Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Noua oferta de telefonie UPC-Astral

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#19
dragosbm

dragosbm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 14.09.2006

 Ignition, on Sep 26 2006, 20:58, said:

Este o oferta interesanta pt. un operator de talia lui UPC-Astral sa ofere in abonamentul platit apeluri nelimitate gratuite in propria retea. Sper ca si RCS&RDS si apoi Romtelecom sa fie nevoite de piata sa scoata astfel de abonamente.
Oare cand or sa ofere si pre-pay prin SIP ?

Operatorul național al nici unei țări din câte știu eu nu oferă convorbiri gratuite în rețea. Mi s-ar părea chiar ciudat. Deocamdata la noi chestia asta este doar pentru dumping... pentru a atrage clienți într-o zonă deficitară din paleta de oferte Astral.

#20
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006

 dragosbm, on Sep 27 2006, 01:10, said:

Operatorul național al nici unei țări din câte știu eu nu oferă convorbiri gratuite în rețea. Mi s-ar părea chiar ciudat. Deocamdata la noi chestia asta este doar pentru dumping... pentru a atrage clienți într-o zonă deficitară din paleta de oferte Astral.
știam că în SUA apelurile loco sunt free.

#21
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005

 dragosbm, on Sep 27 2006, 01:10, said:

Operatorul național al nici unei țări din câte știu eu nu oferă convorbiri gratuite în rețea. Mi s-ar părea chiar ciudat. Deocamdata la noi chestia asta este doar pentru dumping... pentru a atrage clienți într-o zonă deficitară din paleta de oferte Astral.

Exista in SUA pt. telefonie fixa... modelul a fost adoptat si in alte tari cu piata de telecomunicatii liberalizata...si matura :)

#22
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

 george126, on Sep 26 2006, 23:41, said:

Trebuie neaparat sa fii si abonat CATV?
DA !!
Noutatea este ca nu mai e neaparata nevoie sa ai si internet de la ei daca vrei doar telefonie!

#23
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005

 rostov, on Sep 26 2006, 20:25, said:

Repet, dacă ai abo vechi îl poți păstra, am sunat eu la ei.
Nu poți. Am primit eu un telefon azi de la o fătucă de la Asstral. TriplePlay se desfințează, de la 1 noiembrie ești trecut automat pe abonamentul standard. Personal, îl desființez, după cum o să renunț și la internet. Am de două zile modemul desincronizat și abia vineri va veni echipa de semnal.

#24
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006

 zaboss, on Sep 27 2006, 13:45, said:

Nu poți. Am primit eu un telefon azi de la o fătucă de la Asstral. TriplePlay se desfințează, de la 1 noiembrie ești trecut automat pe abonamentul standard. Personal, îl desființez, după cum o să renunț și la internet. Am de două zile modemul desincronizat și abia vineri va veni echipa de semnal.
ah, așa o fi la astral, la mine la UPC nu e așa.

#25
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006
încă nu se poate suna pe atlastelecom, cosmote, smartcall sau euroweb :death:

#26
tudor_turcu

tudor_turcu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 12.09.2003

 zaboss, on Sep 27 2006, 13:45, said:

Nu poți. Am primit eu un telefon azi de la o fătucă de la Asstral. TriplePlay se desfințează, de la 1 noiembrie ești trecut automat pe abonamentul standard.
Pai cel putin pana acuma Astral Triplay = (Astral Internet cu Astral TeleFix inclus in pret) = UPC Standard (care la fel include telefonia in pret). Normal, la toate abonamentul CaTV e obligatoriu, deci e mai degraba o schimbare de denumire decat altceva - nu cred ca mai sunt abonati care sa mai plateasca separat atat Astral Internet cat si Astral TeleFix, ca nu ar avea sens...

#27
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005

 tudor_turcu, on Sep 27 2006, 23:51, said:

Pai cel putin pana acuma Astral Triplay = (Astral Internet cu Astral TeleFix inclus in pret) = UPC Standard (care la fel include telefonia in pret). Normal, la toate abonamentul CaTV e obligatoriu, deci e mai degraba o schimbare de denumire decat altceva - nu cred ca mai sunt abonati care sa mai plateasca separat atat Astral Internet cat si Astral TeleFix, ca nu ar avea sens...
Nu este o schimbare de denumire. Mi-a spus clar că de la 1 noiembrie trebuie să plătesc 9 lei dacă vreau telefon. Nu, mulțumesc.

#28
bughybughy

bughybughy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 18.04.2005
Deci nu ne mai obliga sa ne facem abonament la internet pentru a beneficia de telefonie ? Asta ar fi o chestie grozava! Sau poate acuma trebuie platit modemul...

#29
george126

george126

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 02.07.2004
Este valabil in toate orasele unde este ASTRAL, sau doar in alea 4-5 de pe site?

#30
yblu

yblu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 30.08.2006
pe http://www.upc.ro/in...&...a62&R=29088 gasiti toate informatiile la intrebarile care s-au pus si cica se poate suna si/din cosmote and zapp.Doar pentru abonamentul cel mic sunt obligatorii serviciile de internet.
Recunosc:oferta este foarte buna in comparatie cu cea anterioara si ma gandesc serios sa renunt la rtc.
Are cineva idee ce telefon se primeste cadou la abonare?

#31
george126

george126

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 02.07.2004
nu are acoperire in toate judetele...

#32
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 18.10.2004

 george126, on Sep 29 2006, 15:34, said:

nu are acoperire in toate judetele...

Nu numai ca nu au acoperire in toate judetele la telefonie dar nici la internet (vorbesc aici strict de UPC).
Firma asta se misca precum melcul. In Ploiesti sunt zone fara acoperire internet si ce sa mai vorbim de telefonie. Atunci cand UPC o sa acopere toate locurile unde are tv atunci va putea fi luata in seama. Pana atunci mai e mult in ritmul in care se misca acum.La capitolul telefonie nu se deosebeste de o firma de apartament.

#33
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005

 Bogdani, on Sep 29 2006, 17:46, said:

Nu numai ca nu au acoperire in toate judetele la telefonie dar nici la internet (vorbesc aici strict de UPC).
Firma asta se misca precum melcul. In Ploiesti sunt zone fara acoperire internet si ce sa mai vorbim de telefonie. Atunci cand UPC o sa acopere toate locurile unde are tv atunci va putea fi luata in seama. Pana atunci mai e mult in ritmul in care se misca acum.La capitolul telefonie nu se deosebeste de o firma de apartament.
La nici în capitol nu se deosebește de o firmă de apartament. Am un prieten (care, culmea, a lucrat la Astral) căruia i-a picat digitalul de 3 (trei) săptămâni. Eu am netul acasă picat de marți. I-am și reclamat la ANPC, că m-am săturat să tot dau telefoane și să ascult muzică pe banii mei. Din câte am înțeles, la preluare, UPC ar fi dat afară mulți din vechiul astral, așa explicându-se căderea bruscă a serviciilor. Până la preluare, eram chiar mulțumit de Astral. Acum, m-am săturat și deja caut alternative.

#34
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Eu sunt multumit de Astral ... la mine nu pica ... nu se desincronizeaza. Merge perfect de 2 ani ... si sunt super multumit. As fi interesat de oferta cu telefonia dar mi-e frica sa nu primesc vreo porcarie de modem care sa se desincronizeze des ... etc. Eu am un Thompson TCM305 si este super stabil si se sincronizeaza repede.

#35
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 18.10.2004

 zaboss, on Sep 29 2006, 18:02, said:

La nici în capitol nu se deosebește de o firmă de apartament. Am un prieten (care, culmea, a lucrat la Astral) căruia i-a picat digitalul de 3 (trei) săptămâni. Eu am netul acasă picat de marți. I-am și reclamat la ANPC, că m-am săturat să tot dau telefoane și să ascult muzică pe banii mei. Din câte am înțeles, la preluare, UPC ar fi dat afară mulți din vechiul astral, așa explicându-se căderea bruscă a serviciilor. Până la preluare, eram chiar mulțumit de Astral. Acum, m-am săturat și deja caut alternative.

Eu spre exemplu locuiesc intr-un oras de langa Ploiesti in care UPC are acoperire cu fibra optica. Pot sa spun ca Upc e cea mai proasta firma de cablu din cate s-au vazut. Sa vedeti ce o sa se intample si cu Astralul pe care l-au preluat de curand........dezastru. In privinta CATV sunt jenant de slabi la calitate........canale putine si de proasta calitate.........programe free bagate la packetele extra......bataie de joc. Se lauda pe toate posturile si prin toata media ca au marea cu sarea sau ca or sa faca ce n-a facut nici Columb dar realitatea este cu totul alta..........asta v-o spun din proprie experienta. La multi prieteni din Ploiesti care au fost abonati la Astral dupa preluarea UPC au reziliat contractele datorita serviciilor foarte proaste.
In relatia cu clientul sunt la pamant........Avand si RDS si RTC (partea de net) pot sa fac o diferenta. Oricum si prin afara firma asta e vazuta la nivel de servicii pe locuri codase. Cred ca Astralul odata cu preluarea de catre UPC a cazut din lac in put. In Ploiesti se chinuie de cativa ani sa bage net si nici acum nu au acoperita toata reteaua (si ganditi-va ca sunt prezenti pe piata ploiesteana din 1992)..........nu mai vorbim de telefonie.
Eu cred ca topicul asta ar trebui sa se numeasca "Pe cate strazi a mai bagat internet si telefonie UPC anul acesta :naughty: "

#36
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004
azi m- sunat un tip de la upc-astral ca sa ma convinga ca oferta cea noua de telefonie a lor e super...desi am telefonie de la ei nu a inteles ca acum nu platesc abonament pe telefon avind triplay iar de la 1 noiembrie o sa ma oblige sa platesc 9 ron....asa ca bye upc-astral :death:

Edited by boooggy, 29 September 2006 - 21:55.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate