Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Care este cel mai bun player audio (software)?

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#91
Freek-a-leek

Freek-a-leek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.10.2007
O lunga perioada de vreme cautam si vreun player care sa se auda mai bine... inainte dadusem de foobar2000. m-a multumit o perioada. KMPlayer mi-a mai suras auzului. recent powerdvd. Pana m-am hotarat eu sa ma distrez singur. in urma a 2 fresh install-uri de windows am gasit solutia multumitoare mie. FFDshow plus winamp. mi-am setat partea audio la ffdshow dupa bunul meu plac si pentru sistem meu 5.1 si surpriza! in winamp imi aparea SURROUND si nu era DTS. mp3pro.
la winamp > preferences > plug-ins > input la nullsoft direct show decoder adaugati dupa cele existente :" AC3;MP3 "
Auditie placuta!

#92
Silvi25

Silvi25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 11.05.2008
mymp3 pro Steinberg exceptional
e mai greu de configurat dar merge calitativ ca sunet excelent!!!!
foarte multumit

#93
imba

imba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.03.2007
La mine pe un realteak hd merge cel mai bine Aimp2 (dati pe EN ca sa nu va speriati de rusa)

#94
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
aimp2 mi se pare cel mai bun, nu doar la calitatea sunetului.  Totusi diferenta mare intre playere (AIMP ,Winamp, Foobar2000 ,iTunes etc) nu este, mai mult conteaza calitatea mp3-ului/placa de sunet/boxele.

#95
cia3194

cia3194

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 01.02.2007
Dintre foobar si MediaMonkey, care ar fi mai bun la calitatea sunetului? Precizez ca am un sistem 2.1 Logitech Z2300, placa de sunet Audigy SE, iar toata muzica din calculator este in format lossless (FLAC).
Acum folosesc foobar si ma multumeste, dar am auzit ca MediaMonkey poate organiza foarte bine muzica, lucru care m-ar incanta deoarece mi se pare destul de mult sa aranjez si sa bag taguri manual la aproape 3000 de melodii.

Edited by cia3194, 12 August 2009 - 12:35.


#96
jezzebel

jezzebel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 15.06.2009
Cel mai bun player pentru muzica, este Windows Media Player din Windows7. La calitate a sunetului bate Winamp, Foobar, MyMp3 Pro si Media Monkey. Verificat !

#97
mmg1818

mmg1818

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 21.08.2007

View Postjezzebel, on 13th October 2009, 13:34, said:

Cel mai bun player pentru muzica, este Windows Media Player din Windows7. La calitate a sunetului bate Winamp, Foobar, MyMp3 Pro si Media Monkey. Verificat !

si cum melodiile in librarie fara sa le copiez ?

#98
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007

View Postjezzebel, on 13th October 2009, 13:34, said:

Cel mai bun player pentru muzica, este Windows Media Player din Windows7. La calitate a sunetului bate Winamp, Foobar, MyMp3 Pro si Media Monkey. Verificat !

Verificat... cum?
Poti aduce si argumente in expunerea ta?

#99
Flash92

Flash92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.03.2009
Dupa parerea mea , Winamp + plugin-urile potrivite  aduce cea mai buna calitate a sunetului . Asta este valabil pentru mine , pentru ca depinde de ce Hardware ai  , prin ce sistem de amplificare scoti sunetul si claritatea boxelor . Nu cred ca se poate gasi un anumit lider in "domeniul" asta Posted Image

#100
plmokn

plmokn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 09.02.2009
"Thread se intoarce"  :)

Poate suna penibil dar intreb si eu "cum ascult un FLAC pe windows, doar cu winamp instalat?

#101
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

View Postplmokn, on 24th December 2009, 22:39, said:

"Thread se intoarce"  :)

Poate suna penibil dar intreb si eu "cum ascult un FLAC pe windows, doar cu winamp instalat?
Descarci cea mai noua versiune de winamp,de pe site-ul lor.Ultima versiune suporta si .flac ;)

Acum sa intreb si eu ceva,folosesc winamp,m-am obijnuit cu el si imi place foarte mult.Acum ceva timp am instalat un plugin pt sunete 3D,o porcarie,l-am sters dar de atunci de fiecare data cand inchid winamp-ul imi da de 2 ori eroarea:

Quote

The instruction at "0x1000fea5" referenced memory at "0x00000008".The memory could not be "read"

Click on OK to terminate the program "

Bun,am dezinstalat winamp,l-am instalat iarasi(ultima versiune),tot la fel.Am sters tot ce tine de winamp din pc...tot la fel <_< .

Am Windows XP SP3,ma gandeam la un sistem restore dar imi e sa nu se stearga altceva.

Stie cineva o solutie?

#102
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.02.2005

View Postproxxxy, on 9th August 2009, 13:11, said:

aimp2 mi se pare cel mai bun, nu doar la calitatea sunetului.  Totusi diferenta mare intre playere (aimp2,winamp,foobar,itunes etc) nu este, mai mult conteaza calitatea mp3-ului/placa de sunet/boxele.
Super player !
Exact ce am nevoie , tinand cont ca KMPlayer crapa ca dracu ... :thumbdown:

#103
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 17.05.2004
Am instalat  SRS audio Sandox calitatea sunetului este mai buna dar in winamp in timpul melodiei imi apare un fasiit care nu este continu, ca si atunci cind un post de radio nu este prins bine cu alte player itune sau media playerul din win7 nu face dar acele nu stie sa scoata 5.1 ce pot face alt player sau ceva ssetari in winamp

#104
lenux

lenux

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 15.05.2007
O melodie in format FLAC, ascultata in AIMP2, se aude superb.Mult peste un mp3. Acum depinde si de placa de sunet,boxe, casti...etc.

#105
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007
am vazut ca a recomandat cineva itunes pe aici
ei bine, toti cei open-minded de la apple nu s-au sinchisit sa bage suport pentru flac, deci e inutil
raman la winamp, care chiar daca devine din ce in ce mai incarcat de chestii inutile, ramane cel mai bun player

#106
Xazzy

Xazzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.05.2010
Cel mai bun player audio la calitatea sunetului zic eu, este Cowon Jet Audio.
Are: Special Sound Effect (BBE) Pack, MP3/mp3PRO encoding Pack , ceea ce face ca sunetul sa fie mult mai bun fata de celelalte playere
Dar, user friendly ramne totusi Winamp.

#107
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007
"cel mai bun player la calitatea sunetului" este..pam-pam... ORICE player audio software in situatia in care redai ACELASI material pe ACELASI hardware. Bullsh*t-urile de marketing va iau ochii degeaba. Nu exista "Sonic Engine" nici cine-stie-ce minunatie Steinberg. Toate, de la Winamp la MyMp3 Pro, trecand prin WMP, iTunes, Cowon etc. folosesc aceeasi metoda de redare a informatiei din fisierul audio. Atat timp cat nu folosesti post procesare peste output, mp3-player-ul este cel mai neimportant element in lantul de redare. Doriti calitate audio superioara? Investiti intr-o placa audio decenta.
Topicul asta ar trebui redenumit in "care este player-ul audio cu cele mai multe/complexe/utile plug-in-uri de procesare" sau ceva asemanator. Forumistul care-mi spune cu mana pe inima ca un fisier audio lossy say loseless se aude ~mai bine~ redat de software-ul X decat sw-ul Y, repet, fara procesare (EQ, efecte etc.) ar trebui sa primeasca un premiu!

#108
plmokn

plmokn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 09.02.2009
Salut,
Tocmai am instalat ultima versiune de Winamp si nu merge decit cu skin-ul Classic...vreo solutie?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate