Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Mc Donalds

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
63 răspunsuri în acest subiect

#55
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 5.910
  • Înscris: 24.06.2002
Burger King nu a fost in Romania pina acum. Cred ca faceti confuzie cu clona
Burger Ranch, care a aparut imediat dupa revolutie prin Dorobanti si nu mai stiu pe unde..

#56
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.420
  • Înscris: 05.08.2003
Asa ma gandeam si eu. Burger Ranch am vazut dar nu Burger King.

#57
mad_junk

mad_junk

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 17.04.2008
McDonald's= sclavie curata si profita de tineri care uneori din diferite probleme au nevoie de bani, iar pe cei care vor sa isi continue studiile ii ajuta sa ingroase randurile celor care abandoneaza scoala.
La McDonald's program part time 4-6 ore inseamna de fapt 8 ore sau mai mult plus ture de noapte care oricum inseamna muuuuuuult mai muuuult de 4 ore da angajatu se poate lauda ca in acte e part time si in teorie are timp de scoala dar de la acte si teorie la realitate e cale multa...

Merita ce sa mai...te-ai saturat de oferte de munca sezonierie vino la sclavie curata e mai bine...." :coolspeak: "

#58
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.215
  • Înscris: 24.04.2007

Vizualizare mesajmad_junk, pe Apr 17 2008, 23:47, a scris:

McDonald's= sclavie curata si profita de tineri care uneori din diferite probleme au nevoie de bani, iar pe cei care vor sa isi continue studiile ii ajuta sa ingroase randurile celor care abandoneaza scoala.
La McDonald's program part time 4-6 ore inseamna de fapt 8 ore sau mai mult plus ture de noapte care oricum inseamna muuuuuuult mai muuuult de 4 ore da angajatu se poate lauda ca in acte e part time si in teorie are timp de scoala dar de la acte si teorie la realitate e cale multa...

Merita ce sa mai...te-ai saturat de oferte de munca sezonierie vino la sclavie curata e mai bine...." :coolspeak: "

Nu te obliga nimeni sa te angajezi la ei. Oricum sclav esti cam peste tot numai ca in alte parti ti se mai respecta programul ... inca.

#59
tampesku

tampesku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 209
  • Înscris: 11.11.2006
mad_junk ti-ai facut cont doar ca sa dezgropi un topic din 2003 ??
ontopic : toti urla ca mec e asa si e asa dar totusi i gramada de lume mananca acolo ! pur si simplu decat sa mananc sobolani de la fornetti, mici din carne de cal, sau o shaorma din carne expirata !!! mai bine ma risc sa mananc asa zisele chimicale ! ca oricum la cat fum radiatii si altele daunatoare un cheesburger cat de rau poate sa fie !

#60
bebelino

bebelino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 180
  • Înscris: 10.04.2007
Deci astia de la McDonalds sunt total idioti!!!
De vreo 2 saptamani suntem in plin proces de relocare a domiciliului, si cum aragazul deja l-am dus in apartamentul nou dar de dormit dormim tot in ala vechi, seara mancam fie pizza, fie mancare chinezeasca, ce mai apucam si noi sa comandam la 10 seara.
In seara asta insa zic hai sa tragem o fuga la McDonalds-ul de pe Virtutii sa luam ceva la pachet. Ce-i drept eu eram imbracata in trening, insa sotul era inca in costumatie decenta de serviciu.
Fiindca dura vreo 3 minute pana era gata comanda, tipa ne pofteste sa ne asezam la masa ca ne aduce ea comanda. Dupa 1 minut, apare o alta pustoaica uitandu-se cam sictirita la mine si la tinuta mea si ma intreaba daca astept o comanda si sa-i arat bonul! Asa imi venea sa o intreb daca chiar arat a homeless de-si permite sa ma ia la intrebari, dar tocmai atunci a sosit comanda si am renuntat la a-i demonstra desteptei ca la McDonalds nu tin neaparat sa ma imbrac in rochie de seara.
Ca sa nu mai spun ca ne-au si tras teapa la comanda: in loc de Chicken Premiere mi-au pus dublu cheeseburger iar portia de cartofi mare era de fapt una mica. Si daca nu era, din nou!!!, desteapta aia, as fi stat sa o verific dar asa mi se facuse prea sila si am plecat cu pachetele neverificate, inainte de a-mi cadea greu la stomac fara ca macar sa le gust!

Editat de bebelino, 22 aprilie 2008 - 22:53.


#61
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.226
  • Înscris: 15.02.2007
Mananc la Mc de cand a aparut in Ro si nici macar o singura data nu am avut probleme d-astea... :huh:

#62
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 825
  • Înscris: 19.10.2006

Vizualizare mesajbebelino, pe Apr 22 2008, 18:52, a scris:

Ca sa nu mai spun ca ne-au si tras teapa la comanda: in loc de Chicken Premiere mi-au pus dublu cheeseburger iar portia de cartofi mare era de fapt una mica. Si daca nu era, din nou!!!, desteapta aia, as fi stat sa o verific dar asa mi se facuse prea sila si am plecat cu pachetele neverificate, inainte de a-mi cadea greu la stomac fara ca macar sa le gust!
tu le cunosti asa bine produsele? mie pot sa-mi puna in punga aia orice, ca nu-mi dau seama...

Vizualizare mesajbebelino, pe Apr 22 2008, 18:52, a scris:

Ca sa nu mai spun ca ne-au si tras teapa la comanda: in loc de Chicken Premiere mi-au pus dublu cheeseburger iar portia de cartofi mare era de fapt una mica. Si daca nu era, din nou!!!, desteapta aia, as fi stat sa o verific dar asa mi se facuse prea sila si am plecat cu pachetele neverificate, inainte de a-mi cadea greu la stomac fara ca macar sa le gust!
tu le cunosti asa bine produsele? mie pot sa-mi puna in punga aia orice, ca nu-mi dau seama...

#63
Matr3o

Matr3o

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 93
  • Înscris: 18.12.2006
stie cineva daca m-as putea angaja la mec daca nu am 18 ani? e vreun angajat sau fost angajat pe aici sa imi spuna si mie conditiile, salariile?

#64
romeomanciu

romeomanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 166
  • Înscris: 06.06.2006
Eu din februarie mananc cam in 4 zile din 7 la Mc Donalds dar nu am avut probleme niciodata si pot zice ca am luat la mana chiar toate Mac din bucuresti asa ca...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate