Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

LITORAL

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2619 replies to this topic

#2269
luka

luka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 25.11.2003
Pentru o zi reusita la Corbu trebuie sa mergi pregatit.
Pana la plaja Golf trebuie strangi din dinti si sa bagi masina pe un drum de pamant si pietre de
1-2 km in care faci slalom cu viteza 1 printre gropi si te umpli de praf.
Apoi dupa ce treci de parcarea unui restaurant parca Casa veche, se coboara o panta si incepe asa zisa zona de parcare.
Iti trebuie putin noroc sa gasesti un loc undeva pe langa drum printre boscheti, stuf si tantari dar este doar la 50 m de plaja.
Lasi masina si treci pe langa o bariera in care sunt unii care vand ceva, nu mai stiu ce.
Un afis zice ca zona e vezi doamne rezervatie, in fine, la Vadu mai arata a rezervatie dar aci nu prea.
Plaja nu seamana cu cele din statiuni de pe litoral fiind neamenajata. Nisipul este fin din scoici si putin mai tare.
Gunoaiele nu cred ca le strange nimeni dar pare cat de cat ok. Cred ca lumea lasa mai putina mizerie decat in alte parti
unde sunt cosuri. Apa este mai curata ca in Mamaia si cu intrare destul de lina, buna si pentru copii.
In zona Golf nu gasesti umbra, toalete, magazine, trebuie adus de acasa mancare bautura puse la rece cel
mai sigur.
Insa ce imi place cel mai mult este ca nu gasesc hotii de plaja cu sezlongurile lor infecte, si cu
manelele date la maxim. La Corbu se vede si se aude marea.

#2270
luciana5

luciana5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 11.07.2012
De ce spuneti ca Vadu e mai ok? Care e diferenta dintre Corbu si Vadu?

#2271
luka

luka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 25.11.2003
La Vadu e ceva mai departe de sat se ajunge mai greu si e mai putina lume, implicit e mai curat si mai linistit. Cel putin asa era acum 3 ani.
Pe  acolo am vazut cormorani si alte pasari ca in Delta.

#2272
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Plaja Corbu azi. Apa nu e sărată deloc, e probabil doar apa din Dunăre. Destul de aglomerat și fff multe corturi si rulote.
[ http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160730/5a3bcf4bcd84945adc406ace27adb42d.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Attached File  uploadfromtaptalk1469873624146.jpg   70.45K   181 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1469873630670.jpg   72.21K   182 downloads

#2273
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007
Atentie mare pe unde mancati in Vama Veche, am fost sa mancam la "Rogojini" iar mancarea si servirea au fost infecte.Ciorba, si ficateii reci, cartofii nefacuti, smantana cu viermi in ea, iar preturile de pe bon erau mai mari ca cele din meniu, erau cateva masini de la ANAF pe acolo dar nu am gasit pe nimeni ca voiam sa le fac o reclamatie.Oricum am sa trimit un mail catre OPC, asa servicii mizerabile n-am gasit in viata mea.

#2274
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Nu beți apa din mare in Costinești!
http://vacantalamare...zat-apa-de.html


#2275
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Hai ma, serios ?  Da' cata minte-ti trebuie ca sa bei, benevol, apa de mare ?  :huh:   Cam cat a unui reporter ProTV, banuiesc...  :death:

#2276
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Vrei, nu vrei mai iei o gura mai ales copiii. E oribil totuși ce se întâmplă.

#2277
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
De buna voie nu bea nimeni... din greseala bei si cu si fara atentionarea Pro.  Stire facuta ca sa umple spatiul...

#2278
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Stiti pana unde se mai poate ajunge la Vadu cu masina? In unii ani mai arau sa limiteze accesul spre plaja...:D

Evident nu vreau sa parchez pe plaja; dar nici in sat. Si as vrea sa platesc si permis de acces (auto + pers). Vizita de o zi...
nu am mai fost acolo de vreo 3 ani.

#2279
ralu_seby

ralu_seby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 11.11.2007
Sa va fac putina pofta :DAttached File  IMG_9096.JPG   520.56K   119 downloadsAttached File  IMG_9097.JPG   531.37K   122 downloadsAttached File  IMG_9098.JPG   850.17K   121 downloads

#2280
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007
Eu pot sa vb despre Eforie nord, unde am fost acum doi ani dupa muuulti ani de absenta. Copil fiind, prin anii 80 si 90, aici mi-am petrecut majoritatea vacantelor la mare, cu parintii si bunicii, deci imi intelegeti nostalgia...din pacate, desi am stat la o vila din centru, cu gazde foarte amabile si curatenie impecabila, restul statiunii arata dezolant...teatrul de vara unde altadata erau super spectacole, este acum inchis si paraginit, sunt foarte multe constructii incepute si lasate de izbeliste, s-a construit absolut haotic si de cel mai mare prost gust posibil...totul iti inspira doar dezgust...ce sa zic...pentru cocalarii mai saraci, care nu au bani de fite la Mamaia e ok...

#2281
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,462
  • Înscris: 22.05.2011
ce parere aveti de statiunea Costinesti?

#2282
nicuzv

nicuzv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 23.10.2012
A  fost cineva cazat la Hotelul Dorna 3 stele...din mamaia....poate sa-mi spuna cum sant conditiile ...mancarea..cazarea...etc..etc...va multumesc..

#2283
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.09.2008

View Postnicuzv, on 11 februarie 2017 - 21:35, said:

A  fost cineva cazat la Hotelul Dorna 3 stele...din mamaia....poate sa-mi spuna cum sant conditiile ...mancarea..cazarea...etc..etc...va multumesc..
Hotelul e aproape de plaja. E hotel vechi renovat si camerele sunt mici iar dotari destul de basic. Era curatenie cand am fost acolo avea piscina si loc de joaca copii. Mancare era acceptabila putine feluri pentru ca hotelul ere mic dar bunicica nu ma pot plange ... normal ca nimic deosebit doar mancare obisnuita de cantina. Acum depinde unde ai mai fost ... pe bani care am fost acolo mergeam lejer in strainatate la 4-5 stele in conditii mult mai bune.

#2284
nicuzv

nicuzv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 23.10.2012

View Postrogue80, on 12 februarie 2017 - 11:30, said:

Hotelul e aproape de plaja. E hotel vechi renovat si camerele sunt mici iar dotari destul de basic. Era curatenie cand am fost acolo avea piscina si loc de joaca copii. Mancare era acceptabila putine feluri pentru ca hotelul ere mic dar bunicica nu ma pot plange ... normal ca nimic deosebit doar mancare obisnuita de cantina. Acum depinde unde ai mai fost ... pe bani care am fost acolo mergeam lejer in strainatate la 4-5 stele in conditii mult mai bune.
Am fost anul trecut in eforie nord la hotel Slatina...am luat o teapa acolo...nici frigider..nici aer conditionat...dar ma rog la banii care iam dat..nu trebuie sa ma plang..si era de 2 stele...si mizerie..etc..etc..acum vreau sa fac Mamaia ...cica eee mai multa distractie acolo...si ai ce vedea ..nu te plictisesti..adica sa faci numai plaja si mancare...in eforie era totul in paragina..despre acest hotel care l-am gasit pe net..cica are 3 stele ..si ma-m gandit ca nu o sa iau teapa ca dincolo...pentru-ca aici pentru 6 nopti dau 26 de milioane ..prin agentie...am rezervat ....doar prin telefon...inca nu am platit...ma mai gandesc ...poate cineva imi spune un hotel mai bun sa fie pana in 30 de milioane...6 nopti....oricum va multumesc...

Imi poate recomanda cineva un hotel in Mamaia pentru luna August----6 nopti.....sa fie pana in 30 milioane...va multumesc...

#2285
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Lido Hotel

#2286
nicuzv

nicuzv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 23.10.2012

View PostdaniMMM, on 18 februarie 2017 - 11:15, said:

Lido Hotel
Multumesc frumos...intradevar dupa cum am vazut  si in poze era ceva frumos....dar sau epuizat toate locurile..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate