Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...
 Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...
 

Discuții imobiliare 2024

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
5960 replies to this topic

Poll: Intentii 2024 (189 member(s) have cast votes)

Doriti sa cumparati ceva in 2024?

  1. Da, un apartament (50 votes [26.46%])

    Percentage of vote: 26.46%

  2. Da, o casa (15 votes [7.94%])

    Percentage of vote: 7.94%

  3. Da, un teren (14 votes [7.41%])

    Percentage of vote: 7.41%

  4. Studiez in asteptarea unei minuni (46 votes [24.34%])

    Percentage of vote: 24.34%

  5. Nu (64 votes [33.86%])

    Percentage of vote: 33.86%

Vote Guests cannot vote

#5329
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Nea Marin vorbeste și prostii. Cel mai mult contează solul. Apoi contează fundatia. Una e sa ai o cușcă de pereti continui pe 3 subsoluri deasupra radierului si alta e sa ai doar o cusca pe 1 subsol.

Cu cat subsolul e mai adanc sapat cu atat e mai bine. E oarecum logic.

Ce zice nea Marin, cu faptul ca doar ce este de la placa peste subsol contează e practica/ gandirea pana in anii ‘90 cand se considera subsolul rigid si gata. Acum se calculeaza si se proiecteaza altfel.

Edited by MembruAnonim, 03 May 2024 - 16:24.


#5330
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 14.09.2021

Vizualizare mesajshase, pe 03 mai 2024 - 16:21, a scris:

Nea Marin vorbeste și prostii. Cel mai mult contează solul. Apoi contează fundatia. Una e sa ai o cușcă de pereti continui pe 3 subsoluri deasupra radierului si alta e sa ai doar o cusca pe 1 subsol.

Cu cat subsolul e mai adanc sapat cu atat e mai bine. E oarecum logic.

Să mergi și să le spui asta și la ăia care trebuie să facă 2 subsoluri pline cu diafragme la consolidarea aia.

La clădirea aia se vor face diafragme și doar cât e o ușă vor rămâne goluri.

Edited by anonimuI, 03 May 2024 - 16:26.


#5331
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Pai la consolidare nu ai ce sa mai modifici la fundatie, nu poti sapa un subsol in plus, lucrezi cu ce ai, adica intaresti infrastructura si suprastructura.

#5332
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 14.09.2021

Vizualizare mesajshase, pe 03 mai 2024 - 16:25, a scris:

Pai la consolidare nu ai ce sa mai modifici la fundatie, nu poti sapa un subsol in plus, lucrezi cu ce ai, adica intaresti infrastructura si suprastructura.

Nu e necesară groapă mare dacă sunt diafragme.

Edited by anonimuI, 03 May 2024 - 16:44.


#5333
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,509
  • Înscris: 04.05.2007

View PostanonimuI, on 03 mai 2024 - 16:36, said:



S-ar băga BETON în ea până BUBUIE pompele de beton.

stai bre linistit ca iti bubuie vreo vena...

#5334
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 14.09.2021
Abia aștept cutremurul să mă plimb pe unde s-au făcut blocuri noi.

Edited by anonimuI, 03 May 2024 - 16:45.


#5335
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Scrii și prostii, de aia râzi

#5336
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 14.09.2021

Vizualizare mesajshase, pe 03 mai 2024 - 16:43, a scris:

Scrii și prostii, de aia râzi

Dacă vine cutremurul o să mă plimb și prin Militari.

#5337
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

 anonimuI, on 03 mai 2024 - 16:47, said:



Dacă vine cutremurul o să mă plimb și prin Militari.

Dupa ce ieși dintre dărămături. Îți trimit ajutoare din Israel sau nu le pasă de tine?

Edited by MembruAnonim, 03 May 2024 - 18:00.


#5338
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 14.09.2021

Vizualizare mesajshase, pe 03 mai 2024 - 17:59, a scris:

Dupa ce ieși dintre dărămături. Îți trimit ajutoare din Israel sau nu le pasă de tine?

Sunt pe aici destui. Ce să caute acolo? Să le cadă bombe în cap?

#5339
Roland74

Roland74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,873
  • Înscris: 02.12.2021

 Vaccinatu, on 03 mai 2024 - 06:28, said:

După vreo doi ani, bășcălia a început sa dea roade. Se poate discuta concret, fără a fi nevoie să facem slalom printre cretinii ce au în cap că dacă se laudă pe softpedia primesc acasă ceva gratis de la neveste, altceva decât șorțul de la bucătărie.
@kaii, cineva mi-a pus un A4 în geam cu "atenție la stâlp ca e din rigips!". Eu îl bănuiesc pe corb.
@corbule, te-ai mai lămurit cu comercialele de la parter sau tot cu casca de la scuter dormi de frica cutremurului. Să mă cauți când vin în țară ca am niște clăpari care nu-mi mai trebuie.
@nea Rolande, pe ce ți-a luat bre guvernul 2k? Ăsta-i ghinion de nesansă! Ți-a ținut vreunul șoșoiul, și-a ținut copita încălecată.
@figo, am aflat ca una din mașinile mele a fost pe la tine. Cine a dus-o a lăudat serviciile. Bravo!
@pixele,au venit ploile. Ieși și tu cu ceva comentarii cinstite? S-a umezit ceva prin casă? (golanilor, nu la aia m-am gândit!). Geamurile le-ai șters vreodată? Cât a durat?
@nea Marin, nu mai pune nene la suflet tot ce scriu minoritarii ăștia pe aici. Tot cam tuciurii sunt majoritatea. Doar că au nănăul mai mic.

@Toți, să vă fie bine de Paște!
Ăia de sunteți contra: pașteți liniștiți!

E lunga povestea bre Vaccinaule,pe scurt o gasesti aci:
https://www.avocatne...zidentiale.html

https://www.avocatne...nul-viitor.html
Legi facute pe genunche si in lipsa de bani aplicate retroactiv cum vrea muschiul lor



Apropos de inflatie,asta vine si la blocurile noi pe la altii deocamdata,cand sunt construite la pachet precum banii tipariti azi..El,blocul mai gol terminat in 2019,geamanul ocupat e dat in folosinta cu  2-3 ani mai devreme.Si e o zona buna,nu i 0 dar se incadreaza la nivelul urmator.

Attached Files


Edited by Roland74, 03 May 2024 - 20:45.


#5340
twotall

twotall

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.12.2023
Eu vad ca discutia a alunecat incet dar sigur spre amintiri rostite intre batrani cu dinti de aur la o masa dintr-un azil presarate cu panseuri de la o coada de mici de undeva de pe langa Obor.

Cine sa mai discute de imobiliare cand lumea e in vacante si concedii. Ieri la Otopeni omor pe aeroport, oameni veniti din vacante gata sa isi ia gatul asteptand la coada la bagaje. Toti nervosi si nerabdatori, toti imbulzindu-se intre ceilalti la banda si toti remarcand care mai de care mai vocal ca se vede ca au ajuns inapoi in Romania.

Si ca tot se discuta de concedii ca doar ce sa faci in vacanta copiilor, imi povestea nevasta-mea de o colega care a vandut un apartament primit mostenire si de o parte din bani si-a dus familia intr-o vacanta de cinci cifre in Maldive ca cica asta e acum la moda, Paris sau Tenerife fiind aparent deja fumate. Ce incerc sa spun este ca inca se vinde, inca se cumpara, chiar si apartamentele vechi. Si doi, ca daca stai prea mult cu nasul in imobiliare ramai in urma cu moda in materie de destinatii de vacanta.


#5341
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 14.09.2021

Vizualizare mesajtwotall, pe 04 mai 2024 - 06:21, a scris:

Eu vad ca discutia a alunecat incet dar sigur spre amintiri rostite intre batrani cu dinti de aur la o masa dintr-un azil presarate cu panseuri de la o coada de mici de undeva de pe langa Obor.

Nu ai ghicit, mai încearcă.

Edited by anonimuI, 04 May 2024 - 06:38.


#5342
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 14.09.2021
Vezi că m-am sculat de la 5.30 că trebuia să deschid ceva, vă anunț eu când vine criza.

#5343
tesla_s3xy

tesla_s3xy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 14.08.2023

 twotall, on 04 mai 2024 - 06:21, said:

Ieri la Otopeni omor pe aeroport, oameni veniti din vacante gata sa isi ia gatul asteptand la coada la bagaje. Toti nervosi si nerabdatori, toti imbulzindu-se intre ceilalti la banda si toti remarcand care mai de care mai vocal ca se vede ca au ajuns inapoi in Romania.

“turistii” aia de care zici sunt capsunarii intorsi acasa de Paste, se va reflecta in cursul valutar.


#5344
twotall

twotall

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.12.2023
La cules capsuni in Egipt, Abu Dhabi, Doha sau Istanbul? Neverosimil.

#5345
tesla_s3xy

tesla_s3xy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 14.08.2023
Ah te-ai agățat de un mic detaliu, ce surprinzător! Asa e, in perioada sărbătorilor aeroporturile sunt pline datorită cocalarilor care vin din vacanță din Doha si Abu Dhabi si nu din cauza milioanelor de romani din diaspora care se intorc acasa.

#5346
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
În perioada asta capsunarii nu au liber de paste ca ei lucreaza in tari catolice iar pastele a fost mai devreme, nu vin asa multi ca de Craciun. Majoritates vin vara pe la noi, cand au 2-3 saptamani concediu.

 anonimuI, on 04 mai 2024 - 06:46, said:

Vezi că m-am sculat de la 5.30 că trebuia să deschid ceva, vă anunț eu când vine criza.
Ai deschis cotineața la găini ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate