Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Rottweiler

- - - - -
  • Please log in to reply
2160 replies to this topic

#1891
deea_eea

deea_eea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.11.2010
am o nelamurire ada are o pisica de plush putin mai mare ca ea cu care se joaca...dupa cateva runde de muscaturi se suie pisica si incepe sa dea din fund ca un baietel care face....prosti (ca altfel nu pot spune)
e normal sa faca asa??  :huh:
chestia asta o face de fiecare data cand prinde acea pisica de plush

#1892
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
este un gest de dominare , nu conteaza ca este mascul sau femela . sa aveti grija totusi sa nu isi dezvolte din asta un obicei si sa incepa sa faca gestul respectiv si cu piciorul vostru sau cu alte lucruri din casa

#1893
deea_eea

deea_eea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.11.2010

 adi_ab, on 18th January 2011, 10:08, said:

este un gest de dominare , nu conteaza ca este mascul sau femela . sa aveti grija totusi sa nu isi dezvolte din asta un obicei si sa incepa sa faca gestul respectiv si cu piciorul vostru sau cu alte lucruri din casa

cu noi inca nu face asa...si sper sa nici nu o faca
dar cu pisica aia de plus face si devine suparator...mi se pare ciudat :huh:
sa o mai las sa se joace cu ea?ii place foarte mult alearga face ture prin casa, sare pe ea, o musca isi consuma energia ca nu iesim afara inca...dar nu-mi place sa o vad facand gestul ala...

#1894
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
pai poti sa il opresti doar cand face gestul respectiv , in rest sa il lasi sa se joace cu ea , iar atunci cand de apuca de treaba sa mergi ii zici un NU categoric si ii iei jucaria ( ca si pedepsa ). repeti faza peste 30 de minute. in scurt timp trebuie sa priceapa ca daca face asa pierde obiectul de joaca

#1895
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008

 deea_eea, on 17th January 2011, 22:03, said:

am o nelamurire ada are o pisica de plush putin mai mare ca ea cu care se joaca...dupa cateva runde de muscaturi se suie pisica si incepe sa dea din fund ca un baietel care face....prosti (ca altfel nu pot spune)
e normal sa faca asa??  :huh:
chestia asta o face de fiecare data cand prinde acea pisica de plush

e obsedat sexual!
:roflmaofast:
si al meu facea asa, dar i-a trecut.

#1896
deea_eea

deea_eea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.11.2010

 adi_ab, on 18th January 2011, 14:11, said:

pai poti sa il opresti doar cand face gestul respectiv , in rest sa il lasi sa se joace cu ea , iar atunci cand de apuca de treaba sa mergi ii zici un NU categoric si ii iei jucaria ( ca si pedepsa ). repeti faza peste 30 de minute. in scurt timp trebuie sa priceapa ca daca face asa pierde obiectul de joaca

o sa incerc asa, pana acum i-am zis ca nu-i voie dar nu i-am luat jucaria...sper ca in timp sa-i treaca
multumesc pt ca m-ai lamurit

este cam mica ca sa fie obsedata sexual, are dor 3 luni:)

#1897
asdzxcc

asdzxcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 30.05.2010
vand 2 catei masculi,momentan au 1 luna si 1 saptamana,peste 3-4 saptamani pot fi luati acasa,ambi parinti sunt agresivi!
femela este talie mare(50 kg) iar masculu are 70 kg.
pret 700 ron bucata

Attached Files



#1898
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
si faptul ca au parinti agresivi ti se pare motiv de mandrie?

#1899
asdzxcc

asdzxcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 30.05.2010

 adi_ab, on 23rd January 2011, 11:29, said:

si faptul ca au parinti agresivi ti se pare motiv de mandrie?

pentru mine este o mandrie pentru ca ii folosesc la paza,nu aveam ce sa fac cu un rottweiler cuminte care sa puna toata lumea mana pe el daca ma intelegi,si multi care ma suna ma intreaba ,,parinti sunt agresivi"?

#1900
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
un caine de paza nu trebuie doar sa fie agresiv , trebuie sa stie sa faca paza , cand sa se comporte agresiv si cum trebuie sa reactioneze . cei care cauta rott doar sa fie agresiv sunt cei care de multe ori habar nu au despre acesta rasa si ajung ori prin ziare cu tot felul de probleme sau ajung sa ii abandoneze

#1901
asdzxcc

asdzxcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 30.05.2010

 adi_ab, on 23rd January 2011, 21:29, said:

un caine de paza nu trebuie doar sa fie agresiv , trebuie sa stie sa faca paza , cand sa se comporte agresiv si cum trebuie sa reactioneze . cei care cauta rott doar sa fie agresiv sunt cei care de multe ori habar nu au despre acesta rasa si ajung ori prin ziare cu tot felul de probleme sau ajung sa ii abandoneze

mai vazut prin ziar?

trebuie sa stie sa faca paza?hai ca ai fost tare,ce trebuie sa stie sa faca un caine de paza?sa citeasca ziaru?

Attached Files


Edited by asdzxcc, 23 January 2011 - 22:40.


#1902
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
eu sunt amuzant?  ..poate m-ai vazut ... si daca tu vinzi pui care au gena de agresivitate si cel care il cumpara de la tine o pateste , oare nu este deloc responsabilitatea ta?

nu ca sa faca paza trebuie sa latre frumos si sa nu lase pe nimeni sa puna mana pe el ..poate chiar sa fie tinut in lant in timpul zilei sau in vreo camera dintr-un grajd dezafectat si fara lumina .  ahhh si ca sa nu uit intr-adevar ai niste rott puri de 50 si 70 de kg ( poate daca ii maresti in photoshop )

#1903
asdzxcc

asdzxcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 30.05.2010

 adi_ab, on 24th January 2011, 10:09, said:

eu sunt amuzant?  ..poate m-ai vazut ... si daca tu vinzi pui care au gena de agresivitate si cel care il cumpara de la tine o pateste , oare nu este deloc responsabilitatea ta?

nu ca sa faca paza trebuie sa latre frumos si sa nu lase pe nimeni sa puna mana pe el ..poate chiar sa fie tinut in lant in timpul zilei sau in vreo camera dintr-un grajd dezafectat si fara lumina .  ahhh si ca sa nu uit intr-adevar ai niste rott puri de 50 si 70 de kg ( poate daca ii maresti in photoshop )


nu este treaba mea ce face cainele mai departe,daca cainele musca pe stapan e vina mea?cum il educi asa il ai.

deci zici ca un rott nu are cum sa aibe 50 de kg femela si masculu 70?se vede ca nu ai vazut in viata ta un rott hranit cum trebuie!

zici ca nu trebuie sa latre frumos si sa nu lase pe nimeni sa puna mana pe el,atunci ce trebuie sa faca?sa ii zica la hot ,,pe aici,poftiti va rog,va arat eu unde se tin toate lucrurile"eu nici macar nu am paznic unde tin eu caini,dau drumu la caini in curte (2 rottweiler,2 ciobanesti germani si 2 maidaneze)nu mai intra nimeni in curte,nici macar eu pana a 2-a zi,am renuntat la paznic in favoarea cainilor,pai de cand am caini nu mia mai disparut nimic din curte!asta inseamna un caine de paza,sa muste orice intrus!

tu daca iti iei rott sa iti pazeasca x5 s-au ML in curte ce o sa faci?iti iei din parinti care au castigat 10 concursuri de frumusete?i

si ce daca parinti sunt agresivi nu poti sa educi catei sa fie cuminti?s-au care este faza?

#1904
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008

 asdzxcc, on 24th January 2011, 14:27, said:


foarte frumosi catelusii tai! e bine ca nu trebuie sa le scri atunci cand comunici cu ei! :thumbdown:

#1905
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
prietene crede-ma cunosc rasa rott mai bine decat ai crede ..dar rott ce ai pus tu in imagini sunt departe de kg respective. si pentru asta inca odata te intreb esti fericit pentru ca nici macar tu nu poti sa intri in curte pana a doua zi?  cunosti cat de cat ce inseamna un stadard de rasa ? ce inseamna sa ai un rott ? stii cumva ca un rott nu este permis intr-un concurs daca este agresiv fata de ceilalti ?  stii din ce cauza peste tot in lumea asta se urmareste atent modul in care sunt selectionati atent anumite exemplare pentru monta?  spui ca pe tine nu te intereseaza daca cainii pe care ii vinzi vor musca sau nu pe stapani ..ei bine nici un crescator adevarat de rott nu iti da un pui si apoi sa nu il mai intereseze de soarta lui sau in ce familie intra ( exista chiar crescatori care nu vand puii la oricine ).

#1906
asdzxcc

asdzxcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 30.05.2010

 adi_ab, on 24th January 2011, 16:28, said:

prietene crede-ma cunosc rasa rott mai bine decat ai crede ..dar rott ce ai pus tu in imagini sunt departe de kg respective. si pentru asta inca odata te intreb esti fericit pentru ca nici macar tu nu poti sa intri in curte pana a doua zi?  cunosti cat de cat ce inseamna un stadard de rasa ? ce inseamna sa ai un rott ? stii cumva ca un rott nu este permis intr-un concurs daca este agresiv fata de ceilalti ?  stii din ce cauza peste tot in lumea asta se urmareste atent modul in care sunt selectionati atent anumite exemplare pentru monta?  spui ca pe tine nu te intereseaza daca cainii pe care ii vinzi vor musca sau nu pe stapani ..ei bine nici un crescator adevarat de rott nu iti da un pui si apoi sa nu il mai intereseze de soarta lui sau in ce familie intra ( exista chiar crescatori care nu vand puii la oricine ).

nici eu nu vand catei la oricine,eu ii vand doar la persoane care stau la casa,tu cand oi cumpara ML pe fostru proprietar il mai intereseaza de masina?eu la toti clienti mei leam dat adresa de email si ocazional mai primesc poze cu caini,si pot sa iti spun ca nu s-au plans ca au fost agresivi cu stapani....pai ce treaba mai am eu dupa ce tiam vandut un catel?tu cum il cresti asa il ai..tu cand o sa iti iei ML cum il intreti asa il ai..daca tie iti cade motoru dupa 7 luni e vina fostului proprietar?eu pot sa iti dau catelus din cel mai agresiv caine din lume,daca tu sti si daca esti in stare sa il educi cumperi rott,daca nu ramai la pechinez!

si am incheiat discutia ca nu are rost.

#1907
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
da intr-adevar nu are rost discutia asta ..oricum atat pot sa spun  despre ceea ce faci...PACAT ! daca vrei si poti sa intelegi bine , daca nu las-o asa

#1908
asdzxcc

asdzxcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 30.05.2010

 adi_ab, on 24th January 2011, 21:53, said:

da intr-adevar nu are rost discutia asta ..oricum atat pot sa spun  despre ceea ce faci...PACAT ! daca vrei si poti sa intelegi bine , daca nu las-o asa

dc este pacat ce fac?ca vand niste exemplare de rottweiler superbe?eu tot nu inteleg dc te-ai luat de mine,ca am caini agresivi s-au dc?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate