Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 

Imagini din concediile / vacantele in strainatate

- - - - -
  • Please log in to reply
557 replies to this topic

#163
bacu

bacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.02.2007

View Postmariana_ho, on Jun 25 2007, 13:55, said:

Guangzhou, China  - tara mea de suflet.. ;)


mariana, tu esti cumva prietena/logodnica/sotia lui imperator? :-)

felicitari, te admir foarte mult pentru calatoriile pe care le-ai facut si lectiile de viata pe care sunt sigur ca ti le-ai insusit din fiecare din ele...

vorba reclamei aleia: de la zaraza, cu respect! :-)

#164
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postbacu, on Jul 16 2007, 12:03, said:

mariana, tu esti cumva prietena/logodnica/sotia lui imperator? :-)

felicitari, te admir foarte mult pentru calatoriile pe care le-ai facut si lectiile de viata pe care sunt sigur ca ti le-ai insusit din fiecare din ele...

vorba reclamei aleia: de la zaraza, cu respect! :-)

Multumesc domnu Bacu...
Pe Mariana nu am cunoscut-o niciodata, doar aici pe forum, ne leaga doar destinatiile asiatice :)
Ca bonus, niste poze din Chengdu... ursuleti panda, hostelul in care am stat, Sichuan opera, Mao...

Attached Files



#165
bishopp

bishopp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 04.12.2005

View PostImperator, on Jul 16 2007, 12:25, said:

Multumesc domnu Bacu...
Pe Mariana nu am cunoscut-o niciodata, doar aici pe forum, ne leaga doar destinatiile asiatice :)
Ca bonus, niste poze din Chengdu... ursuleti panda, hostelul in care am stat, Sichuan opera, Mao...
Incredibil!!!
Putini romani traiesc sa vada astfel de locuri.Pacat ca nu putem merge cu totii unde am  vrea...
Foarte frumos Imperator!!! M-ai dat pe spate, desi nu sunt genu care sa ma las usor impresionat.
bafta in continuare si mai pune fotografii din astfel de locuri daca mai ai!
P.S. Ia-ti o camera profesionala, e pacat la cat de multe umblii sa nu ai asa ceva. :coolspeak:

#166
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
Panda rulllllllllllllllzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz   esti cel mai tare omule :D ...deja pozele cu panda sunt walpaper (vezi nickname)

#167
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postbishopp, on Jul 16 2007, 12:35, said:

Incredibil!!!
Putini romani traiesc sa vada astfel de locuri.Pacat ca nu putem merge cu totii unde am  vrea...
Foarte frumos Imperator!!! M-ai dat pe spate, desi nu sunt genu care sa ma las usor impresionat.
bafta in continuare si mai pune fotografii din astfel de locuri daca mai ai!
P.S. Ia-ti o camera profesionala, e pacat la cat de multe umblii sa nu ai asa ceva. :coolspeak:

Multumesc mult... ma bucur ca v-au placut, inclusiv pozele cu fratiorii lui panda de pe forum.
Niste poze noi din Belize, de data asta... pentru cei iubitori de mare.
Tocmai mi-am luat un Panasonic mai cool din Hong Kong. Pozele din China si Tibet sunt facute cu noul meu Panasonic :)

Attached Files



#168
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
slovacia - castelul Spis:
Attached File  Slovacia_048.jpg   1.04MB   69 downloads    Attached File  Slovacia_067.jpg   1.3MB   54 downloads


polonia

auschwitz-birkenau:
Attached File  Polonia_066.jpg   1.18MB   94 downloads

auschwitz:
Attached File  Polonia_145.jpg   1.36MB   97 downloads

torun:
Attached File  Polonia_308.jpg   1.18MB   30 downloads       Attached File  Polonia_324.jpg   1.3MB   30 downloads

kwyzdyn:
Attached File  Polonia_339.jpg   955.53K   39 downloads

malbork:
Attached File  Polonia_390.jpg   1.26MB   50 downloads       Attached File  Polonia_426.jpg   1.05MB   31 downloads

gdansk - plaja:
Attached File  Polonia_564.jpg   915.13K   76 downloads

revin in zilele urmatoare....

#169
areal51

areal51

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 08.09.2006
Numai vazand Everestul in poze mi s-au muiat picioarele.  Daca nu vedeam persoana in locuri diferite nu credeam.  :worthy:
Uhhh (...suspin)

#170
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postareal51, on Jul 17 2007, 05:58, said:

Numai vazand Everestul in poze mi s-au muiat picioarele.  Daca nu vedeam persoana in locuri diferite nu credeam.  :worthy:
Uhhh (...suspin)
Eu sper ca va plac pozele, nu creaza socuri... :) De la Kilimanjaro cu dragoste....

Attached Files



#171
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
berlin...multi ati fost acolo, dar poate nu toti ati avut timp sa vedeti...

fostul cartier general al Luftwaffe. nenea Goering a stat o vreme p-acolo :) a scapat miraculos de bombardament si de tembelismu' lu' tatuca, cel care la un moment dat incepuse sa dinamiteze fiecare cladire din Berlin.
Attached File  decembrie_720.jpg   958.97K   70 downloads

monumentul dedicat victoriei armatei rosii din parcul Treptow. mi se pare umilinta suprema pentru un neamt, cu atat mai mult cu cat aceste monumente sunt in prezent ingrijite de carte armata germana. basoreliefuri care exprima propagandistic lupta "poporului" sovietic pentru libertate se termina apoteotic cu statuia soldatului rus care tine in brate un copil german. la polul opus, o statuie reprezinta o femeie (probabil mama) care ingenuncheaza, cu capul plecat.
Attached File  decembrie_1084.jpg   1.06MB   39 downloads     Attached File  decembrie_1095.jpg   565.54K   33 downloads     Attached File  decembrie_1096.jpg   795.58K   38 downloads

monumentul dedicat soldatilor rusi cazuti in batalia pentru berlin. a avut un statut aparte in perioada razboiului rece. desi se afla in berlinul de vest, era permanent pazit de soldati sovietici. a fost construit cu marmura din Reichstag.
Attached File  decembrie_1112.jpg   750.96K   32 downloads     Attached File  decembrie_1117.jpg   930.04K   26 downloads     Attached File  decembrie_1121.jpg   831.54K   29 downloads

#172
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007
Si cate ceva de la Niagara

Attached Files



#173
bishopp

bishopp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 04.12.2005
dupa ce a aparut Imperator cu pozele alea restul sunt un fel de apa de ploaie :))
Este superb, daca mai ai mai arata-ne!  Sunt frumoase dar in acelasi timp te deprima, bine inteles daca nu ai bani sa mergi acolo. Pe langa bani iti trebuiesc si niste concedii foarte lungi pt asa ceva banuiesc....

#174
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postbishopp, on Jul 18 2007, 13:00, said:

dupa ce a aparut Imperator cu pozele alea restul sunt un fel de apa de ploaie :))
Este superb, daca mai ai mai arata-ne!  Sunt frumoase dar in acelasi timp te deprima, bine inteles daca nu ai bani sa mergi acolo. Pe langa bani iti trebuiesc si niste concedii foarte lungi pt asa ceva banuiesc....
La Niagara am fost in delegatie :)
Din pacate am extrem de multe poze din diverse locuri ale lumii care sunt pe hartie si cand le scanez devin foarte mari... 6 ori 7 MB si nu intra... Mai caut...

#175
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007
Sa mai pun niste poze din Tibet (manastirea Gamden si Lhasa). Am incercat din India, dar nu vrea sa le uploadeze, sunt prea mari...

Attached Files



#176
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostImperator, on Jul 18 2007, 14:25, said:

Sa mai pun niste poze din Tibet (manastirea Gamden si Lhasa). Am incercat din India, dar nu vrea sa le uploadeze, sunt prea mari...

alo, domnu', mai luati o pauza...ii lasati pe drumuri pe ceilalti.... :)

#177
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007
sa incep si eu:
deocamdata verona(1), montecarlo(3), firenze(5) si pisa(2)
revin :D

Attached Files



#178
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostDeathRipple, on Jul 18 2007, 18:15, said:

alo, domnu', mai luati o pauza...ii lasati pe drumuri pe ceilalti.... :)
Gata, sefu', ma supun, esti moderator, poate ma trezesc si cu un ban.... :worthy:  :worthy:  :worthy:

#179
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007
genova, my love  :inlove:

(selectie facuta in graba)

Attached Files



#180
nic_biso

nic_biso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 15.01.2006
Hai ca ma "bag" si eu...
http://www.airliners...ad.main/102226/
Asta e un trip report cu multe poze, de prin America... Unele sunt legate mai mult de aviatie (poze cu avioane etc.), ca site-ul ala e specializat pe asa ceva, dar sunt si foarte multe cu peisaje, cladiri...

Vedeti ca impartit in doua parti, primu-l reply (Nickbbu, imediat dupa pozele cu valuri mari), e de fapt partea a doua... dati click pe el.. si enjoy!  :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate