Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Fotografia...

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#91
dexxter

dexxter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 17.06.2005

View Postarty, on Jun 21 2006, 01:55, said:

so, rog ca Subaria "Shuruburi shi Clame" sa fie neaparat la "accesorii stative" nu la "trepiede" ... termen general... ca poate vin io asha tropa tropa la Tripoade shi cand citesc mai bine, ma pomenesc cu post despre stative de lumini de'mi vars inghetzata pe mine de furie...

bagatzi un ochi la aria "Auto" cum e... dictzionar frate... mai ramane sa'i puna un index shi un motor de cautare propriu... daca asha ceva se vrea...

cand ziceam de separare, ma gandeam nu la impartzirea posturilor in subcategorii.. ci ma gandeam la altfel de separare.. un loc unde chiar sa se poata avea o discutzie normala pe teme foto. am senzatzia ca am anticipat mult prea mult....

Stand si citind de pe seara, eu imi doresc asea:

1. sa se citeasca manualele aparatelor;
2. sa se acceseze scolile
3. sa se acceseze interminabilul gugal;
4. sa se intrebe dupa aia;
5. sa se dea dovada de autocenzura la postarea de poze
       a. in cazul in care nu se da dovada, sa nu se ceara cricita, ci sa se posteze sub forma "Eu vreau sa fac publica ultima banalitate realizata cu sapuniera/DSLR-ul meu tinut pe auto, la care mi-a fugit focusul si pe care l-am dat de pereti ca nu face poze clare"
       b. in cazul in care se da dovada, sa se accepte consecintele criticilor primite.
6. sa se inteleaga ca facand publica o fotografie/poza iti asumi un risc (macar si acela de a fi luat in balon)
7. sa se inteleaga ca fiecare sut in fund e un pas inainte - chestie dovedita mai ales in afara ariei foto SP. Eu mi-aduc aminte de primul meu post cu poze. Duamne!  :puke:

Am sa continui lista.
Ceea ce scoate din sarite este probabil ignoranta si autosuficienta, asa vad eu lucrurile. Mai cred ca daca nu pui mana sa citesti si vrei mura-n gura, fara nici un fel de exercitiu, nu se poate progresa.

Si mai cred ca o doza de ironie fina te destinde, la birou intr-o pauza, la o cafea intr-un hotspot wireless sau seara acasa. Cineva spunea ca nu are umor ala care nu stie sa rada de el insusi...

#92
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

View PostTaxon, on Jun 20 2006, 14:53, said:

roaga-l pe rigid aurel sa iti faca cunostinta cu el :D
ya.. shtefan e mai... flexibil :)

#93
rolerblade

rolerblade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 29.04.2005
Salut,

nu cred ca va era dor de mine, dar am citi cu interes discutia de aici si pot sa zic ca sunt de acord pe de o parte si pro si pe de o parte contra.

Nu am mai postat fotgrafii de mult, dar cand am facut asta ca incepator am primit suturile mele in fund...m-am suparat eu la inceput, dar am primit si sfaturi (merci Rigrid).Cu timpul am folosit sfaturie si am ajuns sa citesc destula teoria prezeta pe aici pe forum in topicurile specifice...Personal am cred ca 2000 de poze pe calculatorul personal si sincer va zic ca se cunosc diferentele de dinainte si dupa "scoala".Din punctul asta de vedere pot sa multumesc forumului ca mi-a deschis ochi catre ceva despre care nu aveam habar...Acum experimentez cand am timp, cateva ore pe saptamana...Dar progresez.

Pe de alta parte am vruit sa pun o data o poza foarte apreciata decriticii din afara a unui amic care lucreaza la National Geografic..era din .RO si puteam sa zic ca am facuto eu.De ce vroiam asta?
Pentru ca o mare parte din posturile de pe aici sunt adresate in raport de renumele celui care posteaza..Am vazut si poze face de "mari" de pe aici care nu erau extraordinare.

Ce inseamna asta pentru mine?Inseamna ca ma rezum sa citesc forumul des..zilnic...mai aflu despre un aparat ca face ceva, ca a mai aparut un obiectiv nou, dar nu mai postez.Nu mai postez pentru ca sunt foarte putini care dau sfaturi practice.Restul, din care o mare parte nu au fost in stare sa postese o fotografie in ultimele luni (si nu ma refer la big_ipaq) ma refer la userii care nu-si vad barna din ochi, se grabesc sa dea sfaturi cre mai decare mai alambicate.Pana la urma parerile sunt subiectivce de asemenea..si au ajuns sa nu ma intereseze


asa ca in concluzie :

1.admir volumul  mare de info care circula pe forum, e de foarte mare folos si mai admir o parte din userii "grei" care stiu sa dea sfaturi.( ma simt printre cei care la un moment dat din viata au vrut sa centreze totul in poza, dar nu am reusit sa ma las de tot)

2. sunt in dezacord total cu "bascalia"de care se vorbea mai sus pentru ca nu motiveaza sa vrei sa faci mult si umple paginile de pomana.Sper sa se prinda cei care simt , poate isi rezolva unele issue-uri care le framanta noptile

So, pana data viitoare, Enjoy

PS:nu vreau sa se desparta aria in doua, eu unul sunt interesat de o competitie cu cei mari decat de o amestare prin mediocru...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate