Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?
 Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 

Noua oferta de telefonie UPC-Astral

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#55
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005

Quote

19. Ramane valabila reducerea de 4 euro acordata clientilor pachetului TriplePlay?
Reducerea de 4 Euro nu este disponibila noilor clienti. Pentru clientii existenti la care oferta nu se modifica, reducerea de 4 euro ramane valabila.

Eu de aici inteleg ca e posibil, ca si client existent, sa NU modifici abonamentul. In acest caz ramane valabila reducerea de 4 euro. Altfel cum sa-ti dea reducere de 4 euro la un abonament de 9 RON??

#56
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004
am citit si eu punctul ala .....si asa am inteles si eu...ca tryplay ramine ca inainte . dar alta mi-au spus cei de la relatii cu clientii. ceea ce inseamna ca sunt varza...sau ca mint......

#57
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Pune-i sa citeasca pe site...

#58
emugurel

emugurel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 27.12.2005
Buna,
Sunt din Galati, am internet si telefonie de la astral (upc sau ce or mai fi...ca nu mai inteleg nimic) din decembrie 2004. De cand a inceput sa-si bage upc-ul coada au inceput si problemele. Pana anul acesta, in aprilie, nu am avut nici o problema(!) cu internetul sau telefonia. Dar, de la acest moment incoace au inceput:
-fie nu am internet - dau telefon si imi spun ca modemul este offline si ma paseaza la cei de la cablu, desi modumul imi spune clar ca am rx si tx in limite acceptabile, modemul este sincronizat (lucrez in domeniu, ma mai pricep la treburile astea), dureaza aprox 2-3 ore si revine;
-fie netul merge foarte greu....abia se logheaza pe YM - mi se spune ca este un flood puternic pe serverele lor;
-daca scot modemul din priza la reconectare dureaza aprox 0:45-1 ora pana se primeste IP-ul de la DHCP, mai bine nu-l mai scot deloc....:(;
-telefonia a fost picata de pe 12 sept 2006 pana pe 27 sept - mi-au zis ca este din Bucuresti;
-in fiecare noapte (eu stau mai mult seara si noaptea pe net) dupa 12:00 AM, devine lege, netul pica pentru aprox o ora cel putin, nu se mai primeste nici un fel de pachet, modemul ramane sicronizat;
si lista poate continua......
Nu pot spune ca am fost "foarte incantat" de trecerea de pret in euro (12,5) in conditiile in care eu am modemul proprietate personala, dar am trecut peste, desi am semnat un contract in dolari si pe o alta valoare.
In conditiile in care se anunta trecerea la abonament telefonic separat, neinclus in pretul internetului, ma gandesc din ce in ce mai serios la oferta rds-ului cu fiberlink de 9 USD care are si telefonie inclusa. Momentan am tripay, nu am primit vreun telefon de la ei, am vazut pe site ca nu as fi afectat de aceasta schimbare, dar cu ei nu se stie niciodata....
Bafta tuturor,

#59
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Am un coleg care a vorbit ieri , nu exagerez , 25 de minute la linia verde a astralului sau ceva de genul asta .......
Este revoltat ca va trebui sa plateasca abonament la telefonie si este hotarat sa scoata telefonul si internetul + cablul TV . Deja in Deva , RDS a cumparat retelele de cartier astfel ca prin ele va incepe sa ofere in perioada urmatoare internet si telefonie , moment pe care il va astepta si el . iar televiziune prin cablu ... nu-i mai trebuie ca-si ia BoomTV . M-a amuzat revolutia pe care a facut-o ieri cu operatoarea ce incerca sa-i explice ca i se da un telefon performant cu aceasta schimbare , telefon de care colegu` nu avea nevoie pentru ca el deja are unul foarte performant de care e sigur-sigur ca e mai perfomant decat ce i s-ar fii dat . Alta faza , ca i se ofera cel mai mic abonament de pe piata ...... la care i-a replicat ca el avea inainte cel mai mic abonamentde pe piata ... ca nu platea ...... si ca RDS-ul ofera telefonia gratis ca bonus la internet care e mai ieftin tot la RDS samd ......
Astralul a schimbat tarifele in lei .... dar la un calcul sumar se poate observa ca tarifele practicate in aceasta moneda , la cursul de schimb leu-euro actual , sunt mai mari cu 1-2 centi fata de RDS .
Si cum nu i s-a oferit nimic avantajos azi va face cerere sa anuleze pentru moment telefonia fixa pentru ca daca vrea sa vorbeasca ... are mobilici ...

Edited by a21alex, 06 October 2006 - 06:09.


#60
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Eu tot nu inteleg.. de ce nu le dati in cap cu punctul 19 de pe site-ul LOR? Pe tema asta se poate face reclamatie la OPC si la ANRC.

Edited by horia.popescu, 06 October 2006 - 06:16.


#61
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Pun pariu ca punctul ala dispare in cel mai scurt timp .... asa ca luati probe ....  :P Faceti poze cu acest punct pentru proba la dosar ... :naughty:  Punctul era in vigoare la data lansarii ofertei !

Edited by a21alex, 06 October 2006 - 06:31.


#62
Zubaida

Zubaida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 19.05.2003
Ma intereseaza foarte tare aceasta oferta de la Astral, cum as putea sa beneficiez de ea, avand in vedere ca in zona in care stau eu e doar RCS (fara internet, doar televiziunea, ca e zona de case). Am vreo sansa?

#63
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004
nu ai nici o sansa pt ca astral si rds si-au impartit frumusel zonele ......

#64
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006
Păi dacă nu e disponibil, nu e disponibil..
În Timişoara nu mai au împărţite zonele, probabil din cauza concurenţei. Aici am pe stâlp în faţă vreo 5 provideri, inclusiv upc şi rds. Şi asta la casă..

#65
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004
dupa o saptamina in care am tot incercat sa ma lamuresc cum va fi cu noua oferta si cu cea veche la centrul de relatii din calea victoriei (unde nu e nimeni care sa dea informatii), m-am dus la centrul lor din piata muncii.
ce am aflat:
vechea oferta nu se mai aplica, de la 1 noiembrie se trece automat la cea noua.
nu conteaza ca nu vrei noua oferta daca nu tai telefonia esti trecut la cea noua.
asa ca am taiat telefonia....urmind si celelalte cind gasesc alternative...
cu asa oferte vor ei sa atraga clientii.....rusine asstral!!! :death:  :puke:

Edited by boooggy, 07 October 2006 - 11:28.


#66
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006
9 ron mi se pare o ofertă bună de telefonie. E cam cea mai ieftină ofertă.

Edited by rostov, 07 October 2006 - 12:32.


#67
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004
de la 0 lei la 9 e o diferenta, nu crezi?????
si nu e cea mai ieftina...uita-te la rds.

Edited by boooggy, 07 October 2006 - 13:56.


#68
tudor_turcu

tudor_turcu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 12.09.2003

View Postboooggy, on Oct 7 2006, 12:26, said:

vechea oferta nu se mai aplica, de la 1 noiembrie se trece automat la cea noua.
nu conteaza ca nu vrei noua oferta daca nu tai telefonia esti trecut la cea noua.
Ciudat... Mie mi s epare destulde clar ce scrie la site-ul Astral la http://www.astral.ro/index.php?id=72 :

Quote

19. Ramane valabila reducerea de 4 euro acordata clientilor pachetului TriplePlay?
Reducerea de 4 Euro nu este disponibila noilor clienti. Pentru clientii existenti la care oferta nu se modifica, reducerea de 4 euro ramane valabila.  
... 21. Vechii clienti de telefonie pot beneficia de noua oferta?
Sigur ca da. Orice client care doreste sa migreze pe noua oferta poate sa o faca (nu uitati ca reducere de 4 euro nu mai este valabila daca se migreaza pe noua oferta).

De acolo inteleg ca abonatii Astral Triplay care nu vor sa beneficieze de noua oferta (la telefonie) vor beneficia in continuare de reducerea de 4 Euro, dar vor ramane pe vechiul plan tarifar...
O sa intreb la relatii clienti sa ma conving cum sta treaba...

#69
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004
am citit si eu aia dar cind am fost la ei m-au trimis la plimbare.....

#70
tudor_turcu

tudor_turcu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 12.09.2003

View Postboooggy, on Oct 7 2006, 21:09, said:

am citit si eu aia dar cind am fost la ei m-au trimis la plimbare.....
Hmm.. Tu le-ai spus ca ai Astral Triplay si ca vrei sa ramai pe vechiul tarif in ce priveste telefonia si ti-au spus ca nu se poate?

#71
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004
exact. mi-au spus ca se va face trecerea automat iar daca nu doresc aceasta trecere pot sa renunt la telefonie ...... :raygun:

#72
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006
După cum zicea o binecunoscută firmă de construcţii.. Gratis nu există, ieftin nu rezistă :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate