Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

Samsung Galaxy A55

* * * * * 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
183 răspunsuri în acest subiect

#163
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 618
  • Înscris: 25.10.2006
Ce aplicație de SMS folosiți pe A55? Cea by default de la Google cu care vine telefonul out of the box, sau cea de la Samsung, disponibilă și ea? Și de ce? Care vi se pare mai bună?

#164
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 618
  • Înscris: 25.10.2006
Update nou, CSC ORO, 203.50 Mb, AXD3, nivel de securitate 1 aprilie și nu, nu cred că e păcăleală.

Sărbători luminate!

#165
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.184
  • Înscris: 06.02.2011

View Postvss, on 30 aprilie 2024 - 21:22, said:

Ce aplicație de SMS folosiți pe A55? Cea by default de la Google cu care vine telefonul out of the box, sau cea de la Samsung, disponibilă și ea? Și de ce? Care vi se pare mai bună?
Cea de la Google flagheaza mesajele SCAM/SPAM, Asta e principalul motiv pentru care folosesc google, ajuta enorm într-o lume plină de gunoaiele precum scammerii.

#166
freddy2017

freddy2017

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.586
  • Înscris: 16.07.2017
Ce versiune de One UI are telefonul A55?6.0 sau 6.1?6.1 oferă alta interfață fata de 6.0.?Care este diferenta dintre 6.0.si 6.1?Serviciul A.I.?

Editat de freddy2017, 05 mai 2024 - 22:42.


#167
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 618
  • Înscris: 25.10.2006

View Postfreddy2017, on 05 mai 2024 - 22:38, said:

Ce versiune de One UI are telefonul A55?6.0 sau 6.1?6.1 oferă alta interfață fata de 6.0.?Care este diferenta dintre 6.0.si 6.1?Serviciul A.I.?

A55 vine direct cu OneUI 6.1. Dacă vrei AI îți instalezi ChatGPT și ai AI.

#168
Octavianstefan87

Octavianstefan87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 153
  • Înscris: 06.08.2017
Salut, detin si eu de ieri acest telefon. Vi se întâmplă ca atunci cand il scoateți din buzunar si il deblocati luminozitatea sa se regleze foarte greu? Daca sunt afara si e lumina puternica nu vad nimic pe ecran timp de 3-4 secunde pana se regleaza luminozitatea.



#169
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 618
  • Înscris: 25.10.2006

View PostOctavianstefan87, on 08 mai 2024 - 11:44, said:

Salut, detin si eu de ieri acest telefon. Vi se întâmplă ca atunci cand il scoateți din buzunar si il deblocati luminozitatea sa se regleze foarte greu? Daca sunt afara si e lumina puternica nu vad nimic pe ecran timp de 3-4 secunde pana se regleaza luminozitatea.

Dezactivează-i luminozitatea adaptabilă dacă te deranjează cele 3-4 secunde.

#170
puzzlewood

puzzlewood

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 443
  • Înscris: 05.01.2007
Ati intampinat probleme cu senzorul de amprente?
Am tot citit pe net ca ar fi ceva probleme cu senzorul, ba merge, ba nu merge, dupa un restart isi revine si tot asa

#171
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 601
  • Înscris: 08.01.2007
Cum e telefonul?
Sunteti multumiti de el?
Tinand cont ca are procesor exynos, fata de snapdragon e vreun dezavantaj?
Multumesc.

Editat de meseriasu2, 13 mai 2024 - 12:12.


#172
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.065
  • Înscris: 21.02.2022
E Samsung, seria A, mergi la sigur orice ai alege. Are de toate și nu excelează la nimic. De ce cumpărăm seria A?! Dacă vrem jocuri, sau cel mai bun raport preț-performanta mergem la alte branduri sau la flagship. In lume există doar doi producători de telefoane Samsung și Apple; restul sunt pentru cine are timp de pierdut sau vrea să fie deosebit.
LE
La ce folosesc eu telefonul nu sesizez diferență între A55 și A35 ...
Eu le-am experimentat pe toate începând cu A51. Toate sunt lafel. One UI si display-ul sunt toată chestia.
LE
Ce nu-mi place la A55 este că e umpic cam greu; ar fi putut fi mai ușor dacă sticla pe spate, rama metalică, și camera de macro(toate trei inutile) lipseau. Plasticul este suficient de bun. Îmi place tendința de la alte branduri de a păstra doar două camere.

Editat de echoshoworacle, 13 mai 2024 - 12:56.


#173
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.065
  • Înscris: 21.02.2022
Un telefon din seria A îl cumperi cu ochii închiși; nu mai trebuie sa pierzi timp să compari, să te informezi, să măsori puncte în AnTuTu, e Samsung! transferi relativ ușor datele de pe vechiul Samsung pe care îl vinzi sau îl dai buyback. Găsești ușor accesorii. Ai interfață familiară pentru că folosești și tu și cei din jur numai Samsung(nu-i așa?!), Ai compatibilitate maximă cu rețelele din Ro, ai service in Ro și dacă nu-ți place îl dai retur la eMag după două luni. Nu ca... pixelul de pe Amazon sau OLX! Trebuie doar să-l iei la prețul cat de cat corect.
LE
Am avut un Galaxy A34; eMag și Flip mi-au dat pe el 200+820 lei = 1020 lei când am luat A55. Nu e rău deloc!

Editat de echoshoworacle, 13 mai 2024 - 13:08.


#174
Imback

Imback

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 177
  • Înscris: 13.01.2023

View Postpuzzlewood, on 12 mai 2024 - 09:50, said:

Ati intampinat probleme cu senzorul de amprente?
Am tot citit pe net ca ar fi ceva probleme cu senzorul, ba merge, ba nu merge, dupa un restart isi revine si tot asa
Nu are probleme senzorul de amprenta, dar este putin mai lent.

#175
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.065
  • Înscris: 21.02.2022

View PostImback, on 13 mai 2024 - 19:23, said:

Nu are probleme senzorul de amprenta, dar este putin mai lent.
Eu inca am un procentaj mare de deblocari nereusite cu el dar nu e defect.  E adevarat am avut probleme cam cu toate cu cititorul sub display, dar cu asta mai mult decat cu altele. La cele cu amprenta pe spate si pe lateral n-aveam probleme. Eu detest acest tip de senzor dar...n-am ce face. Apple face bine ce face ca nu implementeaza asa ceva. Unele persoane nici nu-si mai bat capul cu senzorul de amprenta; folosesc model sau pin. Daca esti prin bucatarie sau esti copil si iti mai rozi degetele sau daca ai pielea mai uscata sau mai crapata in anumite zile...

Editat de echoshoworacle, 13 mai 2024 - 19:50.


#176
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.919
  • Înscris: 22.01.2008
- Daca il scot la 15 000 RON cu  8 DDRAM / 256 GB, e bine, merita!?
- Renunt la un Samsung Galaxy A 52's, prin vanzarea lui!
- Cea mai frumoasa culoare a lui A 55?

Editat de favoritul, 13 mai 2024 - 20:53.


#177
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.065
  • Înscris: 21.02.2022
Cea mai frumoasă și sigură culoare este husa neagră. Umpic cam scump, 1500, după ce renunți la A52s dar...

#178
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.984
  • Înscris: 06.01.2006
Pentru ca am fost multumit de A54 acum am cumparat un A55.
Deocamdata mai stau cu A54 si pastrez A55-ul care vad ca e putin mai mare si se aproprie ca dimensiuni de A72 pe care l-am avut.

Editat de Kroghy, 15 mai 2024 - 06:07.


#179
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 618
  • Înscris: 25.10.2006

View PostKroghy, on 15 mai 2024 - 06:07, said:

Pentru ca am fost multumit de A54 acum am cumparat un A55.
Deocamdata mai stau cu A54 si pastrez A55-ul care vad ca e putin mai mare si se aproprie ca dimensiuni de A72 pe care l-am avut.

Și eu vin tot de la A72 de care am fost foarte mulțumit timp de 3 ani, m-am despărți cu greu de el pentru A55-ul pe care îl așteptam ca un demn înlocuitor.

#180
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.065
  • Înscris: 21.02.2022
Am rugămintea dacă îmi poate spune careva care sunt setările default la dimensiunea fontului și la zoom ecran. Mulțumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate