Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m
 Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...
 Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...
 

Facultatea de arhitectura

- - - - -
  • Please log in to reply
313 replies to this topic

#145
tiasmeea

tiasmeea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.01.2008

View PostNightShift, on Feb 3 2008, 23:33, said:

OK, no problem atunci.

Se pare ca ne-am inteles ca baba surda si mosu schiop .... sau cum era chestia aia :D

pace. :)
  

da, asa-i. :D

#146
tiasmeea

tiasmeea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.01.2008
E cineva pe aici care vrea sa dea la G.M, Cantacuzino la Asachi? Sau persoame care invata acolo??
Am citit pe site la ei ca fac ore de pregatire ptr admitere de pe 16 feb.. stiti daca se platesc, sunt aceasi profi  si in comisa de admitere?
Cum sunt cursurile acolo? Aveti camin asigurat?

Multumesc anticipat ptr informatii.
:rolleyes:

Edited by tiasmeea, 04 February 2008 - 01:52.


#147
onigi

onigi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.02.2008
ar putea cineva sa-mi recomande cu cine as putea sa ma pregatesc cit mai eficient pentru admiterea la facultatea de arhitectura din cluj?

#148
zoly_n

zoly_n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 04.02.2008
sincer mias dori sa merg la o facultate unde se face design interior sau exterior ( gradini si mobila in casa chestii de genu' ) acestea sunt in cadru la facultatea de arhitectura? trebuia sa dai admintere din desen ca sa poti intra aici? va multumesc pt informatii  : :P P

Edited by Lucian_M, 25 February 2008 - 12:49.


#149
VLAD_GIV

VLAD_GIV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.02.2008

View Posttiasmeea, on Feb 4 2008, 02:52, said:

E cineva pe aici care vrea sa dea la G.M, Cantacuzino la Asachi? Sau persoame care invata acolo??
Am citit pe site la ei ca fac ore de pregatire ptr admitere de pe 16 feb.. stiti daca se platesc, sunt aceasi profi  si in comisa de admitere?
Cum sunt cursurile acolo? Aveti camin asigurat?

Multumesc anticipat ptr informatii.
:rolleyes:
tiasmeea pana la urma te-ai dus la pregatirea care se face la facultate?cum e? sunt interesat si eu

#150
tiasmeea

tiasmeea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.01.2008

View PostVLAD_GIV, on Feb 25 2008, 11:24, said:

tiasmeea pana la urma te-ai dus la pregatirea care se face la facultate?cum e? sunt interesat si eu

Da, am fost
Si ma duc din nou, pai dai 50 ron pe 4 ore si se tin sambata si duminica.. adica 100 ron pe 8 ore.
E fain .. ai 4 preofi, 2 la desen tehnic si 2 la liber. si daca nu intelegi ceva vine profu la tine si iti explica ce si cum. se merita banii.
A.. sa nu uit cursurile se tin sambata si duminica de la 10 la 14. sper sa iti fie de folos info.:P

De camin nu stiu inca nimic.. adica trebuie sa iti gasesti loc sa dormi..daca nu esti din iasi.
Si pentru perioada facultatii nu cred ca e o problema.. Avnad in vedere dimensiunile universitatii.

Edited by tiasmeea, 28 February 2008 - 00:12.


#151
ParinteleTeoharie

ParinteleTeoharie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 06.11.2006
am o intrebare pentru cei care sunt la mincu...e o sectie de mobilier si decoratiuni interioare unde se fac 3 ani. ce iesi dupa ce termini cei 3 ani? e singura sectie de la design interior de 3 ani.m-ar tenta sectia dar nu sunt sigur ca faci ceva dupa ce termini.sa ma lamureasca cineva.ai diploma de designer dupa doar 3 ani in domeniul mobilierului cumva? poti sa te angajezi dupa?

#152
VLAD_GIV

VLAD_GIV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.02.2008

View Posttiasmeea, on Feb 28 2008, 01:09, said:

Da, am fost
Si ma duc din nou, pai dai 50 ron pe 4 ore si se tin sambata si duminica.. adica 100 ron pe 8 ore.
E fain .. ai 4 preofi, 2 la desen tehnic si 2 la liber. si daca nu intelegi ceva vine profu la tine si iti explica ce si cum. se merita banii.
A.. sa nu uit cursurile se tin sambata si duminica de la 10 la 14. sper sa iti fie de folos info.:P

De camin nu stiu inca nimic.. adica trebuie sa iti gasesti loc sa dormi..daca nu esti din iasi.
Si pentru perioada facultatii nu cred ca e o problema.. Avnad in vedere dimensiunile universitatii.
Si  daca nu am venit de la inceput crezi ca se poate sa vin din martie ;te mai poti inscrie daca a inceput? :confuzzled:

#153
Tzoma

Tzoma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.03.2007
O imagine din colectia proprie.... nu are legatura cu desenul arhitectural, insa va invit daca vreti si care vreti, sa va dati cu parerea, pentru ca multi poate aveti cunostinte care altii nu le afla decat prin ingaduinta voastra ( Mersi Nightshift pentru explicatia cu MPs :D ). Orice critica referitoare la imaginea de mai jos e binevenita, atat timp cat din ea pot invata si altii mai putin instruiti, asa ca mine.

Attached Files



#154
tiasmeea

tiasmeea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.01.2008

View PostVLAD_GIV, on Feb 29 2008, 20:29, said:

Si  daca nu am venit de la inceput crezi ca se poate sa vin din martie ;te mai poti inscrie daca a inceput? :confuzzled:
  da. bineinteles ca poti veni .. nu e nici o pb. pai atunci ne vedem acolo :P

#155
onutza6

onutza6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.09.2007

View Postravera, on Aug 31 2006, 18:23, said:

am terminat mate info :death: , dar m-am pregatit ptr admitere :cursing:
ce inseamna "m-am pregatit"??.si eu sunt la mate-info si nu stiu de unde sa incep cu "pregatirea" asta...
some advices please...ai mila...

#156
kittynik

kittynik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 18.08.2007
Buna!

Eu sunt din Piatra Neamt, clasa aXa la profil mate info... Vreau sa dau la arhitectura (Mincu) si probabil o sa dau o fuga pana la Bucuresti la vara sa ma interesez de niste profesori.
Am avut niste tentative sa invat desen tehnic, dar sunt abia la inceput. Si am o intrebare: e necesar sa invat Autocadul? Pentru ca am auzit de niste cursuri in Piatra pentru atestat si ma gandeam sa ma bag si eu.

Inca ceva... am citit tot pe aici (cred) ca studentii la arhitectura au nu stiu ce reduceri la instrumente (true or false?  :huh: ), intra si Autocad aici?

Mersi anticipat.  ^_^

#157
kallisa

kallisa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.03.2008
buna!
imi zice si mie cineva cum e cu examenul asta de admitere?
e greu? ce se da?

#158
shinny

shinny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.10.2006

View Postkallisa, on Mar 15 2008, 20:59, said:

buna!
imi zice si mie cineva cum e cu examenul asta de admitere?
e greu? ce se da?


De ce nu va uitati pe site-ul universitatii?! Si sa nu-mi spui ca ai vrea sa te duci acolo, dar nu stii ce se da?!  :lol:  

Oricum, nu cred ca e cazul sa ne speriem de faptul ca sunt 7 candidati pe loc, ci de faptul ca foarte multi dintre ei intra cu pila (peste tot se poate intra asa, de fapt). Ca sa-ti poti asigura un loc nu prea mai ajunge sa iei 6-7  in examen :huh:

#159
kriss_cms

kriss_cms

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 02.01.2007

View Postshinny, on Mar 18 2008, 20:02, said:

De ce nu va uitati pe site-ul universitatii?! Si sa nu-mi spui ca ai vrea sa te duci acolo, dar nu stii ce se da?!  :lol:  

Oricum, nu cred ca e cazul sa ne speriem de faptul ca sunt 7 candidati pe loc, ci de faptul ca foarte multi dintre ei intra cu pila (peste tot se poate intra asa, de fapt). Ca sa-ti poti asigura un loc nu prea mai ajunge sa iei 6-7  in examen :huh:

7? care 7? nu mai speria lumea, sunt in jur de 3 pe loc (buget si taxa). si asta se intampla pentru ca "arhitectura e la moda".
si despre pile de unde stii? or fi si pile, dar mai mult de 10% nu sunt. daca desenezi bine si esti atent, cu tot cu pilele lor cu tot, poti lejer sa intri in primii 30.

#160
tiasmeea

tiasmeea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.01.2008

View Postkriss_cms, on Mar 18 2008, 22:38, said:

7? care 7? nu mai speria lumea, sunt in jur de 3 pe loc (buget si taxa). si asta se intampla pentru ca "arhitectura e la moda".
si despre pile de unde stii? or fi si pile, dar mai mult de 10% nu sunt. daca desenezi bine si esti atent, cu tot cu pilele lor cu tot, poti lejer sa intri in primii 30.
  da.. si de ce pe site la cantacuzino nu sunt inca detalii despre admitere?? e cineva care a intrat de curand acolo? ce sa dat? ma ajuta si pe mine cineva??
multumesc anticipat! :P

#161
kallisa

kallisa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.03.2008

View Postshinny, on Mar 18 2008, 20:02, said:

De ce nu va uitati pe site-ul universitatii?! Si sa nu-mi spui ca ai vrea sa te duci acolo, dar nu stii ce se da?!  :lol:  

Oricum, nu cred ca e cazul sa ne speriem de faptul ca sunt 7 candidati pe loc, ci de faptul ca foarte multi dintre ei intra cu pila (peste tot se poate intra asa, de fapt). Ca sa-ti poti asigura un loc nu prea mai ajunge sa iei 6-7  in examen :huh:

Fac pregatire la desen tehnic...stiu in mare cu ce se mananca, dar nu stiu cat de bine trebuie sa fii pregatit... nu ma intereseaza sa intru la buget (poate sunt altii care au nevoie de asta mai mult decat mine)... eu vreau doar sa ma vad intrata ca apoi nu mai am altceva de facut decat sa invat... mi-e frica de admitere

#162
shinny

shinny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.10.2006

View Postkriss_cms, on Mar 18 2008, 22:38, said:

7? care 7? nu mai speria lumea, sunt in jur de 3 pe loc (buget si taxa). si asta se intampla pentru ca "arhitectura e la moda".
si despre pile de unde stii? or fi si pile, dar mai mult de 10% nu sunt. daca desenezi bine si esti atent, cu tot cu pilele lor cu tot, poti lejer sa intri in primii 30.


Mai, eu asa am auzit de la cineva care preda acolo. Si da, "arhitectura e la moda", mai ales printre copiii de bani gata (la ei ma refeream cand am spus de pile).

Acum, s-ar putea sa ma insel sau s-ar putea sa nu avem nici unul dreptate. Dar una peste alta e mult de munca, si inainte de admitere si in timpul facultatii. Deci multa bafta.  ^_^

Edited by shinny, 23 March 2008 - 19:53.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate