Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

LITORAL

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2619 replies to this topic

#2287
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010
Buna ziua,


Aveti idee, pareri despre hotel Capitol in Jupiter.
merita, nu, este ok de mers cu copil de 7 ani ?

Mersi,

#2288
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Hotelul este ok,am stat si acolo,statiunea e prea mica,ofera foarte putin si plaja oribila, trebuie cu papuci de plaja din cauza scoicilor,dar poti merge pe jos pana in Neptun

#2289
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Se apropie vara si incep sa mi-aduc aminte de ultimul sejur din vara trecuta la Mamaia, asa incit o sa incerc sa storc fo citeva amintiri. A fost o chestie spontana. Acum a venit ideea, dupa o jumatate de ora rezervasem pe booking si dupa alte doua ore eram deja pe drum. De la ultima incursiune pe litoralul romanesc trecusera 16 ani. Ma jurasem sa nu mai trec pe-acolo, dupa ce am vazut cum se deverseaza mizeria de la hoteluri direct in mare. Am stat 5 zile la hotelul Bavaria Blue. Asta si valurile au fost singurele raze de lumina. In rest multa mizerie, inclusiv pe plaja, o promenada cu absolut nimic de vazut si extrem de multa t-z-i-g-a-n-i-e pe strazi.
Vor mai trece foarte multi ani, pina cind s-ar putea sa mai am fo idee la fel de stralucita. Cu parere de rau, litoralul romanesc este un jeg. Cine are masina, mai bine incearca in Croatia, sau Muntenegru. Cine sta bine cu banii, nu are nevoie de recomandari.
Apropo, cind eram student, aveam o solutie de buget. Mergeam an de an cite o saptamina sau doua la Adriatica, pe partea italiana si inchiriam o vila cu 3...4 camere pentru 250€ pe saptamina. Bibione, Caorle...cu totul altceva decit Mamaia. Nu trebuie sa inghititi bataia de joc, exista solutii destule, pentru toate buzunarele ;)

#2290
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Salutare...cred că am de a face cu o mica țeapă..apartament la preț suspect de mic...ce spuneți??

Attached Files



#2291
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
De Rusalii am stat 4 nopți la Hotel Semiramis . Hotelul este proaspăt renovat,  miroase fiarte frumos, camera este dotata cu un pat dublu confortabil,  cu proasoape albe si moi, cu prosoape colorate pt. plaja, săpun,  sampon, feon, are balcon cu 2 scaune si uscator pt. rufe. Este liniște,  are o curte verde cu trambulină si tobogan pt copii, are un bar cu fololii si TV afară.  Toată atmosfera de aici te îmbie la odihnă... Personalul hotelului este foarte amabil si bine instruit. Am avut demipensiune: mic dejun - bufet suedez indestulator , masa de seară a fost a la carte pt că  nu au fost mulți turiști de Rusalii . Dacă erau turiști îndeajuns de mulți si masa de seară ar fi fost in stil bufet suedez. Probabil acum in sezon asa este! La micul dejun puteai găsi:  lapte,ceai si cafea; ouă omletă,  ochi , fierte, 2 feluri de brânză,  cascaval, file, salam, placinte sau pateuri cu branza sau mere, zacusca si gem home made, cereale, pepene, mere, banane, mini prăjituri.  La masa de seară a fost câte in platou pt 2 persoane cu aripi de pui, carne de porc si mici cu garnitura si salate diverse,  smantana cu mămăligă,  paste, fasole cu carnat etc. si de fiecare data un desert -inghetata, tort etc. In concluzie, hotelul Semiramis oferă servicii foarte bune pt litoralul romanesc având un raport bun calitate/pret. Il recomand cu căldură.  Statiunea Saturn este asa cum este peste tot la noi la mare. Plaja frumoasă,  marea a fost un pic rece dat s-a putut intra in ea.

#2292
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015
Ce recomandati intre Steaua de Mare si Complex Mediteranean (fost Mercur Minerva) pentru 2 adulti si un copil de 4 ani?

#2293
2good

2good

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 01.09.2008
Va salut.Imi puteti recomanda o pensiune,vila in Mamaia Nord .Vreau sa ma duc cu sotia la sf lui august.Mersi.

#2294
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcriss_65, on 03 iulie 2017 - 18:48, said:

De Rusalii am stat 4 nopți la Hotel Semiramis . Hotelul este proaspăt renovat[...]In concluzie, hotelul Semiramis oferă servicii foarte bune pt litoralul romanesc având un raport bun calitate/pret. Il recomand cu căldură.  Statiunea Saturn este asa cum este peste tot la noi la mare. Plaja frumoasă,  marea a fost un pic rece dat s-a putut intra in ea.
Hotelul Semiramis, identic ca şi construcţie cu hotelul Tosca (la care am stat în 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 şi 2006) mi-a făcut o impresie foarte proastă la vremea respectivă. Păstra aproape intact aerul anilor 80, când proletariatul cu relaţii avea acces pe litoral.
Chiar m-ai făcut curios şi, de Sf. Maria, în drum spre BG voi opri la el ca să mă conving.
Plajă făceam numai între Saturn şi Venus, unde din 2006 încolo începuse să se ţină porcăria aia numită Liberty Parade. Avea, pe atunci, renumele de a fi cea mai lată plajă din Europa.
Pentru cei care caută o cazare bună, dar mai scumpă decât la bulgari, recomand Vilele Soarelui de la marginea staţiunii Neptun.

#2295
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012
Hey,

intentionez sa merg pe litoral pentru 3 zile la inceputul lunii Septembrie. Imi poate recomanda cineva cazare ok in Jupiter?
Familie 4 persoane, buget mediu, exclus hotel 4****

#2296
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007

View Postcatavencuadelin, on 19 august 2017 - 21:29, said:

Hey,

intentionez sa merg pe litoral pentru 3 zile la inceputul lunii Septembrie. Imi poate recomanda cineva cazare ok in Jupiter?
Familie 4 persoane, buget mediu, exclus hotel 4****
Eu stau cand merg in Jupiter la hotel Majestic.Este de 3 stele,se poate face rezervare direct la hotel,am fost multumita,desi:camerele nu sunt renovate,deci nu te astepta la lux,dar este curat,micul dejun bun,vedere frumoasa de pe terasa restaurantului,aproape de plaja,are piscina(care pe mine nu ma intereseaza).
Anul trecut in septembrie am fost ultima oara si mi-a placut mult plaja,atasez poze.Una din poze este facuta din balconul camerei.
Anul trecut la sfarsit de august am platit 110 lei/camera dubla cu mic dejun/zi, fiind client fidel,un tarif f bun tinand cont ca biletele la marea noastra s-au scumpit constant in ultimii ani.
Mi se pare ca au si apartamente ,in caz ca ai copii,nu stiu cat costa.

Attached Files

  • Attached File  jup3.jpg   220.47K   66 downloads
  • Attached File  jup2.jpg   420.63K   61 downloads
  • Attached File  jup1.jpg   695.85K   60 downloads

Edited by belisima, 20 August 2017 - 18:39.


#2297
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012

View Postbelisima, on 20 august 2017 - 18:22, said:

Eu stau cand merg in Jupiter la hotel Majestic.Este de 3 stele,se poate face rezervare direct la hotel,am fost multumita,desi:camerele nu sunt renovate,deci nu te astepta la lux,dar este curat,micul dejun bun,vedere frumoasa de pe terasa restaurantului,aproape de plaja,are piscina(care pe mine nu ma intereseaza).
Anul trecut in septembrie am fost ultima oara si mi-a placut mult plaja,atasez poze.Una din poze este facuta din balconul camerei.
Anul trecut la sfarsit de august am platit 110 lei/camera dubla cu mic dejun/zi, fiind client fidel,un tarif f bun tinand cont ca biletele la marea noastra s-au scumpit constant in ultimii ani.
Mi se pare ca au si apartamente ,in caz ca ai copii,nu stiu cat costa.

Da, mulţumesc pentru recomandare, cunosc hotelul din exterior. Am cautat acolo dar pentru perioada dorita de mine nu mai au locuri.

#2298
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007
Este o persoana care se ocupa de rezervari,daca doamna ti-a spus ca nu au locuri, inseamna ca nu au.Dar,ma mir,fiindca de obicei in acea perioada hotelul este cam jumate ocupat.Daca nu ai numarul de telefon,ti-l dau eu prin PM.
A,si inca ceva:nu te grabi sa rezervi,eu am ajuns la concluzia ca cel mai bine este sa rezervi cu cateva zile inainte,fiindca asa poti vedea exact si cum va fi vremea.

Edited by belisima, 21 August 2017 - 06:44.


#2299
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

View Postcatavencuadelin, on 19 august 2017 - 21:29, said:

Hey,

intentionez sa merg pe litoral pentru 3 zile la inceputul lunii Septembrie. Imi poate recomanda cineva cazare ok in Jupiter?
Familie 4 persoane, buget mediu, exclus hotel 4****

daca nu ai rezervat inca, iti recomand cu toata increderea hotelul cometa din jupiter. incearca sa faci rezervarea direct pe site-ul hotelului, sunt prompti in confirmare.
daca cele 4 persoane sunt 2 adulti si 2 copii, ti-as recomanda sa faci rezervare pentru camera family.

#2300
obilici

obilici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 08.05.2009
Ar mai fi cineva interesat de o listă cu plaje din România pe care se pune muzică tare? Nu știu dacă să deschid un subiect separat.

În iulie anul ăsta am avut neșansa să îmi iau șezlong în dreptul terasei „South Beach” din Mamaia, care punea muzică tare și care a refuzat să reducă volumul. Apucasem să plătesc șezlongul, că altfel nu rămîneam acolo.

Nu mă deranjează muzica în surdină, dar bubuitul de tobe pe plajă mă enervează.

Am mai fost la plajă în cîteva țări în afară de a noastră, dar sadismul ăsta cu muzica dată tare nu l‑am mai întîlnit. În fine, presupun că sînt și care preferă așa. Aș vrea doar să știu unde se practică asta ca să evit pe viitor astfel de neplăceri.

Edited by obilici, 13 September 2017 - 02:30.


#2301
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Obilici, pune pe lista si plaja Momo Beach din Neptun.

#2302
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
Stie cineva in ce statiune sunt montate umbrele pe plaja, maine am drum prin zona litoralui si fiind cu copilul ma gandeam sa stam cateva ore

#2303
Akkerman

Akkerman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.12.2008
Salut,
Am o intrebare mai mult pentru anul viitor, acum e cam tarziu.
Cam ce plaje din Romania au intrarea lina in mare si ar fi potrivite pentru inot incepatori, in zilele linistite.
Stiu de Mamaia cu intrarea pe zeci de metri, la polul opus Vama Veche unde se face adanc imediat, dar nu cunosc celelalte statiuni si plaje.
Multumesc

#2304
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Neptun, plaja din partea stanga a steagurilor/digului.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate