Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Vor profesorii greva in 15 septembrie 2006 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#1
Raziel14

Raziel14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 08.07.2006
Oare vom incepe scoala in 15 septembrie ? :naughty:  :D

#2
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Profesorii vor primi curant inca 5 sau 6 procente din majorarea lor promisa la inceputul anului deci slabe sanse sa existe vreo greva. Sa nu ne dorim inca o bataie de joc in sistemul educational.

#3
Sweet-Girl

Sweet-Girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 11.08.2006
Sunteti siguri ca vor primti atatea procente??? Mi se pare prea mult....si oricum NU MERITA!!!! Daca aflati ceva SIGUR DE TOT, sa ne mai spuneti si noua aici!!!! VREM GREVA, VREM GREVA!!!!!!  :D  :worthy:

#4
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Am auzit la Europa FM ca au facut ratificare la buget si vor primi mai multe procente cei din invatamant.

#5
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
bogdan, ce vesti proaste aduci, eu,  daca eram la guvern,  le mai taiam vreo 20%

#6
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
si eu zic la fel, sa le taie la nesimtitii astia ca nu merita si asa ne cheama degeaba la scoala nu ne invata nimica. de parca ii si pasa cuiva de scoala  :death:  :deadtongue:  :confuzzled:

Edited by xella, 30 August 2006 - 21:13.


#7
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006
eu nu mai vreau greva ca aia de anul trecut . trec a 12 a si nu am chef de prostii din astea  :confuzzled:

#8
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Nu vreau greva. Sunt in clasa a 12-a si chiar nu e momentul.

Edited by xella, 30 August 2006 - 21:18.


#9
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005
Orice offtopic va fi sanctionat cu minim 10% warn! Aviz, sweet, rox, naughty si parca mai era cineva! Pe moment inchid un ochi, dar calmati-va fetelor ca e vorba de profesori, nu de iubiti sau amanti!

#10
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
si ca sa fiu on-topic: nu ma, n-o sa fie nici o greva, stati linistiti si nu mai jubilati, ca tot tre' sa va duceti la scoala, sa puneti osu' la treaba si sa nu ajungeti prostimea tarii. viitor de aur patria draga are :confuzzled:

Edited by xella, 30 August 2006 - 21:40.


#11
Cea Care

Cea Care

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.08.2006
e nasol sa fie greva in timpul anului scolar, mai ales daca esti a 12-a. cel putin dupa ce a trecut perioada aia de 3 saptamani au inceput cu lucrari, puneau nota pentru orice si doi bani dadeau ca n-avem timp sa facem tot ce ne cer ei, de parca noi am fi fost de vina. singurul prof care a continuat sa-si tina orele chiar daca era greva a fost dirigul - prof de mate -, ca ne trebuia la bac. oricum el ne chema si cu 2-3 sapt inainte sa inceapa anul scolar ca sa facem recapitulare.

#12
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006

View PostCea Care, on Aug 30 2006, 22:38, said:

e nasol sa fie greva in timpul anului scolar, mai ales daca esti a 12-a. cel putin dupa ce a trecut perioada aia de 3 saptamani au inceput cu lucrari, puneau nota pentru orice si doi bani dadeau ca n-avem timp sa facem tot ce ne cer ei, de parca noi am fi fost de vina. singurul prof care a continuat sa-si tina orele chiar daca era greva a fost dirigul - prof de mate -, ca ne trebuia la bac. oricum el ne chema si cu 2-3 sapt inainte sa inceapa anul scolar ca sa facem recapitulare.

noi faceam si 9 ore intr-o zi si uneori dateam si vreo 4 lucrari consecutiv  :confuzzled:

#13
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
nu prea conteaza daca o sa fie greva, ca scoala oricum incepe pe 15 - vineri :P
oricum, o greva e binevenita oricand.
sunt de acord ca sunt muuuuuuulti profesori care isi iau salariul degeaba. :death:

#14
Vlad01

Vlad01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 11.08.2005
Nu o sa fie, n-o sa avem "norocul" asta. Desi mi-ar prinde bine inca o luna de vacanta, nu mai vreau recuperari cu ore de 45 de minute si pauze de 5 minute, adica 9 ore pe zi....in tot clujul majoritatea au recuperat 1-2 zile dupa care au renuntat...noi am recuperat pana in ultima zi...si recuperat e ca o metafora aici, ganditi-va ce randament ridicat am dat la orele alea   :angry:  :nonobad:

#15
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
iar sar unii cu gura, desi nu stiu ce zic...ceea ce vor "primi" profesorii la urmatoarea marire bianuala vor primi TOTI bugetarii!  ce e greu de inteles?   insa numai despre profi se zice prin media ca primesc, pentru ca in constiinta publica sa se formeze parerea ca iar li se da astora! lumea, insa, nu stie ca de fapt 5 % la un salariu de 5000000 lei inseamna 2 kile de parizer de calitate medie.

#16
Raziel14

Raziel14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 08.07.2006
Se poate sa fie ,nimeni nu stie,in orice caz v-a prins bine greva de anul trecut :naughty:

#17
dumis

dumis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 11.06.2006
dap ne-a prins bine si speram sa ne mai prinda una :D
poate pe 15 septembrie...diseara intreb yo o profesoara...si va spun ce zice :D

#18
Raziel14

Raziel14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 08.07.2006
Abia astept, sa ne spui si noua :)        

PS: Priviti ce am gasit, poate pana la urma nu vom incepe in 15 scoala  :D http://www.realitate...php?stire=15758

Edited by Raziel14, 31 August 2006 - 17:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate