris: 08.01.2007

 Masterboy, on 19th June 2010, 17:47, said:

Oare ce telefoane mai sunt pe stoc la Zapp prin agentii? In afara de Z910 sunt sanse sa mai gasim un Z810 sau Z320?
Ce mi-ar trebui un Z1130 pe Nopay!!

#1103
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 826
  • Înscris: 11.01.2007

 Masterboy, on 19th June 2010, 17:47, said:

Oare ce telefoane mai sunt pe stoc la Zapp prin agentii? In afara de Z910 sunt sanse sa mai gasim un Z810 sau Z320?
In shop-ul din Bacau erau disponibile Z910i si Z168, din cate am inteles de acolo, alte modele de telefoane nu vor mai fi aduse.

Editat de mac_razvan, 19 iunie 2010 - 19:29.


#1104
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.993
  • Înscris: 21.08.2008
Nu am mai ajuns sa fiu client Zapp (desi pe la inceputul anului ma gandeam sa fac o insolta portare din Vodafone in Zapp) si imi pare bine ca nu mi-am dus la indeplinire acest moft, am un coleg caruia i s-au ars unul dupa altul 3 terminale Zapp Z168 (cel care accepta SIM) luate de la alti prieteni care renuntau unul cate unul la NoPay-urile lor.
Asta l-a facut sa renunte in cele din urma sa mai foloseasca abonamentul care expira in cateva luni (chit ca e nevoit sa il plateasca pana expira).

Daca in Ianuarie aveam cativa (vreo 10) prieteni in Zapp, astazi nu mai am nici unul si doar 2 din ei au decis sa isi transfere numerele pe Cosmote (asta si pentru ca o parte din ei aveau deja si numere secundare pe Cosmote).

Tragand linie Cosmote nu va castiga prea multe abonamente noi dupa integrarea Zapp, daca esantionul format din prietenii mei ar fi unul reprezentativ ar insemna ca aproximativ 8000 din cei 400 000 de clienti Zapp ar fi interesati sa treaca pe Cosmote (dar cum esantionul nu este unul reprezentativ, nu dati cu parul!).

#1105
lotzi

lotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 309
  • Înscris: 17.09.2009
@koal

Zapp pt mine si familia mea a insemnat cel mai bun lucru posibil din 1999 incoace de cand am descoperit telefonia mobila :D

Din creditul adunat pe 4 telefoane nopay daca pastreaza astia extraoptiunile ajungem lejer in iulie 2012, neplatind nimic lunar.
Daca scot optiunile suntem asigurati pana in primavara cel putin, e drept telefoanele se mai blocheaza, reteaua mai pica, dar nu le poti avea pe toate...

Avem numai numere portate in zapp...

numai bine

#1106
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 39.921
  • Înscris: 14.12.2007

 lotzi, on 20th June 2010, 09:16, said:

@koal

Zapp pt mine si familia mea a insemnat cel mai bun lucru posibil din 1999 incoace de cand am descoperit telefonia mobila :D

Din creditul adunat pe 4 telefoane nopay daca pastreaza astia extraoptiunile ajungem lejer in iulie 2012, neplatind nimic lunar.
Daca scot optiunile suntem asigurati pana in primavara cel putin, e drept telefoanele se mai blocheaza, reteaua mai pica, dar nu le poti avea pe toate...

Avem numai numere portate in zapp...

numai bine
subscriu, pt mine si familia mea, zapp e cel mai bun.
dar acum vor veni toti uraciosii sa ne contrazica :)
bafta

#1107
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.993
  • Înscris: 21.08.2008
Imi pare bine pentru voi, dar eu am vazut cu ochii mei cazul relatat mai sus. E posibil ca terminalul Z168 sa fie mai fragil decat altele.
Nu sunt un urâcios si nu am nici un interes sa denigrez Zapp (de fapt nu Zapp-ul l-as denigra ci noul proprietar).

NoPay-ul a fost o afacere bunicica pentru cei care primesc mai multe telefoane din alte retele iar exxtraoptiunile si abonamentele Zapp BUZZ au fost cele mai bune pe care le-a scos pe piata o retea de telecomunicatii din Romania, din pacate pentru Zapp au fost scoase destul de tarziu.

Cred ca Zapp BUZZ ar trebui resucitat si promovat si de Cosmote (putin probabil sa aiba ei de gand asta).

#1108
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Toti au nevoie de bani asa ca ai dreptate, putin probabil.

Daca urmaresti un pic cu atentie au cam scumpit optiunile cei de la Cosmote, asa ca ne place sau nu este in "lichidare" Zapp-ul, daca nu anul asta, "foarte curand" cum le placea astora de la Zapp sa imi raspunda la mesajelor mele adresate de prin 2007 incoace, cand ii intrebam de "cartela" la ei.

Toate bune,

#1109
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.208
  • Înscris: 08.08.2005
Eu nu am avut probleme cu terminalele Z168 si le-am folosit des.

#1110
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
In zona cu semnal slab in doua trei ore se descarca complet, ca dealtfel orice terminal fara semnal.
:(

 ionut.tabacaru, on 20th June 2010, 15:07, said:

Eu nu am avut probleme cu terminalele Z168 si le-am folosit des.


#1111
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.208
  • Înscris: 08.08.2005

 Ares14, on 20th June 2010, 16:10, said:

In zona cu semnal slab in doua trei ore se descarca complet, ca dealtfel orice terminal fara semnal.
:(
Dar nu ma refeream la astfel de probleme, e normal sa se descarce bateria mai repede unde semnalul e foarte slab.

#1112
lotzi

lotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 309
  • Înscris: 17.09.2009
eu am folosit pana acum 2buc Z320 noi,   un Z810 nou , un LG 525 la mana a doua si 2 buc Z510...

LG-u a fost singuru care se blocheaza destul de des as zice iar Z510 sunt petarde rau saracele ( alea reconditionate vandute cu cartele nopay de 4 euro ),

restul le am de 9 luni si sunt ok.

Editat de lotzi, 20 iunie 2010 - 15:55.


#1113
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.571
  • Înscris: 08.01.2007

 lotzi, on 20th June 2010, 16:53, said:

... iar Z510 sunt petarde rau saracele ( alea reconditionate vandute cu cartele nopay de 4 euro ),
Cand nu vor mai merge sa le desfaci si sa te uiti la placa de circuit! Unele csunt efectiv "verzi" ! S-au schimbat decat carcasele la ele! Cate mi-au trimis mie si nu mergeau....

#1114
lotzi

lotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 309
  • Înscris: 17.09.2009

 parintily, on 20th June 2010, 15:02, said:

Cand nu vor mai merge sa le desfaci si sa te uiti la placa de circuit! Unele csunt efectiv "verzi" ! S-au schimbat decat carcasele la ele! Cate mi-au trimis mie si nu mergeau....

Sunt acoperiti baietii oricum... Am platit practic pretul cartelelor ... telefoanele au fost bonus :)

#1115
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.571
  • Înscris: 08.01.2007

 lotzi, on 20th June 2010, 20:23, said:

Sunt acoperiti baietii oricum... Am platit practic pretul cartelelor ... telefoanele au fost bonus :)
Nici nu ma refeream la a cere ceva de la zapp! cEra vorba strict de "calitatea ridicata" a reconditionarii! :thumbdown:

#1116
lotzi

lotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 309
  • Înscris: 17.09.2009
just.  


Vrem bonus si la C O S M O T E !!!!

de ce nu inteleg grecoteii nu stiu...   e atat de simplu !!  

Le dau mail in fiecare saptamana sa bage bonus la apeluri primite si nu vor si pace  :gunsmilie:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate