Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Piata de capital din Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
din curiozitate, cei carora va place bursa, nu sunteti sau nu ati fost deloc tentati de forex? :)
eu cand vad pt. ce sume se face atata agitatie, imi vine sa zambesc...
amuzante mi s-au parut si concursurile alea de pe realitatea in care niste indivizi au reusit sa obtina 17% sau asa ceva in trei luni... dar poate nu inteleg cum e cu "piata de capital" din ro... :)

Edited by gtk, 18 June 2006 - 22:10.


#20
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 02.04.2003
Inseamna ca nu stii ce inseamna piata emergenta care se comporta ca in carti....
Este extrem de predictibila nu ca forex.

#21
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
daca ar fi "extrem de predictibila", investitiile la bursa in ro. ar fi uriase... oricine si-ar dori o piata atat de predictibila care "se comporta ca in carti"... :)
doar ca realitatea e alta...

#22
iepureleindungi

iepureleindungi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.03.2006
Experienta mea cu BVB, acum o luna eram pe +, mai putin cu RCHI-ul, eu am decis sa investesc si de capul meu, ceea ce nu recomand nimanui, dintr-o data a aparut aceasta scadere a pietii si boom, pierdere imensa, sper sa mai reintru pe BVB pe la toamna, analizez acum si posibiliatea Forex-ului, inca ma documentez.

Attached Files



#23
xkx

xkx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 12.09.2004

 iepurele#####, on Jun 19 2006, 00:47, said:

Experienta mea cu BVB, acum o luna eram pe +, mai putin cu RCHI-ul, eu am decis sa investesc si de capul meu, ceea ce nu recomand nimanui, dintr-o data a aparut aceasta scadere a pietii si boom, pierdere imensa, sper sa mai reintru pe BVB pe la toamna, analizez acum si posibiliatea Forex-ului, inca ma documentez.

Bai frate pierderile alea in procente sunt doar pt 1 zi?

#24
iepureleindungi

iepureleindungi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.03.2006
eh sa nu exageram, am doar 6500 RON investiti, daca aveam vreo 300k, poate atunci erau pentru o zi, totul s-a dus in jos odata cu TLV-ul, totusi am primit o scrisoare frumoasa de la ei cum ca ma lasa sa cumpar un anumit % la 0.35 pe actiune pentru TLV, parca 10% nu mai retin si asta la toamna, oricum e dragut din partea lor ca s-au gandit sa ne ajute ")

#25
iepureleindungi

iepureleindungi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.03.2006
Vad ca iar a inceput sa se miste iar bursa.

Attached Files



#26
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

 iepurele#####, on Jun 19 2006, 16:07, said:

Vad ca iar a inceput sa se miste iar bursa.
:huh: .. in afara de data nu vad nici o schimbare...

#27
iepureleindungi

iepureleindungi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.03.2006
e o schimbare de 104 RON, adica de vineri , bursa s-a deschis azi la ora 9 si acum seara la inchidere, aveam acest castig, imaginati-va cum se castiga daca ai pont-uri si sume mari de investit, eu las acum pe liber bursa, pana nu imi recuperez banii nu mai investesc nimic

#28
iepureleindungi

iepureleindungi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.03.2006
uite aici fluctuatie la carbidfox
http://www.investman...nfo.aspx?SID=23

a avut si zile cu 12%, sunt niste actiuni foarte instabile, imagineaza-ti sa pui cate 100.000 RON doar pe un singur simbol. joi sau vineri o sa fie pe plus asta

#29
fan_vodafone

fan_vodafone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 09.06.2006
ce ziceti in urma volumelor tranzactionate de ieri si de azi isi revine in sfarsit piata de capital? sau aceasta crestere o fi doar de moment?

#30
fan_vodafone

fan_vodafone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 09.06.2006
ce profituri ati mai facut pe Bursa in ultima vreme? vreo stire noua ceva despre vreun emitent?

#31
hamsterel

hamsterel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.12.2003
Bursa merge bine in ultimul timp, zona de acumulare cu posibil viitor trend de crestere, putin probabil sa mai apara scaderi ca cele din iunie.
Offtopic: uitandu-ma un pic pe thread am remarcat ca sunt si multi "investitori" complet ignoranti (dreptul de preferinta pentru actiunile TLV era numit o "scrisoare draguta" :)))

#32
eddymutu7

eddymutu7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 04.12.2005
Pai ar fi interesant pe acest topic sa ne spuneti si cum ati invatat cate ceva despre domeniu ce ati citit si ce ati analizat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate