Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 

Imagini din concediile / vacantele in strainatate

- - - - -
  • Please log in to reply
557 replies to this topic

#181
webweaver

webweaver

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.05.2007
Am fost in Gran Canaria si Lanzarote, Insulele Canare. Acolo am facut un curs de Open Water Diving, Mi-am achizitionat un Canon SD 900 10mpx, o carcasa subacvatica etansa si am facut cateva poze sub apa Atlanticului.


Aici puteti vedea rezultatul banilor investiti :)))):


http://www.flickr.co...s/26338452@N00/
Sa na ta teeee! cum e zice alde' Tamango:))

Edited by me_and_myself, 21 April 2009 - 08:24.


#182
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007
dusseldorf

Attached Files



#183
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007
venetia (august 2006)

Attached Files



#184
almona

almona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 11.08.2006
Insula Corfu


                      Attached File  Blue_Eye.jpg   374.87K   165 downloads                                Attached File  Grota_lui_Poseidon.jpg   231.39K   90 downloads

#185
almona

almona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 11.08.2006
Insula Corfu


                      Attached File  Blue_Eye.jpg   374.87K   165 downloads                                Attached File  Grota_lui_Poseidon.jpg   231.39K   90 downloads

#186
almona

almona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 11.08.2006
Insula Corfu

Attached File  Castelul_Mon_Repos.jpg   380.47K   51 downloads                           Castelul Mon Repos

Attached File  Manastirea_Vlaherna.jpg   322.81K   88 downloads                                Manastirea Vlaherna

Attached File  Corfu_Town.jpg   372.27K   85 downloads                       Corfu Town


Attached File  Blue_Eye.jpg   374.87K   165 downloads                        Blue Eye

Attached File  Grota_lui_Poseidon.jpg   231.39K   90 downloads                            Grota lui Poseidon

Attached File  Sidari_Canal_d_Amour.jpg   297.96K   86 downloads                     Sidari - Canal d`Amour

Edited by almona, 20 July 2007 - 16:36.


#187
mihaic99

mihaic99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.12.2003

View PostImperator, on Jul 13 2007, 09:48, said:

Finlanda e singura tara care n-a vrut sa-mi dea viza (sau mi-o fi dat, dar n-a venit la timp), asa ca am hotarat sa o boicotez (n-am avut niciodata telefon Nokia). Si intr-adevar, nu am fost in nici o tara baltica... In curand, in curand....

UIte ca am fost eu in Lituania, ca tara baltica. Nu sunt foarte multe de vazut, din pacate, dar te impresioneaza ca sunt multe chestii care sunt diferite. Finlanda era programata sa ajung acolo, insa din motive obiective, nu am reusit sa ajung.

Am atasat, pentru inceput, niste poze din Klaipeda (cel mai important port de la Marea Baltica) si insula Smyltine (limba aceea de pamant care e facuta pe jumatate cu rusii).

Attached Files



#188
mihaic99

mihaic99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.12.2003
Aici am fost in Trakai, oras "infratit" cu Targoviste (orasul in care locuiesc eu). Am sute de poze, e mult mai mult decat se vede aici, si foarte frumos. Am avut noroc si de timp foarte fain, dat fiind ca in Lituania ploua destul de mult, iar iarna am prins-o la -25 de grade. Am tras o raceala...

Cine ajunge acolo, ii recomand sa manance "kibini". O sa vada despre ce e vorba :)

Attached Files



#189
mihaic99

mihaic99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.12.2003
...iar aici, in Kaunas, un orasel de vreo 100.000 de locuitori, al doilea ca marime din Lituania. Am stat aproximativ 2 luni acolo si cand am trecut iar, dupa vreun an pe acolo, m-au napadit amintirile.

Attached Files



#190
mihaic99

mihaic99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.12.2003
Bled, Slovenia. Super misto oraselul. Lacul ala face toti banii, iar ca relaxare, pot spune ca a fost total.

Attached Files



#191
mihaic99

mihaic99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.12.2003
Evident, nu se putea sa ajung in Slovenia fara sa ajung la Ljubljana, capitala. Foarte curat, multe flori, liniste, ma rog, intrerupta de muzicantii stradali sau de zarva din terase.

Attached Files



#192
mihaic99

mihaic99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.12.2003
Iar la final, de la Pestera Postojna (tot in Slovenia), unde am mers cu un trenulet sub=pamant, cam 5 km, apoi am luat-o cu ghizii si explicatii gramada, cam 2 km. Dupa alti 3-4 km de mers cu trenuletul, am iesit. Afara era cred 25-26 de grade, inauntru dadea cu minus.

Un superb apus de soare, dupa aceste peripetii, si dupa intoarcerea de la castelul Predjama, sapat in munte. Jos, era prapastie. Super fain.

Pentru cine vrea sa ajunga, de la Venetia mai sunt cam 50-60 km pana la Pestera Postojna, eu zic ca merita calatoria.

Pentru moment, cam atat, desi am gramezi de cd-uri cu pozele pe care le-am tot facut pe unde am fost.

Attached Files



#193
bestiuta1

bestiuta1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 01.08.2007

Attached Files



#194
bestiuta1

bestiuta1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 01.08.2007
cateva poze din roma normal:)si unele din spania

#195
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007
Si niste poze din Egipt... Piramide si Sharm el Sheikh - din pacate nu prea am avut timp de vizitat ca am fost in delegatie, dar la Cairo am mai fost in 2001...

Attached Files



#196
seedee

seedee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.01.2006
Si eu am fost anul asta in Sardinia.... frumoase locuri acolo ..

Aici puteti vedea niste poze de prin insula: www.catalinpogor.ro/blog

Enjoy!

Edited by seedee, 03 August 2007 - 11:22.


#197
silvia71

silvia71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.06.2007
Postez doar o fotografie.Mai multe pot fii vazute pe topicul "Dubai"

Attached Files



#198
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007
Din pacate site-ul nu incarca decat 1 poza - sunt de la lacul Titicaca din Peru... Am incercat sa incarc mai multe, dar n-a vrut :(

Attached Files


Edited by Imperator, 05 August 2007 - 22:01.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate