Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Unde sa NU ne cazam in Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
808 replies to this topic

#73
ddy

ddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 04.12.2003
De evitat si Pensiunea Isabella (http://www.pensiunea-isabella.ro/) - din Berzeasca (Caras Severin) - situata pe malul Dunarii intre Orsova si Moldova Noua.
Cauza: neseriozitate. Am facut rezervare telefonic acum 2 zile pentru 2 camere duble, mi s-a zis ca e totul in regula, nu trebuie sa trimit nici un ban, sa stau linistit; si azi imi da mesaj "Cabana a fost rezervata cu plata integrala pe 4 nopti toate cele 5 camere. Regretam ca nu putem onora rezervarea d-v. care oricum nu a fost precedata de plata".  :death:
L-am rugat politicos sa ma ajute sa gasesc altceva, mi-a zis ca nu poate si el asa face afaceri; i-am urat numai bine. La modul asta de facut afaceri, sa nu se mai mire nimeni de ce pleaca lumea in Bulgaria in concedii...
Aviz amatorilor, sa nu va treziti ca ajungeti la Pensiunea Isabella si dormiti in masina ;)
Ma face sa ma gandesc la episodul din Seinfeld cu 'making the reservation' si 'holding the reservation'...

#74
pointer

pointer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 06.05.2007
pensiunea DELTA, din Dunavatul de jos.
sau cum ne-am stricat vacanta de 1 mai...
In primul rand gazda cere banii in avans refuzand sa iti arate camerele; grupul sanitar (la comun) este mizerabil, cu obiecte sanitarele sparte sau nefunctionable si ruginite; camerele nu au incalzire, saltelele imbibate cu miros de urina, asternuturile de pat folosite si murdare.
Una din camerele in care am fost cazati nu avea nici macar fereastra.
Fosa septica se scurge liber in Dunare traversand gradina.
Mizeria omniprezenta o arunca din orice clasificare cu stele, margarete sau muste. Evitati-o chiar si in situatii disperate !!!!

#75
cicorico

cicorico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 07.07.2006
CLUJ, Calea Turzii nr. 48, HOTEL CONFORT, ora 6.35..printre impaienjenituri de ochi aud....pic pic pic pic.....ochelari purtand....bajbai dupa ei si merg in cautarea zgomotului.....fac doi pasi, zgomotul mi se "arata" in fata ochilor....sau ma rog, deasupra capului si la picioare....de acum eram colega de camera cu picaturile de apa....ce bine!!...de mult imi doream asa ceva... :huh:
ma dezmeticesc...sun la receptie..vine tanti...vai ce rau ne pare....vine si "cineva" trimis sa constate...constata..ah, e de deasupra, de la 406, vine si alta tanti cu prosopelul, il aseaza meticulosin dreptul "chiriasilor".....io, in prostia mea zic.....bun, deci ce facem?...receptionera..o sa va dam o alta camera, dar va dati seama ca nu ma pot duce sa trezesc clientul la ora aceasta" .....(nu, desigur, puisoru'... :death: )....las ca sta prostu' (ma rog, proasta, ca mi-s fomeie) in armonia muzicii lacustre....

fratilor, in viata mea nu n-am crezut ca mi se poate intampla asa ceva... :lol: ....noroc k azi plec acasa...halal confort....in camere pute a umezeala, da' bine ca au parcare, domle, s-au scos....mai spunea cienva ca a cautat caloriferele pe unde a fost..eh, si eu le-am cautat...da' nu's...cel putin la mine in camera nu....da' ce conteaza, e vara, hotelul e de trei stele, 155 ron single-ul..si s-avem pardon...exista wireless..deci, ciocu mic si mergi pe burta...

ma duc sa fac o poza pt posteritate pana nu se usuca darele de apitza  :rolleyes:

S-aveti calatorii cu adevarat placute!

(ps. dk mai vedeti posturi d-ale mele cu masini....e consortu', disperat dupa...bolizi  :P, eu scriu mai rar, dar asta nu puteam rata!!
ceau!)


#76
guerila

guerila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 28.04.2004
Floare de Colti -Baia mare. Uite de ce:

Am avut nunta in mai si am vorbit din februarie cu Floare de colti pentru cazare nuntasi (am vb pentru toata pensiunea) Am intrebat daca e nevoie de avans, sa il platesc sa fiu sigur de cazari.Au spus nuuuuuuuuuuu ca sintem seriosi si ca e suficient sa sunam cu 2 saptamani inainte.Sigur?SIGUR. OK Sun cu 2 saptamani inainte la Floare de colti pentru confirmare. Spre bucuria mea patronul sau ce o fi ma asigura ca is trecut in agenda lui si ca nu e nici o problema si ca nu e nevoie sa vin sa platesc caci ei sunt seriosi si ca ne vedem sambata. Am uitat sa precizez ca rezervarile erau facute pentru 2 nopti. Joi inaintea nuntii merg sa platesc la floare de colti. Ajung la receptie si vorbesc cu domnisoara foarte amabila, totul e ok pana vine intrebarea:Sunteti de la raliu nu?Tot hotelul era rezervat pentru raliul vietii.Vine si patronul si totul se limpezeste: eram trecut in agenda dar agenda sefului nu e aceeasi cu agenda receptionerei. In fine, nu am plecat de acolo pana nu am obtinut 3 camere pentru sambata si 5 pentru duminica din cele toate care erau rezervate de mine.macar nasii si mireasa sa aiba unde sta. Ca sa nu ne ofticam seful face reducere la pretul camerei. In noptile petrecute acolo ca sa nu ne suparam ca ne-au "incurcat" rezervarile si ca sa sa nu uitam minunatele momente petrecute acolo vaca de receptionera a urcat la etaj cu soferii de la raliu si au urlat toata noaptea asa ca inaintea nuntii lumea sa se odihneasca cum trebuie.Asta poate pentru ca anulandu-ne rezervarea pentru tot hotelul am insistat nu in cel mai delicat mod sa obtinem macar aceste camere.Nuntasii au dormit care pe unde. Ca meniul sa fie complet in ultima dimineata micul dejun a fost anulat (dupa ce in dimineata anterioara a fost inclus in pret si am mancat cu totii acolo) pe motiv ca primisem reducere la camere. Pe site zice ca meniul e inclus in pret.Astia sint hotelierii din baia mare de la Floare de Colti. Odihna placuta

#77
ionel_danciulescu

ionel_danciulescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 09.05.2006

View Postcopacul, on Feb 4 2007, 15:16, said:

M-am dus acolo la plezneala. Nu fac reclama. Eu de 3 ani m-am dus numai la Mara in Straja, la Tahoe am nimerit intamplator. Iar pozele sunt ale mele, personale, in care am surprins si imagini din cabana. In mod clar este tendentios ce a scris cel de mai devreme. Repet, nu fac reclama, doar constat. Duceti-va la Mosu' sau Hudacu sau alte "branduri" unde te ploua in casa.
Lasa-ne Mosule..... Ce bine ii cunosti tu pe vecini pentru unul care s-a dus acolo la plezneala...
Ai putea fi un Buratino destul de convingator...
Jecmaneste-i pe altii - dar nu te mai baga in seama aici.


#78
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Hotel Ciuta, undeva mai sus de Buzau, au fost colegi, dar au plecat repede. Se spune ca e Becali patron. Noi am trimis o scrisoare la PNG, se vedem rezultate. Oricum un sandwich era 10 roni, mai rau ca la Mc.

#79
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Hotel Belvedere****(?) - Cluj: camera "renovata" arata ca pe timpul lu' Nicu, baia curatica dar cu dusul stricat, bara de la perdea statea sa cada, ..... Dimineata am vrut cafeaua si micul dejun in camera si am primit raspuns ca nu au personal. Menajera baga cheia in usa sa intre pentru curatenie in timp ce eram sub dus. Bine ca nu am stat decat o noapte.

#80
Madri

Madri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.08.2006
FERITI-VA DE HOTEL TOMIS DIN MAMAIA


Eu am avut o experienta extrem de neplacuta la Tomis din Mamaia anul trecut in septembrie. Mancare proasta, camere inghesuite, servire mizerabila, personal indolent, curatenia se rezuma la inlocuirea hartiei igienice si golirea cosului de gunoi. De aranjat sau schimbat asternuturi nici vorba. Scuza conducerii a fost: ....pai...personalul calificat e plecat afara si daca le facem observatie angajatilor pleaca si ne lasa balta. Stiti lipseste forta de munca.." Mda, ce sa zic... dar banii de la mine i-au incasat pentru servicii de 3*. Asa m-am saturat de serviciile litoralului romanesc.... Pe mine si colegii din companie ne-au pierdut de clienti definitiv.

#81
dacadrean

dacadrean

    Altruist !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 12.11.2006

View Postantoniebanderas, on Sep 25 2006, 13:32, said:

Hotel Ferdinand Herculane. Ei zic ca au 4 stele si dubla e 210 RON. Hotelul nu merita nici 2 stele - camera cat o debara, baie cu capac rupt la WC, fara vas la WC (doar un robinet de la care sa dai drumul la apa), mobila de cand era tata flacau, lenjerie veche si dubioasa. Incredibila bataia de joc.
Asa este am stat la ei dupa ce rezervasem si platisem integral 3 nopti 17-20 05 2007.Daca in prima zi am avut acces la tereasa din spate in ziua urmatoare nu ni s-a mai permis accesul in foisorul din spatele hotelului pe motiv ca ploua.
Iar in restaurant (restaurant de 4 stele :angry: ) a inceput efectiv sa ploua peste 2 mese.
Seara pe la 23.30 m-am dus in lobby room si am vrut o bere, am fost indrumat sa cumpar de la chioscul non-stop din fata hotelului.4 stele?????????
Ce sa va spun de "amabilitatea" chelnerilor, lenjerie, mirosuri.......

Edited by dacadrean, 27 June 2007 - 10:04.


#82
dacadrean

dacadrean

    Altruist !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 12.11.2006

View Postkikiata, on Oct 11 2006, 15:53, said:

Din cate am vazut, Casa Braneana are aceiasi proprietari ca si Vila Carina. Despre Carina ce poti sa-mi spui? Am de gand sa-mi petrec un week-end acolo si nu stiu cum este. Nu am mai fost la Bran pana acum. Ai putea sa-mi dai cateva detalii referitoare la confort si peisaj?

Bupa ce un amic a " batut" mingea prin curtea lor si au facaut scandal pe buna dreptate, i-au deschis matizul tipului si i-au taiat mingia in doua.
Super cretini.

#83
dacadrean

dacadrean

    Altruist !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 12.11.2006
Si mai am cateva experiente neplacute si in Snagov:
Complexul Astoria si Motanul Galanton.
Nu au nici un fel de respect fata de clienti.

#84
iuliana1207

iuliana1207

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 28.07.2006
Pensiunea 14 scaune Siriu-Casoca. Reclama pe site, arata super! Stiti vorba cu gardul si leopardul! O bucatarie mizerabila, cu vase ciobite si slinoase puse claie peste gramada, daca aveai proasta inspiratie sa te uiti prin colturile  grupurilor sanitare gaseai tot felul de obiecte depozitate care nu aveau ce cauta acolo. Miros neplacut in camere, mobilier vechi, .......... Nu mai merg . Bine ca am stat doar o noapte!

#85
veronica1

veronica1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 02.02.2007
Unde ati stat, la prima cladire cum intri in curte sau la cea "din vale", langa asa-zisa piscina, bazin ce-o fi ?

#86
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

View PostMadri, on Jun 27 2007, 10:50, said:

FERITI-VA DE HOTEL TOMIS DIN MAMAIA
Eu am avut o experienta extrem de neplacuta la Tomis din Mamaia anul trecut in septembrie. Mancare proasta, camere inghesuite, servire mizerabila, personal indolent, curatenia se rezuma la inlocuirea hartiei igienice si golirea cosului de gunoi. De aranjat sau schimbat asternuturi nici vorba. Scuza conducerii a fost: ....pai...personalul calificat e plecat afara si daca le facem observatie angajatilor pleaca si ne lasa balta. Stiti lipseste forta de munca.." Mda, ce sa zic... dar banii de la mine i-au incasat pentru servicii de 3*. Asa m-am saturat de serviciile litoralului romanesc.... Pe mine si colegii din companie ne-au pierdut de clienti definitiv.


Da e de evitat pe cat posibil TOMIS mamaia. E pus binisor ca locatie dar e departe de 3 steleeee. Platesti aerul conditionat dar serviciile sunt la pamant mizerabile. Unii se bucura ca au aer si termopane in loca sa-i preocupe servirea, mancarea etc.

#87
iuliana1207

iuliana1207

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 28.07.2006

View Postveronica1, on Jun 28 2007, 14:51, said:

Unde ati stat, la prima cladire cum intri in curte sau la cea "din vale", langa asa-zisa piscina, bazin ce-o fi ?
La prima din curte.

#88
Youraunty

Youraunty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 28.06.2007
2. Pensiunea Nagy, Viseu de sus. La astia am facut rezervare telefonica si cand am ajuns acolo s-au facut ca ploua... de fapt, ne-au vazut ca eram pe biciclete si au zis ca suntem aurolaci. Cand le-am arat numarul de telefon la care am facut rezervarea au recunoscut ca e al lor dar au zis ca a facut atingere la cineva care se numeste la fel si are si el tot o pensiune. Jenant. E o pensiune-motel de fite, cu piscina, chestii, etc. Situl lor www.pensiunea-nagy.ro are niste preturi care nu sunt valabile.
[/quote]
Am dat intimplator peste postul acesta, stiu ca-i vechi, dar totusi nu ma pot abtine! Cred ca ai avut ghinion, eu am stat la pensiunea Nagy in Iulie 2006, am nimerit intimplator, dar mi-a placut foarte mult. Se intinde pe un spatiu generos, oamenii nu se zgircesc, poti sa stai la soare in curte, sau la umbra in chiosc, sau pe terasa, sau in livada sa te umfli de cirese sau de fragi. Loc ideal pt familii cu copii, cu spatii de joaca. Parcare. Restaurant. Ce sa va mai spun? Nu mi s-a parut deloc de fitze, poate un pic cam kitsch-oasa, dar oamenii sunt extraordinari, draguti si serviabili, nu-mi venea sa mai plec de-acolo. Prteturile un pic cam mari (900.000/ camera x 2 paturi + md), dar erau medii fata de piata locala, unde - in afara de un hotel plin de fasoane inutile pt care plateai 1.500.000/noapte - nu gaseai decit asa-zise pensiuni. Am facut rezervare online la una dintre ele, dar "afara era vopsit gardu"... M-am trezit intr-o casa "vagon" in care proprietarii inchiriau camerele "de la strada". Ca sa poti merge la privata trebuia sa te strecori printre bibelouri si imortele pret de vreo trei camere...LOCUITE!!!!
In general, turismul local este sublim, dar lipseste cu desavirsire. Ca sa poti vedea ceva acolo trebuie sa pleci inarmat cu informatii de-acasa si poti avea surpriza ca datele problemei sa se fi schimbat intre timp. Asa mi s-a intimplat mie cind am vrut sa merg pe Valea Vasser cu mocanitza. Dar asta-i alta poveste.. Ca sa revin la Pensiunea Nagy, proprietarul pensiunii face printre altele si oficiul de ghid turistic, de la el poti afla orice despre Maramures. Sper sa va fi schimbat impresia. Sau poate - cine stie? - chiar este vorba despre alt loc, o fi o confuzie

#89
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005
Cabana Cerbul, Moroeni judet Dambovita.
Aici am facut noi majoratul, conditii execrabile, mancare buna pot spune, vesela nespalata, pahare nespalate cand am pus apa minerala in pahara sa facut apa galbena  :lol:.
Personal foarte idiot, am asteptat aproape 3 ore dupa aperitiv, si am indraznit in nesimtirea mea de client sa o intreb cand vine mancarea ca mi-e foame, si ea de colo "pai daca stiai ca ti-e foame de ce nu ai mancat acasa", cu greu m-am abtinut sa nu o lipesc de perete.
Bun, pe la ora 3:30-4:00 am fost la somn, camere bune, termopane, mobila ce pot spune calitate moderata, bun, am ajuns in camera (afara erau vreo -10 grade, incepuse sa ninga puternic), in camera un frig de iti tremurau si ****, si ma pun sa dorm (ca pe frigul ala nu puteai face altceva  :blush: :wub: ) , si peste noapte imi pun un pahar de apa minerala pe noptiera ca poate mi-e sete si sa am ce bea, bun si ma pun si dorm, bun si de aici incepe chinul, de dimineata ma trezesc de fapt ce sa te mai trezesti, ca abia mai miscam, eram inghetat tun, dau sa beau putina apa neconstientizand ca apa deja inghetase, bun si duc paharul la gura, nu curgea nimic  :D , ma uit in pahar ditamai sloiul de gheata, de necaz si de furie ca dupa ce ca am dat o carca de bani, iar acum sunt inghetat tun posibil suspect de pneumonie, am spart paharul de perete cu forta.
Asta e tot, deci nu recomand cabana Cerbul, Moroeni, judet Dambovita .

#90
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005

View PostYouraunty, on Jun 29 2007, 08:28, said:

2. Pensiunea Nagy, Viseu de sus. La astia am facut rezervare telefonica si cand am ajuns acolo s-au facut ca ploua... de fapt, ne-au vazut ca eram pe biciclete si au zis ca suntem aurolaci. Cand le-am arat numarul de telefon la care am facut rezervarea au recunoscut ca e al lor dar au zis ca a facut atingere la cineva care se numeste la fel si are si el tot o pensiune. Jenant. E o pensiune-motel de fite, cu piscina, chestii, etc. Situl lor www.pensiunea-nagy.ro are niste preturi care nu sunt valabile.

Am dat intimplator peste postul acesta, stiu ca-i vechi, dar totusi nu ma pot abtine! Cred ca ai avut ghinion, eu am stat la pensiunea Nagy in Iulie 2006, am nimerit intimplator, dar mi-a placut foarte mult. Se intinde pe un spatiu generos, oamenii nu se zgircesc, poti sa stai la soare in curte, sau la umbra in chiosc, sau pe terasa, sau in livada sa te umfli de cirese sau de fragi. Loc ideal pt familii cu copii, cu spatii de joaca. Parcare. Restaurant. Ce sa va mai spun? Nu mi s-a parut deloc de fitze, poate un pic cam kitsch-oasa, dar oamenii sunt extraordinari, draguti si serviabili, nu-mi venea sa mai plec de-acolo. Prteturile un pic cam mari (900.000/ camera x 2 paturi + md), dar erau medii fata de piata locala, unde - in afara de un hotel plin de fasoane inutile pt care plateai 1.500.000/noapte - nu gaseai decit asa-zise pensiuni. Am facut rezervare online la una dintre ele, dar "afara era vopsit gardu"... M-am trezit intr-o casa "vagon" in care proprietarii inchiriau camerele "de la strada". Ca sa poti merge la privata trebuia sa te strecori printre bibelouri si imortele pret de vreo trei camere...LOCUITE!!!!
In general, turismul local este sublim, dar lipseste cu desavirsire. Ca sa poti vedea ceva acolo trebuie sa pleci inarmat cu informatii de-acasa si poti avea surpriza ca datele problemei sa se fi schimbat intre timp. Asa mi s-a intimplat mie cind am vrut sa merg pe Valea Vasser cu mocanitza. Dar asta-i alta poveste.. Ca sa revin la Pensiunea Nagy, proprietarul pensiunii face printre altele si oficiul de ghid turistic, de la el poti afla orice despre Maramures. Sper sa va fi schimbat impresia. Sau poate - cine stie? - chiar este vorba despre alt loc, o fi o confuzie


Aici sesizez o mica urma de reclama ascunsa  <_< !
Pai e frumos ? Reclama se plateste nu se stie ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate