Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Mc Donalds

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
z0z

z0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.05.2003
Se mananca repede, nu neaparat bine, dar intotdeauna curat. Preturile sunt un pic cam mari, dar cred ca merita, pe ansamblu.
Eu mananc la McDonald's cand nu am incotro sau cand sunt plecat din oras si nu am chef sa fac teste pe propriul stomac.
Dimineata se mai intampla sa trec pe la ei, beau o cafea si un suc de portocale si mananc absent un toast citind ziarul. E mai mult decat OK. Pacat ca nu se fumeaza.
Angajatii sunt serviabili, chit ca nu toti stau prea bine la IQ. Adaugati si stress-ul si automatismele la care sunt supusi, varsta frageda de cele mai multe ori si o sa le acordati circumstante atenuante.

#38
Mi_

Mi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 13.07.2002

Quote

Originally posted by Ninja
Ignorantule, cartofii si painea n-au grasimi saturate. Mincarea de la mc donalds e plina. Membrana celulara devine mai greu permeabila, singele devine mai viscos ducind la hipertensiune. Citeva exemple. Pune mina si documenteza-te, nu mai arunca si tu un post doar ca sa te afli in treaba.
Prea-cultule, si eu si altii halim la McDo de câte ori avem chef, nu am facut nici o intoxicatie, nu m-am facut obez, si nici patologie specifica hipervâscozitatii sangvine nu am facut. Reafirm înca o data ca nu pricep isteria oamenilor cu privire la un banal fast-food, atâta timp cât nu exista exces. Iar excesele nu tin de marca McDo. Ca asa si daca halesti spanac în nestire risti sa faci pietre la rinichi, si ce-i cu asta, sa nu mai mâncam niciodata spanac ?

#39
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 08.12.2001
I love junk food -> aia e Mac pana la urma nu ?Mie-mi place , printre tonele de Pepsi si MD care le beau , junk food ocupa un loc important in viata mea , mananc cand am timp sau cand ma doare stomacul asa de tare incat chiar trebuie sa imbuc ceva....orice ...e  ora 3:00 , aici in oras nu este Mc , insa am papat un burger si ma simt mai bine ...doar 25 de lei ...aw preturile la macD nu mi se par exagerat de mari in conditiile in care sunt produse occidentale si preturi aproape romanesti ...surprize surprize .
//off apropos de preturi -> am luat in Osterreich 1 litru de apa plata cu 7 euro :ciocan: ....imi venea sa varsa apa si sa pun pipi in ea si sa i-o torn in cap la vanzator...oricum avea gust mai naspa ca apa de robinet....

#40
Mi_

Mi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 13.07.2002

Quote

Originally posted by Shobolanu
//off apropos de preturi -> am luat in Osterreich 1 litru de apa plata cu 7 euro :ciocan: ....
Stii tu, turistii sunt vaci de muls pentru o tara.  ;)   Dar te-ai interesat cu cât cumpara Hans bacsul de apa minerala de la supermarket ?

#41
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 08.12.2001
in Italia luam cu 15 euro baxul cea mai buna apa care o gaseam si nu se compara cu o apa de izvor ...suck , occidenatalii stau prost la capitolul apa naturala ...

#42
AndreiTk

AndreiTk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 23.10.2003
Despre servici e OK :D

dar la tratamentul cu angajati sucks. Am acolo un preten si parca e la puscarie.

Si ce ma enerveaza cel mai si cel mai mult atunci cand comand ceva si incearca sa imi bage pe gat si inca alceva ca vezi doamne e promotie.... si imi zambeste fortat , probabil in gandul lui ma injura , dar stie ca la spatele lui e unu care il da afara daca nu face asta. Adika face zeci de reclame la intrare in magazin scrie MARE si ei tot incearca sa ma convinga sa cumpar ceva ce nu imi place sau nu vreau.

asta nu imi place la ei.
restul e OK

#43
eagle3k

eagle3k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 11.10.2003
In Brasov toaletele SUCKS !!! Miros urat, mai putina curatenie ca anu' trecut, si multe alte chestii ...

#44
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,073
  • Înscris: 02.03.2003
In vara am patit-o cu MacDonalds.
Am mancat un BigMac, cartofi si am baut un Sprite.
Noaptea am vrezut ca mor.
Am stat in continuu pe buda si pe urma am si vomat de vreo 4 ori.
Doctorii m-au umflat de medicamente si mi-au spus ca asa imi trebuie daca mananc la MacDonalds.
Mai am un amic la Brasov care se umple de bube de fiecare data cand mananca la Mac.
La Bucuresti situatie este totusi buna. In provincie produsele au alt gust (shake - gust de oua stricate).
Nu e de mirare ca la Mall nu prea mai cumpara nimeni de la Mac.
Am impresia ca la KFC lucrurile sunt mai bune.

Totusi cel mai bine cred ca se mananca la "La Mama". Mancare romaneasca curata si neprelucrata. Si nici preturile nu sunt rele.

#45
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
cate din lanturile mari internationala sint prezente in ro ? "Prezent" inteleg cel putin 25 restaurante.... nu unul .. asa ca sa existe o sigla....

McDonalds si PizzaHut stiu.... altele?

#46
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
pizza hut nu stiu zau daca are 25 restaurante...in fapt nu cred ca are peste 10 :) Sau peste 5 ? Aaaa...sau peste 3 ? :)

#47
Zubaida

Zubaida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 19.05.2003
Pizza Hut: Romana, Romarta, Mosilor. De altele nu stiu.

@arty: singurul lant prezent alaturi de McDo a fost Lantul amintirilor, cu cateva luni in urma (vezi threadul cu filme indiene). Piata mica, de... si saraca pe deasupra.

#48
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
chiar ma intrebam cand mai conlindam si eu tara de ce nu exista lanturi de fastfood-uri. M-as fi obisnuit si eu cu mancarea de la unul dintre ele si as fi regasit peste tot aceleasi gusturi (teoretic). Dar apoi mi-am dat seama: vadurile bune sunt gestionate de "baroni" locali in fiecare zona a tarii...nu poti veni asa..cu tolba cu parai sa cumperi in buricul orasului lui X un spatiu sa-ti faci tu super fast-food. Asa ca..in fiecare regiune am dat peste tot felul de denumiri, care de cale mai pline de culoare :)

#49
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Pizza Hut mai este si in METRO-urile din tara, spre exemplu la METRO Bacau.

Ruby Tuesday are deocamdata 2 restaurante.

Greets,
Speedo

#50
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
Ruby Tuesday e ... esalonul 2.... nu prea se vede... din astia mai regionali sunt multi.... ma refeream la mari....

Burger King, KFC, TacoBell, Subway... chestii uriashe...

#51
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Burger King a iesit de pe piata din .ro.

KFC are vreo 4 sau 5 restaurante deocamdata.

Ruby Tuesday nu e esalonul 2, nu e fast food, are alt specific, dar l-am adus in discutie pentru ca era vorba de marile lanturi.

Greets,
Speedo

#52
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,420
  • Înscris: 05.08.2003
Eu nici nu am vazut Burger King la noi. Pe unde au fost?

#53
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Piata Dorobanti, cu multi ani in urma, si mai era unul dar am uitat unde.

Greets,
Speedo

#54
Zubaida

Zubaida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 19.05.2003
celalalt Burger King a fost la Bucur Obor, in stanga intrarii. In dreapta era (si inca mai e) un Mac. Am fost odata pe acolo, mi-era foame si am zis: La dracu cu mancarea asta nenorocita de la Mac, sa incerc ceva nou.
Asa ca m-am dus la BK. Inauntru era lume putina, mirosea a clor, meniul era cam rarefiat. Am luat totusi ceva ca mi-era prea foame, dar a fost prima si ultima data cand am mai fost pe acolo.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate