Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

ºpagã

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
Snappy

Snappy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 20.08.2004
atata timp cat vezi ca ala de langa tine se scarpina-n nas, scoate euro si ia totul pe cand tu tragi ca vita si nu rezolvi nimic, scuze, dar ajungi sa dai mai mult din sictir la un moment dat.


eu am patit-o sa invat MULT la examene si sa pic cu subiecte pe care i le-am dat altuia [care a luat] sau sa vad altii care nu invatau neam si apareau cu 5... sau cazuri si mai faine cand nici nu vine la examen da' el trece...


ce urasc eu insa e genul de om care dupa ce ca da spaga se mai si lauda ca vezi Doamne - el a invatat de a rupt cartea in doua, sau ca examenul a fost usor... sau alte replici de genul...

macar daca dau tac din gura si imi vad de treaba mea si dup-aia nu ma ..... pe mine ca "mama ce tare sunt - eu am luat, altii nu"... dar in fine... sunt oameni si oameni, nu?

Edited by Snappy, 06 September 2006 - 10:23.


#20
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006
Nu am dat nici macar protocolul pentru bac (si am luat 9,64) si nu planuiesc in nici un caz sa dau vreo spaga  la faculta. Inca am convingerea ca invatatul te scuteste de toate astea.

#21
Andreea

Andreea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 26.08.2005

View Postplacebo87, on Sep 29 2006, 13:40, said:

Nu am dat nici macar protocolul pentru bac (si am luat 9,64) si nu planuiesc in nici un caz sa dau vreo spaga  la faculta. Inca am convingerea ca invatatul te scuteste de toate astea.
Sunt de acord cu tine/  :)

#22
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004

View Postplacebo87, on Sep 29 2006, 13:40, said:

Nu am dat nici macar protocolul pentru bac (si am luat 9,64) si nu planuiesc in nici un caz sa dau vreo spaga  la faculta. Inca am convingerea ca invatatul te scuteste de toate astea.


o sa te trezesti repede.... :console:

#23
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
nu mi s-a cerut asa ca nu am dat .... sunt la o facultate unde nu se poarta de nici un fel spaga/atentiile ..... sunt insa destule facultati unde doar asa reusesti sa o scoti la capat la unele obiecte ....

#24
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 25.09.2006
nu mi s-a cerut. am incercat sa dau din proprie initiativa si nu am putut. :death:

#25
amma

amma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.09.2006
Poate ar trebui sa spuneti facultatile la care NU se da spaga, sa se orienteze din timp micutii invatacei  :)

#26
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006

View Postbluehunt, on Oct 4 2006, 10:41, said:

o sa te trezesti repede.... :console:


Vrei sa spui ca in conditiile in care tu faci o lucrare perfecta la vreun examen exista vreo sansa sa nu-ti dea examenul? :huh: Eu nu cred asa ceva. Am mai auzit eu si la alti colegi de grupa tampenii de genul "eu am scris tot si nu-nteleg cum de mi-a dat 5" sau "are ciuda pe mine si nu stiu de ce" (asta de parca profesorii n-au cu ce sa-si petreaca timpul). Repet: nu cred ca un profesor te poate pica daca tu stapanesti perfect toata materia, Am Am sa vorbesc din proprie experienta: mai exact in primul semestru al anului 1 am picat un examen pentru ca n-am tratat unul dintre subiecte de cel putin nota 5 ( indiferent cat de subiectiva poate fi aceasta apreciere). In cel de-al doilea semestru inainte de a doua prezentare la examen am fost informati ca daca ajungem sa avem restanta la acea profesoara nu mai trecem fara spaga. :confuzzled: Eram destul de stresat pe atunci caci nu stiam ce sa fac avand in vedere ca optiunea de a apela la parinti pt. banii de spaga era exclusa.
Asa ca m-am pus si am "devorat" materia timp de 4 zile. Nu stiu daca am reusit sa dorm 10 ore in cele 4  zile dar macar am avut multumirea ca la examen voi fi 100% sigur pe mine. In momentul in care am fost chemati sa ne ridicam carnetul de studenti (cu nota trecuta) din cabinetul profesoarei deja eram pregatit sa ma cert si sa o pun sa-mi corecteze lucrarea de fata cu mine. Ceea ce m-a surprins a fost ca m-a felicitat si mi-a zis ca de mult nu a mai citit o lucrare atat de ampla. Mi-a dat nota 9 si doar 6 stundeti am luat examenul. Restul prapad...

#27
lemon_demon

lemon_demon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 26.06.2006

View Postxella, on Aug 15 2006, 21:54, said:

Eu am comis-o, dar nu in facultate ci in liceu. Ma duceam constant la profa de istorie cu cate o atentie. In schimb aveam catalogul pe mana cat timp eram la ea la catedra, faceam subiectele pentru teza si mai si corectam lucrarile colegilor :D

Nu ma intrebati la ce liceu am fost sau cum o chema pe profa ca nu va spun! :naughty:
Cert este ca la istorie nu am avut niciodata media mai mica de 10, iar colegii lua note dupa cum imi erau de simpatici :D

vezi ca ai zis deja la care liceu ai invatat, prin alta rubrica.  :w00t:

Edited by lemon_demon, 07 October 2006 - 19:35.


#28
alexpreda

alexpreda

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 08.12.2003
nu mi s-a cerut

insa am dat pentru anumite examene in fac. - in ultimii 3 ani
la 2 ex am dat degeaba inainte, insa am vrut sa fiu sigur ca le iau
si am facut prostia sa nu dat din primu an, poate scapam mai usor

#29
Marius Hood

Marius Hood

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.01.2007

View PostSnappy, on Sep 6 2006, 10:23, said:

atata timp cat vezi ca ala de langa tine se scarpina-n nas, scoate euro si ia totul pe cand tu tragi ca vita si nu rezolvi nimic, scuze, dar ajungi sa dai mai mult din sictir la un moment dat.
eu am patit-o sa invat MULT la examene si sa pic cu subiecte pe care i le-am dat altuia [care a luat] sau sa vad altii care nu invatau neam si apareau cu 5... sau cazuri si mai faine cand nici nu vine la examen da' el trece...
ce urasc eu insa e genul de om care dupa ce ca da spaga se mai si lauda ca vezi Doamne - el a invatat de a rupt cartea in doua, sau ca examenul a fost usor... sau alte replici de genul...

macar daca dau tac din gura si imi vad de treaba mea si dup-aia nu ma ..... pe mine ca "mama ce tare sunt - eu am luat, altii nu"... dar in fine... sunt oameni si oameni, nu?

Sa-ti spun ceva, e adevarat ca in scoala se cam da spaga, si mai trec unii si asa, dar dupa ce termini, o sa vezi ca prostovanii au sansa pestelui pe uscat(cu exceptia faptului ca tata e mare parlamentar/nomenclaturist si copilasul e sef la agentia de mediu), iar la companiile veritabile au nevoie de oameni care si-au dezvoltat muschii din cap prin antrenament, nu de tampiti odihniti intelectual(orice organ se trofiaza dac nu e folosit).

#30
Marius Hood

Marius Hood

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.01.2007

View Postamma, on Oct 5 2006, 21:51, said:

Poate ar trebui sa spuneti facultatile la care NU se da spaga, sa se orienteze din timp micutii invatacei  :)
Nu exista asa ceva in Romania(si nici pe planeta Pamant cred, dar in alte tari se numesc sponsorizari si nu au acces la ele toti).

#31
mali_06

mali_06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.12.2006
nici eu nu am dat nici protocolul pt bac, iar la facultate pana acum nu am auzit sa se ceara/sa se dea spaga pt examene. Asta la ASE-CSIE. Dar si la ce salarii si functii au profii m-as si mira sa se mai uite la un maruntis de 100 eu, sau ar fi chiar nesimtire curata.
Pt celelalte facultati din Ase nu bag totusi mana-n foc pt ca nu cunosc asa bine.

#32
Confuz

Confuz

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 70
  • Înscris: 03.06.2005
Si eu tot la ASE sunt la FABBV si tin sa spun ca as da din toata inima daca acest lucru m-ar scapa de stresul de a toci ca tampitul si apoi a pica examenul ca s-a decis conducerea sa schimbe profesorul la materia respectiva. Problema e ca nu cunosc/am procedat asa pana acum si nici nu prea intrevad lucrul acesta prea curand. Daca nu va place matematica nu dati la FABBV ;)

Edited by Confuz, 04 February 2007 - 21:25.


#33
adrianc

adrianc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 23.08.2005
nu am dat, motiv pentru care am luat o nota cu mult mai mica decat alti colegi de-ai mei paraleli cu examenul. Era vorba de un examen de assembler (PLA$$$$$) din anul 2, A&C (poli bucuresti). Ala era atat de nesimtit incat spaga se primea de la fiecare grupa, alaturi cu o lista a "contribuabililor"


...vede-l-as sub tramvai!

#34
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Eu am dat o restanta acum 2 saptamani si am cumparat efectiv subiectele de la profa :notangel: .Mi le-a dat gata rezolvate si am luat 9.E vb. de facultate de stat.
Am apelat la solutia asta ptr. k eram pe dinafara la materia respectiva :console:

Edited by FireSky, 16 February 2007 - 11:48.


#35
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

View PostFireSky, on Feb 16 2007, 11:47, said:

Mi le-a dat gata rezolvate si am luat 9
nu vreau sa te intreb ce ai gresit, avand in vedere ca erau gata rezolvate  :notangel:

nu am dat, dar daca stiu ca ma scapa asa, am sa strang din buci nitel si am sa dau :)

#36
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006
nu am dat pana acum niciodata insa acum  sunt intr-o situatie naspa de tot....am un examen care pur si simplu PUTE si nu l-as lua ever si ma gandeam serios sa mi-l cumpar dar nu stiu cum? sa am tupeu sa merg direct la profesor?nu stiu cum as putea proceda.am auzit de persoane care mergeu direct la secretara si intrebau care profi iau spaga dar mie imi vine greu sa cred asta.apoi imi e frica (daca imi fac pana la urma curaj sa merg la prof sa-i ofer banutii...) sa nu refuze si sa considere incercarea mea o ofensa si atunci chiar sa nu mai am vreo sansa sa-mi iau examenul....nu stiu cum sa fac....voi cum ati procedat cand ati dat spaga?

PS: sunt la ise cluj

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate