Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

125.000 de amenzi pe Bucuresti-Constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
alexpreda

alexpreda

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 08.12.2003
nu esti singurul care merge cu 80km/h in bucuresti
eu ajung destul de des la aceasta viteza

#38
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postalexpreda, on Nov 17 2006, 10:24, said:

nu esti singurul care merge cu 80km/h in bucuresti
eu ajung destul de des la aceasta viteza
Azi am mers p esoseau ade centura a Capitalei.Desigur, mai mult pe contrasens.
Am facut din Buc/centru pana la Snagov si inapoi ( cu o oprire la Porsche d e30 de min ) exact 3.5 ore.
Porcarie? Nu! Nu am cuvinte.Deci NU SE POATE MERGE CORECT FRATE!!!

#39
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,188
  • Înscris: 13.02.2004
sanddy1964 se poate merge corect...si culmea...cu viteza...atit timp cit nu sint destepti care merg pe contrasens depasind coloana de 40-50 masini...si blocind tot drumul (deh...mai vin si din fata).
1. Viteza excesiva (cu 20 km/ora peste limita)...deja ii periculoasa rau...(ma rog, mai ales daca esti inconstient...si mie tata mi-a dat masina de 500 cp...si eu sint mare si tare...si sint regele soselelor..si mie nu-mi sare nici un pieton...si in fata mea toata lumea se da la oparte cind depasesc...mai putin eu...care, chiar din contra, daca te pui sa depasesti ca tembelul...ma drag spre mijlocul drumului).
Eu propun ca in cazul in care se depaseste cu 80km/ora limita legala...sa se confiste masina...sa vezi ce se linistesc desteptii care erau sa-mi omoare parintii acum 2 ani.

Edited by bolovan, 20 November 2006 - 12:45.


#40
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postbolovan, on Nov 20 2006, 12:43, said:

sanddy1964 se poate merge corect...si culmea...cu viteza...atit timp cit nu sint destepti care merg pe contrasens depasind coloana de 40-50 masini...si blocind tot drumul (deh...mai vin si din fata).
1. Viteza excesiva (cu 20 km/ora peste limita)...deja ii periculoasa rau...(ma rog, mai ales daca esti inconstient...si mie tata mi-a dat masina de 500 cp...si eu sint mare si tare...si sint regele soselelor..si mie nu-mi sare nici un pieton...si in fata mea toata lumea se da la oparte cind depasesc...mai putin eu...care, chiar din contra, daca te pui sa depasesti ca tembelul...ma drag spre mijlocul drumului).
Eu propun ca in cazul in care se depaseste cu 80km/ora limita legala...sa se confiste masina...sa vezi ce se linistesc desteptii care erau sa-mi omoare parintii acum 2 ani.
Eu sunt de aceeasi parere cu tine.Dar ia stai si tu la coada 2 ore, ia sa te depaseasca zeci de masini numai pentru ca tu stai la coada dupa tiruri si pe urma sa vezi ce o iei pe contrasens pe centura.Ca NU VINE NIMIC DIN FATA! Plus ca eu nu vroiam sa ajung la intresectia Pod Otopeni unde era blocajul ci la LUKOIL, sa intru pe centura Otopeni.Acolo nu se pune problema sa blochezi drumul ci sa te refugiezi pe acostamentul sensului opus de mers daca mai trece cate o masina.Daca nu mergi pe acolo, nu stii despre ce vorbesc.
Da, e buna propunerea cu confiscatul masinii daca depasesti cu mai mult de 80km/h. Eu nu depasesc cu mai mult de 70, de regula, adica pe autostrada nu depasesc 190-200 iar in oras rareori 110!Si respc restrictiile pe autostrada! Daca scrie 100 merg cu 100! Daca nu e restrictie, merg cu cat pot!
In oras ma incadrez in trafic.Nu sta nimeni dupa mine, nu incurc pe nimeni, parchez corect si ca  mai langa bordura, 4-5 cm max!Pliez oglinzile.Etc.Sofer model , ce mai! :P

#41
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

View Postsanddy1964, on Nov 20 2006, 14:21, said:

Eu sunt de aceeasi parere cu tine.Dar ia stai si tu la coada 2 ore, ia sa te depaseasca zeci de masini numai pentru ca tu stai la coada dupa tiruri si pe urma sa vezi ce o iei pe contrasens pe centura.
Cu asta nu sunt de acord - nu merg pe contrasens ca sa nu ii oblig pe altii sa-mi faca concesii si sa ma lase sa intru in coloana, ca sa nu mai zic ca-i incurc pe cei din fata. Cei care merg asa nu au bun simt-oare ceilalti 50 cum pot sta in coloana?!
Insa merg frecvent cu 80 in oras si cu 170 pe Autostrada Soarelui (chiar ieri) pentru ca pot  :lol: Aseara pe sensul Buc-Constanta era radar , insotit de vreo 6 masini de Politie si "insotiti" de vreo 7 contravenienti trasi pe dreapta pt hartogaraie! Noroc ca era pe CELALALT sens :naughty:  Nu merg cu peste 40km/h peste limita MAXIMA ca se lasa cu suspendare de carnet si nu merita "efortul" financiar.

Edited by 701, 20 November 2006 - 14:43.


#42
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Post701, on Nov 20 2006, 14:42, said:

Nu merg cu peste 40km/h peste limita MAXIMA ca se lasa cu suspendare de carnet si nu merita "efortul" financiar.
Asa fac si eu, dar recunosc ca ma mai maninca talpa uneori   :P
Inca putin si vin punctele     :(    si trebuie sa caut vreo alifie, ceva, sa dau pe talpa sa nu ma mai manince   :lol:

#43
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
De detector n-ai auzit?
Iar cu intratul pe contrasens, cred ca nu ai fost pe centura, in partea de Nord a Bucurestiului.Iti recomand sa mergi de la Pipera la Otopeni.Atata! Pe la ora 14.Oricum, nu-ti face nimeni concesii.Te retragi pe partea stanga a drumului, pe"banda de urgenta"  :P ,adica pe pamant.
SI mai lasati-o mai incet cu viteza asta prin oras... -_-

Edited by sanddy1964, 20 November 2006 - 21:14.


#44
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
Imi iau un detector ca in 2 saptamani imi vine noua masina. Cat despre viteza prin oras, ma mai intreb cateodata ce s-ar intampla daca mi-ar iesi unu' in fata in fractiunea aia de secunda in care merg cu 70-80 km/h....

#45
cokamy

cokamy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.01.2007

View Postzahei, on Nov 3 2006, 11:51, said:

sunt gata sa dau in scris ca motocicletele nu reprezinta nici un pericol atunci cand circula cu o viteza mai mica sau egala cu 308 km/h. pe de alta parte, mi-ati depus actele de secta la registrul comertului, sau m-ati ridicat la rang de zeu? ca sa-mi actualizez semnatura. va multumesc.
:nonobad: Mai traiesti?

#46
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

View Postsanddy1964, on Nov 17 2006, 18:14, said:

Azi am mers p esoseau ade centura a Capitalei.Desigur, mai mult pe contrasens.
Am facut din Buc/centru pana la Snagov si inapoi ( cu o oprire la Porsche d e30 de min ) exact 3.5 ore.
Porcarie? Nu! Nu am cuvinte.Deci NU SE POATE MERGE CORECT FRATE!!!


Fara comentarii....  :puke: :death:

#47
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

View Postcokamy, on Jan 20 2007, 12:30, said:

:nonobad: Mai traiesti?
nu. acum iti vorbeste corpul meu astral.

#48
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostX-plane, on Jan 20 2007, 13:01, said:

Fara comentarii....  :puke: :death:
adica de ce te "abtii" de la comentarii? Varsa tot!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate