Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Despre Logan MCV

- - - - -
  • Please log in to reply
1438 replies to this topic

#73
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005

View Postromaximusro, on Feb 2 2006, 02:37, said:

si pozele din autoshow:

cu varianta break:

Attachment attachment

si cu varianta furgon:

Attachment attachment

Nu arata chiar asa rau. Pt varianta cu 7 locuri e cam aiurea modul in care se deschid usile din spate iar furgoneta e chiar ok, cu toate ca au cam exagerat cu rotile alea, ar fi chiar frumos sa fie la fel dar ma gandesc ca pt asta ar trebui un motor mai mare de 90 cai.

#74
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postromaximusro, on Feb 2 2006, 02:37, said:

si pozele din autoshow:

cu varianta break:

Attachment attachment

si cu varianta furgon:

Attachment attachment

Au zis ca in numarul urmator o sa publice niste fotografii super exculusivitate, probabil facute scapate intentionat de Renault...  :naughty:

View PostSarkastiq, on Feb 2 2006, 13:09, said:

De unde ai aflat de aceasta taxa si de cuantumul ei? E 5000 E / masina ?? pe viata ? pe luna ?  E ENORM ....

Probabil 5000Euroi la prima inmatriculare. Cumperi o masina non euro cu 300 euroi si platesti 5000 daca vrei sa o inmatriculezi...

#75
Netshadow

Netshadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 21.07.2004

View PostSarkastiq, on Feb 2 2006, 13:09, said:

De unde ai aflat de aceasta taxa si de cuantumul ei? E 5000 E / masina ?? pe viata ? pe luna ?  E ENORM ....

Te rog da-mi un link ceva...
P.S. Scuze de off-topic.....

Nu am dat-o ca si "sigura",ci "asa cum se aude"...
Chestia e ca am auzit prea multe persoane vorbind de suma asta pt masinile non-euro,ca sa nu fie si ceva ,cat de cat ( barem o idee de a celor care stabilesc taxele )...
Si , dintre persoanele cu care am vb - ca sa nu crezi ca e doar parerea lui nea' Costel de la 3 sau a altui destept care vb fara sa stie -  dintre persoanele care sustin faza cu 5.000 sunt persoane care aduc masini  de dincolo de ani de zile,care traiesc din asa ceva.Dar si de o persoana (care-mi este ruda) interesata de finantarea unui parc auto de sh , care vrea sa-si extinda afacerile si in acest domeniu , dar care cred ca asteapta sa vada care va fi situatia exacta ( e vb de bani destul de multi,si nu cred persoana respectiva in stare sa riste aiurea )...Oricum,faza s-ar aplica in cazul autoturismelor non-euro,care oricum nu prezinta chiar asa de mult interes pt ruda asta.In plus, o astfel de masura masura ar fi foarte simplu motivata prin incercarea de a nu transforma tara intr-un paradis al harburilor,o incercare de a proteja mediul,si totodata o masura de protejare a industriei "nationale" producatoare de automobile.

Ceea ce ma intereseaza insa pe mine este cam la cat va fi taxa in cazul masinilor cu euro 1,2,3...Dar nimeni nu are idee... :(

Tot asa,am auzit ca din 2007 Rca si cartea verde se vor unifica,si ca pt o Dacie e posibil sa se ajunga sa se plateasca 300-700 de euro/an.O fi adevarat sau nu...ramane de vazut.

Sper din tot sufletul ca sa fi dat si eu,la randul meu,cu bata-n balta,sa fi dat informatii gresite,mai ales cea legata de cifra aia de 5.000 si sper ca toti cu care am vorbit sa fi spus doar tampenii.
Sper din toata inima sa nu se dovedeasca faptul ca au avut dreptate...  :deadtongue:  :deadtongue:  :deadtongue:

#76
petreusdan

petreusdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 31.01.2006
Ei cred ca poza asta spune multe.ce ziceti? va place sau nu noul break de la LOGAN?

#77
Tzoster

Tzoster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.02.2006
Pe un site al unei reviste de prestigiu dupa mine,am gasit poza aceasta,a unei dacii Logan combi.Cei de la aceasta revista au publicat poze cu logan inainte ca el sa apara si au fost extraordinar de apropiate de ce a urmat.Sa speram........la mai bine.

Attached Files


Edited by Tzoster, 05 February 2006 - 19:00.


#78
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

View PostTzoster, on Feb 5 2006, 18:59, said:

Pe un site al unei reviste de prestigiu dupa mine,am gasit poza aceasta,a unei dacii Logan combi.Cei de la aceasta revista au publicat poze cu logan inainte ca el sa apara si au fost extraordinar de apropiate de ce a urmat.Sa speram........la mai bine.

ai citit 2-3 posturi mai sus?  :deadtongue:

#79
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
nu-mi place deloc.. parca e un dric :(

#80
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
hai ca mai este putin pana la salonul auto de la geneva. Probabil chiar mai rapid vom da de primele poze semioficiale cu break-ul sau furgonu..

#81
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View Postproxxxy, on Feb 5 2006, 21:20, said:

nu-mi place deloc.. parca e un dric :(

e parca... chiar e.

#82
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004

View PostAcidMan, on Feb 5 2006, 21:45, said:

e parca... chiar e.


macar este o veste buna pentru astia care se ocupa cu mortuare.. nu or sa trebuiasca sa faca modificari majore.
poate or sa scoata astia de la Dacia o editie speciala - dric edition, tractiune 4x4 - pentru astia mai voluminosi  :deadtongue:

#83
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postromaximusro, on Feb 5 2006, 21:22, said:

hai ca mai este putin pana la salonul auto de la geneva. Probabil chiar mai rapid vom da de primele poze semioficiale cu break-ul sau furgonu..

Autoshow, inca o saptamina...

#84
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
adica vor apare poze noi in autoshow intr-o saptamana? :coolspeak:

#85
datace

datace

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 26.04.2005
Poze cu Break-ul:

Attached File  ford_20d_max_2.jpeg   35.78K   599 downloadsAttached File  ford_20d_max_2.jpeg   35.78K   387 downloadsAttached File  citroen_20c4_20picasso_1.jpeg   34.63K   658 downloadshment]Attached File  citroen_20c4_20picasso_2.jpeg   43.09K   444 downloads

#86
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
de unde sunt fotografiile astea? Adica cat de sigura e sursa? Ca mai mult imi pare un Ford galaxy sau un c4 piscasso. Parca parca am mai vazut masina asta prin niste spyshoturi.. si nu erau asociate loganului.

#87
ironickSQUAD

ironickSQUAD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 01.06.2004
Este o gluma.

#88
ezekio

ezekio

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 07.01.2002
Doamne ce scârboșenie  :puke:
Îi mai lipsește o mitralieră de 30mm pe plafon și gata ne-am tras Dacia tanc...

#89
ironickSQUAD

ironickSQUAD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 01.06.2004
Ce repede ati pus botu'. Chestia aia nu este Logan.

#90
novio

novio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 08.02.2006

View Postdatace, on Feb 8 2006, 13:46, said:

Poze cu Break-ul:

Attachment attachmentAttachment attachmentAttached File  citroen_20c4_20picasso_1.jpeg   34.63K   658 downloadshment]Attachment attachment


Te-am prins!
Nu sunt spyshot-uri cu Logan  :nonobad:
pozele sunt:
ford_20d_max_2
ford_20d_max_2
citroen_20c4_20picasso_1
citroen_20c4_20picasso_2



romaximusro a avut dreptate

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate