Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Ar putea fi asta afacere?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
dar totusi, ce-ar fi sa nu coste nimic , iar pe spatele fotografiei sa fie spatiu publicitar?

#20
por112

por112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 16.04.2006
Poza 10X15
Fata cu poza trimisa
Spate Jumatate publicitate care sa acopere costurile?
         Jumatate mesajul trimis de client toate asta pus in plic?
Loc pentru adresa nu mai e pe "poza"
          Si plicul ar putea fi decorat cu ceva ca-i vizibil macar pentru postasi:)

#21
por112

por112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 16.04.2006
5X7,5 =37,5 cm patrati de publicitate full color ar putea acoperi costurile pentru intreaga felicitare
Cu cat se vinde centimetrul patratat?

#22
por112

por112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 16.04.2006
Baietzi cand si eu pun o intrebare m-ai adecvata atunci nu mai raspundeti?
Nu-i frumos din partea voastra :)
Vreti ceva "gratuit" atunci ajutati-ma sa-l punem pe picioare

#23
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
eu unu nu-s din domeniu advertsingului ca sa stiu

#24
por112

por112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 16.04.2006
@again nu ma refeream direct la tine :)

#25
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005

 again, on Oct 15 2006, 18:42, said:

insa 0.5$ pe mms e foarte putin, din astia tie ti-ar reveni in jur de 0.25 - 0.30$

Foarte putin din prisma ta, a profitului tau. Mie mi se pare foarte mult sa platesc 1.35 RON pentru o poza facuta cu telefonul (calitate slaba sau medie). Ma costa (la mine in oras) 0.8 RON o poza digitala si (din cite am vazut eu) 0,4-0,5 RON la Bucuresti.


 por112, on Oct 20 2006, 19:37, said:

Calculele facute sunt la o utilizare moderata de 24 mesaje/zi 720/luna
24 mesaje/zi e foarte putin. Pentru un profit minim trebuie ceva mai mult... Faci o lista cu cheltuielile absolut necesare (materiale, electricitate, chirii, salarii etc.) si vezi cum le acoperi, dar nu prin cresterea pretului.


 raducutzzu, on Oct 20 2006, 23:10, said:

Tu, de la un dolar pe care il plateste clientul primesti doar 30-40 %.
Adica profit 30-40% ??? Pai, cred ca nici Coca Cola nu ajunge la asemenea cifre !!!

Totusi, per total, ideea este buna, mai ales avind in vedere explozia telefoniei mobile, in general, si a segmentului multimedia (camera foto, MMS, 3G etc.).
Numai catrebuie dezvoltata bine afacerea: reclama, investitie, incredere, cistigarea unui segment de piata...

#26
por112

por112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 16.04.2006
Merci de incurajare. Profit nu cred ca va fii in prima perioada. Pe moment ma intereseaza cum sa-l fac gratuit catre utilizatori. Prin reclame sau orice alta metoda care poate fi aplicata fara mari probleme si inconveniente pentru beneficiari(utilizatori)

#27
ngeo_

ngeo_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.08.2007
vad ca nu a mai scris nimeni aici, de muuuulta vreme.
revin eu cu mms2mail.
acum acest serviciu este gratuit pentru oricine.

se seteaza mmsc: http://ngeo.ro/mms2mail/send.php
se alege profilul de date dorit de utilizator (internet,wap,etc)
se expediaza catre orice email in limita a 100K sau mai mult (in functie de telefon)

: )

#28
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
verifica linkul ! e bulit

#29
ngeo_

ngeo_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.08.2007
Baiete stii ce inseamna MMSC?
Acest centru de servicii MMS functioneaza pe acelasi principiu ca si centrul de servicii SMS.
Asadar, adresa este adresa serverului care extrage din telefonul tau continutul multimedia si care-l (continutul) redirecteaza spre adresa de email.
Evident , acesta adresa de server se INTRODUCE in setarile telefonului (eventual se face un nou profil)

Clar?

#30
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
totul e clar, mai putin tonul de mahala.

#31
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

 ngeo_, on Aug 15 2007, 17:39, said:

vad ca nu a mai scris nimeni aici, de muuuulta vreme.
revin eu cu mms2mail.
acum acest serviciu este gratuit pentru oricine.

se seteaza mmsc: http://ngeo.ro/mms2mail/send.php
se alege profilul de date dorit de utilizator (internet,wap,etc)
se expediaza catre orice email in limita a 100K sau mai mult (in functie de telefon)

: )

Daca vrei sa foloseasca cineva acest serviciu, este bine sa spui si ce avantaje ofera, fata de mmsc operatorului. Pot trimite mms catre casuta de email si cu mmsc operatorului.

#32
ngeo_

ngeo_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.08.2007
sa stii ca senior bla bla nu inseamna nimic pentru mine. interesant era daca stiai de la inceput despre ce este vorba, fara sa ma stampilezi cu faptul ca nu merge link-ul. logic acum, poti da mms dintr-un browser web ?(urmare a click-ului tau)

#33
ngeo__

ngeo__

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.08.2007

 Bold, on Aug 15 2007, 18:51, said:

Daca vrei sa foloseasca cineva acest serviciu, este bine sa spui si ce avantaje ofera, fata de mmsc operatorului. Pot trimite mms catre casuta de email si cu mmsc operatorului.

in primul rand nu vreau sa se considere ca doresc utilizarea serviciului "in masa" in baza unor avantaje oferite ; vreau doar sa arat ca se poate si "moka".
in al doilea rand, in cazul in care utilizatorul detine un pachet de date cu trafic inclus sau de exemplu "wap unlimited" de la orange ori nu detin un pachet de date acest "mms2mail" poate reduce costurile unui mms catre mail.aceste costuri pot fi nule in cazul unui pachet de dat nelimitat.
am un exemplu: 1024 (1mb orange = 1.2euro) ; un mms normal de 100k de la acelasi operator = 19eurocenti?
1200/1024*100 = 11.7eurocenti nu 19eurocenti.
nu sunt insa la curent cu valorile unui mms in retelele de telefonie.
poate gaseste altcineva si alte avantaje deoarece acest aspect nu ma preocupa.

#34
por112

por112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 16.04.2006
Hello
Vad ca sa deviat un pic dar nu problema ca doar EU nu am venit pe aici si imi cer scuze

Problema e deschisa pe doritori daca vreti punem pe picioare cate un colaborator in fiecare judet pentru a reduce timpi de asteptare. Ideea este ca trebuie sa gasesc o agentie pentru publicitate. Profit pentru colaboratori nu promit sa speram ca iese la zero

Ar fii totusi interesant de realizat

PS Un webdesigner amator poate ne ajuta tot la zero pe un host gratuit
NU cer daca are chef pentru portofoliu

#35
por112

por112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 16.04.2006
Azi proiectul prinde un nou drum. Se pare ca vom fii doi care vom visa acelasi lucru sau ceva asemanator. Intre timp am mai perfectionat unele deprinderi si idei ramane de vazut cum fac intelegerea. VA tin la curent cu tot ce se intampla.

#36
ngeo_

ngeo_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.08.2007

 por112, on Sep 16 2007, 22:41, said:

Hello
Vad ca sa deviat un pic dar nu problema ca doar EU nu am venit pe aici si imi cer scuze

Problema e deschisa pe doritori daca vreti punem pe picioare cate un colaborator in fiecare judet pentru a reduce timpi de asteptare. Ideea este ca trebuie sa gasesc o agentie pentru publicitate. Profit pentru colaboratori nu promit sa speram ca iese la zero

Ar fii totusi interesant de realizat

PS Un webdesigner amator poate ne ajuta tot la zero pe un host gratuit
NU cer daca are chef pentru portofoliu

tu tot nu ai inteles. in primul rand nu au reusit nici aia de la vodafone ce vrei tu. nu exista "audienta" pentru asa ceva in era informatizarii. acest serviciu mai exista in austria la t-mobile (chiar iti imaginezi ca cineva ar plati pentru un serviciu de tip "downgrade" ?) iar in al doile rand de cand a aparut primul post si pana acum trebuiau sa apara niste semnale ... nu?
si mai este ceva.. nici ce am facut eu nu are chiar asa multa priza. e greu sa setezi un cont de date, e greu sa scrii o adresa de email intr-un camp numeric..le vine peste mana romanilor...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate