Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

VW POLO HAPPY

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#19
bogdancristiann

bogdancristiann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 24.05.2005
nu inteleg de ce toate discutiile se rezuma la comparatii intre Logan si restul masinilor.
intr-adevar, polo e un model destul de vechi, dar in urma faceliftului masina arata foarte bine. probabil ca peste 2 ani va aparea un nou polo.
la calitate, polo e una din cele mai bune masini la clasa mica. sa fim seriosi. afirmatia ca are plastic mai prost ca in logan e o gluma proasta, facuta de cei care vaneaza posturi. recomand sa mai conduca si alte masini in afara de logan si sa nu mai vorbeasca din ce vad in poze, e clar ca loganul e una din cele mai slabe masini la calitate, chiar si Clio simbol e altceva.
eu te felicit pentru alegere, e o masina foarte simpatica, si pentru oras e ok motorul. era bine daca avea si abs, dar au vrut un model ieftin.

#20
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
bogdane vezi ca la calitatea bordului se vorbea de kalos, polo-ul era pomenit in alte circumstante. citeste inca odata topicul :photo:

#21
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,203
  • Înscris: 13.07.2005

View Postromaximusro, on Sep 6 2006, 19:44, said:

bogdane vezi ca la calitatea bordului se vorbea de kalos, polo-ul era pomenit in alte circumstante. citeste inca odata topicul :photo:

Corect, dar, chiar si asa, afirmatiile colegului sunt, hai sa zicem, hazardate ....

#22
quigon

quigon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 11.08.2006
Problema cu faceliftul ar fi urmatoarea:in afara de ce se vede producatorii cu ocazia faceliftului remediaza si o parte din problemele care apar mai des la modelul respectiv, dar din cate se vede niciodata pe toate :D . Intradevar platforma, interiorul, motorul sunt aceleasi dar daca ar fi fost sa aleg modelul vechi nu cred ca il mai luam.

#23
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
GUIGON orice ai zice contra VW , NU vei scoate ideea preconceputa (in eprubeta) ca masinile germane sunt cele mai - in orice.

Nu sunt impotriva ideii dar nici contra unor afirmatii care au la baza ceva.

#24
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
hai sa dau un exemplu. Peugeot 207 la interior este peste polo. Chiar si Renault clio3.. masini de generatie noua lansata anul asta sau anul trecut

#25
bogdancristiann

bogdancristiann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 24.05.2005
nu contest superioritatea unor modele noi asupra polo, care e destul de invechit, dar sa spui ca Renault Clio 3, o barca pe roti, are calitate mai buna decat polo...
am condus si polo, si clio 3. din pacate, motorul  1,4 98 cp de pe clio nu m-a impresionat deloc la reprize, iar interiorul e chiar aiurea, sa nu mai zic de suspensii care sunt super moi.
am pretentia cand faceti afirmatii gen masina x e mai buna decat masina y sa fi condus inainte macar 1 km acele masini, nu sa vorbiti din auzite sau din poze.

#26
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
am zis interiorul. Nu am zis de performante dinamice ca nu le-am condus. Si dpdv al interiorului imho un 207 sau un clio3 e peste polo.

#27
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006
hai sa dau un exemplu. Peugeot 207 la interior este peste polo. Chiar si Renault clio3.. masini de generatie noua lansata anul asta sau anul trecut

Nu mi se pare ca polo e sub 207 cand vine vorba de interior, VW mi se pare mai inchegata si mai bine lucrata, si mie unu bordul de 207 nu prea imi place, e cam simplu facut, pe cand la polo are un aer modern!(Imi plac cele cu multe butonase :peacefingers: )

Edited by SILIKA, 08 September 2006 - 12:06.


#28
quigon

quigon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 11.08.2006

View Postromaximusro, on Sep 8 2006, 12:49, said:

am zis interiorul. Nu am zis de performante dinamice ca nu le-am condus. Si dpdv al interiorului imho un 207 sau un clio3 e peste polo.
dar de asta ce zici?

Attached Files



#29
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
daca te referi la gti si eu iti pot arata un Clio rs. da nu cred ca de asta vorbeam ci de interiorul masinii :D

#30
quigon

quigon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 11.08.2006

View Postromaximusro, on Sep 8 2006, 13:23, said:

daca te referi la gti si eu iti pot arata un Clio rs. da nu cred ca de asta vorbeam ci de interiorul masinii :D
Ti se pare ca arata rau?
(din pacate nu am timp sa caut una mai faina)

Attached Files



#31
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu, nu am sustinut asta. Arata bine, insa exista si mai binele. Renault clio3 il depaseste cu putin,insa peugeot-ul 207 il depaseste destul de bine..

#32
quigon

quigon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 11.08.2006

View Postromaximusro, on Sep 8 2006, 13:37, said:

nu, nu am sustinut asta. Arata bine, insa exista si mai binele. Renault clio3 il depaseste cu putin,insa peugeot-ul 207 il depaseste destul de bine..
207 o sa il comparam cu viitorul polo dar Clio 3 .....

#33
bogdancristiann

bogdancristiann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 24.05.2005
da, probabil ca 207 sta mai bine la interior ca polo, nu contest asta. e un model nou, pacat ca motoarele sunt aceleasi. pana la urma, ce probleme ai avut cu polo?
referitor la polo gti,
http://vwforum.vwfor...t...st&id=23088.
vazut, pipait, super tare. merita banii cu prisosinta.
daca vrei sa-l vezi, impreuna cu alte masini tari din grupul vag (audi rs4, golf gti, golf r32, etc) te asteptam la intalnirea saptamanala. pentru detalii intra pe http://vwforum.vwfor...o...7584&st=780

#34
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postquigon, on Sep 8 2006, 13:44, said:

207 o sa il comparam cu viitorul polo dar Clio 3 .....


le putem compara si acuma linistit. Si eu astept cu nerabdare viitorul polo is convins ca nu se va face de ras

Edited by romaximusro, 08 September 2006 - 12:49.


#35
quigon

quigon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 11.08.2006

View Postbogdancristiann, on Sep 8 2006, 13:44, said:

da, probabil ca 207 sta mai bine la interior ca polo, nu contest asta. e un model nou, pacat ca motoarele sunt aceleasi. pana la urma, ce probleme ai avut cu polo?
referitor la polo gti,
http://vwforum.vwfor...t...st&id=23088.
vazut, pipait, super tare. merita banii cu prisosinta.
daca vrei sa-l vezi, impreuna cu alte masini tari din grupul vag (audi rs4, golf gti, golf r32, etc) te asteptam la intalnirea saptamanala. pentru detalii intra pe http://vwforum.vwfor...o...7584&st=780
Probleme:nu grave dar nu ma asteptam de la un VW la ele, de asta am si deschis topicul asta :D .

#36
bogdancristiann

bogdancristiann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 24.05.2005
pai sa auzim detalii. chiar sunt curios.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate