Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

Internet gratis de la ZAPP?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
64 răspunsuri în acest subiect

#37
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 903
  • Înscris: 14.04.2006

 cmidp, on Jul 14 2006, 14:41, said:

Si totusi, care e rationamentul ce te-a determinat sa spui ca are criptare pe 256 biti?

128 suna prea accesibil si comun incat te-ai gandit ca varianta 256 e mai SF si hardcore, da bine la public? :)


pur si simplu din reflex...unde intru, daca exista certificate le verific,am vrut sa pun cat mai complex. e clar ca este o sectiune securizata a zappmobile.ro.

#38
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.301
  • Înscris: 07.10.2005
Nu are nici o legătură faptul că te poţi conecta la internet cu faptul că ai introdus niste date pe extranetul zappmobile. probabil mergea şi înainte. Foarte probabil este o greşeală a celor de la Zapp. Semnalează acest lucru ca să nu ai surprize.

#39
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 451
  • Înscris: 30.06.2005

 cmidp, on Jul 14 2006, 14:41, said:

Si totusi, care e rationamentul ce te-a determinat sa spui ca are criptare pe 256 biti?

128 suna prea accesibil si comun incat te-ai gandit ca varianta 256 e mai SF si hardcore, da bine la public? :)

Probabil ca asta a fost rationamentul....

Fișiere atașate



#40
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 903
  • Înscris: 14.04.2006

 HolyGigi, on Jul 15 2006, 08:24, said:

Probabil ca asta a fost rationamentul....


vezi ce am postat mai sus si atat....e greu???

#41
karcotashu

karcotashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 133
  • Înscris: 27.08.2002
hehe ...... vestea proasta e ca intr-adevar nu a mers decit vreo 15 minute.

Vestea buna e ca, dupa, mi-a functionat cu cardul de la modemul zapp (cel de prepay).

Sa le fi scapat ceva celor de la zapp pe partea asta?
Stie careva cum functioneaza prepay-dul de la zapp?

#42
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005

Quote

Probabil ca asta a fost rationamentul....

Beton !!! :)

#43
regedit

regedit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 63
  • Înscris: 01.07.2003
Avand ceva legaturi cu Zapp cred ca pot sa va lamuresc eu ce este cu acea interfata. Este intr-adevar o interfata de activare asa cum mai mult a banuit karcotashu. A fost facut ca un experiment restrans pentru activarea doar pentru date in regim pre-pay a telefoanelor deconectate 1x. Din cate stiu eu interfata este chiar functionala dar nu este o oferta comerciala dar nici o incalcare a contractului. Este doar o portita din dos - de care cei de la Zapp stiu pentru acest tip de actiuni. Daca aveti telefoane deconectate 1x va pot explica cum functioneaza pentru a le transforma in modemuri de date.

Ideea e, ca nefiind un serviciu comercial, Zapp nu garanteaza in nici un fel functionarea acelor terminale .... ce-i drept nici nu se cere nici un ban pe activarea lor in regim de modemuri.

#44
valdur

valdur

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.721
  • Înscris: 06.02.2006

 regedit, on Aug 2 2006, 09:41, said:

Avand ceva legaturi cu Zapp cred ca pot sa va lamuresc eu ce este cu acea interfata. Este intr-adevar o interfata de activare asa cum mai mult a banuit karcotashu. A fost facut ca un experiment restrans pentru activarea doar pentru date in regim pre-pay a telefoanelor deconectate 1x. Din cate stiu eu interfata este chiar functionala dar nu este o oferta comerciala dar nici o incalcare a contractului. Este doar o portita din dos - de care cei de la Zapp stiu pentru acest tip de actiuni. Daca aveti telefoane deconectate 1x va pot explica cum functioneaza pentru a le transforma in modemuri de date.

Ideea e, ca nefiind un serviciu comercial, Zapp nu garanteaza in nici un fel functionarea acelor terminale .... ce-i drept nici nu se cere nici un ban pe activarea lor in regim de modemuri.

cred ca cosco ar fi interesat :naughty:

#45
karcotashu

karcotashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 133
  • Înscris: 27.08.2002
Adevarul e ca mie mi-a mers OK (in general, in afara de probleme legate de semnal).

Am fost in concediu la mare si chiar m-am bucurat din plin de acest "internet mobil".
Am consumat cam 2 cartele de 10$ .....

Concluzia este ca am fost oarecum multumit (mai ales ca nu am gasit HotSpot in Eforie Sud).

#46
nutumdp

nutumdp

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 250
  • Înscris: 07.08.2006
karcotashu tu esti taun mare ma!, stii macar ce este aia autentificare?, tu ce intelegi prin a intra pe un site? ca daca iti apare sa te loghezi gata ai intrat, baga mai intai userul si parola si dupa aia intri nu fi bou ca tara pule!

taci drak din gura daca habar nu ai pe ce lume te afli!

#47
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.103
  • Înscris: 05.05.2003
Intr-adevar pe terminale active da "Error Code 1", deci nu se pot activa!
Ideea cu prepay pe terminale deconectate ar fi chiar buna.

#48
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.798
  • Înscris: 06.09.2004

 nutumdp, on Aug 17 2006, 15:59, said:

karcotashu tu esti taun mare ma!, stii macar ce este aia autentificare?, tu ce intelegi prin a intra pe un site? ca daca iti apare sa te loghezi gata ai intrat, baga mai intai userul si parola si dupa aia intri nu fi bou ca tara pule!

taci drak din gura daca habar nu ai pe ce lume te afli!

suparat tare pe viata nenea asta...   :)  
are cineva idee cum se poate gasi un zapp liber de abonament? :)

#49
Latzi

Latzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 190
  • Înscris: 25.08.2006
Tema mea de discutie nu prea are legatura cu cea discutata de voi doar mie mi-se pare tot o ciudatenie de aceea m-am incurajat sa postezi si aici;
:D
Link-ul este aceasta: discutii Zapp

#50
coco-77-air

coco-77-air

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 27
  • Înscris: 25.08.2006
Vreau sa ma ajutati, prin a-mi spune care este procedura pentru a conecta un telefon zapp cu abonamentul reziliat la conexiunea de date. As vrea sa incerc, ma intereseaza viteza practic si functionalitatea serviciului aici unde ma aflu eu. Oricum am facut formele pentru un abonament la ei dar mai astept putin pentru ca spun ei va iesi curand un telefon interesant si costul la o eventuala achizitionare dupa semnarea contractului este prea mare . Multumesc anticipat si astept cu interes raspunsurile voastre.

#51
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.492
  • Înscris: 18.12.2005
Pentru un fixtel dupa reziliere se poate conecta la net sau nu ?

#52
clptl

clptl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 190
  • Înscris: 28.01.2005
santeti dusi. toti. clar. dupa ce un telefon a fost deconectat (taiat) de la reteaua zapp, NU MAI FUNCTIONEAZA. poti sa il arunci. nu poti sa il conectezi la serviciu de date doar daca ai treci numarul si seria.

probabil ca voi credeti ca serviciu de date de la zapp e ca la cablu`.. te legi si tu acolo... oricum, puteti sa continuati sa cautati siteuri "ascunse" de la zapp unde bagati numarul de telefon inmultit cu anu nasterii si data curenta, editat in hexa si va da enspe mi de minute.

#53
taricean

taricean

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 23
  • Înscris: 16.01.2007

 clptl, on Jan 11 2007, 22:34, said:

santeti dusi. toti. clar. dupa ce un telefon a fost deconectat (taiat) de la reteaua zapp, NU MAI FUNCTIONEAZA. poti sa il arunci. nu poti sa il conectezi la serviciu de date doar daca ai treci numarul si seria.

probabil ca voi credeti ca serviciu de date de la zapp e ca la cablu`.. te legi si tu acolo... oricum, puteti sa continuati sa cautati siteuri "ascunse" de la zapp unde bagati numarul de telefon inmultit cu anu nasterii si data curenta, editat in hexa si va da enspe mi de minute.

ba...daca nu te pricepi de ce postezi aiurea si incurci lumea ?
sau ai fi si tu vre-un angajat model la zapp ?
n-ai inteles deja ca e un serviciu "tolerat" si "negarantat" de zapp ?
adica, pentru cei din clasa I, ca tine, "serviciu de date pre-platit, negarantat, pe terminalele deconectate permanent aflate in piata si care nu produc"
got it ? sau sa atasez o schema ?

pentru cultura ta generala, orice terminal zapp poate fi re-activat "as is" sau in urma reprogramarii numarului, cel putin teoretic.
asa ca daca ai terminale deconectate, ma intereseaza, nu le arunca.

Pentru coco-77-air si mihai-20005
Daca vrei sa reactivezi un telefon deconectat permanent/reziliat in modul date prepaid, trebuie sa urmezi urmatorii pasi:
1. Notezi numarul de telefon si serialul aparatului (se cheama ESN si e scris undeva sub baterie si are 8 caractere hexa)
2. Intri pe url-ul mentionat in mesajele anterioare si completezi cele 2 informatii in formul cerut.
3. Dai submit.
Daca obtii codul de eroare 0, inseamna ca ti-a mers.

obs: exista sansa ca telefonul sa nu se activeze, daca numarul de telefon a fost refolosit si este activ.
       deci daca ai un tel. mai vechi pe care l-ai scimbat cu unul nou, ia-ti adio.

Am impresia ca merg numai cu telefoanele vechi de genul H150 si Z110. Nu cred ca merge cu fixtel-ul.

numai bine. :peacefingers:

#54
clptl

clptl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 190
  • Înscris: 28.01.2005
TU ESTI CHIAR DUS CU PLUTA. iti fac io cadou un 030 sau 020 din prepay cum zici tu, daca merge. esti dus de tot... oricum.. navigare placuta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate