Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani
 Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...
 

Cum mai merge Evolva?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
74 răspunsuri în acest subiect

#55
manubabanu

manubabanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 121
  • Înscris: 27.06.2006
Gata au reusit , dupa 46 de ore. Am asteptat aproape 2 zile pentru o interventie de 20 de minute,elegant .

#56
gepeto

gepeto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.069
  • Înscris: 19.08.2003

View Postmanubabanu, on May 14 2007, 13:29, said:

Gata au reusit , dupa 46 de ore. Am asteptat aproape 2 zile pentru o interventie de 20 de minute,elegant .

Lucreaza la greu baietii...modifica pe servere, routeaza etc... :lol:

#57
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.910
  • Înscris: 06.09.2004
Daca voua chiar vi se pare ca merge prost Evolva si nu sunteti multumiti, de ce nu va duceti la erdeesh/upc/whatever?

Editat de dixy, 15 mai 2007 - 22:05.


#58
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Mie-mi merge OK.   La RDS nu ma duc nici sa-mi dea 3 telefoane gratis si o secretara horny.

#59
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.084
  • Înscris: 02.09.2005
Pentru amatori, haideti sa va povestesc eu ceva despre "marea" firma Ilink... Ma duc eu intr-o zi sa imi fac un abonamaent la ei...sun intai ca sa ii intreb in cat timp se face instalare...mi se raspunde ca dureaza maxim 2 zile...bun... ma deplasez frumos pana la ei, inchei contractul cu ei si mi se spune ca , de fapt , dureaza cateva zile.... ajung acasa, ma uit mai bine pe contract si vad ca sunt obligati ca in 2 zile sa faca instalarea...trec vreo 2 zile iar in a treia zi ma hotarasc sa ii sun....mi se spune ca sunt foarte ocupati, ca au multe conectari etc si ca or sa vina in urmatoarea zi...astept si in ziua urmatoare sa vina dar nici gand sa apara cineva....in seara respectiva, fiind destul de eaproape de mine, ma duc pana la ei....ce credeti ca faceau stimabilii domni? unul juca fotbal in fata firmei , altul se plimba cu bicicleta iar, cel mai tare, seful de zona (despre zona Titan e vorba), pe nume Razvan, mai avea putin si lesina pe scaun din cauza efortului (pesemne ca trasese si el o miuta in fata sediului).... mi-au spus ca vin a doua zi la ora 12... credeti ca au venit? nu.... dupa ce am facut eu putin atraboi la sediul central, u7nul dintre ei a avut amabilitatea sa amsune si sa-mi spuna ca nu pot veni fiindca cel ce ii e coleg este plecat la nu stiu ce fel de campionat.... da, cama asta am patit eu cu cei de la ilink... oare asa vor ei sa fie a patra mare putere?

#60
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.910
  • Înscris: 06.09.2004
Se pare că Evolva are mai nou peering cu RDS. Mă miram eu cum downloadam cu mulți MBs din rețeaua RDS. Sper să și dureze peeringul.

#61
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.271
  • Înscris: 02.09.2006
Dupa cate ai patimit cu contractul la Ilink,ar fi frumos sa mearga si prost   :lol: :lol: :lol:

#62
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Dupa ce ieri nu a mers toata ziua (cica niste fibra taiata ca au mutat niste stalpi drumarii) azi vad ca i-au dat drumul de dimineata.   Ma pregatisem de cateva zile de lipsa banda, azi vad ca trag iar cu 11 mega :)

Confirm peering cu RDS, au reusit si ei in 2007 sa se inteleaga.

#63
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.506
  • Înscris: 04.05.2006
Da...pai ieri n-au avut doar ei probleme. Au taiat unii de la Luxten fibrele de pe niste stalpi pe care s-au trezit sa-i schimbe. Ref la peering....pai, se pare ca noua conducere (nu stiu daca cea oficiala sau cea neoficiala:P) este mai ...cu capul pe umeri.

#64
gepeto

gepeto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.069
  • Înscris: 19.08.2003

View Postrichelieu, on Jun 26 2007, 13:02, said:

Da...pai ieri n-au avut doar ei probleme. Au taiat unii de la Luxten fibrele de pe niste stalpi pe care s-au trezit sa-i schimbe. Ref la peering....pai, se pare ca noua conducere (nu stiu daca cea oficiala sau cea neoficiala:P) este mai ...cu capul pe umeri.

Sefii celor doua firme sunt prieteni...si intelegerea a fost incheiata...tacit ;)
Oficial, RCS-RDS nu are peering cu nimeni...

#65
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.515
  • Înscris: 24.12.2005

View Postgepeto, on Apr 29 2007, 12:35, said:

Evolva a fost cumparata de Ilink...Acestia vor sa devina a patra super-putere triple-play, dupa RCS, UPC si Romtelecom...
Pentru lăumuriri: detalii

#66
singuratec

singuratec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 44
  • Înscris: 16.02.2007

View Postgepeto, on Jul 4 2007, 14:30, said:

Sefii celor doua firme sunt prieteni...si intelegerea a fost incheiata...tacit ;)
Oficial, RCS-RDS nu are peering cu nimeni...
oficial in ue se dau amenzi daca nu ii lasi pe altii sa aiba peering cu tine ... vezi recentul telefonica si mai vechiul ft ;)

#67
Modelator

Modelator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 216
  • Înscris: 22.06.2007

View Postsinguratec, on Jul 4 2007, 21:38, said:

vezi recentul telefonica si mai vechiul ft ;)
una e telefonia, alta e internetul.

#68
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.078
  • Înscris: 02.03.2003

View Postsinguratec, on Jul 4 2007, 20:38, said:

oficial in ue se dau amenzi daca nu ii lasi pe altii sa aiba peering cu tine ... vezi recentul telefonica si mai vechiul ft ;)

Si era vorba de accesul la bucla locala, adica folosirea infrastructurii Telefonica pt oferirea de servicii internet.

#69
singuratec

singuratec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 44
  • Înscris: 16.02.2007

View PostModelator, on Jul 5 2007, 10:07, said:

una e telefonia, alta e internetul.

era vorba de servicii de date

View Postcmidp, on Jul 5 2007, 10:20, said:

Si era vorba de accesul la bucla locala, adica folosirea infrastructurii Telefonica pt oferirea de servicii internet.

In cazul telefonica cam asa e ... probabil pentru evitarea unor astfel de amenzi nu prea vom vedea scaderi ale tarifului de net la rtc. Oricum, parca la ft totusi era diferit ... cred ... si tot la credinte, cred ca ue nu prea inghite refuzul interconectarii (peering) dintre 2 retele

#70
gepeto

gepeto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.069
  • Înscris: 19.08.2003

View Postsinguratec, on Jul 5 2007, 10:47, said:

era vorba de servicii de date
In cazul telefonica cam asa e ... probabil pentru evitarea unor astfel de amenzi nu prea vom vedea scaderi ale tarifului de net la rtc. Oricum, parca la ft totusi era diferit ... cred ... si tot la credinte, cred ca ue nu prea inghite refuzul interconectarii (peering) dintre 2 retele

Pana sa ajungem la standardele UE, mai e cale lunga...
Macar sa ajungem sa "ingropam cablurile" ca sa nu mai ia foc, din cauza caldurii... :lol:

#71
slysoft

slysoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 187
  • Înscris: 17.11.2004
si pana la urma, cica Evolva si iLink se vind la Romtelecom

#72
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postslysoft, on Jan 30 2008, 15:01, said:

Nu mai pomeni. Vrei sa faca ulcer abonatii Evolva/ILink?  :lol:  
Uitate la politica de preturi si oferta RTC, iti dai seama cum ar fi?  :cursing:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate