Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Grup whatsapp bloc

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
barbosa1bis

barbosa1bis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 13.03.2023
La mine sunt 2 grupuri. Unul oficial, strict pentru chestii serioase, și unul de discuții libere, mistocareala sau cereri de ajutor ( cine are o surubelnita, cine ma ajuta sa mut o canapea, etc.).

#56
turbojet

turbojet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 19.10.2010

View PostMirela2012, on 05 martie 2024 - 15:38, said:

Bună!
Vecinii de la bloc au făcut un grup de whatsapp pe care discută vrute și nevrute.
Unele utile, altele mai puțin utile, unii au doar chef de vorbă și scriu tot felul.
Doar că acum, din senin, unii vecini printre care și președintele de bloc fac chetă pentru decesul unui vecin și fac presiuni pe toți vecinii să contribuie.
Eu sunt aici de puțină vreme și nu am cunoscut niciodată vecinul respectiv, așa că nu mi se pare normal să mi se ceară bani pentru coroană de flori și ajutor pentru familie, pentru o persoană pe care nu am cunoscut-o niciodată, și când am spus asta finuț, m-am trezit ”public shamed” pe grupul de whatsapp al blocului că nu vreau să contribui.
Am înnebunit eu, sau nu e normal să se pună presiuni pe oameni să plătească pentru oameni pe care nu i-au cunoscut în viața lor? Adică am contribuit de fiecare dată la serviciu, la colegi, la cunoscuți, am destule obligații la oameni pe care îi cunosc și nu mi se pare normal să mai plătesc și pentru oameni pe care nu îi cunosc și nu i-am cunoscut vreodată.
Plus că, stau în diferite blocuri de când eram mică, dar de chetă pentru decese / nunți / botezuri în bloc chiar nu am auzit până acum.
Voi ce părere aveți?

La unele blocuri e mai rău: Nu mai întreabă nimic ci pur și simplu fac anumite plăți pe numele asociației și apoi apare suma pe tabelul de cheltuieli. Nu e legal, dar se practică, pe ideea că după ce apare pe tabelul de cheltuieli nu mai contestă lumea, ori unii nici nu se uită ce au de plată pe tabel, se uită doar la suma totală.

#57
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005

 turbojet, pe 04 aprilie 2024 - 15:07, a scris:

Nu e legal, dar se practică
Nu este necesar acordul majorității pentru orice tip de cheltuială.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate