Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Logan 2006 vs. Audi A4 2002....pls. help

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
156 replies to this topic

#91
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003

View Postromaximusro, on Jun 10 2006, 14:28, said:

domnu fiberspeeder, asa iti dau si eu linkuri spre paginile de probleme tehnice a diferite masini monomarca. Oricum pentru tine Dacia e proasta etc etc.

Las-o dreaq ca rugina nu prea o sa vezi la o masina de 1,2 ani...asa cum vezi la Logan.
Oricum topicul asta a cam devenit o gluma foarte mare...chiar daca la inceput era doar mare.
Si bai romaximus las-o ma jos ca macane cu Loganu asta si cu masinile SH....numai presupuneri faci. Cand o sa mai pui si tu masina pe o alta masina decat loganul care il conduci duminica...vii si ne zici cum a fost si ce iti place!

Edited by MATRIXU, 13 June 2006 - 16:06.


#92
VaKe

VaKe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 19.08.2005

View PostGoofy, on Jun 1 2006, 16:09, said:

Logan :P:P:P
:roflmaofast:  hai cu toneta de ziare baaaa....si nu uita sa-l aduci pe ghita sa-l bagam in spate ca doar e Logan si incape....

#93
catalexe

catalexe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 28.05.2006

View Postterratec, on Jun 11 2006, 02:42, said:

Romanul sarac si prost prefera masina noua doar din dorinta de a epata.

EPATÁ, epatez, vb. I. Tranz. A uimi, a impresiona prin purtare, atitudine sau ținută neobișnuită, extravagantă. – Din. fr. épater.
Sursa: DEX '98  
Asa ca, terratec, sa epatezi cu un Logan, fie el si nou e cam greu. Cred ca te refereai la cei care se ingrijesc doar de imagine.

tampao,
Eu daca am o masina si vreau s-o vand, n-o dau la prieteni. Nu ca vreau sa trag teapa, doar ca eu am interesul sa iau pe masina cat mai mult. S-o pun intr-o lumina cat mai buna, s-o laud, FARA SA MINT SAU SA INSEL, astfel incat sa iau cat mai mult pe ea. Ce face baiatul asta, daca am inteles eu bine, iti face un cadou de cateva mii de euro, facandu-ti un "pret special". Mai gandeste-te!
Cred ca alegerea tine de bani.
Si mai e un lucru. Daca ai 25-30 ani si vrei sa agati gagici e normal sa visezi numai Audi. Daca ai nevasta si copii si posibilitati medii iti iei masina noua.

#94
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postcheloo2005, on Jun 13 2006, 08:52, said:

Mosule, am si eu 2 intrebari pt tine:
1. Ia zi-mi tu mie, piesele care sunt gasite defecte si necorespunzatoare la Logan , in faza de productie, unde crezi ca se duc ..? RASPUNS: PIESE DE SCHIMB
2.ba tata, cati bani iti dau astia de la DACIA-RENAULT ca sa le faci atata reclama?Te-am vazut prin mai multe topicuri ca tot ii lauzi si ii salti in sus.Tu chiar crezi ca toti sunt proshti pe forumul asta

Pentru cel care a deschis topicul, imi cer scuze ca ma luai de omu asta pe topicu tau ,dar.. sincer e primu user de pe softpedia care ma aduce in pragu disperarii.

Ca o recomandare pt masina ta, incearca si pe la Hyundai.Isi cumpara un amic de-al meu si dupa luni de cautare a ajuns la concluzia ca merita banii.Cheltuielile de intretinere nu sunt scazute ca la Logan, insa pe aproape, ai 5 ani garantie, o asigurare CASCO care sa te faca sa dormi noapte linisitit te-ar costa cam 500 iepuroi pe an, e fiabila, motor puternic, 96CP, motorizare de 1.4, benzina.
Ar mai fi Fiat ALBEA, care e prea prost dotata la banii astia si probabil ne-fiabila, insa nu ma pot pronunta deoarece nu am aflat nimic concret, si SKODA Fabia, care e si ea o optiune de luat in seama.

Succes si vorba celui de pe forum, ceea mai buna masina e cea pe care ti-o poti permite


ai si dovezi ca sa sustii ce ai zis la punctul 1? Sau vorbesti numai ca sa te aflii in treaba. Cat despre restul aberatiilor , parerea ta proprie si personala.

#95
the_kramer

the_kramer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 27.07.2005
Pana la urma ce motor e pe Audi ala? Ca daca e un 3.0 TDI poate mai tine inca 200,000km. Pe de alta parte daca era un 1.8 pe benzina si alergat...

Oricum, masinile astea sunt cam extreme, adica una clasa budget si alta premium. Chiar nu ai gasit nimic intermediar, de exemplu un Ford Focus?

Ca o curiozitate, pentru cei care ati postat despre reparatiile dese si ieftine pe care le necesita Logan: puteti enumera aici cateva pe care le-ati facut? Dar voi, nu un prieten de-al unei cunostinte....

#96
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005

View Postcatalexe, on Jun 13 2006, 19:32, said:

Daca ai 25-30 ani si vrei sa agati gagici e normal sa visezi numai Audi. Daca ai nevasta si copii si posibilitati medii iti iei masina noua.

Aci ai dat-o în bară!
Nevasta mea - și avem și copii - ar accepta oricând un Audi în loc de Logan!  
Și am lăsat-o să-și exprime singură punctul de vedere!!

#97
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Cand 3 oameni iti zic ca esti beat te duci si te culci...Cam asa e si cu Loganul...si oamenii de pe Dacia club, chiar sunt destul de obiectivi cand vine vorba de probleme...nu ca altii de pe aici!
Si eu inchei cu offtopicul.

#98
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
uita-te pe jurnal de bord. Desi unii vor arunca cu pietre, pot fi impartial si sa recunosc problemele masinii. .

#99
the_kramer

the_kramer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 27.07.2005

View Postolteanul, on Jun 13 2006, 21:56, said:

Aci ai dat-o în bară!
Nevasta mea - și avem și copii - ar accepta oricând un Audi în loc de Logan!  
Și am lăsat-o să-și exprime singură punctul de vedere!!

Audi?! Pai asta e o mizerie in comparatie cu noul S-Klasse. Ia intreab-o!

#100
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005

View Postthe_kramer, on Jun 13 2006, 22:05, said:

Audi?! Pai asta e o mizerie in comparatie cu noul S-Klasse. Ia intreab-o!

Nu am zis că ar fi o visătoare!
Știe ce posibilități are și se limitează la ceea ce poate avea.

#101
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
posibilitatile sunt real luate in calcul sau e ceva de genul: am masina , ce se intampla dupa aia nu ma intereseaza?

#102
datace

datace

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 26.04.2005
Cehii astia de ce si au luat Logan  ? Nu le era mai usor s a sara gardu sa si ia o germana veche ?
(ai draqu prosti )
Simplu ! Pt ca aveau nevoie de: CHEAP, BIG, QUALITY, CAR !
Attached File  dacie_1.jpg   395.94K   103 downloads
hotnews-biz

Edited by datace, 16 June 2006 - 12:09.


#103
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005

View Postromaximusro, on Jun 15 2006, 21:20, said:

posibilitatile sunt real luate in calcul sau e ceva de genul: am masina , ce se intampla dupa aia nu ma intereseaza?

Real!
Pentru că e bine să stăm cu picioarele pe pământ și să nu visăm.
Dar, puțin off  topic, tot Citroen rămâne prima opțiune.

#104
tampao

tampao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.03.2006
Gata, am dezlegat enigma :D...masina e deja cumparata - Audi A4...si deocamdata sunt supermultumit de cum se comporta. Va multumesc tuturor pt sfaturi

#105
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005
Felicitari si sa te tina cat mai mult . Si sa inchida cineva topicul asta.
Astept cu interes si alte topicuri dupa cum urmeaza:
-Submarin mai vechi rusesc vs Logan 2006;
-Elicopter mai uzat vs. Logan 2006 ;
-TIR mai mic vs. Logan Break 2007;  :P

#106
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
si culmea nu proprietarii de Logan fac comparatiile astea :lol:

#107
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 02.04.2003
Pai ei au problema cu rugina.

#108
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
:) si crezi ca nu sunt masini care nu au probleme la fel de grave? de ce ar fi loganul mai deosebit? :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate