Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 

Rottweiler

- - - - -
  • Please log in to reply
2160 replies to this topic

#1855
grig_sorin

grig_sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 25.08.2005
asta da ghinion. Si la mine a murit unu ca s-a asezat pe el. Am crescut boxerul cu biberonul dar norocul meu este ca de pe la 1 luna asa. Am bagat vitamine in el de am zis ca dau faliment..pentru ca nimic nu este ca laptele de mama mai ales la inceput:|  O sa te chinui mult, f mult. sa ne zici ce ai reusit.  Daca incerci sa o tii pe mama lui si asta micu sa suga?

#1856
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
probabil ca ea inca nu stie cum sa se comporte cu puii si cum sa aiba grija de ei . o sa iti fie foarte greu sa reusesti cu cel mic . multa bafta

#1857
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Cred ca mai bine ar fi sa duci puii unul cate unul la catea si sa stai cu ei pina se satura. Nu se compara nici un lapte cu laptele matern. Daca totusi ramai la biberon, cumpara-le lapte special de catei de la pet-shop

#1858
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
depinde acum cata rabadare ai si cat de mult vrei sa iti dai interesul dar asa ar fi cel mai bine sa ii duci la supt

#1859
grig_sorin

grig_sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 25.08.2005
Astia cresc in fiecare zi de zici ca se duc la sala si baga proteine in ei :). tatal are pedigry , mama nu si la pui nu pot sa le fac carnetul ala de pedigry cica :|

Attached Files



#1860
asdzxcc

asdzxcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 30.05.2010
din pacate a murit catelusa...isi revenise si am zis sa o las la mama ei si a 2a zi am gasit-o moarta...saraca de ea ...defapt saraci de ei ca din 10 am mai ramas doar cu 2 masculi..

Attached Files



#1861
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
da grig nu poti sa le faci decat daca amandoi parintii au pedigree si drept de monta .  asdzxcc imi pare rau pentru pierderea ta.

#1862
grig_sorin

grig_sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 25.08.2005
nu stiu daca am voie sa scriu acest anunt, iar daca nu am voie rog un operator sa il stearga cum il vede. Multumesc

Vand un pui de rottweiler din cei aratati in pozele de mai sus. Tatal are pedigry, mama nu. Coditele taiate, primul vaccin facut, monitorizati la doctor de cand s-au nascut.
Conditii: sa fie din Galati sau Braila, sa fie mare iubitor de animale si sa se gandeasca de 3 ori inainte daca vrea un catel din aceasta rasa
           : sa imi trimita poze pe mail cand are ocazie cu evolutia lui, si ocazional sa pot sa vin sa il vad.
Pret 150 euro.

Attached Files



#1863
rareshok

rareshok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 10.05.2010
Salutare, tocmai mi-am achizitionat si eu un pui de Rottweiller, de fapt l-am luat de la cineva care nu putea avea grija de el, insa nu prea stiu nimic despre ingrijirea acestei rase, nu stiu ce sa ii dau sa manance, in afara de hrana uscata, doctorul mi-a spus ca este rahitic si mi-a dat niste vitamine sa le ia timp de 10 zile, arata destul de rau este cam apatic, nu are chef de nimic, doarme cam toata ziua, si mi se pare ceva ciudat ca se scutura toto timpul ca si cum s-ar scutura dupa spalare. Ceva sfaturi pentru ca sa isi revina si sa il aduc l ao stare buna? M-ar interesa si cam ce i-as putea da sa manance, adica mancare gatita. Va multumesc!

#1864
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
in primul rand trebuie sa asculti de sfatul medicului ; cam ce varsta are ? are vaccinuri facute ?  mancarea gatita nu are un aport de vitamine si proteine asa cum trebuie . incearca in continuare cu vitaminele prescrise , cumpara-i bobite de cat mai buna calitate poti .pe langa asta poti sa ii de doua ori pe saptamana branza de vaci amestecata cu galbenus de ou( atentie doar galbenusul) si morcov .

#1865
rareshok

rareshok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 10.05.2010

 adi_ab, on 22nd December 2010, 19:51, said:

in primul rand trebuie sa asculti de sfatul medicului ; cam ce varsta are ? are vaccinuri facute ?  mancarea gatita nu are un aport de vitamine si proteine asa cum trebuie . incearca in continuare cu vitaminele prescrise , cumpara-i bobite de cat mai buna calitate poti .pe langa asta poti sa ii de doua ori pe saptamana branza de vaci amestecata cu galbenus de ou( atentie doar galbenusul) si morcov .


Da, vaccinurile le are facute pe toate, am carnet de sanatate pentru el, azi i-a fost facut ultimul set de vaccinuri sse pare pt varsta lui, cred ca are aprox 2-3 luni. O sa ii dau maine niste branza cu galbenus cum zici tu.Multumesc de sfaturi. Alte sfaturi?

#1866
PiciuRott

PiciuRott

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.12.2010

 geopsi, on 10th September 2006, 21:02, said:

este catel, mascul.... e super dragut are 3 luni si 10 zile.... sa sti ca ma inteleg cu el si cred ca reusesc cat de cat sa il domin...
cat deespre miros io il tin in curte care e destul de mare iar al meu nu miroase, chiar ma gandeam sa il spal dar daca seara il las plin de nisip dimineata il gasesc lucios si curat ca si cum er fi nou!
de agresiv e cam agresiv ca latra toti cainii de pe strada inclusiv aia mari si ca talie si ca varsta!
kimi tu te pricepi??? asa avea o problema!
am si eu o dilema, am un caine, are 5 luni, are toate trasaturile si gesturile rottweiler-ului, dar e cam mic pentru varsta lui, o fi totusi rott? id meu e pichiu_piciu , daca ma poti ajuta adauga-ma in lista. multumesc!

 adi_ab, on 22nd December 2010, 19:51, said:

in primul rand trebuie sa asculti de sfatul medicului ; cam ce varsta are ? are vaccinuri facute ?  mancarea gatita nu are un aport de vitamine si proteine asa cum trebuie . incearca in continuare cu vitaminele prescrise , cumpara-i bobite de cat mai buna calitate poti .pe langa asta poti sa ii de doua ori pe saptamana branza de vaci amestecata cu galbenus de ou( atentie doar galbenusul) si morcov .
e cumnva rottweiler acela? are 5 luni, are comportamentul unui rott, dar nu sunt sigur, ca totusi e prea mic pentru 5 luni, astept raspunsul tau, multumesc!

Attached Files



#1867
grig_sorin

grig_sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 25.08.2005
se vinde un puiut din cei 3. 2 sunt rautaciosi si unul este mai plapand, nu se baga in discutiile celorlalti:)

Attached Files



#1868
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
@piciurott , din pacate nu pot sa spun ca este rott . are ceva trasaturi care il aseamana cu un rott , dar cam atat.

#1869
bella_27

bella_27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.11.2010
La multi ani!un an plin de bucurii!
prieteni,am auzit o tampenie,adica cel putin mie mi s-a parut o tampenie!!!!ca rotty daca te musca de ureche incearca sa iti arate ca el e seful sau invers.repet,mi s-a parut o aberatie,dar....de vreo cateva zile am observat treaba asta si la bella.
Cand o iau in brate si ma joc cu ea se duce cu boticul la urechea mea si o clantane(nu mereu)...nu luam in calcul asa ceva...dar m-a pus pe ganduri!!!
Astazi chiar mi-a dat si sangele,ea a apucat de urechea mea,bineinteles fara sa stranga,eu m-am tras si probabil m-a zgariat ca a curs un pc de sange!nu vreau sa cred ca a vrut sa ma muste!!Are doar 3 luni!
voi ce credeti????e doar o aberatie ceea ce am auzit si ea doar se joaca,nu?


Inca o data la multi ani!!!!

#1870
grig_sorin

grig_sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 25.08.2005
"asa este si ca sa ii arati ca tu esti sefa trebuie sa o musti tu mai tare de urechea ei ca altfel nu te mai intelegi cu ea niciodata. sa o musti pana tipa "

:):) este ca un banc mai asta, orice caine cand te linge pe fata se duce si la ureche, o fi o zona mai sensibila si ii place acolo. Si barbatii pupa femeile pe ureche =)) la lobul ala acolo daca ai observat :D

la multi ani

#1871
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

 rareshok, on 23rd December 2010, 07:53, said:

Salutare, tocmai mi-am achizitionat si eu un pui de Rottweiller, de fapt l-am luat de la cineva care nu putea avea grija de el, insa nu prea stiu nimic despre ingrijirea acestei rase, nu stiu ce sa ii dau sa manance, in afara de hrana uscata, doctorul mi-a spus ca este rahitic si mi-a dat niste vitamine sa le ia timp de 10 zile, arata destul de rau este cam apatic, nu are chef de nimic, doarme cam toata ziua, si mi se pare ceva ciudat ca se scutura toto timpul ca si cum s-ar scutura dupa spalare. Ceva sfaturi pentru ca sa isi revina si sa il aduc l ao stare buna? M-ar interesa si cam ce i-as putea da sa manance, adica mancare gatita. Va multumesc!


 bella_27, on 2nd January 2011, 10:13, said:

La multi ani!un an plin de bucurii!
prieteni,am auzit o tampenie,adica cel putin mie mi s-a parut o tampenie!!!!ca rotty daca te musca de ureche incearca sa iti arate ca el e seful sau invers.repet,mi s-a parut o aberatie,dar....de vreo cateva zile am observat treaba asta si la bella.
Cand o iau in brate si ma joc cu ea se duce cu boticul la urechea mea si o clantane(nu mereu)...nu luam in calcul asa ceva...dar m-a pus pe ganduri!!!
Astazi chiar mi-a dat si sangele,ea a apucat de urechea mea,bineinteles fara sa stranga,eu m-am tras si probabil m-a zgariat ca a curs un pc de sange!nu vreau sa cred ca a vrut sa ma muste!!Are doar 3 luni!
voi ce credeti????e doar o aberatie ceea ce am auzit si ea doar se joaca,nu?


Inca o data la multi ani!!!!


Nu aveti habar de rasa asta si nici elementare notiuni de crestere a cainilor dar v-ati luat rott - iar o sa ajungem prin ziare si fuge lumea de noi pe strada...

:(

Macar acum ca raul e deja facut investiti 10 lei si cumparati cartea rasei si bagati la cap ce scrie acolo!

Edited by belogerer, 02 January 2011 - 10:59.


#1872
bella_27

bella_27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.11.2010

 belogerer, on 2nd January 2011, 10:58, said:

Nu aveti habar de rasa asta si nici elementare notiuni de crestere a cainilor dar v-ati luat rott - iar o sa ajungem prin ziare si fuge lumea de noi pe strada...

:(

Macar acum ca raul e deja facut investiti 10 lei si cumparati cartea rasei si bagati la cap ce scrie acolo!



deci sa inteleg ca e o prostie,cum am crezut!si apropo,chiar am citit cartea(cea de ioan bud)dar am inteles ca si bud asta cam abereaza....si in plus pentru ce este forumul?pentru intrebari si ajutor,corect?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate