Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Noua oferta de telefonie UPC-Astral

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#37
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005

 boooggy, on Sep 29 2006, 21:54, said:

azi m- sunat un tip de la upc-astral ca sa ma convinga ca oferta cea noua de telefonie a lor e super...
Te-a sunat pe numarul Astral?

#38
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004
:D nu....m-a sunat pe mobil.......

#39
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
pai uite ce zic ei pe site

3. Ramane valabila reducerea de 4 euro acordata clientilor pachetului TriplePlay?


Reducerea de 4 Euro nu este disponibila noilor clienti. Pentru clientii existenti la care oferta nu se modifica, reducerea de 4 euro ramane valabila.

EU am fost la Astral si am intrebat si mi-au spus ca ramane valabila reducere de 4 Euro ca altfel imi b... si eu ceva in ei de handicapati ... cine drac i-a invatat sa faca marketing ...

#40
cipz

cipz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 03.05.2005

 boooggy, on Sep 29 2006, 22:54, said:

azi m- sunat un tip de la upc-astral ca sa ma convinga ca oferta cea noua de telefonie a lor e super...desi am telefonie de la ei nu a inteles ca acum nu platesc abonament pe telefon avind triplay iar de la 1 noiembrie o sa ma oblige sa platesc 9 ron....asa ca bye upc-astral :death:
A aparut noua oferta Astral Telefix si e interesanta. Si e identica cu oferta UPC: http://www.upcnet.ro/telefonie.php
Attached File  astraltelefix.jpg   49.69K   184 downloads

#41
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006

 cipz, on Oct 2 2006, 20:09, said:

A aparut noua oferta Astral Telefix si e interesanta. Si e identica cu oferta UPC: http://www.upcnet.ro/telefonie.php
attachment
Eu zica ca totusi oferta UPC e buna deoarece au aceleasi tarife si cu romtelecom si cu restul, deci mi se pare mai corecta.

#42
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005

 MD, on Sep 30 2006, 13:19, said:

pai uite ce zic ei pe site

3. Ramane valabila reducerea de 4 euro acordata clientilor pachetului TriplePlay?
Reducerea de 4 Euro nu este disponibila noilor clienti. Pentru clientii existenti la care oferta nu se modifica, reducerea de 4 euro ramane valabila.

EU am fost la Astral si am intrebat si mi-au spus ca ramane valabila reducere de 4 Euro ca altfel imi b... si eu ceva in ei de handicapati ... cine drac i-a invatat sa faca marketing ...
Dacă aveai TriplePlay, beneficiezi de extraordinara ofertă UPC: cel mai mic abonament de pe piață. Deci, se plătește, după cum spune și scrisorica pe care tocmai am primit-o. Am impresia că pe cei de la UPC îi deranjează clienții. De mine au scăpat. Și azi la sediul Romtelecom am fost coleg de coadă cu alți trei foști astraliști.

Attached Files



#43
MrMitza

MrMitza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.09.2004
Sincer sa fiu mie mi se pare o greseala din partea lor, acum cand RTC-ul pica incet dar sigur si RDS & RCS-ul baga fibra puternic de tot ei schimba abonamentul (eu de exemplu am avut astral triplay 5E si scutire 5 euro la partea de telefonie si aveam gratis [b] 300 de minute in reteaua astral, 30 de minute RTC si 10 minute pe mobil in fiecare luna plus tarife acceptabile daca le depaseam) iar acum nu mai am nimic (exceptie convorbiri nelimitate in retea care deocamdata ma lasa rece) si mai vor sa platesc si 9 RON plus ca tarifele parca sunt un pic mai mari. Sincer de abia astept sa apara un pic de concurenta la mine in oras (Alba Iulia) astralul fiind deocamdata cam unicul dictator pe piata catv+internet+telefonie. Bafta tuturor!

#44
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005

 MrMitza, on Oct 3 2006, 17:31, said:

Sincer sa fiu mie mi se pare o greseala din partea lor, acum cand RTC-ul pica incet dar sigur
Scuze, dar in conditiile in care dau 400 de minute catre orice retea fixa in afara orelor de varf este vorba despre o oferta foarte buna, nicidecum o marire. La Romtelecom, pentru 400 minute numai in reteaua proprie trebuie sa platesti 30 RON abonamentul plus echivalentul a 4 euro cele 400 minute; la toate astea adaugi TVA. Retine faptul ca acest calcul e valabil numai pentru apeluri in reteaua proprie. In celelatel retele costurile se majoreaza semnificativ. Deci cine e mai ieftin??

#45
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004
atita timp cit cei de la asstral-upc incearca sa ma convinga ca noua lor oferta e mai buna decit vechea si sa imi spuna ce sa fac cu banii mei, inseamna ca nu au nici un pic de respect pt clientii lor si nici macar pt banii lor.asa ca bye asstral :finger:  :raygun:

#46
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005

 tiff, on Oct 3 2006, 18:38, said:

Deci cine e mai ieftin??
În condițiile în care eu plăteam pentru acest serviciu 0 lei și acum mi se cer 9 lei, se cheamă că este de 9 (nouă) ori mai scump.

#47
valdur

valdur

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,721
  • Înscris: 06.02.2006

 zaboss, on Oct 3 2006, 20:01, said:

În condițiile în care eu plăteam pentru acest serviciu 0 lei și acum mi se cer 9 lei, se cheamă că este de 9 (nouă) ori mai scump.

in conditiile in care tu ai fi platit 1 leu ar fi fost de 9x mai scump. asa, in situatia ta, este de o infinitate de ori mai scump :roflmaofast:

#48
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006
Eu nu vă înţeleg.. 9 lei e cel mai ieftin abonament la telefon.

#49
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005

 MrMitza, on Oct 3 2006, 18:31, said:

Sincer sa fiu mie mi se pare o greseala din partea lor, acum cand RTC-ul pica incet dar sigur
Ești sigur? Fiindcă din ce am constatat în ultima vreme (din păcate, chiar pe pielea mea), multă lume s-a săturat de seviciile ieftine ale rețețelor de cartier și revine la bătrânul RTC. Cred că până la sfârșitul anului RTC va avea mai mulți clienți broadband decât cei doi la un loc.
Spre comparație:
RTC
Casierii special amenajate, consultanți calificați, aglomerație rezonabilă.
Plata facturii se poate face la bancă sau la bancomat.
Echipele de intervenție vin în maxim 24 ore (este stipulat în contract).
Telefonul este independent de alt serviciu.
Cabliștii
Casierii improvizate, aglomerație permanentă.
Plata facturii doar la casierie.
Echipele de intervenție vin când dă Domnul. Conform contractului, pot veni și după doi ani. Singura obligație pe care o au este să nu-ți factureze perioada.
Telefonul depinde de alimentarea cu curent, de modem, de semnal.

#50
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 18.10.2004

 zaboss, on Oct 3 2006, 20:12, said:

Ești sigur? Fiindcă din ce am constatat în ultima vreme (din păcate, chiar pe pielea mea), multă lume s-a săturat de seviciile ieftine ale rețețelor de cartier și revine la bătrânul RTC. Cred că până la sfârșitul anului RTC va avea mai mulți clienți broadband decât cei doi la un loc.
Spre comparație:
RTC
Casierii special amenajate, consultanți calificați, aglomerație rezonabilă.
Plata facturii se poate face la bancă sau la bancomat.
Echipele de intervenție vin în maxim 24 ore (este stipulat în contract).
Telefonul este independent de alt serviciu.
Cabliștii
Casierii improvizate, aglomerație permanentă.
Plata facturii doar la casierie.
Echipele de intervenție vin când dă Domnul. Conform contractului, pot veni și după doi ani. Singura obligație pe care o au este să nu-ți factureze perioada.
Telefonul depinde de alimentarea cu curent, de modem, de semnal.

Si sa nu mai vorbim de faptul ca acoperirea la RDS si UPC lasa de dorit....mai ales in provincie

#51
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005

 valdur, on Oct 3 2006, 20:03, said:

in conditiile in care tu ai fi platit 1 leu ar fi fost de 9x mai scump. asa, in situatia ta, este de o infinitate de ori mai scump :roflmaofast:
ce ți-e și cu matematica asta... :D  :D  :D

#52
Peacekeeper

Peacekeeper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 08.01.2005

 zaboss, on Oct 2 2006, 23:00, said:

Dacă aveai TriplePlay, beneficiezi de extraordinara ofertă UPC: cel mai mic abonament de pe piață. Deci, se plătește, după cum spune și scrisorica pe care tocmai am primit-o. Am impresia că pe cei de la UPC îi deranjează clienții. De mine au scăpat. Și azi la sediul Romtelecom am fost coleg de coadă cu alți trei foști astraliști.

Totusi cred ca clientii vechi pot ramane pe vechea oferta Tripleplay si ramane valabila si reducerea de 4 euro. Cel putin eu asa am inteles de aici; la punctele 19 si 21.

Cred ca rolul acelei scrisorici era sa te informeze aspura noii oferte si sa iti zica ca daca vrei sa ramai pe vechea oferta sa dai un telefon.

#53
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005
De la Astral cetire:

Quote

10. Costurile convorbirilor in retelele de telefonie mobila, sunt valabile si in reteaua Cosmote?    
   Da, costurile pentru destinatii din retele mobile sunt valabile si pentru reteaua Cosmote. Clientii UPC Astral pot suna si pot primi apeluri catre/din orice destinatie nationala mobila (Vodafone, Orange, Zapp si Cosmote).

Astia sunt cel putin amuzanti, nu exista interconectare cu Cosmote. :nonobad:

Edited by tiff, 04 October 2006 - 00:07.


#54
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004
vechii abonati tryplay nu au decit 2 variante: ori renunta la telefonie ori trec la abonamentul standard.
asa mi s-a spus si la telefon si la centrul asstral. oricum daca nu va fi asa mare lucru......politica de preturi adoptata incepe sa fie asemanatoare cu cea a romtelecomului....nu oferi nimik in plus doar cresti pretul.......

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate