Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

2007/2008 Mitsubishi Lancer (&Lancer Evo X)

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#73
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View PostGeorgeM, on Oct 14 2007, 22:35, said:

Vreau sa va spun ca mi-a placut mult mai mult Lancerul in realitate decat in poze. Si da, din lateral seamana un pic cu Galantul, care pentru mine ramane un super automobil cu un super design.

Sellerul de la SIAB mi-a spus ca veriunea de 140 Cp TDI full full va fi aproximativ 25,000 euro, ceea ce este cam mult, insa include navigatie, piele si faruri care se orienteaza dupe volan. Mi-a mai spus ca sasiul este complet nou si ca este cel care va fi folosit pt Evo X. Nu stiu daca sa-l cred la faza asta insa eu cred ca o varianta de 20,000 euro merita toti banii.


25000 de euro pentru un lancer full?cu doar 140 cp? pai lanceru imi pare masina de clasa compacta, nu e cam mult pt o masina de clasa compacta? fie ea si mitsubishi

#74
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006

View Postromaximusro, on Oct 16 2007, 13:35, said:

25000 de euro pentru un lancer full?cu doar 140 cp? pai lanceru imi pare masina de clasa compacta, nu e cam mult pt o masina de clasa compacta? fie ea si mitsubishi

Pretentios mai esti, auzi, "doar" 140 cp. Banuiesc ca @GeorgeM se refera la un diesel, despre care se stie ca-s mai scumpe. Si oricum deocamdata vorbim vorbe, in absenta vreunei liste de preturi oficiale.

Si bre George, Mitsubishi TDI ? Ca parca stiam ca dieselul se cheama altfel la Mitsu...


Fericitilor, ati pus mana pe ea la SIAB, ati fost la volan... Eu aici in tara nimanui oare cat tre' sa mai astept sa-l vad ? Ca deja ma bate sotia la cap sa-i las doar ei Coltul si eu sa fac rost de altceva. Si bineinteles ca tot Mitsubishi iau, acuma sa vad ce aproba "conducerea". Probabil Lancer, ca la Outlander nu cred ca ma pot ridica inca...

#75
narcisoi

narcisoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 03.02.2007

View Postspe, on Oct 16 2007, 14:00, said:

Si oricum deocamdata vorbim vorbe, in absenta vreunei liste de preturi oficiale.

Si bre George, Mitsubishi TDI ? Ca parca stiam ca dieselul se cheama altfel la Mitsu...

Lista de preturi oficiala exista.. se poate obtine dupa un simplu email la cei de la vanzari mitsu`. Eu o am si intradevar.. sant cam scumpe.. by the way.. sant din iasi si am vazut preturile la reprezentanta din chisinau.. si tare ma bate gandul sa ma duc sa o iau deacolo.. NUMERIC sant identice cu Romania.. doar ca difera valuta la noi e Euro la ei e $$$$$   :D Mai naspa e ca nu au decat 1.5 si 2.0 benzina.... iar eu voiam diesel sau 1.8 benzina.. deci mai astept


In privinta lu` TDI pe mitsu sa stii ca e  motorul de pe Outlander adica 2.0 TDI , 6 trepte de la VW :D . Deci nu e motorul lor .. il cumpara de la VW si il monteaza ... va apare un 2.2 diesel de productie proprie undeva mai tarziu .. cam asta stiu.


By the way dieselul echipat decent in Rom este 19900 de euro cu toate taxele incluse (fara taxa lu`citronelu off course ))

PAPA

#76
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
@narcisoi  Acuma trimit mail la dealer, ca pe siteurile lor nu vad nimic nou, numa' Lancer sedan cu aspectul ala cam invechit...

Multumesc de informatia referitoare la TDI pe Outlander. Eu stiam ca Mitsu le zic altfel la dieseluri, DI-D parca. Si deci Lancerul diesel tot cu motor de VW este ?

Mai ieftine in R. Moldova... Si reviziile sunt mai ieftine acolo :D Insa eu pot sa o iau in leasing si nu stiu daca fac astia asa miscari.

#77
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postspe, on Oct 16 2007, 14:00, said:

Pretentios mai esti, auzi, "doar" 140 cp. Banuiesc ca @GeorgeM se refera la un diesel, despre care se stie ca-s mai scumpe. Si oricum deocamdata vorbim vorbe, in absenta vreunei liste de preturi oficiale.

Si bre George, Mitsubishi TDI ? Ca parca stiam ca dieselul se cheama altfel la Mitsu...


Fericitilor, ati pus mana pe ea la SIAB, ati fost la volan... Eu aici in tara nimanui oare cat tre' sa mai astept sa-l vad ? Ca deja ma bate sotia la cap sa-i las doar ei Coltul si eu sa fac rost de altceva. Si bineinteles ca tot Mitsubishi iau, acuma sa vad ce aproba "conducerea". Probabil Lancer, ca la Outlander nu cred ca ma pot ridica inca...

da, e cam scump. nu zic ca sunt putini 140 cp pe lancer, am zis doar ca ma asteptam ca la banii astia sa dea macar un motor diesel de 170-180 cp.

View Postnarcisoi, on Oct 16 2007, 14:42, said:

Lista de preturi oficiala exista.. se poate obtine dupa un simplu email la cei de la vanzari mitsu`. Eu o am si intradevar.. sant cam scumpe.. by the way.. sant din iasi si am vazut preturile la reprezentanta din chisinau.. si tare ma bate gandul sa ma duc sa o iau deacolo.. NUMERIC sant identice cu Romania.. doar ca difera valuta la noi e Euro la ei e $$$$$   :D Mai naspa e ca nu au decat 1.5 si 2.0 benzina.... iar eu voiam diesel sau 1.8 benzina.. deci mai astept


In privinta lu` TDI pe mitsu sa stii ca e  motorul de pe outlander adica 2.0 TDI , 6 trepte de la VW :D . Deci nu e motorul lor .. il cumpara de la VW si il monteaza ... va apare un 2.2 diesel de productie proprie undeva mai tarziu .. cam asta stiu.


By the way dieselul echipat decent in Rom este 19900 de euro cu toate taxele incluse (fara taxa lu`citronelu off course ))

PAPA
2.2-ul ala nu e al lor, e motor ford-psa. care am inteles ca are un cuplu mai bun, e mai fasnet insa.. are cilindree peste 2l, ceea ce inseamna taxe mari..

#78
narcisoi

narcisoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 03.02.2007

View Postromaximusro, on Oct 16 2007, 14:57, said:

da, e cam scump. nu zic ca sunt putini 140 cp pe lancer, am zis doar ca ma asteptam ca la banii astia sa dea macar un motor diesel de 170-180 cp.

2.2-ul ala nu e al lor, e motor ford-psa. care am inteles ca are un cuplu mai bun, e mai fasnet insa.. are cilindree peste 2l, ceea ce inseamna taxe mari..

diesel de 170-180 de cp o sa vezi pe Subaru (diesel boxer.... oare cum o arata ??? )   si nu pe mitsu .. iar daca o sa continuie cu politica asta de preturi o sa ajunga cu versiunea de 2.2 diesel de top sa coste cat un seria 3 .. si sa vezi ce vanzari vor avea... :D

PS sry de eroarea cu 2.2 de conceptie proprie .. dar asa aveam informatia rasuflata de la un dealer

#79
vladd

vladd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 28.03.2005
Salut tuturor

Va pot ajuta cu detalii suplimentare despre Lancer ?
In 3 saptamani masina va fi in toate show-room-urile din Romania. Intre timp ce doriti sa mai stiti?
Am vazut pe aici multe opinii, unele corecte altele mai putin informate ca sa zic asa.

#80
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Pai in primul rand ar fi utila o lista completa de preturi/optionale.

#81
vladd

vladd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 28.03.2005

View Postthe__1, on Oct 29 2007, 19:21, said:

Pai in primul rand ar fi utila o lista completa de preturi/optionale.

preturi intre 15.500 si 24900 (inclusiv TVA)
specificatiile si dotarile urmeaza sa le vedem pe site-ul celor de la Mitsubishi Romania.
Sunt 4 variante de dotari intre care ultima (cea de 24900) include
- sistem de navigatie cu server audio si camera video pentru mers inapoi
- tapiterie din piele cu scaune fata incalzite
- jante de 18'' aliaj usor + suspensii sport
- faruri cu xenon autoadaptive
- sistem smart keyless: intrarea in masina se face prin senzori de proximitate
- audio Rockford Fosgate cu 9 difuzoare in 7 incinte acustice (baietii astia sunt mai renumiti peste ocean decat aici) - aruncati o privire. MERITA! http://www.rockfordfosgate.com

- si toate "liniutele" pe care ne-am obisnuit sa le numim dotari standard: a/c automat, ABS, EBD, BA, TC, ASC... 7 airbag-uri, senzori de ploaie si de intuneric etc

#82
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
15500 pt 1.5ul de 110cp? Cam multicel, desi depinde si de dotari.

#83
Punkterra

Punkterra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 14.02.2005
Vladd tu de unde stii toate informatiile astea?

#84
narcisoi

narcisoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 03.02.2007

View Postthe__1, on Oct 30 2007, 01:00, said:

15500 pt 1.5ul de 110cp? Cam multicel, desi depinde si de dotari.


are AC manual jante de tabla ... etc.... cam scump pt ce ofera... un 1.5 echipat mai decent te duce la 17000 de euro...
cand ajung acasa poate nu uit sa pun mai multe informatii .... sper.. :D

#85
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
E exagerat de scump atunci. Pacat, masina avea potential. Un sedan frumos, japonez, cu performante decente. Se pare ca-l vand la pretul din Vest, neadaptat pt piata din RO asa cum procedeaza alti importatori.

#86
vladd

vladd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 28.03.2005

View Postthe__1, on Oct 30 2007, 12:48, said:

E exagerat de scump atunci. Pacat, masina avea potential. Un sedan frumos, japonez, cu performante decente. Se pare ca-l vand la pretul din Vest, neadaptat pt piata din RO asa cum procedeaza alti importatori.

nu zice nimeni ca este ieftin. totusi care ar fi alti importatori si ce modele?

#87
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Ma refeream la alte marci.

#88
vladd

vladd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 28.03.2005

View Postnarcisoi, on Oct 16 2007, 14:14, said:

diesel de 170-180 de cp o sa vezi pe Subaru (diesel boxer.... oare cum o arata ??? )   si nu pe mitsu ..

pariu?
si nu doar 170-180 cp

dar repet: PARIU?

#89
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Pregatesc 1.8ul acela Euro5, insa nu cred ca va urca la peste 170cp. Oricum, boxer-ul Subie are 150cp.

#90
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
pe site-ul Mitsubishi ro deja a fost updadat lancerul. Inca nu se poate adauga la configurator, insa se poate vedea lista de preturi cu niv de echipare sdi ce contine fiecare nivel.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate