Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

2007/2008 Mitsubishi Lancer (&Lancer Evo X)

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#91
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 27.03.2007

View Postspe, on Oct 16 2007, 13:52, said:

@narcisoi  Acuma trimit mail la dealer, ca pe siteurile lor nu vad nimic nou, numa' Lancer sedan cu aspectul ala cam invechit...

Multumesc de informatia referitoare la TDI pe Outlander. Eu stiam ca Mitsu le zic altfel la dieseluri, DI-D parca. Si deci Lancerul diesel tot cu motor de VW este ?

Mai ieftine in R. Moldova... Si reviziile sunt mai ieftine acolo :D Insa eu pot sa o iau in leasing si nu stiu daca fac astia asa miscari.
Mda, dieselul lor e de la VAG, am fost foarte dezamagit cand am auzit prima oara treaba asta. DI-D le zicea dar la ale lor, dar ce rost are sa redenumesti TDI-ul care oricum tot TDI este. Macar sa stie lumea ca ti-ai luat Mitsu cu motor de tractor.

#92
bbi

bbi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 25.09.2006
astept sa fie lansat sa vad catr va costa pe piata americana noul evolution ca asa se cheama acum sa renuntat la nr. X si dupa calculele mele cred ca il voi lua mai ieftin cu vreo 10 - 12.000 euro. da ati auzit bine. si asta spun mai ieftin dupa ce este adus acasa inmatriculat si tot ceea ce trebuie

#93
bonzai

bonzai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.08.2003
Evo X GSR va costa 34k $; varianta MR va ajunge la 39k

#94
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005

View Postfastcarjunkie, on Nov 1 2007, 10:16, said:

Mda, dieselul lor e de la VAG, am fost foarte dezamagit cand am auzit prima oara treaba asta. DI-D le zicea dar la ale lor, dar ce rost are sa redenumesti TDI-ul care oricum tot TDI este. Macar sa stie lumea ca ti-ai luat Mitsu cu motor de tractor.


      Ce rost are sa redenumesti TDi-ul ??? Simplu, e marca inregistrata a VAG, de asta, exemplele pot continua vezi diesel-urile de pe Chrysler care sunt de la Mercedes si nu se numesc CDi, ci CrDI !  :peacefingers:

#95
quaieee

quaieee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 08.04.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sEXaaxSU4SM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MBhP7KAd-oc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
sincer nu mi se pare noul evo deloc mai performant decat evo 9,mai mult au lucrat la design decat la performante...poate MR`ul e ceva mai reusit si la performante...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate