Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 

Medion MD2998

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
aron

aron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 08.08.2006
E un aparat gen sapuniera, 5 MP, zoom optic 3x, pentru cine il foloseste e suficient de bun. Problema este urmatoarea: a fost scapat pe obiectivul deschis, asta s-a remediat, obiectiv schimbat, functioneaza. Insa nu mai merge blitzul. Partea electronica nu are nimic, se incarca, totul frumos, dar nu declanseaza. Poate fi problema soft, ce ziceti? Are cineva idee daca poti face upgrade de firmware la el?

Edited by aron, 05 October 2006 - 13:29.


#2
ditto___

ditto___

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 19.03.2006
Eu nu stiu care e parerea ta de medion dar eu am avut o digitala...am uitat modelul...care a fost execrabila. Facea poze dar asa...aiurea, pentru amatorii de "smile-uri" de vacanta. Cam asta e. Am avut numai probleme:ba blitzul, ba nu mai puteam trasfera pozele de pe ea pe pc si tot asa. Am scapat de ea si mi-am luat un konica. Este fain adica ok ptr mine. :)
NU cred ca se poate upgrade-ul ala. Sunt foarte sensibile dar poate ai tu noroc...cine stie...

#3
aron

aron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 08.08.2006

View Postditto___, on Oct 5 2006, 14:32, said:

Eu nu stiu care e parerea ta de medion dar eu am avut o digitala...am uitat modelul...care a fost execrabila. Facea poze dar asa...aiurea, pentru amatorii de "smile-uri" de vacanta. Cam asta e. Am avut numai probleme:ba blitzul, ba nu mai puteam trasfera pozele de pe ea pe pc si tot asa. Am scapat de ea si mi-am luat un konica. Este fain adica ok ptr mine. :)
NU cred ca se poate upgrade-ul ala. Sunt foarte sensibile dar poate ai tu noroc...cine stie...


Stii care e culmea? :) Acum vreo 3 ani am vandut Medion, era un model de 4 MP MD9600 care era se vindea ca painea calda :) POTI FACE poze bune si cu medion, evdent e nevoie de mai multa migaleala si da, sunt sensibile...
Attached File  Picture_032.jpg   464.03K   52 downloads
Asta a fost facuta cu el. E al surorii mele si pentru smile-uri de familie e suficient:)

#4
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 07.09.2005
Am un prieten care are Medion. Foarte buna, cand faci zoom parca invarti turela la tanc.  :lol:

#5
aron

aron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 08.08.2006

View PostTudor_DX, on Oct 5 2006, 14:59, said:

Am un prieten care are Medion. Foarte buna, cand faci zoom parca invarti turela la tanc.  :lol:


HAHAHAHAHAHAHAHA! Asa este :D Hei oameni buni, la vremea lor erau bune :) Gentlemen, where is your romantism? :))

Edited by aron, 05 October 2006 - 14:04.


#6
ditto___

ditto___

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 19.03.2006
De acord e faina poza ta acolo, insa eu aveam o camera medion care deforma totul spre stanga si cand vezi ca vrei si tu o cladire sa fie dreapta si oricum ai fotografia-o iese ca turnul din Pisa...eh...no comment. Smile-urile erau si ele deformate lol...glumez acum...

#7
aron

aron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 08.08.2006
Adevarul e ca sunt si multe gunoaie medion :)

#8
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001

View Postaron, on Oct 5 2006, 14:42, said:

Stii care e culmea? :) Acum vreo 3 ani am vandut Medion, era un model de 4 MP MD9600 care era se vindea ca painea calda :) POTI FACE poze bune si cu medion, evdent e nevoie de mai multa migaleala si da, sunt sensibile...
Attachment attachment
Asta a fost facuta cu el. E al surorii mele si pentru smile-uri de familie e suficient:)

Oare sunt singurul care nu e impresionat de poza aia ? Am vazut poze cu mobilul mai bune (calitativ vorbind)

#9
aron

aron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 08.08.2006

View PostPac_Man, on Oct 6 2006, 19:40, said:

Oare sunt singurul care nu e impresionat de poza aia ? Am vazut poze cu mobilul mai bune (calitativ vorbind)

Totusi nu uita ca e Medion.

ANYWAY! am cerut ajutor in alt sens, nu critica foto pacman

#10
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001
Pai nu criticam poza. Era doar o observatie referitoare la calitatea tehica a ei. Nu era nimic in sens artistic... Exista arie specializata pt asa ceva :P

#11
aron

aron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 08.08.2006

View PostPac_Man, on Oct 6 2006, 20:13, said:

Pai nu criticam poza. Era doar o observatie referitoare la calitatea tehica a ei. Nu era nimic in sens artistic... Exista arie specializata pt asa ceva :P

no kidding  :angry:

#12
maxovici

maxovici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.08.2006
Salutare !!
Chiar daca nu are legatura cu topicul...am si eu un Medion MD9600, stiti cumva unde pot gasi un centru de reparatii pentru el in Bucuresti?
...are probleme la sistemul de inchidere  al acumulatorilor ("usita" aceea...)si nu am gasit nimic cautand pe net ...daca ma puteti ajuta... raman recunoscator  :)


Va multumesc anticipat!

#13
aron

aron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 08.08.2006

View Postmaxovici, on Oct 20 2006, 21:44, said:

Salutare !!
Chiar daca nu are legatura cu topicul...am si eu un Medion MD9600, stiti cumva unde pot gasi un centru de reparatii pentru el in Bucuresti?
...are probleme la sistemul de inchidere  al acumulatorilor ("usita" aceea...)si nu am gasit nimic cautand pe net ...daca ma puteti ajuta... raman recunoscator  :)
Va multumesc anticipat!

Ti-am raspuns pe PM

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate