Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 

Cum mai merge Evolva?

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#37
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Din Decembrie nu am mai avut netul picat, merge foarte bine.    Am auzit mai nou ca si Evolva cumpara retele de cartier...

#38
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

 fiberspeeder, on Apr 28 2007, 05:28, said:

Din Decembrie nu am mai avut netul picat, merge foarte bine.    Am auzit mai nou ca si Evolva cumpara retele de cartier...
Ce interes ar avea? Mi se pare că interesul Evolva e să vândă net angro, nu către home useri.

#39
gepeto

gepeto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,069
  • Înscris: 19.08.2003

 dixy, on Apr 28 2007, 11:55, said:

Ce interes ar avea? Mi se pare că interesul Evolva e să vândă net angro, nu către home useri.

Evolva a fost cumparata de Ilink...Acestia vor sa devina a patra super-putere triple-play, dupa RCS, UPC si Romtelecom...

#40
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Si au de gand sa limiteze ceva cum fac cei de la RDS dupa ce cumpara?    Ca daca da, sa traiasca bine, reziliez rapid.    O sa intreb zilele astea ca trebuie sa platesc factura, poate stie duduia de la casierie

#41
gepeto

gepeto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,069
  • Înscris: 19.08.2003

 fiberspeeder, on Apr 30 2007, 21:42, said:

Si au de gand sa limiteze ceva cum fac cei de la RDS dupa ce cumpara?    Ca daca da, sa traiasca bine, reziliez rapid.    O sa intreb zilele astea ca trebuie sa platesc factura, poate stie duduia de la casierie

Astia de la ILink promit marea cu sarea, dar ramane de vazut ce vor face...
IPTv, telefonie IP, super viteze externe.... :coolspeak:
Oricum, ii astept la cotitura :D

#42
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,483
  • Înscris: 04.05.2006

 fiberspeeder, on Feb 22 2007, 04:02, said:

La mine merge brici.    Iar ca da faliment se tot zice de 2 ani incoace si am vazut ca s-au mutat in sediu nou.

Cam dubioase sursele/zvonurile voastre.

Departe n-am fost....n-au dat faliment, i-au cumparat unii. Dar stii cum i-a cumparat? Au preluat datoriile lor de 2 miliarde catre CFR si au mai dat ceva pe langa. Oricum, mult sub pretul real al Evolvei. Deci.....lucrez in bransa...crede-ma ca sursele mele sunt destul de bune.


 fiberspeeder, on Apr 28 2007, 05:28, said:

Din Decembrie nu am mai avut netul picat, merge foarte bine.    Am auzit mai nou ca si Evolva cumpara retele de cartier...

Da, cum au spus altii, ILINK (de vreo 2 luni vorbim impropriu de Evolva) cumpara retele de cartier. Dar patronul ILINK este alt tepar, chiar mai mare decat era ex patronul Evolvei. Nu stiu cat ii va merge. Eu sper sa-si schimbe (Daca nu si-a schimbat deja) optica, pentru ca la cum gandea acu vreun an cand l-am cunoscut, credea ca simplul fapt ca poseda un Chrysler 300C cu cel mai mare motor vandut in Romania,cumparat pe banii unui arab pe care l-a tzepuit groaznic cand avea Netglobe,  ii face pe oameni sa faca temenele in fata lui. Ori asta nu tine. Acu e tinut bine in spate de niste "prieteni americani cu bani multi" Oare-s americani...sau italieni?  :rolleyes:  :rolleyes:

 dixy, on Apr 28 2007, 11:55, said:

Ce interes ar avea? Mi se pare că interesul Evolva e să vândă net angro, nu către home useri.

Asta a fost interesul fostei conduceri. Sa se faca un transportator national. Dar nu le-a iesit pasienta. Acum, noua conducere, a retras tot businessul din teritoriu si se concentreaza pe Bucuresti, unde promite intr-adevar IPTV si Telefonie.

#43
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

 gepeto, on Apr 29 2007, 12:35, said:

[b]Evolva a fost cumparata de Ilink..

Nu am auzit de asta până acum. Poți să dai un link către o sursă credibilă?

Edited by dixy, 03 May 2007 - 12:10.


#44
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,483
  • Înscris: 04.05.2006
Adica noi nu suntem surse credibile?  :D  :D  Auzisem eu din alte parti, dar la un moment dat mi-a confirmat Mateescu.

#45
gepeto

gepeto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,069
  • Înscris: 19.08.2003

 dixy, on May 3 2007, 13:03, said:

Nu am auzit de asta până acum. Poți să dai un link către o sursă credibilă?


http://www.varabiesc...a-plati-externe

http://interlan.ro/f...c84c4738b191266

http://adrian.filozo...fost-cumparata/

#46
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006

 gepeto, on May 3 2007, 13:37, said:



Gepeto, alea sunt barfe, nu surse credibile...   Pana acum nu vad nici o limitare pe nicaieri, sper sa nu-i apuce pandaliile.  Hau

#47
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Deocamdata ramane la nivel de barfa. Chiar daca Evolva a fost cumparata merge la fel de bine ca inainte.

#48
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
da nu ne barfiti si noua ceva de ex-patronul asta? cum de a fost tolerat atata timp cu datorii uriase la buget? cum si- a obtinut autorizatii de tras cabluri pe stalpi?

#49
gepeto

gepeto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,069
  • Înscris: 19.08.2003

 jamalex2000, on May 9 2007, 13:37, said:

da nu ne barfiti si noua ceva de ex-patronul asta? cum de a fost tolerat atata timp cu datorii uriase la buget? cum si- a obtinut autorizatii de tras cabluri pe stalpi?


:lol: Ei, bravos...de parca tu nu ai sti...  ;)

#50
manubabanu

manubabanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 27.06.2006
Prost,foarte prost.In ultima luna 3 avarii ,ultima cadere ieri ,inca astept echipa.Reclamatie dupa reclamatie,parca vorbesc cu peretii.

#51
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

 manubabanu, on May 13 2007, 09:11, said:

Prost,foarte prost.In ultima luna 3 avarii ,ultima cadere ieri ,inca astept echipa.Reclamatie dupa reclamatie,parca vorbesc cu peretii.
Tu esti conectat direct la Evolva sau la retea de cartier care iese prin Evolva? Multe din asa zisele probleme cu Evolva se datoreaza de fapt nepriceperii proprietarilor de retele de cartier.

Edited by dixy, 13 May 2007 - 16:38.


#52
manubabanu

manubabanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 27.06.2006
Sunt proprietar de retea . Foarte priceput nu sunt dar cind unul din clientii mei are nevoie de mine uit ca este duminica sau ora nepotrivita si incerc sa rezolv problema.Ultima promisiune .....se rezolva miine dimineata,frumos nu.In acest timp eu sunt nevoit sa dau explicatii peste explicatii clientilor mei pe care nu prea ii intereseaza problema mea ,ei vor net si pe buna dreptate.

#53
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006

 manubabanu, on May 13 2007, 18:20, said:

Sunt proprietar de retea . Foarte priceput nu sunt dar cind unul din clientii mei are nevoie de mine uit ca este duminica sau ora nepotrivita si incerc sa rezolv problema.Ultima promisiune .....se rezolva miine dimineata,frumos nu.In acest timp eu sunt nevoit sa dau explicatii peste explicatii clientilor mei pe care nu prea ii intereseaza problema mea ,ei vor net si pe buna dreptate.


Nu prea e frumos dar TU ar trebui sa sufli si in iaurt si sa iei o legatura de backup.    

Faza tare a fost si la mine acu juma de an cand a cazut Evolva si era vineri seara, zice omu' de la telefon: Luni.    Zic cum luni amice, esti imbecil? Mai sunt 2 zile jumate.    El zice: Luni ca pana atunci nu avem echipe.    Ce dracu sa-i mai zici?    Noroc ca aveam si ADSL ca backup.      Si nu, nu sunt firma de cartier cu net.

#54
manubabanu

manubabanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 27.06.2006
Sincer sa fiu pe asta cu ADSL nu am gindit-o ,multumesc pentru idee,nu stiu cit de realizabila este , dar merita incercat . Dar sa revenim la Evolva.Pentru 750 de euro pe luna cred eu ca meritam mai multa atentie si din acest motiv nu ma preocupat o legatura si o cheltuiala in plus.Probleme au mai fost ,dar sau rezolvat in citeva ore ,acum am ajuns la zile ,deja este prea mult.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate