Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,

La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...
 Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...
 Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror
 

Fetele cu "Aripioare"

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#1
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
De câte ori ies prin oraș nu se poate să nu văd fete ce poartă tricouri să se vadă burta. OK, e sexi, ar zice unii DAR nu în toate cazurile. Uneori, când vezi cum atârnă după ele toate cele îți vine să :puke:
Come on, chiar nu mai există decență/bun simț? Unele chiar nu se uită în oglindă? Nu de alta, unele ar arăta muult mai bine fără fițele alea.

#2
Ayame

Ayame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,624
  • Înscris: 23.02.2006
Barbatii  prefera femeile plinute, daca n-ar fi asta s-ar chinui si ele sa slabeasca putin, stii, eo  vorba:" cine ma place, ma place si asa", probabil de-aia in romania nu se gasesc marimi de pantaloni sub 38, am fost la Mall sa-mi cumpar niste pantaloni  si nu aveau marime mai mica de 38 , cind am intrebat vinzatoarea mi-a zis ca gasesc la copii. :confuzzled:

Edited by Ayame, 16 June 2006 - 05:53.


#3
veioza

veioza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 14.06.2005
Nu, nu exista decenta si bun simt, ca tot ai intrebat. toate grasele au impresia ca sunt indreptatite sa poarte astfel de tricouri, ca ele au ce arata. si adevarul e ca barbatilor astea plac, grase si lipsite de inhibitii.

Si exista in Romania si pantaloni masura 34 si 36, numai nu prea sunt cumparatoare. Ai dat tu, ayame, peste o vanzatoare grasa si tampita, atat.

#4
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,836
  • Înscris: 13.01.2005

 matthew, on Jun 16 2006, 06:02, said:

De câte ori ies prin oraș nu se poate să nu văd fete ce poartă tricouri să se vadă burta. OK, e sexi, ar zice unii DAR nu în toate cazurile. Uneori, când vezi cum atârnă după ele toate cele îți vine să :puke:
Come on, chiar nu mai există decență/bun simț? Unele chiar nu se uită în oglindă? Nu de alta, unele ar arăta muult mai bine fără fițele alea.
N-au simțul ridicolului și probabil nici nu aud prea des expresii de genul: "ți se văd șuncile dizgrațioase".

#5
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Fenomenul nu e numai in Romania. Apare cu precadere la adolescente.

#6
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,836
  • Înscris: 13.01.2005

 Materium, on Jun 16 2006, 09:55, said:

Fenomenul nu e numai in Romania. Apare cu precadere la adolescente.
Nu chiar. Tendința de îngrășare apare după 35 de ani.

#7
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Ba chiar! Aceleasi vaci si in Grecia, Olanda si America.

#8
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,836
  • Înscris: 13.01.2005

 Materium, on Jun 16 2006, 10:59, said:

Ba chiar! Aceleasi vaci si in Grecia, Olanda si America.
Danezele și suedezele sunt destul de slabe. La fel și rusoaicele. Bine, vorbim de femei pînă-n 35 de ani.

#9
maddog

maddog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.04.2005
Nu-i adevarat ! Fenomenul de ingrasare apare inca din adolescenta.
Am fost la scoala la copil si pot spune ca 70% din fete aveau un fund si niste picioare mai mari decit la nevasta-mea.
Si e deajuns sa te uiti la clientele din fast-fooduri!

#10
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005

 veioza, on Jun 16 2006, 09:15, said:

Nu, nu exista decenta si bun simt, ca tot ai intrebat. toate grasele au impresia ca sunt indreptatite sa poarte astfel de tricouri, ca ele au ce arata. si adevarul e ca barbatilor astea plac, grase si lipsite de inhibitii.
Ok, sunt oameni care vor neapărat să facă sex, da astea o fac orișicum. Dar eu am o probelmă: libidoul.. Știți voi, în cazuri din astea.. Nici să vrei nu prea poți.

#11
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 maddog, on Jun 16 2006, 11:04, said:

Nu-i adevarat ! Fenomenul de ingrasare apare inca din adolescenta.
Am fost la scoala la copil si pot spune ca 70% din fete aveau un fund si niste picioare mai mari decit la nevasta-mea.
Si e deajuns sa te uiti la clientele din fast-fooduri!

maddog, you dirty rat ! te uiti dupa fetele de la scoala ?  :)

 veioza, on Jun 16 2006, 09:15, said:

adevarul e ca barbatilor astea plac, grase si lipsite de inhibitii.

grasa si frumoasa

#12
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
Vorbiti serios cu treaba "barbatilor" le plac femeile grase"? mai ales in perioada adolescentei, cand toti sunt disperati dupa siluete de fotomodele? Pana sa inteleaga ei cum e cu femeia, cu formele ei... Parerea mea.  -_-

Eu cred ca pur si simplu fetele alea nu sunt constiente de cat de penibile sunt (cum spunea mufa nu au "simtul ridicolului").
Se incurajeaza unele pe altele "Hai, fata, da-te-n colo ca asa se poarta! Nu fi proasta, asta-i moda!"
Si de-aici avem: burti sugrumate de curele, burti atarnand peste talia mult prea joasa a blugilor, gambe de alpiniste iesind din pantaloni trei-sferturi, etc.

Edited by Epurica, 16 June 2006 - 12:34.


#13
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
ce-ai cu gambele de alpiniste? :w00t:

si cam de la ce circumferinta a suncii se poate purta o bluza pana la buric? :w00t:

#14
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
Cam asa sta treaba, probabil in mintea lor e ceva de genu "vreau sa fiu in rand cu lumea", sau in pas cu moda, insa saracele fete nu se privesc in oglinda sa vada cat de penibile sunt cu acele tricouri scurte, aripioare si burta imensa... de-a dreptul scarbos.  :puke:

Si de unde concluzia ca barbatilor le plac femeile grase... nu stiu, probabil asta e in subconstientul celuia care a scris asta mai sus.   :deadtongue:

#15
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

 nasorum, on Jun 16 2006, 13:58, said:

Cam asa sta treaba, probabil in mintea lor e ceva de genu "vreau sa fiu in rand cu lumea", sau in pas cu moda, insa saracele fete nu se privesc in oglinda sa vada cat de penibile sunt cu acele tricouri scurte, aripioare si burta imensa... de-a dreptul scarbos.  :puke:

Si de unde concluzia ca barbatilor le plac femeile grase... nu stiu, probabil asta e in subconstientul celuia care a scris asta mai sus.   :deadtongue:

Si mai este un aspect. In adolescenta nu prea vei intalni prietenii sincere intre fete, astfel incat amica sa iti spuna "Fata, arati ca o vaca, nu te imbraca asa!" Perpetuum mobile..  <_<

 shumilica, on Jun 16 2006, 13:51, said:

ce-ai cu gambele de alpiniste? :w00t:

si cam de la ce circumferinta a suncii se poate purta o bluza pana la buric? :w00t:

Evident, nu am nimic, atata timp cat sunt ascunse in niste haine decente.  :huh:
Oglinda iti spune asta, daca stii cum sa te uiti in ea.

#16
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
@Epurica: Corect, am exemple concrete printre "cele mai bune prietene din clasa"... toata ziua le vezi bot in bot, pana cand una din ele isi da arama pe fata si se duce naibii tot. Faza mai nasoala e ca dupa 1 saptamama le trece, un fel de deja-vu continu.

Alt exemplu... 2 tipe, dintre amiicii mei, ma considera cel mai bun prieten, de curiozitate le-am intrebat ce am eu si nu au altii, si ambele au dat cam acelasi raspuns: "in fete nu te poti baza".

Totusi, nu mai are lumea oglinzi? Hai sa plantam prin oras oglinzi in loc de copaci, astfel poate mai scapam sa ne obosim ochii si mintea cu tot felul de peisaje PREA dolofane.

#17
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
aici nu e vorba de dolofanism ci de penibilul si ridicolul la care se expun unele fete :w00t:
Desigur... poate numai noi vedem penibiliul...

#18
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
nu, cred ca il vad si ele. e imposibil sa stii ca ai 80 kile si 160 si s ate imbraci cu bluzite roz si pantloni albi .... :samui: mi se intampla uneori s avad cate un specimen....si se mai si incrunta la tine daca iti aduni falca de pe jos...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate