Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Hyundai Santa Fe

- - - - -
  • Please log in to reply
6185 replies to this topic

#37
townkat

townkat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 29.12.2004
A mea a fost incarcata pe 28 martie si sper sa o ridic miercurea sau joia viitoare. Este posibil sa imi vina totusi pana aici fara sa platesc suplimentar, nemaifiind nevoie sa ma deplasez la Bucuresti (cik ar avea trailer).
Cu cruise-ul eu voi incerca sa mi-l montez, la ei cred, dar asta numai dupa ce vor incepe sa vina cele cu cruise ca sa poata ei comanda piesa (adik prin septembrie cand le-or venii si celelalte aceesorii). Sper sa fie posibil.
Computerul de bord nu mai indica nimik altceva decat ce am amintit anterior.

Edited by townkat, 18 May 2006 - 12:20.


#38
ventura

ventura

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 10.02.2006
salutare toata lumea..
am fost si sunt f ocupat, o ajut pe sotia mea sa isi deschida un salon de infrumusetare pt. femei...
in general sunt multumit de masina, deasemeni un domn mai in varsta cu care am vorbit ieri ...
raducelbun, cum ai rezolvat pttr-ul...
in ce zona stai?
bineinteles ca am deja o cruce facuta cu cheia pe portiera de un artist priceput, noroc ca e argintie.... :cursing:

#39
fanfan la tulipe

fanfan la tulipe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 13.04.2006
Greu mai comunicam unii cu altii! Nu cred ca trebuiesc mai mult de 10 -15 minute pentru a transmite o informatie. Eu m-am resemnat. Cand va veni va veni si cum o fi asa sa fie oricum nu voi putea schimba nimic!

#40
townkat

townkat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 29.12.2004
fanfan la tulipe si raducelbun v-am dat pm

#41
MihaiMoldoveanu

MihaiMoldoveanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 20.01.2005
Attached File  DSC00760.JPG   147.1K   797 downloadsVa salut.
In primul rand tin sa va multumesc pentru ca datorita voua am luat noul Santa Fe - de pe acest forum am vazut cum arata si cateva amanunte de prin ianuarie 2006 - ca din alta parte pas.
A fost prima masina data de reprezentanta din Iasi. Sunt mult mai multumit de ea in comparatie de vechiul Santa Fe pe care l-am dat in martie (cu toate ca era si el ca nou la 16.000km) - se cunoaste motorul ca e mai puternic si dotarile plus finisajul difera. Consider ca am fost inspirat sa iau tipul nou. Deocamdata nu am nici o problema, am venit de la Iasi vreo 200 km acum vreo 10 zile si sunt foarte multumit. Nu trage dreapta cum am mai citit ca ar fi probleme-probabil e chestia de bafta sau nesansa. E modelul de 24.990 euro deci full dar fara cutie automata. se pare ca mai e cineva pe aici cam la aceleasi gusturi cu ale mele-a mai avut Santa Fe si parca si un matiz-la fel ca mine-am un Matiz gata sa-l bag in portbagaj la santa Fe.

#42
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
sa o stapanesti sanatos. Imi place peisajul lunar :lol: in care ai facut fotografia.

#43
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Ce "grasuta" pare :D.
Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente.
Tu ai luat-o daorita peisajului selenar din parcarea aia?

#44
MihaiMoldoveanu

MihaiMoldoveanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 20.01.2005

 romaximusro, on May 21 2006, 23:34, said:

sa o stapanesti sanatos. Imi place peisajul lunar :lol: in care ai facut fotografia.
Pe sosea sau ''autostrazile"  :rolleyes: din scumpa noastra tara stiu cam toate masinile sa mearga. Adevarul e ca nu am avut timp sa stau sa ii fac poze pentru reclama - deja la 3 zile a trebuit sa plec si ma asteapta in garaj. Oricum la drumurile cum sunt si cel din figura isi arata din plin eficienta atat la garda de sol cat si amortizoarele si anvelopele. Citeam mai sus ca cineva spunea ca nu are alarma - asa am luat si eu teapa la reprezentanta dar a doua zi de dimineata inainte de a o deschide din telecomanda, am deschis cu cheia si a inceput sa urle claxonul - asa ca alarma la deschiderea usilor are dar se pare ca e cu o anumita temporizare.
Mai discutam si bafta la cei care trebuie sa le ridice. :worthy:

#45
parpaneata

parpaneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 21.03.2006
Salut din nou! Am iesit cu sf-ul la vanatoare pe langa Baile Herculane si am ajuns la pescuit pe Dunare pe langa Turnu Severin!!!:) Ne-au gonit padurarii,asta e! Am facut teste noi pe drumuri de tara,nisipoase,fara gropi. Derapaje controlate,viraje bruste la 40,50 la ora....e super.Pleaca spatele usor dar f controlabil. Suspendata pe doua roti in diagonala iasa greu!!! La o intrare in padure era un prag de pamant pe care,de frica sa nu-l ating cu scutul,l-am luat pe diagonala si dupa ce am trecut cu stanga fata si dreapta a inceput sa urce, a inceput sa "sape" cu stanga fata si dreapta spate. Cupland 4w lock nu s-a intamplat nimic deosebit,iesind cu balans si turata putin mai mult.Deci iarna .....mare atentie!!! Sau poate vreau eu sa se intample prea multe la ralanti sau f putin turata.Am mers iarasi ca pensionarii (90-100) si tot in jur de 6 la suta.Prin padure tot 14-15  :confuzzled: . Cam atat! Alte vesti dupa weekend-ul urmator! Plec la vanatoare cu padurari de asta data! E mai sigur! Pa!

#46
snoopdogg

snoopdogg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.02.2004

 fanfan la tulipe, on May 9 2006, 17:42, said:

Eu am intrebat, dar mi-au spus ca nu au nici un fel de accesorii pana in septembrie.Maine merg la ei si am sa-i intreb punctual.

Am fost anuntat ca masina nu mai vine intr-o luna si jumatate ci la sfarsitul lui IULIE!!!!!
In schimb am primit lista oficiala cu datele tehnice si dotarile incluse in pret, printre care este si cruise controlul.


si eu am comandat un Santa Fe si vreau sa aiba cruise control
imi poti spune ce order are masina ta...e aprilie sau mai?
merci

#47
raducelbun

raducelbun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.05.2006

 ventura, on May 21 2006, 19:16, said:

salutare toata lumea..
am fost si sunt f ocupat, o ajut pe sotia mea sa isi deschida un salon de infrumusetare pt. femei...
in general sunt multumit de masina, deasemeni un domn mai in varsta cu care am vorbit ieri ...
raducelbun, cum ai rezolvat pttr-ul...
in ce zona stai?
bineinteles ca am deja o cruce facuta cu cheia pe portiera de un artist priceput, noroc ca e argintie.... :cursing:
Am fost vineri la, i-au schimbat rotile intre ele si i-au facut presiunea si se pare ca este ok. Spun se pare, ptr. ca nu am ami avut timp sa-i fac o proba acolo, iar pe drum spre birou si de acolo spre casa am prins un trafic inferanl si nu mi-am putut da seama daca mai face sau nu figuri. Cred ca la sfarsitul saptamanii o sa ies cu ea afara si o sa va spun mai multe.
Stau la Alba Iulia, dar masina o tin la cineva in curte. La mine e f. greu cu parcarea, nu ma tem da cruci pe portiere ci de lovituri in parcare. Pana acum nu "am reusit" sa scap de aripi sau portiere zgariate sau/si infundate la toate masinile pe care le-am avut. Nu stiu cum "reusesc" altii sa dea cu masina in te miri ce (pomi, garduri, masini parcate, tomberoane ...) :confuzzled: . Cu siguranta si masina asta va avea aceeasi soarta :worthy:dar, mai aman putin deznodamantul,   mai ales ca, momentan,  nu prea circul cu ea.

Edited by raducelbun, 23 May 2006 - 12:55.


#48
townkat

townkat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 29.12.2004
inseamna ca tzi-ar prinde bine niste bullbar-uri, eventual cate unu pe fiecare parte :)

#49
fanfan la tulipe

fanfan la tulipe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 13.04.2006

 snoopdogg, on May 23 2006, 11:34, said:

si eu am comandat un Santa Fe si vreau sa aiba cruise control
imi poti spune ce order are masina ta...e aprilie sau mai?
merci
Order aprilie, cutie automata (cica numai acestea au cruise control)

#50
seerkan

seerkan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 26.10.2004
Puneti si voi niste poze cu interiorul

#51
raducelbun

raducelbun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.05.2006

 fanfan la tulipe, on May 23 2006, 17:15, said:

Order aprilie, cutie automata (cica numai acestea au cruise control)
Poate de acum inainte. A mea este tot cu,cutie automata, full dar nu are cruise control.
Este drept ca masina mea a facut parte din primul lot de "automate" si, din cate inteleg, intre timp acest tip (automata full) s-a mai scumpit putin. probabil ca in diferenta de pret (5 sau 6 sute euro) intra si acest dispozitiv. Sunt curios daca a ta va avea si aprinderea automata a farurilor.

Edited by raducelbun, 24 May 2006 - 08:51.


#52
snoopdogg

snoopdogg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.02.2004

 fanfan la tulipe, on May 23 2006, 17:15, said:

Order aprilie, cutie automata (cica numai acestea au cruise control)

ti-au dat cumva si o hartie cu dotarile masinii in care sa apara si cruise controlul (daca da mi-o timiti si mie)
merci

#53
fanfan la tulipe

fanfan la tulipe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 13.04.2006

 raducelbun, on May 24 2006, 09:49, said:

Poate de acum inainte. A mea este tot cu,cutie automata, full dar nu are cruise control.
Este drept ca masina mea a facut parte din primul lot de "automate" si, din cate inteleg, intre timp acest tip (automata full) s-a mai scumpit putin. probabil ca in diferenta de pret (5 sau 6 sute euro) intra si acest dispozitiv. Sunt curios daca a ta va avea si aprinderea automata a farurilor.
Din nefericire nu are senzor de lumini (cel putin in oferta) dar nu stiu in ce consta totusi diferenta de 600 euro (cruise controlul este 100), a ta are cumva trapa ?
Te-ai edificat daca mai trage dreapta?

 snoopdogg, on May 24 2006, 17:56, said:

ti-au dat cumva si o hartie cu dotarile masinii in care sa apara si cruise controlul (daca da mi-o timiti si mie)
merci
Nu o gasesc momentan (un exemplar e la leasing si unul la asigurari) dar e lista normala la care e adaugat cruise controlul.

Edited by fanfan la tulipe, 24 May 2006 - 21:23.


#54
ventura

ventura

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 10.02.2006

 raducelbun, on May 23 2006, 12:50, said:

Am fost vineri la, i-au schimbat rotile intre ele si i-au facut presiunea si se pare ca este ok. Spun se pare, ptr. ca nu am ami avut timp sa-i fac o proba acolo, iar pe drum spre birou si de acolo spre casa am prins un trafic inferanl si nu mi-am putut da seama daca mai face sau nu figuri. Cred ca la sfarsitul saptamanii o sa ies cu ea afara si o sa va spun mai multe.
Stau la Alba Iulia, dar masina o tin la cineva in curte. La mine e f. greu cu parcarea, nu ma tem da cruci pe portiere ci de lovituri in parcare. Pana acum nu "am reusit" sa scap de aripi sau portiere zgariate sau/si infundate la toate masinile pe care le-am avut. Nu stiu cum "reusesc" altii sa dea cu masina in te miri ce (pomi, garduri, masini parcate, tomberoane ...) :confuzzled: . Cu siguranta si masina asta va avea aceeasi soarta :worthy:dar, mai aman putin deznodamantul,   mai ales ca, momentan,  nu prea circul cu ea.


eu stau pe maior coravu...
am vazut un parcata pe decebal neagra sau bleumarin....
a ma aparut una visinie pe basarabiei...
ciudata treaba cu trasul dreapta....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate