Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

ºpagã

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
mai, da' oricit de nasol ar fi, daca inveti n-ai cum sa nu iei sfintu' 5. ati luat in calcul si varianta asta?

#38
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006
mai,eu am pus o intrebare simpla,daca nu ai raspuns la ea nu raspunde...e simplu! nu-mi cunosti tu profesorii sau materiile ca sa judeci de pot ori nu lua 5-ul.iar daca eu spun ca nu inseamna ca asa e(banuiesc ca stiu mai bine)

#39
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

View PostAngelina1986, on Feb 16 2007, 20:01, said:

sa nu refuze si sa considere incercarea mea o ofensa si atunci chiar sa nu mai am vreo sansa sa-mi iau examenul

Te pui cu burta pe carte si nu are cum sa nu iti dea 5. Daca nu si nu si nu faci contestatie, dar pt asta trebuie sa zbarnai la materia respectiva.

#40
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostAngelina1986, on Feb 16 2007, 19:13, said:

mai,eu am pus o intrebare simpla,daca nu ai raspuns la ea nu raspunde...e simplu! nu-mi cunosti tu profesorii sau materiile ca sa judeci de pot ori nu lua 5-ul.iar daca eu spun ca nu inseamna ca asa e(banuiesc ca stiu mai bine)
habar n-am ce raspuns vrei, da' daca stii asa de bine ce ai de facut de ce mai intrebi pe aici? adica, daca esti atit de sigura ca nu esti in stare sa iei 5 si ca singura solutie e spaga, ce mai vrei? chiar tu ai zis ca nu-ti cunoastem profesorii ca sa putem sa-ti spunem cum sa procedezi si cum or sa reactioneze...so...

#41
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

View Postrox, on Feb 16 2007, 19:19, said:

habar n-am ce raspuns vrei, da' daca stii asa de bine ce ai de facut de ce mai intrebi pe aici? adica, daca esti atit de sigura ca nu esti in stare sa iei 5 si ca singura solutie e spaga, ce mai vrei? chiar tu ai zis ca nu-ti cunoastem profesorii ca sa putem sa-ti spunem cum sa procedezi si cum or sa reactioneze...so...

eu am spus exact ce vreau! vad insa ca nu se prinde de tine ideea nicicum...sa-mi spuna ce-i care au dat spaga cum au abordat profesorul sau ce au facut mai exact.eu nu inteleg ce te tot amesteci tu daca nu ai dat spaga deci nu stii ce e de facut.chiar asa am si zis..nu-mi cunoasteti voi profesorii dar nici nu v-am rugat sa le faceti analiza psihologica deci fara sens ce spui tu..

#42
m3gistus

m3gistus

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 37
  • Înscris: 24.01.2006
La UTCB - Hidrotehnica nu se cere si nu se da spaga. Insa tb sa ai relatii pe acolo  :disgust:

#43
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006

View Postrox, on Feb 16 2007, 19:04, said:

mai, da' oricit de nasol ar fi, daca inveti n-ai cum sa nu iei sfintu' 5. ati luat in calcul si varianta asta?
Teoria ne omoara!

#44
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
@angelina, da' tafnoasa esti, mai fata :) si daca iti spune careva "pune-i plicul pe masa printre hartii" si nu se dovedeste cea mai inspirata metoda, ce te faci?

daca dadeai numele profesorului sau materia, mai intelegeam ca intrebi in mod specific cum i-au dat altii lui, si nu altcuiva. oricat negi de vehement, exact aia vrei, o analiza psihologica, si-nca de-aia de cartier.  :nonobad:

#45
netseby

netseby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.02.2007

View Postxella, on Feb 16 2007, 19:13, said:

Te pui cu burta pe carte si nu are cum sa nu iti dea 5. Daca nu si nu si nu faci contestatie, dar pt asta trebuie sa zbarnai la materia respectiva.

    Cand rectorul universitati  iti spune ca nu ai sa promovezi examenul la disciplina lui decat in regim de credite ori cat ai invata.
La cine te duci sa faci contestatie ?

#46
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postnetseby, on Feb 20 2007, 19:05, said:

Cand rectorul universitati  iti spune ca nu ai sa promovezi examenul la disciplina lui decat in regim de credite ori cat ai invata.
La cine te duci sa faci contestatie ?
ori l-ai enervat rau ori e nesmtit rau.
Rectorul "universitati" e doar un profesor pina la urma. Voi decanat n-aveti? Orice reclamatie inregistrata la registratura trebuie solutionata. Si pina la urma, ce hal de universitate e asta? Cheama televiziunea, organizeaza un flagrant, si kill de motherfucker  :w00t:

Edited by rox, 20 February 2007 - 19:40.


#47
ogd

ogd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.03.2007
poate ca sunt si profi spagaciosi dar eu stiu unul dupa care alergau parintii sa-l imbuneze si saracul gonea pe holuri rosu ca focul...nu numai ca nu lua ciubuc dar se rusina de rusinea parintilor!

#48
SVAndrei

SVAndrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.03.2007
Nu am dat, nu mi s-a cerut, si nu am cerut  :peacefingers: .
Nu stiu in rest, dar eu nu (inca).

#49
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006

View Postamma, on Oct 5 2006, 22:51, said:

Poate ar trebui sa spuneti facultatile la care NU se da spaga, sa se orienteze din timp micutii invatacei  :)

Unviersitatea Babes-Bolyai Cluj, Facultatea de Mat.-Informatica, sectia maghiara, si UBB Cluj Facultatea de liere, sectia maghiara.

Primul am absolvit, la al doilea sotia mea era cadru didactic. ;)

Nu am dat spaga sau atentii (flori, ciocolate, etc.) nici la profesori, nici la secretariat. Nu am cumparat nimic "de protocol" la examene. Am avut un examen (poate era chiar licenta, nu mai tin minte exact) cand am fost impreuna cu cei de la sectia romana si studentii de acolo ne-au rugat sa adunam bani de "protocol". Evident nu am facut si n-a fost nici o problema... (Ca o clarificare, nu e o problema cu romanii, ca am avut si profesori romani si n-a fost nicio diferenta cu privire de prof. maghiari).
Da, am picat la exame, fiindca n-am invatat sau am facut greseli, dar pana urma am luat cu bine si acele examene, unele chiar cu note mari (altele cu 5-6). :)

Spune NU spagii!

PS: In afara de scoala am dat "atentii" de 3 ori: un politist si doua cazuri medicale. Din cele trei ori de doua am simtit rau dupa acela si am decis sa nu mai fac asa ca sa scap de ceva, iar al treilea caz a fost cand s-a nascut copilul. Atunci am dat la asistente, dar pana la urma a iesit in asa fel, ca medicul nu a primit nimic. Sotia a fost tratata foarte bine si asa, si cand am mers la control dupa cateva saptamani, medicul s-a comportat la fel de dragut ca si cum ar fi primit ceva de la noi. Sper ca nu voi fi nevoit sa dau spaga in viitor (nevoit = chestiune de viata sau moarte).

#50
thedeady

thedeady

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 22.01.2007
Nu am dat, de cerut mi s-a cerut "cu perdea" in anul I de facultate la fizica pentru dotarea laboratorului, tentativa fara succes.
M-ar fi tentat la unele examene sa punem toti colegii de grupa bani pentru o sticla de ceva bun, un cartus de ceva bun, etc. etc pentru a scapa de invatatul mult, dar totusi nimic concretizat pana acum.
Sunt student in anul 3 la Facultatea de Electronica si Telecomunicatii din Iasi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate