Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

Antiperspirant care nu pateaza si persista

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,541
  • Înscris: 21.12.2006
Recomand și eu acel L'Oreal Men Expert postat de @bograd mai sus. Folosesc cu rezultate bune atât eu la 40+ cât, mai ales fiimiu la -14 care e obligat să meargă la școală cu tricouri albe. Iar combinația de alb + puber e devastatoare pentru haine. Nu am eliminat total daunele, dar s-au redus extrem de mult după ce l-am trecut pe acel deodorant.

Cel mai important e spălatul cu apă și săpun al axilelor ÎNAINTE de aplicarea deodorantului și DUPĂ revenirea acasă, PLUS reducerea pilozității axiale la minim ;)

Edited by nei-k, 12 March 2024 - 06:12.


#38
NaCKa04

NaCKa04

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 21.06.2023

Vizualizare mesajSef-chenko, pe 10 martie 2024 - 14:12, a scris:


Subscriu! Daca il folosesti cum zic ei pe piele curata si uscata, 4-5 zile pe putin nu mai ai treaba cu transpiratia

#39
romikatm

romikatm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 14.02.2008
De departe cele mai bune sunt asta si asta.

#40
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 29.04.2010
Merita incercat si deo-stickul de la Hugo Boss, mi s-a parut f ok.

#41
alexbowwow

alexbowwow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 12.06.2010
Pana la urma mi-am luat de aici.
Persista si pateaza foarte putin spre deloc.

#42
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,968
  • Înscris: 03.12.2005
De la deodorant nu vrei sa miroase el. Vrei sa nu mirosi tu.

#43
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,234
  • Înscris: 19.03.2007

View Postgogu1874, on 10 martie 2024 - 17:45, said:

Piatra de alaun e sulfat de aluminiu și potasiu. Funcționează și s-a dovedit non-toxic, de-asta e așa folosit aluminiul ca antibacterian sau bacteriostatic.
Vezi ca sunt 2 tipuri, cea naturala si cea sintetizata care nu prea e ok pentru sanatate. In rest asa e, piatra de alaun (piatra acra in termeni populari) nu poate fi egalata de niciun deodorant/antiperspuirant, pentru simplul motiv ca nu lasa bacteriile sa se dezvolte pe piele si astfel transpiratia nu miroase. Pe vremuri era utilizata ca after shave, pentru ca e un excelent astringent si dezinfectant al ranilor/taieturilor.

#44
gogu1874

gogu1874

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 05.01.2023

View Posttitoo, on 02 aprilie 2024 - 23:17, said:

Vezi ca sunt 2 tipuri, cea naturala si cea sintetizata care nu prea e ok pentru sanatate.
Studii pls, sau doar regurgitezi avertismente aiurea din "reviste de femei". Sulfatul dublu de aluminiu și potasiu e aceeași substanță cu aceleași efecte indiferent cum e produs. Practic ar trebui să dovedești că deseori procesul industrial adaugă ceva contaminanți (și care-s ăia). În rest, antiperspirantele sintetice bazate pe aluminiu și care au efecte dăunătoare cât de cât susținute de studii sunt alea din spray-uri, adică fix nu piatra de alaun.

#45
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,234
  • Înscris: 19.03.2007
@gogu1874
Pune mana si cauta-ti singur informatiile, ca nu-mi pierd timpul cu maimute ce se vor savante.

#46
gogu1874

gogu1874

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 05.01.2023

View Posttitoo, on 11 aprilie 2024 - 21:49, said:

Pune mana si cauta-ti singur informatiile, ca nu-mi pierd timpul cu maimute ce se vor savante.
:lol: Mersi de flashback. Cu argumente de-astea mă duelam pe Internet prin liceu: eu fac afirmaţia didactic-corectoare foarte sigur pe mine, tot eu dau cu "caută-ţi singur informaţiile". Blană. :)

#47
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,234
  • Înscris: 19.03.2007
@gogu...
Tu du-te si regurgiteaza si dupa ce rezolvi poti avea pretentia sa-ti pun informatiile pe tava.

#48
gogu1874

gogu1874

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 05.01.2023
Da' nu te stresa, nu încercam să-ţi cauzez simptome psihologice. Pe tavă trebuie dăcât să pui informaţiile pe care-ţi bazai sentinţele de mare doctor trântite anterior fără niciun suport, nu e nicio pretenţie extraordinară adusă din senin, o să afli mai târziu că e ceva normal la adulţi să zică pe ce se bazează când fac argumentare şi nu doar părerism de baltă. ;)

#49
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,234
  • Înscris: 19.03.2007
@gogu...
Pai asta n-ai priceput, ca evit sa port dialoguri cu bipezi ca tine, cand o sa mi te adresezi in mod civilizat, putem discuta. Dar la cum ai inceput discutia, ramai acolo in grajd si rumega . Nu-mi cauzezi nicio problema, doar un sentiment de sila..."decat" atat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate