Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Despre Logan MCV

- - - - -
  • Please log in to reply
1438 replies to this topic

#1
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Conform Evenimentul zilei, in loc de break se va produce un monovolul:

Versiunea break (K-90) a Daciei Logan pare sa fi fost abandonata in favoarea a ceva asemanator, dar in care producatorul are mai multa incredere. Este vorba despre monovolumul cu nume de cod R-90, care, in plus fata de un break, este mai inalt si poate avea pana la 7 scaune modulare. Versiunea de varf va fi denumita R-90 Aventure si va avea inclusiv tractiune integrala. Revista „Automotive News”, care a publicat aceasta informatie, precizeaza ca solutia tehnica adoptata este 4wd, adica tractiune pe toate cele patru roti coordonata electronic.
Monovolumele sunt printre cele mai populare masini in Europa de Vest. Daca pana acum Logan era o masina de clasa medie care incerca sa le concureze prin pret pe cele de clasa mica, odata cu lansarea acestui model Dacia intra pe o piata pe care preturile depasesc 15.000 de euro. Deocamdata, pretul minim al Loganului in Occident este la jumatate.

Mod later-edit: am schimbat titlul topicului cu ceva mai corect relativ la ce va oferi dacia..

RE-EDIT: am schimbat si eu titlul topic-ului in urma mutarii lui de pe aria News.[/code]

Attached Files


Edited by WildChild, 07 December 2006 - 17:39.


#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
imaginea aia cred ca e pur orientativa. Sa zicem ca putem specula la nesfarsit despre cum va arata designul. INsa.. putem fi siguri ca masina in variantele de baza se vor invarti undeva pe la 7000 de euro. Nu cred ca Dacia se va risca sa ceara 15.000 de euro pe o masina nu prea cunoscuta pe pietele externe. Ar putea fi o nebunie, trebuie sa mai treaca ceva ani pana cand dacia devine un nume. Totul se va face cred eu din aproape in aproape.. si tind sa cred ca cei de la evz nu prea stiu ce vb.

#3
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Si eu ma indoiesc ca Dacia nu o sa faca o varianta break. Eu sint fan al breakurilor. Daca as cumpara un Logan, ar fi Break!

Sint curios si de variantele utilitare, cred ca e cazul sa inlocuiasca papucii astia antici!

#4
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
wooow, e super. cea mai misto dacie de pana acum. si vad ca seamana foarte mult cu modelele renault

#5
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
hai sa fim un pic realisti si sa ne aducem ca un break se va adresa mult mai bine unor categorii de persoane care au nevoie de o masina functionala. Sa zicem ca si monovolumul ar putea fi o solutie insa cred ca se va merge pe ideea un sw un pic mai inalt. In privinta aspectului, putem presupune ca cei de la Renault au vrut sa faca cat mai multe economiii, asa ca .. cred ca sw-ul la linia laterala pana la portbagaj va avea o linie destul de asemanatoare cu sedanul. Nu ii vad facand experiente de design. In sprijinul ideii mele vine de exemplu si generatia precedenta al lui laguna break care semana foarte mult cu sedanul. :peacefingers:

#6
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Initial ziceau ca breakul va avea si o varianta de 7 locuri, probabil in genul Peugeot 307.  La lungimea portbagajului berlinei cred ca mai intra un rind de scaune in varianta break...

Pt Logan este foarte usor sa faca breakul pe baza berlinei, acoperisul nu este curbat spre spate, pot pastra ambele usi, cu modificarea doar a geamului si ramei de la usa din spate... Haionul o sa fie probabil aproape vertical, pt cresterea spatiului interior, si pt ca e mai ieftin sa reteze masina decit sa o faca aerodinamic...

Edited by H725, 05 December 2005 - 00:01.


#7
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
alta sursa:
http://www.hotnews.r...novolum-4X4.htm

#8
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
care e acelasi text de pe evz  :death:

#9
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,967
  • Înscris: 03.12.2005
mai ramane doar Dacia off-roader sa apara, si au gama completa.

#10
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postsebulbus, on Dec 5 2005, 03:50, said:

mai ramane doar Dacia off-roader sa apara, si au gama completa.

Si esti ABSOLUT sigur ca nu o sa apara?

Daca au facut Panda 4x4, nu vad de ce nu ar aparea si Logan Karpatica  :peacefingers:

#11
dandr69

dandr69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 31.08.2003
In primul rand, nici EvZ, dar nici celelalte site-uri nu citeaza o  sursa serioasa. Ce au aflat Automotive News poate sa fie la fel de bine un concept care nu va deveni realitate. Despre Logan Break se vorbeste de luni de zile insa nici un autor nu prezinta o pozitie oficiala a Renault, pentru ca aceasta nu exista.

Edited by dandr69, 05 December 2005 - 13:34.


#12
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005

View PostH725, on Dec 4 2005, 22:58, said:

Coform Evenimentul zilei, in loc de break se va produce un monovolul:

Versiunea break (K-90) a Daciei Logan pare sa fi fost abandonata in favoarea a ceva asemanator, dar in care producatorul are mai multa incredere. Este vorba despre monovolumul cu nume de cod R-90, care, in plus fata de un break, este mai inalt si poate avea pana la 7 scaune modulare. Versiunea de varf va fi denumita R-90 Aventure si va avea inclusiv tractiune integrala. Revista „Automotive News”, care a publicat aceasta informatie, precizeaza ca solutia tehnica adoptata este 4wd, adica tractiune pe toate cele patru roti coordonata electronic.
Monovolumele sunt printre cele mai populare masini in Europa de Vest. Daca pana acum Logan era o masina de clasa medie care incerca sa le concureze prin pret pe cele de clasa mica, odata cu lansarea acestui model Dacia intra pe o piata pe care preturile depasesc 15.000 de euro. Deocamdata, pretul minim al Loganului in Occident este la jumatate.


               Deocamdata poza nu demonstreaza nimic,liniile sunt de Renault Scenic toata ziua!! :peacefingers:

#13
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
Cica concurenta la tractiune integrala

> Skoda Octavia
> Audi Quattro
> Volvo S60
> Fiat Panda

Audi quattro nu exista si oricum Dacia nu se compara cu audi
Volvo s60? Sa fim seriosi, mi se pare ca s60-ul are awd numai in versiunea s60r de 300 cp
si tot asa.. ma intreb.. oare cei ce scriu articolele astea.. au habar cu ce se mananca automobilele? :death:  :death:  :death:

#14
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
HAHAHAHA!!!!Dacia cu Audi auzi la ei!!! :lol:  :lol:  :roflmaofast:  :roflmaofast:

#15
yule

yule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 13.04.2003

View Postromaximusro, on Dec 5 2005, 19:43, said:

Audi quattro nu exista si oricum Dacia nu se compara cu audi

Cred ca vroiau sa zica Audo Allroad Quattro: http://www.globalaut...plt?no=303&ass=

Oricum comparatii aiurea...

#16
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
EVZ revine cu "amanunte" asupra planurilor Renault in legatura cu loganul...  :confuzzled:

EVZ


Modelul Dacia Renault va aparea in aproape toate versiunile posibile

Dacia Logan va avea cel putin cinci variante de caroserie pana in 2007. Pe langa berlina in trei volume (L-90) vanduta in prezent, cel mai important proiect al Renault este monovolumul R-90, prezentat pe larg ieri in „Evenimentul zilei”. Detaliile despre monovolumul cu tractiune integrala au fost publicate de saptamanalul international „Automotive News”. O alta revista de specialitate franceza, „Autoplus”, a publicat recent fotografiile a inca trei versiuni de caroserie planuite de Renault pentru Logan. Este vorba despre varianta break (K-90), anuntata pentru octombrie 2006, de modelul cu cinci usi care va fi produs exclusiv in Brazilia si despre furgoneta F-90, asemanatoare lui Renault Kangoo. O alta utilitara anuntata de Renault este pick-up-ul cu nume de cod U-90.

#17
Raikk0nen

Raikk0nen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 17.04.2005
pacat ca nu fac si cabrio...

#18
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
de unde stii ? :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate